*

Αποστολέας Θέμα: Ερώτηση για τα μόρια της ωρομισθίας μετά το διορισμό!  (Αναγνώστηκε 2653 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος demis_n

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Συνάδελφοι καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους!! Σήμερα με πήραν για 5 ώρες ωρομισθίας μόνο για 25 μέρες προς το παρόν μου είπαν και δέχτηκα, επειδή είναι κοντά στον τόπο μου και έστω και τα ελάχιστα μοριάκια καλά είναι (αν έχω υπολογίσει σωστά κάπου στα 0,22 μόρια)! Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν μετά το διορισμό μου, το Σεπτέμβρη αυτά τα μόρια και κάποια ακόμα που έχω συγκεντρώσει από παλιότερες χρονιές από ΠΔΣ μετράνε για τυχόν μεταθέσεις ή τσάμπα έτρεχα στα χωριά... :-\ :-\ Διάβασα κάτι παρόμοια σε παλιότερο post, αλλά δεν μπορώ να πω ότι έβγαλα κάποια άκρη! ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος resident

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ01
    • Προφίλ
Απ: Ερώτηση για τα μόρια της ωρομισθίας μετά το διορισμό!
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 09, 2008, 10:02:41 μμ »
οι ωρες που κανεις καθε μηνα διαιρουνται με το 87,5 και βγαινουν τα μορια.Ετσι αν κανεις 5 ωρες τη βδομαδα,δηλαδη 20 σε ενα μηνα θα παρεις 0,22 μορια(οπως το υπολογισες).Τα μορια μπορει να ειναι λιγα αλλα δεν χανονται.Μετρανε αργοτερα σε μεταθεσεις,αλλαγη μισθολογικου κλιμακιου,προ'υ'πηρεσια κλπ

Αποσυνδεδεμένος demis_n

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ερώτηση για τα μόρια της ωρομισθίας μετά το διορισμό!
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 09, 2008, 10:49:06 μμ »
resident ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!! :)

Αποσυνδεδεμένος walkleon

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 708
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Ερώτηση για τα μόρια της ωρομισθίας μετά το διορισμό!
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 10, 2008, 10:46:57 μμ »
οι ωρες που κανεις καθε μηνα διαιρουνται με το 87,5 και βγαινουν τα μορια.Ετσι αν κανεις 5 ωρες τη βδομαδα,δηλαδη 20 σε ενα μηνα θα παρεις 0,22 μορια(οπως το υπολογισες).Τα μορια μπορει να ειναι λιγα αλλα δεν χανονται.Μετρανε αργοτερα σε μεταθεσεις,αλλαγη μισθολογικου κλιμακιου,προ'υ'πηρεσια κλπ

Δηλαδή εάν εγω έχω π.χ 12 μήνες απο ωρομισθίες και αργότερα με το καλό διοριστώ,όταν έρθει η ώρα να πάρω μετάθεση θα μετρήσουν και 2 μόρια(τής χρονιάς) απο το δωδεκάμηνο ως ωρομίσθιος;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mairi_PE20

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ερώτηση για τα μόρια της ωρομισθίας μετά το διορισμό!
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 13, 2008, 03:06:36 μμ »
ΔΟΥΛΕΥΩ ΩΣ ΩΡΟΜΙΣΘΙΑ ΣΕ ΟΛΟΗΜΕΡΑ ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ 7 ΜΟΡΙΑ. ΣΕ ΜΑΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΟΡΙΑ ΘΑ ΜΕΤΡΗΣΟΥΝ ΑΝ ΔΙΟΡΙΣΤΟΥΜΕ?

Αποσυνδεδεμένος MANNI

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ερώτηση για τα μόρια της ωρομισθίας μετά το διορισμό!
« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 27, 2008, 05:41:25 μμ »
Ξέρετε αν οι ωρομίσθιοι που καλύπτουν κάποιο κενό περνούν κάπου τις ώρες του ;Εννοω αν πρέπει να υπογράφουμε πουθενά αλλού εκτός από απουσιολόγιο και βιβλίο ύλης .

Αποσυνδεδεμένος vikoulaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση:ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Ερώτηση για τα μόρια της ωρομισθίας μετά το διορισμό!
« Απάντηση #6 στις: Ιανουάριος 27, 2008, 05:59:49 μμ »
Δεν μου έχει τύχει να υπογράφω κάθε μέρα κάποιο "χαρτί' αλλά στο τέλος κάθε μήνα υπογράφουμε μηνιαία κατάσταση για τις ώρες που έγιναν μια και χρειάζεται και για την μισθοδοσία.Καλό είναι να γράφεις κάπου τις ώρες σου και να κοιτάς αν συμφωνούν με αυτές που σου έβαλαν

Αποσυνδεδεμένος demiss

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ερώτηση για τα μόρια της ωρομισθίας μετά το διορισμό!
« Απάντηση #7 στις: Ιανουάριος 27, 2008, 06:34:31 μμ »
ΔΟΥΛΕΥΩ ΩΣ ΩΡΟΜΙΣΘΙΑ ΣΕ ΟΛΟΗΜΕΡΑ ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ 7 ΜΟΡΙΑ. ΣΕ ΜΑΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΟΡΙΑ ΘΑ ΜΕΤΡΗΣΟΥΝ ΑΝ ΔΙΟΡΙΣΤΟΥΜΕ?
Θα μετρήσουν αυτά τα μόρια αλλά δεν θα πάρεις και τα 7 γιατί απλά δεν δουλεύεις εκέι όλο το χρόνο αλλά μόνο κάποιες ώρες. Έτσι δηλαδή θα πάρεις το ποσοστο των μορίων που αναλογεί στις ώρες που δούλεψες. Για παράδειγμα αν στο τέλος της χρονιάς πάρεις 2 μήνες προυπηρεσία. Όταν διοριστείς τα μόρια που θα παίρνεις για αυτό το διάστημα θα είναι 2*7/12=1,16666(όχι και τα 7 μόρια) 

Αποσυνδεδεμένος MANNI

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ερώτηση για τα μόρια της ωρομισθίας μετά το διορισμό!
« Απάντηση #8 στις: Ιανουάριος 27, 2008, 07:04:17 μμ »
Δεν μου έχει τύχει να υπογράφω κάθε μέρα κάποιο "χαρτί' αλλά στο τέλος κάθε μήνα υπογράφουμε μηνιαία κατάσταση για τις ώρες που έγιναν μια και χρειάζεται και για την μισθοδοσία.Καλό είναι να γράφεις κάπου τις ώρες σου και να κοιτάς αν συμφωνούν με αυτές που σου έβαλαν
Ευχαριστώ πολύ

Αποσυνδεδεμένος Joanne

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Ερώτηση για τα μόρια της ωρομισθίας μετά το διορισμό!
« Απάντηση #9 στις: Ιανουάριος 31, 2008, 07:36:32 μμ »
Συνάδελφοι καλησπέρα!
Θέλω να ρωτήσω κάτι και εγώ, που δεν έχω καταλάβει ακόμα σχετικά με τον τρόπο υπολογισμού μορίων για μεταθέσεις, αποσπάσεις..
Είμαι αναπληρώτρια από τον Οκτώβριο σε ένα λύκειο κατηγορίας β΄(2 μόρια το χρόνο). Αφού θα δουλέψω 9 μήνες θα πάρω 9 μόρια. Όταν θα κάνω τα χαρτιά μου, ως μόνιμη, για μετάθεση του χρόνου θα υπολογίσω διαφορετικά τα μόρια ή από τη φετινή χρονιά θα υπολόγιστούν κανονικά 9 μόρια; η θα είναι λιγότερα; πώς θα τα υπολογίσω;
Τα καλά κόποις κτώνται.

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ερώτηση για τα μόρια της ωρομισθίας μετά το διορισμό!
« Απάντηση #10 στις: Ιανουάριος 31, 2008, 07:46:27 μμ »
Συνάδελφοι καλησπέρα!
Θέλω να ρωτήσω κάτι και εγώ, που δεν έχω καταλάβει ακόμα σχετικά με τον τρόπο υπολογισμού μορίων για μεταθέσεις, αποσπάσεις..
Είμαι αναπληρώτρια από τον Οκτώβριο σε ένα λύκειο κατηγορίας β΄(2 μόρια το χρόνο). Αφού θα δουλέψω 9 μήνες θα πάρω 9 μόρια. Όταν θα κάνω τα χαρτιά μου, ως μόνιμη, για μετάθεση του χρόνου θα υπολογίσω διαφορετικά τα μόρια ή από τη φετινή χρονιά θα υπολόγιστούν κανονικά 9 μόρια; η θα είναι λιγότερα; πώς θα τα υπολογίσω;
Για 12 μήνες θα έπαιρνες 2 μόρια από το σχολείο και 2 μόρια από τη χρονιά, δηλ. 4 μόρια σύνολο. Τώρα όμως που θα δουλέψεις 9 μήνες, δηλ. τα 3/4 του 12, θα συγκεντρώσεις  3 μόρια στο τέλος .Αυτά είναι τα μόρια που θα μετρήσουν για μετάθεση.

Αποσυνδεδεμένος Joanne

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Ερώτηση για τα μόρια της ωρομισθίας μετά το διορισμό!
« Απάντηση #11 στις: Ιανουάριος 31, 2008, 08:36:01 μμ »

Ώστε 3 μόνο...  :'( :'(
Είχα την εντύπωση ότι τα μόρια υπολογίζονται με τον ίδιο τρόπο όπως στον πίνακα των αναπληρωτών και είχα χαρεί γιατί πίστευα ότι θα΄χω εννιά ολόκληρα μόρια συν κάτι άλλα από πρόσθετη και ωρομισθία.
Όπως και να έχει, ευχαριστώ πολύ Syrrahm, για την άμεση απάντηση. :)
Τα καλά κόποις κτώνται.

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Ερώτηση για τα μόρια της ωρομισθίας μετά το διορισμό!
« Απάντηση #12 στις: Ιανουάριος 31, 2008, 10:33:10 μμ »
ΔΟΥΛΕΥΩ ΩΣ ΩΡΟΜΙΣΘΙΑ ΣΕ ΟΛΟΗΜΕΡΑ ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ 7 ΜΟΡΙΑ. ΣΕ ΜΑΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΟΡΙΑ ΘΑ ΜΕΤΡΗΣΟΥΝ ΑΝ ΔΙΟΡΙΣΤΟΥΜΕ?
Για διορισμό στην Β/Βάθμια παίρνεις τα μόρια του πλησιέστερου Γυμνασίου που βρίσκεται στο κάθε ολοήμερο που δουλεύεις!
(Λίγο δύσκολο αυτό που έγραψα αλλά ελπίζω να κατάλαβες ;))
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος mairi_PE20

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ερώτηση για τα μόρια της ωρομισθίας μετά το διορισμό!
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουάριος 01, 2008, 02:19:35 μμ »
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159912
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 774
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 526
Σύνολο: 526

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.119 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.