*

Αποστολέας Θέμα: θα ισχύουν τα μόρια απο τους προηγούμενους διαγωνισμούς ΑΣΕΠ ή ξεκινάμε απο το 0  (Αναγνώστηκε 2333 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lenaki85

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Ήθελα να ρωτήσω, εμείς που έχουμε ξαναδώσει ΑΣΕΠ τις δύο προηγούμενες φορές, έχουμε επιτύχει αλλά δεν είμαστε στους διοριστέους, τα μόρια που έχουμε συγκεντρώσει θα διαιρεθούν δια του 2 κ θα προστεθούν σε αυτά που πιθανόν θα έχουμε σε αυτόν τον διαγωνισμό, όπως γινόταν μέχρι τώρα, ή θα ξεκινήυσουμε απο το 0;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος innaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Την ίδια απορία έχω κι εγώ...το νομοσχεδιο δεν ξεκαθαριζει  τελικά το τοπίο..εάν δεν παρουμε κ αυτά τα μόρια δεν νομιζω οτι θα έχουμε πλεον ελπιδα.οσο καλά και να γράψουμε..οι θέσεις θα καλυφθούν κυρίως απο αυτούς που έχουν πολλά μόρια προυπηρεσίας...μεγαλη αδικία..

Αποσυνδεδεμένος change73

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Mπορώ,παρακαλώ, να έχω κι εγώ το λόγο;
    • Προφίλ
Κι εγω παιδια δεν μπορω να το "καταπιω" με τιποτα!Ολο πρωτα ο ασεπ ακουγαμε και τωρα θα 'μαστε απο παρ'ολιγον διοριστεοι,οι τελευταιοι στην ουρα ???
"Ζεις μόνο μια φορά-αλλά αν το κάνεις σωστά,μια φορά είναι αρκετή."  Joe E.Lewis

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
..., ή θα ξεκινήυσουμε απο το 0;
το προβλημα ειναι οτι θα καταληγουμε στο 0.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος sylfa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Την ίδια απορία έχω κι εγώ...το νομοσχεδιο δεν ξεκαθαριζει  τελικά το τοπίο..εάν δεν παρουμε κ αυτά τα μόρια δεν νομιζω οτι θα έχουμε πλεον ελπιδα.οσο καλά και να γράψουμε..οι θέσεις θα καλυφθούν κυρίως απο αυτούς που έχουν πολλά μόρια προυπηρεσίας...μεγαλη αδικία..

Και μόρια προϋπηρεσίας να μην έχουν όσοι θα είναι πάνω από 'μας για όσους δεν έχουμε μεταπτυχιακό από τη στιγμή που θα μετράει θα είμαστε πάντα κάτω από κάποιους άλλους που θα έχουν. Άντε πάλι να ξεσπιτωθούμε, να ξεπαραδιαστούμε να κάνουμε εσπευσμένα ένα μεταπτυχιακό μπας και έχουμε μια τόση δα ελπίδα... και από το 0 να πάμε στο 1!

Αποσυνδεδεμένος ELENH 27

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Ελεος πια!!Εμεις με 23 μορια να ελπιζουμε ή οχι?υπάρχει περιπτωση να μας καλεσουν απο Σεπτεμβριο?

Αποσυνδεδεμένος katiafil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Nομίζω πως θα εξαρτηθεί από τα χρήματα που θα έχουν, για να διαθέσουν σε διορισμούς-προσλήψεις.. Εξάλλου δεν είδατε τη συνέντευξη της υπουργού, η οποία με το γνωστό σαρκαστικό ύφος τόνιζε: στόχος μας να λειτουργήσουν τα σχολεία από Σεπτέμβρη με χιλιάδες λιγότερους εκπαιδευτικούς. Τυχεροί οι του ΟΑΕΔ, τυχεροί όσοι κάνανε επί χρόνια ΠΔΣ δίπλα από το σπίτι τους, θα προηγηθούν στο νέο πίνακα και θα πριμοδοτηθούν κιόλας.. όσοι υπόλοιποι περάσαμε ΑΣΕΠ πολλές φορές θα πάρουμε .. :-X :-X :-X

Αποσυνδεδεμένος sandra77

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 141
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Η κυρία υπουργός θέλει να πάρει τους άριστους(δηλαδή να έχουν επιτυχία στον ΑΣΕΠ)αλλα η  μεταβατική περίοδος είναι μόνο για τα δικά τους παιδιά,τους ΟΑΕΔίτες.ΑΙΣΧΟΣ
ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΣΥΝΩΜΟΤΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΤΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΖΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΑΣ ΟΝΕΙΡΟ!

Αποσυνδεδεμένος sonias

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
    • Προφίλ
ti paizi me ton ΟΑΕΔ? den to katalava afto...
kai to ΠΔΣ dipla apo to spiti tous ti ine...?
(ρωτά η αδαής νηπιαγωγός...)



Η κυρία υπουργός θέλει να πάρει τους άριστους(δηλαδή να έχουν επιτυχία στον ΑΣΕΠ)αλλα η  μεταβατική περίοδος είναι μόνο για τα δικά τους παιδιά,τους ΟΑΕΔίτες.ΑΙΣΧΟΣ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160052
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 453
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 254
Σύνολο: 258

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.072 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.