*

Αποστολέας Θέμα: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων  (Αναγνώστηκε 965009 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος aquarius2021

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 158
  • Σιχαίνομαι την υποκρισία
    • Προφίλ
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Απάντηση #4018 στις: Φεβρουάριος 02, 2021, 06:50:29 μμ »


Εγώ πάλι καταλαβαίνω ότι λέει τουλάχιστον να ανοίξουν τα φροντιστήρια....αλλά ακόμα κι αν έχεις καταλάβει εσύ σωστά κι όχι εγώ φαίνεται ότι αναγνωρίζει τη σημαντικότητα των πανελλαδικών και σε άλλες περιοχές που τα φροντιστήρια είναι πιο συγκεκριμένα και πιο λίγα από ότι στις μεγαλουπόλεις το σχολείο βοηθά τους εκεί μαθητές....όσο για την υπογραφή εφόσον δεν την εγραψαα  εγώ την επιστολή δεν μπορώ να σου απαντήσω το σκεπτικό της ...ωστόσο δεν είναι κι υποχρεωμένη να δουν όλοι το όνομα της

Το ενδεχόμενο αντί για υπογραφή μαθήτριας να έμπαινε ένωση φροντιστηριουχων Ελλάδος (ή όπως αλλιώς λέγεται και αν υπάρχει) παίζει; Γιατί αν ανοίξουν στις κόκκινες περιοχές γιατί να μην ανοίξουν και στις πράσινες δηλαδή σε όλη την Ελλάδα. Και γιατί να μην ανοίξουν και για τις άλλες τάξεις...5 μαθητές είναι εξάλλου ανά τμήμα άντε 10 το πολύ...Λέω εγώ τώρα ο καχύποπτος
Ο καθένας παίρνει από τη ζωή ότι του αξίζει!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:39:46 »

kelif

  • Επισκέπτης
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Απάντηση #4019 στις: Φεβρουάριος 02, 2021, 06:59:10 μμ »
Το ενδεχόμενο αντί για υπογραφή μαθήτριας να έμπαινε ένωση φροντιστηριουχων Ελλάδος (ή όπως αλλιώς λέγεται και αν υπάρχει) παίζει; Γιατί αν ανοίξουν στις κόκκινες περιοχές γιατί να μην ανοίξουν και στις πράσινες δηλαδή σε όλη την Ελλάδα. Και γιατί να μην ανοίξουν και για τις άλλες τάξεις...5 μαθητές είναι εξάλλου ανά τμήμα άντε 10 το πολύ...Λέω εγώ τώρα ο καχύποπτος


Από όσο γνωρίζω τουλαχιστον στην. Περιοχή μου τα φροντιστήρια μια χαρά και δουλεύουν εξ αποστάσεως και πληρώνονται κανονικότητα...αλλά και να υπολρλειτουργουσαν οι γονείς σε αυτή την τάξη δεν θα τα σταματούσαν και για ψυχολογικούς και για μαθησιακούς λόγους των παιδιών τους ...γιατί αν δεν γίνεται μια φορά σωστή δουλειά εξ αποστάσεως στα φροντιστήρια που είναι και λιγότεροι οι μαθητές και ίσως χρησιμοποιούν καλύτερες πλατφόρμες τότε στα σχολεία γίνεται κακη δουλειά εκατό φορές παραπάνω...οπότε δεν νομίζω ότι ισχύει αυτό που λες χωρίς βέβαια να βάζω και το χέρι μου στη φωτιά...πάντως δεν είναι η πρώτη τέτοιου είδους επιστολή...έχουν ξαναγραφτεί και δημοσιευτεί στην ίδια σελίδα και επώνυμα...αλλά κι η ένωση που λες να ήταν θα μπορούσε να γράψει ένα όνομα είτε τυχαιο-ποιος θα έμπαινε άραγε στην διαδικασία να το εξακριβωσει- η ένα όνομα υπαρκτό σε συνεννόηση φυσικά με ένα παιδί που θα συμφωνούσε να δημοσιευθεί το όνομα του ...δεν θα ήταν δύσκολο...εσύ δηλαδή εξακολουθείς να αμφισβητείς τη σημαντικότητα της συγκεκριμένης τάξης ενώ λίγες μέρες πριν έγραψες ότι αναγνωρίζεις ότι εσφαλες όταν έλεγες ότι δεν χρειάζεται κυρίως άνοιγμα λυκείου όταν ακούστηκε πως κάπου ανοίγουν μόνο τα γυμνασια

Αποσυνδεδεμένος aquarius2021

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 158
  • Σιχαίνομαι την υποκρισία
    • Προφίλ
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Απάντηση #4020 στις: Φεβρουάριος 02, 2021, 07:06:08 μμ »

Από όσο γνωρίζω τουλαχιστον στην. Περιοχή μου τα φροντιστήρια μια χαρά και δουλεύουν εξ αποστάσεως και πληρώνονται κανονικότητα...αλλά και να υπολρλειτουργουσαν οι γονείς σε αυτή την τάξη δεν θα τα σταματούσαν και για ψυχολογικούς και για μαθησιακούς λόγους των παιδιών τους ...γιατί αν δεν γίνεται μια φορά σωστή δουλειά εξ αποστάσεως στα φροντιστήρια που είναι και λιγότεροι οι μαθητές και ίσως χρησιμοποιούν καλύτερες πλατφόρμες τότε στα σχολεία γίνεται κακη δουλειά εκατό φορές παραπάνω...οπότε δεν νομίζω ότι ισχύει αυτό που λες χωρίς βέβαια να βάζω και το χέρι μου στη φωτιά...πάντως δεν είναι η πρώτη τέτοιου είδους επιστολή...έχουν ξαναγραφτεί και δημοσιευτεί στην ίδια σελίδα και επώνυμα...αλλά κι η ένωση που λες να ήταν θα μπορούσε να γράψει ένα όνομα είτε τυχαιο-ποιος θα έμπαινε άραγε στην διαδικασία να το εξακριβωσει- η ένα όνομα υπαρκτό σε συνεννόηση φυσικά με ένα παιδί που θα συμφωνούσε να δημοσιευθεί το όνομα του ...δεν θα ήταν δύσκολο...εσύ δηλαδή εξακολουθείς να αμφισβητείς τη σημαντικότητα της συγκεκριμένης τάξης ενώ λίγες μέρες πριν έγραψες ότι αναγνωρίζεις ότι εσφαλες όταν έλεγες ότι δεν χρειάζεται κυρίως άνοιγμα λυκείου όταν ακούστηκε πως κάπου ανοίγουν μόνο τα γυμνασια

Υπάρχουν όμως και γονείς που έχουν σταματήσει αλλά φροντιστήρια σε μικρότερες τάξεις. Αν ανοίξει ένα φροντιστήριο τρέχα γυρευε ποιες τάξεις κάνουν.
Εγώ θεωρώ σημαντικές όλες τις τάξεις του σχολείου. Όταν έγραψα περί σφάλματος αναφέρομουν στην έρευνα που έλεγε ότι τα παιδιά σε σχέση με τους εφήβους έχουν μικρότερη πιθανότητα να γίνουν φορείς. Ήταν λοιπόν λάθος μου να πιστεύω πως είχε βάση η συγκεκριμενη έρευνα ή και παρόμοιες στις αποφάσεις τους μιας και το άνοιγμα ΜΟΝΟ των Γυμνασίων δεν έχει λογική. Εξακολουθώ να λέω πως οδηγός ήταν το κόψιμο αδειών και για αυτό είπα έσφαλα που πίστεψα έστω και για λίγο ότι πατούσαν πάνω σε έρευνες για λήψη αποφάσεων
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 02, 2021, 07:09:03 μμ από aquarius2021 »
Ο καθένας παίρνει από τη ζωή ότι του αξίζει!

kelif

  • Επισκέπτης
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Απάντηση #4021 στις: Φεβρουάριος 02, 2021, 07:14:25 μμ »
Υπάρχουν όμως και γονείς που έχουν σταματήσει αλλά φροντιστήρια σε μικρότερες τάξεις. Αν ανοίξει ένα φροντιστήριο τρέχα γυρευε ποιες τάξεις κάνουν.
Εγώ θεωρώ σημαντικές όλες τις τάξεις του σχολείου. Όταν έγραψα περί σφάλματος αναφέρομουν στην έρευνα που έλεγε ότι τα παιδιά σε σχέση με τους εφήβους έχουν μικρότερη πιθανότητα να γίνουν φορείς. Ήταν λοιπόν λάθος μου να πιστεύω πως είχε βάση η συγκεκριμενη έρευνα ή και παρόμοιες στις αποφάσεις τους μιας και το άνοιγμα ΜΟΝΟ των Γυμνασίων δεν έχει λογική. Εξακολουθώ να λέω πως οδηγός ήταν το κόψιμο αδειών και για αυτό είπα έσφαλα που πίστεψα έστω και για λίγο ότι πατούσαν πάνω σε έρευνες για λήψη αποφάσεων

Οκ κατάλαβα λάθος λοιπόν σε αυτό που είχες γράψεις..τις τάξεις και την κάθε βαθμίδα κι εγώ τις θεωρώ όλες σημαντικές με τη διαφορά ότι σε έκτακτες περιπτώσεις όπως αυτή κάπου μπαίνουν προτεραιότητες τύπου στην ύλη της γ Λυκείου και δεν μπορώ να επέμβω παρά μόνο  να τη μειώσω σε έναν βαθμό αλλά τα υπόλοιπα που θα μείνουν μεσαπρέπει να διδαχθούν κανονικά και δίνω εξετάσεις φέτος...ενώ στις άλλες τάξεις έχω το περιθώριο μιας κάποιας αναδιάρθρωσης της ύλης..αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θεωρώ σημαντικές τις άλλες τάξεις απλώς εκεί έχω άλλα περιθώρια δράσης κι ελιγμών...άλλο το ένα λοιπόν κι άλλο το άλλο..θεωρώ λοιπόν ότι πάνω από όλα η υγεία αν κινδυνεύουμε ας συνεχίσουμε εξ αποστάσεως ,αλλά αν υπάρχει -ΑΝ το τονιζω-περιθωριο κάτι να ανοίξει θεωρώ ότι αυτό πρέπει να γίνει εκεί που υπάρχει μεγαλύτερη πίεση λόγω καταστάσεων.....προφανώς εσύ έχεις άλλη άποψη ...οκ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:39:46 »

kelif

  • Επισκέπτης
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Απάντηση #4022 στις: Φεβρουάριος 02, 2021, 07:17:45 μμ »
Όσο για τις μικρότερες τάξεις φροντιστηρίων μπορούν να γίνονται στα ανοικτα φροντιστήρια έλεγχοι με τσουχτερά πρόστιμα τα οποία δεν νομίζω θα διακινδύνευαν γονείς η φροντιστήριουχοι...ανοικτά θα είναι τα φροντιστήρια άρα άνετα μπορούν να γίνουν έλεγχοι..άσε που θα πήγαινε και το κάρφωμα από άλλους η που κάνουν ιδιαίτερα σύννεφο οπότε λύση θα βρισκόταν στο αψε σβησε

Αποσυνδεδεμένος aquarius2021

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 158
  • Σιχαίνομαι την υποκρισία
    • Προφίλ
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Απάντηση #4023 στις: Φεβρουάριος 02, 2021, 07:23:56 μμ »
Οκ κατάλαβα λάθος λοιπόν σε αυτό που είχες γράψεις..τις τάξεις και την κάθε βαθμίδα κι εγώ τις θεωρώ όλες σημαντικές με τη διαφορά ότι σε έκτακτες περιπτώσεις όπως αυτή κάπου μπαίνουν προτεραιότητες τύπου στην ύλη της γ Λυκείου και δεν μπορώ να επέμβω παρά μόνο  να τη μειώσω σε έναν βαθμό αλλά τα υπόλοιπα που θα μείνουν μεσαπρέπει να διδαχθούν κανονικά και δίνω εξετάσεις φέτος...ενώ στις άλλες τάξεις έχω το περιθώριο μιας κάποιας αναδιάρθρωσης της ύλης..αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θεωρώ σημαντικές τις άλλες τάξεις απλώς εκεί έχω άλλα περιθώρια δράσης κι ελιγμών...άλλο το ένα λοιπόν κι άλλο το άλλο..θεωρώ λοιπόν ότι πάνω από όλα η υγεία αν κινδυνεύουμε ας συνεχίσουμε εξ αποστάσεως ,αλλά αν υπάρχει -ΑΝ το τονιζω-περιθωριο κάτι να ανοίξει θεωρώ ότι αυτό πρέπει να γίνει εκεί που υπάρχει μεγαλύτερη πίεση λόγω καταστάσεων.....προφανώς εσύ έχεις άλλη άποψη ...οκ

Έχω απαντήσει ήδη γιατί δεν μπορούσε να ανοίξει η Γ Λυκείου μόνο. Έχει να κάνει με ΩΠ και με δικτυακές υποδομές των σχολείων. Δεν διαφωνώ μαζί σου περί αναγκαιότητας αλλά περί εφικτοτητας. Άρα ή σαν χώρα πας καλά και τα ανοίγεις όλα ή δεν πας καλά και δεν ανοίγεις τίποτα έστω και ανά περιοχή. Επίσης καλό θα ήταν να μας πει κάποιος υπεύθυνος αν κολλάει κάποιος από μολυσμένες επιφάνειες. Γιατί τότε δεν τίθεται μόνο θέμα ηλικίας...

Για τα φροντιστήρια που λες συμφωνώ αν γίνονταν έλεγχοι. Αλλά ακόμα και να γίνονται γιατί στην Γ Λυκείου πέντε άτομα δεν μεταδίδουν και στις μικρότερες μεταδίδουν; Άρα να ανοίξουν όλες οι τάξεις...άρα καταλαβαίνεις την προέκταση...
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 02, 2021, 07:35:16 μμ από aquarius2021 »
Ο καθένας παίρνει από τη ζωή ότι του αξίζει!

kelif

  • Επισκέπτης
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Απάντηση #4024 στις: Φεβρουάριος 02, 2021, 07:36:41 μμ »
Γιατί ανοίγεις μόνο τα άκρως απαραίτητα...αν τις ανοίξεις όλες θα υπαρχουν περισσότερα άτομα στο μπες βγες σε κοινόχρηστους χώρους όπως γραφεία κλπ η στην ίδια την τάξη όταν βγαίνει πχ  η α λυκείου για να μπει η β ..αν ανοίξει το φροντιστήριο μόνο στη γ θα είναι άκρως συγκεκριμένα άτομα...επίσης σε επιφάνειες έλεγαν στο πρώτο κύμα πόσο μπορεί να επιβιώσει ο ιός ανά ώρες πχ σε ξύλινη επιφάνεια η τζαμί παραθύρου κλπ. Άρα προφανώς κολλάει αν ακουμπήσεις και δεν πλύνεις χέρια η δεν απολυμανεις αντικειμενα

Αποσυνδεδεμένος aquarius2021

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 158
  • Σιχαίνομαι την υποκρισία
    • Προφίλ
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Απάντηση #4025 στις: Φεβρουάριος 02, 2021, 07:42:01 μμ »
Γιατί ανοίγεις μόνο τα άκρως απαραίτητα...αν τις ανοίξεις όλες θα υπαρχουν περισσότερα άτομα στο μπες βγες σε κοινόχρηστους χώρους όπως γραφεία κλπ η στην ίδια την τάξη όταν βγαίνει πχ  η α λυκείου για να μπει η β ..αν ανοίξει το φροντιστήριο μόνο στη γ θα είναι άκρως συγκεκριμένα άτομα...επίσης σε επιφάνειες έλεγαν στο πρώτο κύμα πόσο μπορεί να επιβιώσει ο ιός ανά ώρες πχ σε ξύλινη επιφάνεια η τζαμί παραθύρου κλπ. Άρα προφανώς κολλάει αν ακουμπήσεις και δεν πλύνεις χέρια η δεν απολυμανεις αντικειμενα

Άρα με αυτά που μου λες αντιλαμβάνεσαι ότι αν μπορείς με τηλεκπαίδευση να μειώσεις όλους αυτούς τους κινδύνους πας μόνο με αυτή παντού. Γιατί το θέμα δεν είναι ποιος θα κολλήσει αλλά μέχρι να διαγνωστεί σε πόσους μπορεί να το μεταφέρει. Μπορεί σε ένα φροντιστήριο η σε ένα σχολείο να μπουν 1000 υγιείς. Σε ένα άλλο 1 μολυσμένος με 100 υγιεις. Αν λοιπόν κάνει έως και 15 μέρες να εκκολαφθεί ο ιός και η περίοδος μεταδοτικότητας είναι μεγάλη αντιλαμβάνεσαι από μόνος σου το πάρτι. Όσο για τις επιφανειες έναν μπουφάν π.χ. μεταφέρεται από σχολείο στο σπίτι σωστά; Το ψεκάζουμε από πάνω μέχρι κάτω κάθε μέρα σωστά; Να συνεχίσω το διάλογο για το τι να ανοίξει και τι όχι;
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 02, 2021, 07:56:22 μμ από aquarius2021 »
Ο καθένας παίρνει από τη ζωή ότι του αξίζει!

kelif

  • Επισκέπτης
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Απάντηση #4026 στις: Φεβρουάριος 02, 2021, 07:53:13 μμ »
Σαφώς κι αν υπάρχει κίνδυνος δεν ανοίγεις τίποτα απολύτως ...αυτό το έχω πει τόσες φορές ...αλλά όταν πας έστω κι ανιχνευτικά να ανοίξεις όλη την πρωτοβάθμια και τη μισή δευτεροβάθμια θεωρώ λάθος προτεραιότητα....όσο για το μπουφάν και σε σούπερ μάρκετ μπορεί να ακουμπήσεις είτε το χέρι του υπαλλήλου είτε το ταμείο είτε οτιδήποτε άλλο ...σε απόλυτη γυάλα δεν πρόκειται να μπειςμ.μσαφως κάπου πάνε να ελαχιστοποιήσουμε πιθανότητες αλλά αν λέω αν ανοίγεις από τις 14  τάξεις -2νηπιαγωγειου 6 δημοτικού κι έξι δευεροβαθμιας-τις 11κι αφήνεις τις 3κλειστες καλύτερα να γινόταν το αντίστροφο από όλες τις απόψεις και αριθμητικά και γνωστικά...επαναλαμβάνω αν υπάρχει ο κίνδυνος του αιώνα δεν ανοίγεις τίποτα...αλλά στην περίπτωση που κάτι ανοίγει άλλη είναι η λογική κατά εμε

Αποσυνδεδεμένος aquarius2021

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 158
  • Σιχαίνομαι την υποκρισία
    • Προφίλ
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Απάντηση #4027 στις: Φεβρουάριος 02, 2021, 07:58:01 μμ »
Σαφώς κι αν υπάρχει κίνδυνος δεν ανοίγεις τίποτα απολύτως ...αυτό το έχω πει τόσες φορές ...αλλά όταν πας έστω κι ανιχνευτικά να ανοίξεις όλη την πρωτοβάθμια και τη μισή δευτεροβάθμια θεωρώ λάθος προτεραιότητα....όσο για το μπουφάν και σε σούπερ μάρκετ μπορεί να ακουμπήσεις είτε το χέρι του υπαλλήλου είτε το ταμείο είτε οτιδήποτε άλλο ...σε απόλυτη γυάλα δεν πρόκειται να μπειςμ.μσαφως κάπου πάνε να ελαχιστοποιήσουμε πιθανότητες αλλά αν λέω αν ανοίγεις από τις 14  τάξεις -2νηπιαγωγειου 6 δημοτικού κι έξι δευεροβαθμιας-τις 11κι αφήνεις τις 3κλειστες καλύτερα να γινόταν το αντίστροφο από όλες τις απόψεις και αριθμητικά και γνωστικά...επαναλαμβάνω αν υπάρχει ο κίνδυνος του αιώνα δεν ανοίγεις τίποτα...αλλά στην περίπτωση που κάτι ανοίγει άλλη είναι η λογική κατά εμε

Η λογική τους είπαμε σχεδόν όλοι εδώ μέσα είναι το κόψιμο των αδειών και ο φόβος τι έρχεται μετά το πέρας της πανδημίας. Με λίγα λόγια υπάρχει το πολιτικό κόστος ίσως πάνω και από το υγιεινομικο. Εγώ το κλείνω εδώ να γράψει και κανένας άλλος. Όντως κούρασα
Ο καθένας παίρνει από τη ζωή ότι του αξίζει!

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3386
    • Προφίλ
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Απάντηση #4028 στις: Φεβρουάριος 02, 2021, 08:08:50 μμ »
Στην φάση που βρισκόμαστε βλέπω ότι απλώς παρακολουθούν τα γεγονότα χωρίς να έχουν την διάθεση προς το παρόν για περαιτέρω μέτρα. Τους φτάνει που οι διασωληνωμένοι βρίσκονται σε χαμηλά επίπεδα. Επίσης, με την ίδια λογική, αν έκαναν 100000 τεστ την ημέρα θα είχαμε 3000 κρούσματα και άνω. Μήπως πάλι θα έχουμε την πορεία του Οκτωβρίου;

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Απάντηση #4029 στις: Φεβρουάριος 02, 2021, 09:33:38 μμ »
Σήμερα στον άλφα της μουρλής το πανηγύρι θα γίνει με καλεσμένους πολλούς από την επιτροπή

Αποσυνδεδεμένος TimPap

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 764
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Απάντηση #4030 στις: Φεβρουάριος 02, 2021, 09:53:29 μμ »
Το ενδεχόμενο αντί για υπογραφή μαθήτριας να έμπαινε ένωση φροντιστηριουχων Ελλάδος (ή όπως αλλιώς λέγεται και αν υπάρχει) παίζει; Γιατί αν ανοίξουν στις κόκκινες περιοχές γιατί να μην ανοίξουν και στις πράσινες δηλαδή σε όλη την Ελλάδα. Και γιατί να μην ανοίξουν και για τις άλλες τάξεις...5 μαθητές είναι εξάλλου ανά τμήμα άντε 10 το πολύ...Λέω εγώ τώρα ο καχύποπτος
Πιο πιθανό. Φροντιστηριούχοι πιέζουν γονείς και παιδιά να πιέσουν για άνοιγμα. Ξέρουν να παίζουν με τις ελπίδες τους. Δεν έχουν λόγο ύπαρξης τα φροντιστήρια ιδιαίτερα σε αυτή τη συγκυρία. Στα φροντιστήρια και μέτρα να τηρούνται είναι παιδιά από διαφορετικές περιοχές. Αλλά δεν τηρείται κακένα μέτρο.

kelif

  • Επισκέπτης
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Απάντηση #4031 στις: Φεβρουάριος 02, 2021, 11:58:19 μμ »
Η συνωμοσιολογια παει συννεφο!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160662
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 928
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 661
Σύνολο: 672

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.