*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09  (Αναγνώστηκε 385754 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος annpan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Have a nice day! ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1176 στις: Ιούλιος 26, 2008, 10:44:13 μμ »
Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες!
Κάθε εμπόδιο για καλό...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:54:01 »

Αποσυνδεδεμένος chriskas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1177 στις: Ιούλιος 27, 2008, 03:19:35 πμ »
Καλημέρα σε όλους!!Να ευχηθώ καλό διορισμό και καλή τοποθέτηση σε όλους μας!!!!! :D ;D
Εχω μια απορία και εάν κάποιος γνωρίζει, θα με βοηθούσε πάρα πολύ... Η κάθε περιφέρεια περιλαμβάνει και κάποιες περιοχές που θεωρούνται δυσπρόσιτες..Εάν οι δυσπρόσιτες αυτές περιοχές δεν έχουν βγεί ως δυσπρόσιτα κενά, τότε αποκλείονται από την περιφέρεια και εάν τη δηλώσεις μπορεί να διοριστείς μόνο σε "κανονικά σχολεία" και όχι σε δυσπρόσιτα της περιφέρειας (εφόσον δεν έχουν βγει ως δυσπρόσιτα κενά) ή όχι....?????
Χίλια συγγνώμη εάν σας μπέρδεψα....!!σίγουρα από Δευτέρα θα επικοινωνήσω και με το Υπουργείο για διευκρυνίσεις...

Τουλάχιστον εγώ το κατάλαβα ως εξής:
Έχει πχ η περιοχή Γ' Φλώρινας το δυσπρόσιτο γυμνάσιο Λεχόβου.
Στην εγκύκλιο δίνεται η περιοχή αλλά όχι  ονομαστικά το γυμνάσιο Λεχόβου στον πίνακα των δυσπρ.( εγώ βρήκα ότι η  Γ' Φλώρινας έχει άλλα 4 σχολεία).
Τότε θεωρώ ότι αν με στείλουν στη  Γ' Φλώρινα θα πάω σε κάποιο από τα 4 σχολεία ΑΛΛΑ ΟΧΙ στο γυμνάσιο Λεχόβου.

Διορθώστε με παρακαλώ αν κάνω λάθος, έχει σημασία  ??? :-\

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1178 στις: Ιούλιος 27, 2008, 03:40:40 πμ »
Καλημέρα σε όλους!!Να ευχηθώ καλό διορισμό και καλή τοποθέτηση σε όλους μας!!!!! :D ;D
Εχω μια απορία και εάν κάποιος γνωρίζει, θα με βοηθούσε πάρα πολύ... Η κάθε περιφέρεια περιλαμβάνει και κάποιες περιοχές που θεωρούνται δυσπρόσιτες..Εάν οι δυσπρόσιτες αυτές περιοχές δεν έχουν βγεί ως δυσπρόσιτα κενά, τότε αποκλείονται από την περιφέρεια και εάν τη δηλώσεις μπορεί να διοριστείς μόνο σε "κανονικά σχολεία" και όχι σε δυσπρόσιτα της περιφέρειας (εφόσον δεν έχουν βγει ως δυσπρόσιτα κενά) ή όχι....?????
Χίλια συγγνώμη εάν σας μπέρδεψα....!!σίγουρα από Δευτέρα θα επικοινωνήσω και με το Υπουργείο για διευκρυνίσεις...

Τουλάχιστον εγώ το κατάλαβα ως εξής:
Έχει πχ η περιοχή Γ' Φλώρινας το δυσπρόσιτο γυμνάσιο Λεχόβου.
Στην εγκύκλιο δίνεται η περιοχή αλλά όχι  ονομαστικά το γυμνάσιο Λεχόβου στον πίνακα των δυσπρ.( εγώ βρήκα ότι η  Γ' Φλώρινας έχει άλλα 4 σχολεία).
Τότε θεωρώ ότι αν με στείλουν στη  Γ' Φλώρινα θα πάω σε κάποιο από τα 4 σχολεία ΑΛΛΑ ΟΧΙ στο γυμνάσιο Λεχόβου.

Διορθώστε με παρακαλώ αν κάνω λάθος, έχει σημασία  ??? :-\

chriskas και dz, αν διοριστείτε σε περιοχή που έχει και δυσπρόσιτα, μπορεί να τοποθετηθείτε σε οποιοδήποτε σχολείο υπάρχει κενό, είτε κανονικό είτε δυσπρόσιτο. Ακόμα και αν το δυσπρόσιτο έχει δοθεί ονομαστικά, μπορεί να έχει και άλλο κενό.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 27, 2008, 03:42:31 πμ από ioanna89 »

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1179 στις: Ιούλιος 27, 2008, 04:37:10 πμ »
Να δώσω ένα παράδειγμα: Η Δ Δωδεκανήσου είναι όλη δυσπρόσιτη. Πέρσι είχε δοθεί και η περιοχή και κάποια σχολεία ως δυσπρόσιτα. Άλλοι, δηλαδή, διορίστηκαν στο Γυμνάσιο Καστελόριζου με καθεστώς δυσπρόσιτου και άλλοι στο ίδιο σχολείο με κανονικό καθεστώς.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:54:01 »

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1180 στις: Ιούλιος 27, 2008, 09:49:00 πμ »

1. Αν κάποιος δηλώσει ονομαστικά το δυσπρόσιτο (στην αίτηση διορισμού) και διοριστεί σε αυτό, κάθεται υποχρεωτικά 2 χρόνια.
2. Αν κάποιος βάλει 'ναι' στα δυσπρόσιτα (στην αίτηση διορισμού) χωρίς να έχει δηλώσει ονομαστικά δυσπρόσιτο και τοποθετηθεί σε δυσπρόσιτο, δεν είναι υποχρεωμένος σε 2ετία.
3. Το 'αποδέχομαι τις λοιπές περιοχές διορισμού' δεν συνδέεται με τα δυσπρόσιτα. Υπάρχει ειδική επιλογή για τα δυσπρόσιτα.
Γιατί δεν τα ρωτάς όλα αυτά σε μία Βθμια της περιοχής σου να είσαι πιο σίγουρος;

Ο μονος τροπος να το ξεδιαλυνουμε αυτο ειναι να επικοινωνησουμε με τα γραφεια εκπαιδευσης. Γιατι απο οτι καταλαβα υπαρχουν πολλες και διαφορετικες γνωμες!



Τα Δυσπρόσιτα σχολεια πράγματι δίνονται ξεχωριστά. Οχι οι δυσπροσιτες περιοχές.
Δηλώνονται ονομαστικά και αν κάποιος τσεκάρει και το κουτάκι:ναι και στα λοιπά δυσπρόσιτα και διοριστει σε κάποιο απο αυτό πρέπει να μεινει 2 χρόνια άσχετα αν δεν ήταν στις 30 επιλογές του[/size]

Ποιος τα λέει σωστά ;





Και οι δύο τα λένε σωστά.

Τσεκάρεις ΝΑΙ στα δυσπρόσιτα; Είσαι υποχρεωμένος να μείνεις για δύο χρόνια. Δεν τα τσεκάρεις, τότε δεν είσαι.

Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος greco

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 93
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1181 στις: Ιούλιος 27, 2008, 10:33:38 πμ »
Ξανά, για να λυθεί η απορία η δική μου αλλά και πολλών άλλων,
Για να διοριστούμε (είμαι στο τέλος του 60 %) υποχρεούμαστε
1.   να βάλουμε ναι στο κουτάκι για διορισμό στις άλλες περιοχές
2.   ΚΑΙ ναι στο κουτάκι για διορισμό και στις άλλες δυσπρόσιτες περιοχές
Ή μόνο στο 1 ???
Θα εκτιμούσα αν απαντούσε κάποιος.

 :-[

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1182 στις: Ιούλιος 27, 2008, 10:40:49 πμ »
Στην εγκύκλιο για τη Δ/θμια λέει:
ΠΡΟΣΟΧΗ: Οι υποψήφιοι θα πρέπει να δηλώσουν όλες τις περιοχές διορισμού καθώς και όλα τα δυσπρόσιτα σχολεία, με τη σειρά που επιθυμούν, σύμφωνα με τους συνημμένους πίνακες, εφόσον επιθυμούν να διοριστούν οπωσδήποτε.
To ίδιο λέει και στην εγκύκλιο της Α/θμιας:
ΠΡΟΣΟΧΗ: Οι υποψήφιοι θα πρέπει να δηλώσουν όλες τις περιοχές διορισμού καθώς και όλα τα δυσπρόσιτα σχολεία, με τη σειρά που επιθυμούν, σύμφωνα με τους συνημμένους πίνακες, προκειμένου να εξασφαλίσουν το διορισμό τους.

Όπως καταλαβαίνεις βάζεις Ναι σε όλα διαφορετικά κινδυνεύεις να μην διοριστείς έτσι και δεν "πιάσεις" κάποια από τις επιλογές σου.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 27, 2008, 10:49:18 πμ από mat »
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος koth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Στον ουρανό ή στη γη;
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1183 στις: Ιούλιος 27, 2008, 11:26:28 πμ »
Να δώσω ένα παράδειγμα: Η Δ Δωδεκανήσου είναι όλη δυσπρόσιτη. Πέρσι είχε δοθεί και η περιοχή και κάποια σχολεία ως δυσπρόσιτα. Άλλοι, δηλαδή, διορίστηκαν στο Γυμνάσιο Καστελόριζου με καθεστώς δυσπρόσιτου και άλλοι στο ίδιο σχολείο με κανονικό καθεστώς.
                                                                                                                                                           Αν καταλαβαίνω, όταν διοριστώ σε περιοχή πχ Δ Δωδεκανήσου χωρίς να έχει δοθεί στην προκήρυξη κάποιο από τα  δυσπρόσιτά της ως τέτοιο και με τοποθετήσουν τελικά σε ένα δυσπρόσιτο της, τότε "κανονικό" καθεστώς σημαίνει ότι δεν υποχρεούμαι να μείνω 2 χρόνια; Ρωτάω γιατί τελικά φαίνεται να "κινδυνεύουμε" από περισσότερα δυσπρόσιτα από ότι φανταστήκαμε!!!
...στη θάλασσα...

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1184 στις: Ιούλιος 27, 2008, 11:54:49 πμ »
Στην εγκύκλιο για τη Δ/θμια λέει:
ΠΡΟΣΟΧΗ: Οι υποψήφιοι θα πρέπει να δηλώσουν όλες τις περιοχές διορισμού καθώς και όλα τα δυσπρόσιτα σχολεία, με τη σειρά που επιθυμούν, σύμφωνα με τους συνημμένους πίνακες, εφόσον επιθυμούν να διοριστούν οπωσδήποτε.
To ίδιο λέει και στην εγκύκλιο της Α/θμιας:
ΠΡΟΣΟΧΗ: Οι υποψήφιοι θα πρέπει να δηλώσουν όλες τις περιοχές διορισμού καθώς και όλα τα δυσπρόσιτα σχολεία, με τη σειρά που επιθυμούν, σύμφωνα με τους συνημμένους πίνακες, προκειμένου να εξασφαλίσουν το διορισμό τους.

Όπως καταλαβαίνεις βάζεις Ναι σε όλα διαφορετικά κινδυνεύεις να μην διοριστείς έτσι και δεν "πιάσεις" κάποια από τις επιλογές σου.

Ματ, απο οτι καταλαβα εχεις καλη γνωση των πραγματων, θα ηθελα να κανω μια ερωτηση για να ξεκαθαρισω καποια πραγματα πληρως στο μυαλο μου!
Ανηκω στην κατηγορια 60% (ΑΣΕΠ), με μια σχετικα καλη θεση στην ομαδα αυτη. Αν δηλωσω ΝΑΙ σε ολα και με στειλουν σε δυσπτοσιτο, το οποιο ομως εγω δεν θα το εχω κατονομασει, θα ειμαι υποχρεωμενη να μεινω εκει για 2 χρονια; Ή θα μπορεσω στο τελος του πρωτου χρονου να ζητησω αποσπαση; Όποιος γνωριζει και μπορει ας μου απαντησει! Θα το εκτιμουσα ιδιαιτερως!

Ευχαριστω πολυ προκαταβολικα!
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος filologos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1185 στις: Ιούλιος 27, 2008, 12:09:10 μμ »
Καλημερα σε ολους!Αν καποιον δεν τον παρουν σε μια απο τις 30 επιλογες του κ εφοσον εχει βαλει ναι σε αλλες περιοχες κ δυσπροσιτα η επιλογη πως γινεται?Με αλφαβητικη σειρα απο τις περιοχες που δεν εβαλε?Γνωριζει καποιος κατι συγκεκριμενο?Επιλεγουν πρωτα απο τις λοιπες της Βμιας κ μετα απο τα δυσπροσιτα?Ευχαριστω!!

Αποσυνδεδεμένος dimm

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1186 στις: Ιούλιος 27, 2008, 12:19:58 μμ »
καλημέρα,

Θα ήθελα να μάθω πώς γίνεται η δήλωση των δυσπρόσιτων:

Δηλώνεις συγκεκριμένο σχολείο από τη λίστα που έβγαλε το ΥΠΕΠΘ ή περιοχή που βρίσκονται τα δυσπρόσιτα που σ' ενδιαφέρουν?

Π.χ. Στη Λέρο υπάρχουν κενά σε 2 σχολεία - ΓΕΛ Λέρου και ΕΠΑΛ Λέρου.
Στη δήλωση γράφεις για παράδειγμα "ΓΕΛ Λέρου" ή "Σχολείο της νήσου Λέρου" (όπως αναφέρεται στο παράδειγμα που δίνει το ΥΠΕΠΘ στην εγκύκλιο)? Αν είναι το πρώτο, σημαίνει ότι για να δηλώσεις τη Λέρο θα πρέπει να σπαταλήσεις 2 επιλογές από τις 30, ενώ αν είναι το δεύτερο, μόνο 1 από τις 30.

Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος shark1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 163
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1187 στις: Ιούλιος 27, 2008, 12:26:10 μμ »
Στην προκήρυξη διορισμών αναφέρουν τις περιοχές διορισμών π.χ. Γ Άρτας. Εμείς από που θα μάθουμε σε ποια περιοχή της Γ Άρτας είναι το κενό? Γιατί στην ίδια περιοχή ποικίλουν και τα μόρια. Υπάρχει κάποια ιστοσελίδα που να δίνει τις συγκεκριμένες περιοχές και σχολεία γιατί διαφορετικά δηλώνουμε στα τυφλά? Ένα σχολείο μπορεί να δίνει 4 μόρια και ένα άλλο 8.

Αποσυνδεδεμένος leti77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1188 στις: Ιούλιος 27, 2008, 12:29:19 μμ »
Στην προκήρυξη διορισμών αναφέρουν τις περιοχές διορισμών π.χ. Γ Άρτας. Εμείς από που θα μάθουμε σε ποια περιοχή της Γ Άρτας είναι το κενό? Γιατί στην ίδια περιοχή ποικίλουν και τα μόρια. Υπάρχει κάποια ιστοσελίδα που να δίνει τις συγκεκριμένες περιοχές και σχολεία γιατί διαφορετικά δηλώνουμε στα τυφλά? Ένα σχολείο μπορεί να δίνει 4 μόρια και ένα άλλο 8.

Εμενα προσωπικα με βοηθησε πολυ η συγκεκριμενη σελιδα...

http://users.att.sch.gr/ymalliaros/

Τα κενα βεβαια δεν ξερουμε που ειναι αλλα μια ιδεα την παιρνεις...

Να προσθεσω οτι εχει και χαρτη που ειναι αρκετα κατατοπιστικος...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 27, 2008, 12:35:39 μμ από leti77 »
You only live twice,οr so it seems,one life for yourself and one for your dreams....

Αποσυνδεδεμένος koth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Στον ουρανό ή στη γη;
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1189 στις: Ιούλιος 27, 2008, 12:45:54 μμ »
Στην εγκύκλιο για τη Δ/θμια λέει:
ΠΡΟΣΟΧΗ: Οι υποψήφιοι θα πρέπει να δηλώσουν όλες τις περιοχές διορισμού καθώς και όλα τα δυσπρόσιτα σχολεία, με τη σειρά που επιθυμούν, σύμφωνα με τους συνημμένους πίνακες, εφόσον επιθυμούν να διοριστούν οπωσδήποτε.
To ίδιο λέει και στην εγκύκλιο της Α/θμιας:
ΠΡΟΣΟΧΗ: Οι υποψήφιοι θα πρέπει να δηλώσουν όλες τις περιοχές διορισμού καθώς και όλα τα δυσπρόσιτα σχολεία, με τη σειρά που επιθυμούν, σύμφωνα με τους συνημμένους πίνακες, προκειμένου να εξασφαλίσουν το διορισμό τους.

Όπως καταλαβαίνεις βάζεις Ναι σε όλα διαφορετικά κινδυνεύεις να μην διοριστείς έτσι και δεν "πιάσεις" κάποια από τις επιλογές σου.

Ματ, απο οτι καταλαβα εχεις καλη γνωση των πραγματων, θα ηθελα να κανω μια ερωτηση για να ξεκαθαρισω καποια πραγματα πληρως στο μυαλο μου!
Ανηκω στην κατηγορια 60% (ΑΣΕΠ), με μια σχετικα καλη θεση στην ομαδα αυτη. Αν δηλωσω ΝΑΙ σε ολα και με στειλουν σε δυσπτοσιτο, το οποιο ομως εγω δεν θα το εχω κατονομασει, θα ειμαι υποχρεωμενη να μεινω εκει για 2 χρονια; Ή θα μπορεσω στο τελος του πρωτου χρονου να ζητησω αποσπαση; Όποιος γνωριζει και μπορει ας μου απαντησει! Θα το εκτιμουσα ιδιαιτερως!

Ευχαριστω πολυ προκαταβολικα!
                                                                                                                                                         Από όσο έχω καταλάβει τη στιγμή που λες "ναι σε όλα" το έχεις δηλώσει και είσαι υποχρεωμένη να υπηρετήσεις για δύο χρόνια. Και πρέπει να το δηλώσεις για να διοριστείς σίγουρα φέτος...Εγώ που είμαι διοριστέα ασεπ, πέρισυ μπορούσα να μη βάλω "ναι σε όλα" γιατί είχα περιθώριο να διοριστώ και φέτος. Αν όμως δεν βάλω ναι σε όλα φέτος, είναι κρίμα αν δεν διοριστώ επειδή δεν υπάρχει κενό σύμφωνα με τις επιλογές μου. Πρακτικά σημαίνει πως πρέπει να ξαναδώσω ασεπ κλπ
...στη θάλασσα...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32301
  • Τελευταία: Almanaki
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160321
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 760
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 513
Σύνολο: 534

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.