*

Αποστολέας Θέμα: Πόσοι φιλόλογοι θα διοριστούν το 2011 - 12 (μόνιμοι, ΑΚΩ, ΑΜΩ)  (Αναγνώστηκε 518167 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος viviantz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής.
Εγώ δεν έχω καθόλου προϋπηρεσία.
Είμαι μέσα στους 20 πρώτους επιτυχόντες του ΑΣΕΠ του 2009 (μετά τον τελευταίο διοριστέο).
Τώρα που θα ζητήσουν αιτήσεις για αναπληρωτές θα καταθέσω κανονικά τα χαρτιά μου.  Έχω καμία ελπίδα να με πάρουν αναπληρώτρια το Σεπτέμβριο;
Λόγω της υψηλής θέσης μου στον τελευταίο ΑΣΕΠ, έχω ελπίδες για μόνιμο διορισμό μέσα στην επόμενη διετία σύμφωνα με όσα έχουν εξαγγείλει ως τώρα; 
Σε ποιο πίνακα θα εντάξουν εμάς που έχουμε επιτυχία στον ΑΣΕΠ αλλά μηδενική προϋπηρεσία;
Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Amedeus

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep fighting!
    • Προφίλ
Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής.
Εγώ δεν έχω καθόλου προϋπηρεσία.
Είμαι μέσα στους 20 πρώτους επιτυχόντες του ΑΣΕΠ του 2009 (μετά τον τελευταίο διοριστέο).
Τώρα που θα ζητήσουν αιτήσεις για αναπληρωτές θα καταθέσω κανονικά τα χαρτιά μου.  Έχω καμία ελπίδα να με πάρουν αναπληρώτρια το Σεπτέμβριο;
Λόγω της υψηλής θέσης μου στον τελευταίο ΑΣΕΠ, έχω ελπίδες για μόνιμο διορισμό μέσα στην επόμενη διετία σύμφωνα με όσα έχουν εξαγγείλει ως τώρα; 
Σε ποιο πίνακα θα εντάξουν εμάς που έχουμε επιτυχία στον ΑΣΕΠ αλλά μηδενική προϋπηρεσία;
Ευχαριστώ.


Πολύ δύσκολο το βλέπω. Η βάση της αναπλήρωσης για φέτος θα είναι πάνω από 30 μόρια. Εσύ θα ενταχθείς στον ενιαίο πίνακα αναπληρωτών στον οποίο θα πρέπει να είσαι ήδη μέσα. Ψάξε το όνομά σου να βρεις τη σειρά σου.
Δικαιοσύνη ἐστί τά ἑαυτοῦ πράττειν ἕκαστον καί μή πολυπραγμονεῖν.

Αποσυνδεδεμένος ferrari

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
    • Προφίλ
Δηλαδή αν η βάση για αναπλήρωση θα είναι στα 30 μόρια, τότε πόσο θα κυμανθεί στο 60% ΑΣΕΠ και 40% Πίνακας

Αποσυνδεδεμένος Zizelaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Να κάτσει ήσυχη η ακατανόμαστη- το καλό που της θέλω...Θα το μετανιώσει πικρά....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος arist2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
που πιστεύετε ότι θα φθάσει η βάση για αναπληρωτές μειωμένου ωραρίου δηλαδή τους τέως ωρομίσθιους?

φέτος πήραν άτομα με 14-15-16 μόρια σε κάποιες περιοχές...με 18 τους κάλεσαν νωρις....να εικάσω γύρω στα 24-25? και 30-29 πλήρες ωραρίου?

Αποσυνδεδεμένος viviantz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
Amadeus, ευχαριστώ για την απάντηση.
Μία διευκρίνιση θα ήθελα όμως.  Εγώ πέρυσι έλειπα στο εξωτερικό κι έτσι δεν έκανα αίτηση για αναπληρώτρια, άρα λογικά δεν θα είμαι ήδη στο σχετικό πίνακα.  Σωστά τα λέω;
Παρόλα αυτά, φέτος θα κάνω κανονικά την αίτηση (έστω κι αν την κάνω τζάμπα).  Με δεδομένο ότι 30/06 θα κλειδώσουν οι πίνακες, θα προλάβω να μπω - έστω και τυπικά - στον πίνακα των αναπληρωτών;

Ευχαριστώ και πάλι.

Αποσυνδεδεμένος Amedeus

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep fighting!
    • Προφίλ
Amadeus, ευχαριστώ για την απάντηση.
Μία διευκρίνιση θα ήθελα όμως.  Εγώ πέρυσι έλειπα στο εξωτερικό κι έτσι δεν έκανα αίτηση για αναπληρώτρια, άρα λογικά δεν θα είμαι ήδη στο σχετικό πίνακα.  Σωστά τα λέω;
Παρόλα αυτά, φέτος θα κάνω κανονικά την αίτηση (έστω κι αν την κάνω τζάμπα).  Με δεδομένο ότι 30/06 θα κλειδώσουν οι πίνακες, θα προλάβω να μπω - έστω και τυπικά - στον πίνακα των αναπληρωτών;

Ευχαριστώ και πάλι.

Φυσικά θα προλάβεις θα μπεις με τα μόρια του ΑΣΕΠ πού έχεις. Μόνο στον πίνακα των αναπληρωτών γιατί στον πίνακα των διοριστέων θα πρέπει να έχεις πραγματική προϋπηρεσία για να μπεις αλλά δεν έχει και νόημα πλέον έτσι που τα έκανε σαν τα μούτρα της!!!!
Δικαιοσύνη ἐστί τά ἑαυτοῦ πράττειν ἕκαστον καί μή πολυπραγμονεῖν.

Αποσυνδεδεμένος Amedeus

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep fighting!
    • Προφίλ
που πιστεύετε ότι θα φθάσει η βάση για αναπληρωτές μειωμένου ωραρίου δηλαδή τους τέως ωρομίσθιους?

φέτος πήραν άτομα με 14-15-16 μόρια σε κάποιες περιοχές...με 18 τους κάλεσαν νωρις....να εικάσω γύρω στα 24-25? και 30-29 πλήρες ωραρίου?

Βρε Arist2 εδώ δεν ξέρουμε αν θα πάρει καν αναπληρωτές πλήρους ωραρίου του χρόνου πώς να εικάσουμε την βάση αναπλήρωσης;;;; Ότι περισσέψει από τους μόνιμους θα μας πετάξει σαν τα σκυλάκια να φάμε και εμείς κάτι τα πεινασμένα..... ::)
Δικαιοσύνη ἐστί τά ἑαυτοῦ πράττειν ἕκαστον καί μή πολυπραγμονεῖν.

Αποσυνδεδεμένος ferrari

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
    • Προφίλ
Tελικά παιδιά δεν έχω καταλάβει, μάλλον το άγχος μου με έχει κάνει χαζή.

Τα μόρια που αναφέρουν προηγουμένως οι συνάδελφοι, δηλαδή ότι θα σπάνε, επί της ουσίας δεν θα υπάρχει μεταβατική περίοδος, τι εννοούμε.

Δηλαδή φέτος στους διορισμούς δεν θα υπολογίζονται τα συνολικά μόρια είτε για 60% ΑΣΕΠ είτε από 40% πίνακας και με πόσα μόρια τελικά θα είναι στο περ'ιπου ο τελευταίος από πίνακα 60% και από 40%.

Αν μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει.

Παιδιά ευχαριστώ




void

  • Επισκέπτης
Μηπως να ειμασταν λιγο πιο αισιοδοξοι για τον κλαδο μας;Ειναι γνωστο οτι η τεραστια πλειοψηφια των αποσπασμενων δεν ειναι φιλολογοι (τουαλχιστον σε δ/θμιες).Θα μετακυλισθει βεβαια το προβλημα σε εμας γιατι οι ξενογλωσσοι που επιστρεφουν σουμπιτοι θα εχουν β αναθεση την ιστορια μας.Αλλά και παλι δεν αρκει αυτο για να παψει η κληση αναπληρωτων πλ.ωρ. Απο την αλλη,ακομη κι αν ζητησει 5ωρη υπερωριακη απασχοληση σε παλιοτερους καθηγητες τωρα,μαλλον θα τα μαζεψει.Πρεπει να ειναι απο τα κολπα του επικοινωνιακου της παιχνιδιου για να φανει διαλλακτικη,γιατι ξερει πολυ καλα οτι δεν μπορει να υποχρεωσει κανενα να δουλεψει με το ζορι περαν του κανονικου του ωραριου.
Η τεχνολογικη εκπαιδευση,οι ξενογλωσσοι,οι πληροφορικαριοι και οι γυμναστες θα εχουν το βαρος των νεων μετρων.

Αποσυνδεδεμένος tihea

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1661
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΑΣΕΠ=Αποτελεσματικό Σύστημα Εξόντωσης Πτυχιούχων
    • Προφίλ
Δε νομίζω πως μπορούμε να είμαστε αιασιόδοξοι ούτε εμείς ούτε καμμιά άλλη ειδικότητα. Αρκεί να σκεφτούμε ότι ακόμη και φέτος πολλά σχολεία λειτουργούσαν με κενά μέχρι ακόμη και Νοέμβρη χωρίς κανείς να νοιάζεται γι' αυτό. Από δω και πέρα θα ρίχνει το μπαλάκι στους μόνιμους, εκείνοι θα ευθύνονται αν τα σχολεια υπολειτουργούν ,εφόσον αρνούνται τις υπερωρίες.
Η γοητεία του πληθυντικού αριθμού και η μοναξιά του σχοινοβάτη εκπαιδευτικού.

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Μέσα από το υπουργείο ακούγεται ο αριθμός 350-400 διοριστέοι ενώ  θα είναι 400 πλήρους ωραρίου αναπληρωτές. Οι αριθμοί σχεδόν είναι σίγουροι.

Αποσυνδεδεμένος aeee

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1305
    • Προφίλ
Μέσα από το υπουργείο ακούγεται ο αριθμός 350-400 διοριστέοι ενώ  θα είναι 400 πλήρους ωραρίου αναπληρωτές. Οι αριθμοί σχεδόν είναι σίγουροι.

δηλαδη πως να τους υπολογισουμε απο ΑΣΕΠ και 40% και 24μηνο; ; ; ; για να βγαλουμε τα νουμερα

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Μήπως πάρουν μέρος από το 24μηνο ; Επιπλέον πείτε με γραφική αλλά γιατί έχω την αίσθηση ότι δεν θα πάρουν τελικά τους ΟΕΑδίτες ;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160665
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 921
Σύνολο: 926

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.09 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.