*

Αποστολέας Θέμα: Πόσοι φιλόλογοι θα διοριστούν το 2011 - 12 (μόνιμοι, ΑΚΩ, ΑΜΩ)  (Αναγνώστηκε 518164 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Ψυχραιμία.
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Συνάδελφοι καλησπέρα! Επιστροφή στα παλιά μας λημέρια! Αφού λοιπόν συνειδητοποιήσαμε τις πρώτες αλλαγές και κακοδαιμονίες που μας έτυχαν (σε κάποιους προς το παρόν) θα ήθελα να θέσω μερικά ερωτήματα.
1. Οι προσλήψεις αναπληρωτών πολυτέκνων από τον ενιαίο πίνακα αναπληρωτών με το 20% θα συνεχιστεί και φέτος?
2. Ας υποθέσουμε ότι θα γίνουν 200 διορισμοί μόνιμων φιλολόγων και είχε κάποιος στον περσινό πίνακα 20 μόρια και φέτος με μόρια ωρομισθίας θα έχει περίπου 23, 5, τι βελτίωση θα μπορούσε να είχε στον πίνακα ?

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Συνάδελφοι καλησπέρα! Επιστροφή στα παλιά μας λημέρια! Αφού λοιπόν συνειδητοποιήσαμε τις πρώτες αλλαγές και κακοδαιμονίες που μας έτυχαν (σε κάποιους προς το παρόν) θα ήθελα να θέσω μερικά ερωτήματα.
1. Οι προσλήψεις αναπληρωτών πολυτέκνων από τον ενιαίο πίνακα αναπληρωτών με το 20% θα συνεχιστεί και φέτος?
2. Ας υποθέσουμε ότι θα γίνουν 200 διορισμοί μόνιμων φιλολόγων και είχε κάποιος στον περσινό πίνακα 20 μόρια και φέτος με μόρια ωρομισθίας θα έχει περίπου 23, 5, τι βελτίωση θα μπορούσε να είχε στον πίνακα ?

Πιστεύω στην καλύτερη να φεύγουν καμιά 150αρια άτομα από πάνω σου. Βάλε και κάτι δυσπρόσιτα που θα σε περάσουν και κάτι καινούργιους αλεξιπτωτιστές, υπολόγισε γύρω στα 120 θέσεις πάνω.

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Τέλεια! Προς το παρόν όλα πάνε χάλια!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος φρουφρού

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
    • Προφίλ
Τέλεια! Προς το παρόν όλα πάνε χάλια!

Ναι, και ο τελευταίος να κλείσει και την πόρτα!!! Με τις υγείες μας!

Αποσυνδεδεμένος annie.d

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 953
    • Προφίλ
παιδια, καλημερα!!!συγγνωμη αν η ερωτηση ειναι ασχετη!εχω καποια μορια απο τον ασεπ του 2006.αυτα θα χαθουν στον καινουριο πινακα που θα διαμορφωθει μετα τις αιτησεις των αναπληρωτων φετος;;;

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
παιδια, καλημερα!!!συγγνωμη αν η ερωτηση ειναι ασχετη!εχω καποια μορια απο τον ασεπ του 2006.αυτα θα χαθουν στον καινουριο πινακα που θα διαμορφωθει μετα τις αιτησεις των αναπληρωτων φετος;;;

Λογικά όχι. Αφού η διαδικασία κατά τη μεταβατική περίοδο παραμένει η ίδια. Έτσι έχουμε: μισά μόρια του 2006 + όλα τα μόρια του 2008 + προϋπηρεσία.

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
παιδια, καλημερα!!!συγγνωμη αν η ερωτηση ειναι ασχετη!εχω καποια μορια απο τον ασεπ του 2006.αυτα θα χαθουν στον καινουριο πινακα που θα διαμορφωθει μετα τις αιτησεις των αναπληρωτων φετος;;;

Λογικά όχι. Αφού η διαδικασία κατά τη μεταβατική περίοδο παραμένει η ίδια. Έτσι έχουμε: μισά μόρια του 2006 + όλα τα μόρια του 2008 + προϋπηρεσία.

σωστα! επιπλεον, δεν ειναι μονο θεμα "μεταβατικης" περιοδου αλλα και επειδη ακριβως δεν θα γινει νεος διαγωνισμος ασεπ. (καλα που το εθιξε το ζητημα ο/η xarakara γιατι ειχα ξεχασει  οτι εχω και γω μορια απο την επιτυχια μου στον ασεπ του 2006 )
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος physicaest

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 698
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Koλωνακι (Πλατεια)1920
    • Προφίλ
Ποιος ο λογος να αναρωτιεστε τετοια οταν η νεα προυπηρεσια που θα αποκτηθει θα μετρησει μονο στον ενιαιο εξεφτελιστικο μοναδικο πινακα υποβαθμισμενης ή πιο σωστα , μηδενικης προυπηρεσιας  ???  ::) ::)

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Ποιος ο λογος να αναρωτιεστε τετοια οταν η νεα προυπηρεσια που θα αποκτηθει θα μετρησει μονο στον ενιαιο εξεφτελιστικο μοναδικο πινακα υποβαθμισμενης ή πιο σωστα , μηδενικης προυπηρεσιας  ???  ::) ::)

συμφωνω !!!  αλλα ετσι που εχει διαμορφωθει η κατασταση ο καθενας κοιταζει το παρον και οχι το μελλον !!
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

void

  • Επισκέπτης
ξερει κανεις με βεβαιοτητα αν θα διαγραφουν ομως αυτα τα μορια του 2006 του χρονου;Λογικα αυτο θα συνεβαινε γιατι θα ξεκινουσε νεα μοριοδοτηση απο το νεο ασεπ,αλλα αφου δε θα γινει τι πιστευετε οτι θα ισχυσει;

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
ξερει κανεις με βεβαιοτητα αν θα διαγραφουν ομως αυτα τα μορια του 2006 του χρονου;Λογικα αυτο θα συνεβαινε γιατι θα ξεκινουσε νεα μοριοδοτηση απο το νεο ασεπ,αλλα αφου δε θα γινει τι πιστευετε οτι θα ισχυσει;

Tο είπαμε επανειλημμένως. Κατά τη μεταβατική περίοδο ισχύει ό,τι ίσχυε μέχρι τώρα. Οπότε εφόσον δε γίνεται νέος ΑΣΕΠ δεν διαγράφουν τα μόρια του 2006. Απλά δεν θα προτεθεί στους πίνακες η προϋπηρεσία που θα αποκτηθεί το 2010-2011.

Αποσυνδεδεμένος GIDA

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 161
    • Προφίλ
stratos1 για πες μου την άποψη σου. φέτος παω αναπληρωτης. τα μόρια σου (α και όχι -ο {μόριο}) θα μετρήσουν στον πίνακα διορισμών 2010 -11 ή όχι και επομένως δεν θα αλλάξει η σειρά μου >:( :-[ και τότε γιατί να πάω για να τα πάρω (τα μόρια εοννοείται )μετά τον επόμενο ΑΣΕΠ; αφού πρωτα θα με έχουν ξεζουμίσει από την πείνα; ???

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
stratos1 για πες μου την άποψη σου. φέτος παω αναπληρωτης. τα μόρια σου (α και όχι -ο {μόριο}) θα μετρήσουν στον πίνακα διορισμών 2010 -11 ή όχι και επομένως δεν θα αλλάξει η σειρά μου >:( :-[ και τότε γιατί να πάω για να τα πάρω (τα μόρια εοννοείται )μετά τον επόμενο ΑΣΕΠ; αφού πρωτα θα με έχουν ξεζουμίσει από την πείνα; ???

και γω είμαι αναπληρωτής φέτος για πρώτη φορά. τα μόρια μου θα προστεθούν στα μόρια των 2 ΑΣΕΠ φέτος. Αν υποθέσουμε ότι θα εργαστώ και του χρόνου (2010-2011), αυτά δε θα προστεθούν στον πίνακα το 2011 αλλά στη λίστα που θα δημιουργηθεί μετά το νέο ΑΣΕΠ (ελαχιστοποιημένα βέβαια). Ωστόσο όμως τελικά δεν ξέρω κατά πόσο συμφέρει να πας ωρομίσθιος (ή αναπληρωτής μειωμένου ωραρίου) αν δεν είναι δίπλα στο σπίτι σου. Προφανώς θα πας αν δεν έχεις κάτι άλλο να κάνεις ή αν θες να κρατάς επαφή με το αντικείμενο μιας και είναι άγνωστη η δομή του νέου ΑΣΕΠ. Αν όμως υπολογίζεις τα μόρια αυτά πλέον δεν αξίζουν. Βέβαια θα μου πεις τόσοι που θα μαζευτούν πλέον να δίνουν ΑΣΕΠ, 1 μόριο θα ισοδυναμεί με καμιά 300ριά άτομα και βάλε.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160664
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 971
Σύνολο: 979

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.108 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.