*

Αποστολέας Θέμα: Πόσοι φιλόλογοι θα διοριστούν το 2011 - 12 (μόνιμοι, ΑΚΩ, ΑΜΩ)  (Αναγνώστηκε 518171 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος katiafil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
ο πίνακας κλειδώνει σε μόρια .οχι σε άτομα. το χουμε πει αυτό. διαβάστε τα πρακτικά της βουλής.
Σήμερα έμαθα (δεν ξέρω αν ισχύει) πως τυχόν προυπηρεσίες των δύο προσεχών ετών θα μετρούν μόνο για συντάξιμα!!! Έμαθε κανείς κάτι σχετικό;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
ο πίνακας κλειδώνει σε μόρια .οχι σε άτομα. το χουμε πει αυτό. διαβάστε τα πρακτικά της βουλής.
Σήμερα έμαθα (δεν ξέρω αν ισχύει) πως τυχόν προυπηρεσίες των δύο προσεχών ετών θα μετρούν μόνο για συντάξιμα!!! Έμαθε κανείς κάτι σχετικό;;

Έχει δώσει συντελεστές για το πως θα μετράει η οποιαδήποτε προϋπηρεσία που έχει κανείς, στον επόμενο ΑΣΕΠ. Ελάχιστα βέβαια αλλά δεν εξαλείφεται εντελώς. Οπότε δεν ισχύει αυτό που λες.

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
  Συνάδελφοι καλημέρα... Καταρχήν να εκφράσω για άλλη μια φορά τη λύπη μου για τους αδικοχαμένους εργαζόμενους στην τράπεζα...
  Ζητώντας συγγνώμη που ξαναμπαίνω στους ρυθμούς της καθημερινότητας, σας παραθέτω το άρθρο της prosilpsis και σχολιάζω τα ακόλουθα - Σύμφωνα με το άρθρο λέει ότι θα γίνει νέος διαγωνισμός μέσα στο 2010 για την ειδική αγωγή. Όμως θα προκηρυχθεί διαγωνισμός και για άλλες ειδικότητες που έχουν κενά. Ένα αισιόδοξο σενάριο λοιπόν θα ήταν να προκηρυχθούν θέσεις για ειδική αγωγή, δασκάλους, νηπιαγωγούς, φιλολόγους. Έτσι φέτος διορίζονται όλοι οι φιλόλογοι και του χρόνου οι νέοι επιτυχόντες. Νομίζω ότι ο συλλογισμός μου δεν είναι τελείως αβάσιμος... Εύχομαι να είναι έτσι...
 www.proslipsis.gr
 "Γραπτό διαγωνισμό για την πρόσληψη εκπαιδευτικών ειδικής αγωγής στα δημόσια σχολεία εντός του 2010 θα πραγματοποιήσει το υπουργείο Παιδείας, σύμφωνα με όσα αναφέρονται σε τροπολογία που κατατέθηκε στο νομοσχέδιο για την παιδεία, που ψηφίσθηκε χθες από τη Βουλή.

Θυμίζουμε ότι σε ολόκληρο τον Τύπο μόνο η Proslipsis επιμένει εδώ και καιρό ότι θα γίνει γραπτός διαγωνισμός εκπαιδευτικών εντός του 2010. Μάλιστα οι πληροφορίες της επιμένουν ότι στο διαγωνισμό θα προστεθούν θέσεις και άλλων κλάδων - ειδικοτήτων, καθώς υπάρχουν κενά στα δημόσια σχολεία."

 


Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
 Συνάδελφοι, τηλεφώνησα στο Υπουργείο Παιδείας και μου είπαν τα ακόλουθα. 1ο  - Δεν θα γίνει διαγωνισμός ΑΣΕΠ το 2010 για τους φιλολόγους. Θα γίνει μόνο για τους δασκάλους και νηπιαγωγούς ειδικής αγωγής.
2ο Θα προσληφθούν γύρω στους 300 φιλολόγους
3ο.- Δεν γνωρίζουν πόσους αναπληρωτές θα πάρουν. Του είπα ότι μέχρι τώρα έχουν κάνει αίτηση για συνταξιοδότηση 1100 φιλόλογοι (δεν ήξερε αυτή την πληροφορία). Μου απάντησε ότι αν μέχρι τώρα έχει κάνει αίτηση για συνταξιοδότηση τόσο μεγάλος αριθμός τότε σίγουρα θα προσληφθούν αρκετοί αναπληρωτές φιλόλογοι. Θα πάρει σίγουρα αναπληρωτές. Θα διορίσει σίγουρα το Υπουργείο Παιδείας φιλολόγους. Νομίζω ότι αρχίζει να υπάρχει φως στο τούνελ...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος vt70

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συνάδελφοι, τηλεφώνησα στο Υπουργείο Παιδείας και μου είπαν τα ακόλουθα. 1ο  - Δεν θα γίνει διαγωνισμός ΑΣΕΠ το 2010 για τους φιλολόγους. Θα γίνει μόνο για τους δασκάλους και νηπιαγωγούς ειδικής αγωγής.
2ο Θα προσληφθούν γύρω στους 300 φιλολόγους
3ο.- Δεν γνωρίζουν πόσους αναπληρωτές θα πάρουν. Του είπα ότι μέχρι τώρα έχουν κάνει αίτηση για συνταξιοδότηση 1100 φιλόλογοι (δεν ήξερε αυτή την πληροφορία). Μου απάντησε ότι αν μέχρι τώρα έχει κάνει αίτηση για συνταξιοδότηση τόσο μεγάλος αριθμός τότε σίγουρα θα προσληφθούν αρκετοί αναπληρωτές φιλόλογοι. Θα πάρει σίγουρα αναπληρωτές. Θα διορίσει σίγουρα το Υπουργείο Παιδείας φιλολόγους. Νομίζω ότι αρχίζει να υπάρχει φως στο τούνελ...
[/quote-------------------------
...Και μετά ξύπνησες...

Αποσυνδεδεμένος vt70

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
...και μετά ξύπνησες...

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
 Πού διαφωνείς? Αν διαφωνείς μπορείς να θέσεις τα επιχειρήματά σου. Δεκτό... Δεν είναι δεκτή όμως η ειρωνεία σου...

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Πού διαφωνείς? Αν διαφωνείς μπορείς να θέσεις τα επιχειρήματά σου. Δεκτό... Δεν είναι δεκτή όμως η ειρωνεία σου...

για τους φιλολόγους ειδικής αγωγής έμαθες τίποτα συνάδελφε;;
μάλλον πρέπει να κάνω κι εγώ ένα τηλεφωνάκι τη Δευτέρα! ;)

Αποσυνδεδεμένος margarita23

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 65
    • Προφίλ
Diladi asep mono gia eidikotites eidikis agwgis?

Αποσυνδεδεμένος Lenazagor

  • Συλλέκτης Παραστάσεων
  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 858
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Lenazagor
margarita23 θα σε παρακαλούσα να γράφεις με Ελληνικούς χαρακτήρες και όχι με greeklish

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
 Ασεπ μόνο για δασκάλους και νηπιαγωγούς ειδικής αγωγής.

Αποσυνδεδεμένος vt70

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Πού διαφωνείς? Αν διαφωνείς μπορείς να θέσεις τα επιχειρήματά σου. Δεκτό... Δεν είναι δεκτή όμως η ειρωνεία σου...
Τα επιχειρήματά μου είναι: 1. Όλες οι ειδικότητες στην εκπαίδευση είναι πλέον υπεράριθμες, 2. Το Δ.Ν.Τ. είναι εδώ (...ενωμένο, δυνατό...), 3. Το μόνο που δεν ενδιαφέρει την πολιτεία (και όλη την κοινωνία πλέον) είναι να ακούει για επιπλέον διορισμούς στο δημόσιο. 4. Με τις συγχωνεύσεις τμημάτων και τις χιλιάδες ήδη μονίμων που θα κατέβουν από τα γραφεία στις τάξεις καλύπτονται για χρόνια όλες οι θέσεις (όσες "γριές" και να βγουν στη σύνταξη...), 5. Όποιος ήδη έχει προλάβει, πρόλαβε! Οι υπόλοιποι...

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
 Και εγώ αντιτίθεμαι λέγοντας ότι αυτά που έγραψα μου τα είπε ο κ. Σταθιάς. Σήμερα μου είπε τα ακόλουθα. Ενημέρωσε τους συναδέλφους σου στο φόρουμ ότι θα προσληφθούν γύρ στους 300 φιλολόγους. Δεν ήταν προσωπικές μου εκτιμήσεις. Εσύ αυτά που υποστηρίζεις στα είπε κάποιος από το υπουργείο ή είναι δικές σου προβλέψεις σύμφωνα με αυτά που διαβάζεις και ακούς?

Αποσυνδεδεμένος m1969

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
    • Προφίλ
μηπως εχεις πληροφορηθει και απο ποιους πινακες θα απαρροφηθουν οι 100 επιπλεον φιλολογοι;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160666
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 903
Σύνολο: 906

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.112 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.