*

Αποστολέας Θέμα: Πόσοι φιλόλογοι θα διοριστούν το 2011 - 12 (μόνιμοι, ΑΚΩ, ΑΜΩ)  (Αναγνώστηκε 518166 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
 Η alfavita τον τελευταίο καιρό παραπληροφορεί... Δείχνει πώς δεν ξέρει τι γίνεται... Εγώ θα πρότεινα στην αξιόλογη ιστοσελίδα να προσλάβει κάποιους από εμάς... που σίγουρα θα πληροφορούσαμε καλύτερα... Βρε συνάδελφοι γιατί αγχωνόσαστε και δεν αντιλαμβάνεστε τα λάθη που διαπράτει η αλφαβήτα... Λοιπόν το νούμερο 450 δείχνει ότι η Διαμαντοπούλου προς το παρόν κατάφερε να διορίσει μόνο 150 φιλολόγους λιγότερους από πέρσι. Πέρσι διόρισε 600 συνολικά.... Με το νούμερο αυτό φαίνεται σίγουρα πια η απορρόφηση του 80% από ΑΣΕΠ και ενιαίο πίνακα αναπληρωτών... Τώρα χρειαζόμαστε τον Πέτρο με τους πίνακές του.... Έχουμε παρατηρήσει ότι η αλφαβήτα εμμένει σε όσα υποσστηρίζει η Διαμαντοπούλου χωρίς να ασκεί όμως κριτική και χωρίς να εκφράζει την υποκειμενική κρίση.....Γιατί άραγε? Ο Κάτσικας είναι ερευνητής και αντιλαμβάνεται την κατάσταση καλύτερα από εμάς... Έπειτα δεν είναι φιλοκυβερνητικός σύμφωνα με την κομματική του ιδεολογία... Ή ίσως είναι? Δεν μπορώ να εξηγήσω τι συμβαίνει... Ίσως τα άτομα που δουλεύουν για την ιστοσελίδα είναι άνεργοι καθηγητές που προφανώς δεν έχουν τη δική μας εμπειρία... Συνάδελφοι, σύμφωνα με εμένα ο αριθμός 450 είναι πολύ καλός... για όσα ακούγονται τον τελευταίο καιρό... και ίσως και να αυξηθεί (τουλάχιστον από τους αναπληρωτές)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Sun

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1433
  • Φύλο: Άντρας
  • αιτία ελομένου ' θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Χωρίς να είμαι υπερασπιστής της ΑΒ ,δεν καταλαβαίνω γιατί παραπληροφορεί. Είναι δηλαδή πολύ περίεργο με τη δύναμη που της δίνει η επισκεψιμότητα του σάιτ ,να ήρθε σε επαφή με υψηλόβαθμο στέλεχος του υπουργείου και να έμαθε τις πληροφορίες που δημοσιεύει ; Κατα τη γνώμη μου ,καθόλου απίθανο...

Αποσυνδεδεμένος ngdek

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 150
    • Προφίλ
και εγώ πιστέυω ότι το 450 το έμαθαν από το υπουργείο, απλά καθόλου απίθανο αυτός που γράφει το άρθρο να μην υπολόγισε μέσα τις ειδικές κτηγορίες και απλά υπενθυμίζει την αναλογία 60-40 (νομίζει δηλαδή ότι το 450 αφορά μόνο 60-40). Αν ήξερε καλά τι γράφει θα έβαζε μέσα και 24μηνο και 30μηνο.

Αποσυνδεδεμένος Rwxanh

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1501
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση -ΠΕ02
    • Προφίλ
και εγώ πιστέυω ότι το 450 το έμαθαν από το υπουργείο, απλά καθόλου απίθανο αυτός που γράφει το άρθρο να μην υπολόγισε μέσα τις ειδικές κτηγορίες και απλά υπενθυμίζει την αναλογία 60-40 (νομίζει δηλαδή ότι το 450 αφορά μόνο 60-40). Αν ήξερε καλά τι γράφει θα έβαζε μέσα και 24μηνο και 30μηνο.

Έτσι μου φαίνεται κι εμένα ότι είναι!
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Sun

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1433
  • Φύλο: Άντρας
  • αιτία ελομένου ' θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Οι αριθμοί πάντως βγαίνουν μια χαρά : 240 Ασεπίτες +160 από 40% + 50 από ειδικές κατηγορίες = 450. Με δεδομένο πάντα ότι στους 160 συμπεριλαμβάνονται οι 80 24μηνίτες.

Αποσυνδεδεμένος Rwxanh

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1501
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση -ΠΕ02
    • Προφίλ
Κι αν δε μείνουν καθόλου ΑΣΕΠΙΤΕΣ του χρόνου από που θα πάρει?
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου...

Αποσυνδεδεμένος Sun

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1433
  • Φύλο: Άντρας
  • αιτία ελομένου ' θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Κι αν δε μείνουν καθόλου ΑΣΕΠΙΤΕΣ του χρόνου από που θα πάρει?
Από το 40%.

Αποσυνδεδεμένος Rwxanh

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1501
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση -ΠΕ02
    • Προφίλ
Κι αν δε μείνουν καθόλου ΑΣΕΠΙΤΕΣ του χρόνου από που θα πάρει?
Από το 40%.

Μακάρι να τους πάρει όλους τους Ασεπιτες,και δίκαιο είναι και στα πλαίσια του νόμου!
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου...

Αποσυνδεδεμένος Sun

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1433
  • Φύλο: Άντρας
  • αιτία ελομένου ' θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Κι αν δε μείνουν καθόλου ΑΣΕΠΙΤΕΣ του χρόνου από που θα πάρει?
Από το 40%.

Μακάρι να τους πάρει όλους τους Ασεπιτες,και δίκαιο είναι και στα πλαίσια του νόμου!
Εξάλλου ο Ενιαίος Πίνακας Διορισμών έχει χιλιάδες συναδέλφους που περιμένουν.

Αποσυνδεδεμένος ngdek

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 150
    • Προφίλ
Αν εξαντλήσει φέτος όλο το 60% και αναλογικά και όλο το 40% δεν μπορεί του χρόνου να πάρει μόνο από 40% περισσότερους, πρέπει να πάρει και από 60% αναλογικά περισσότερους.

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
 Αγαπητέ Sun ίσως να μην διευκρίνησα σωστά.... Όταν εννοώ ότι παραπληροφορεί εννοούσα για τη μείωση 50% στους φιλολόγους... Σαφώς και συμφωνώ με το νούμερο 450... Όμως αν διάβαζες όσα έγραφαν προηγουμένως οι συνάδελφοι θα διαπίστωνες ότι υποστήριζαν ότι θα πάρει 200 άτομα ειδικής κατηγορίας... Για αυτό μίλησα για παραπληροφόρηση...
  Σε ευχαριστούμε πολύ για τους πίνακές σου... Είναι πολύτιμοι σύμμαχοι στο άγχος μας....

Αποσυνδεδεμένος Rwxanh

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1501
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση -ΠΕ02
    • Προφίλ
Κι αν δε μείνουν καθόλου ΑΣΕΠΙΤΕΣ του χρόνου από που θα πάρει?
Από το 40%.

Μακάρι να τους πάρει όλους τους Ασεπιτες,και δίκαιο είναι και στα πλαίσια του νόμου!
Εξάλλου ο Ενιαίος Πίνακας Διορισμών έχει χιλιάδες συναδέλφους που περιμένουν.

Άσε που πρέπει να απορροφηθεί και όλο το 24μηνο όπως είπαν στους συναδέλφους στο Υπουργείο!
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου...

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Κι αν δε μείνουν καθόλου ΑΣΕΠΙΤΕΣ του χρόνου από που θα πάρει?
Από το 40%.

Eίσαι σίγουρος; Εγώ ρώτησα τον Σταθιά και μου απάντησε πως ο νόμος έχει προβλέψει αλλά η απάντησή του ήταν πολύ ασαφής! Μίλησε και για πίνακα διοριστέων, με αποτέλεσμα η βάση να πέσει-δεν ξέρει πόσο!- αφούοι 24μηνίτες θα απορροφηθούν. Ωστόσο μετά ανέφερε και τη λέξη "επιλαχόντες". Εγώ πάντως δεν κατάλαβα τι ήθελε να πει ο ποιητής-σύμβουλος... :(
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος Sun

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1433
  • Φύλο: Άντρας
  • αιτία ελομένου ' θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Δεν είμαι σίγουρος για τίποτα. Εικασίες κάνω ,όπως όλοι. Κυριακή κοντή γιορτή...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160665
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 947
Σύνολο: 955

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.07 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.