*

Αποστολέας Θέμα: Πόσοι φιλόλογοι θα διοριστούν το 2011 - 12 (μόνιμοι, ΑΚΩ, ΑΜΩ)  (Αναγνώστηκε 518410 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vasia98

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 489
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
ή κι έτσι ...

http://www.youtube.com/watch?v=FGHKesiffUc

... έτη πολλά ..., οι εορτές δεν αναμένουν ...!

εγω πάντως το αποφάσισα........ ;D ;D ;D ;D ;D

http://www.youtube.com/watch?v=kPlLIcEZHUw


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Lara

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
δια βιου αδιοριστη.......πολύ καλο!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
χαχαχα!!!!πλακα εχουν τα βιντεακια σας παιδια!!!!μπραβο!ευθυμησαμε τουλαχιστον!!! ;D

Αποσυνδεδεμένος pantofla

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
    • Προφίλ
Συμφωνα με δημοσιευματα θα προωθηθούν αλλαγές στο Λύκειο με γνώμονα τη μεγαλύτερη δυνατή περικοπή κονδυλίων ....Οπότε ..... καλύτερα μα μην ανοίξω το στόμα μου .... :-X :-X :-X :-X

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος imak

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 360
  • Φύλο: Άντρας
  • των εκλεκτών επιδίωξις η αρετή
    • Προφίλ
..και εμείς που είμαστε μέσα, τι να πούμε...Τρίτος χρόνος(6ος στην Εκπαίδευση) τώρα διορισμένος και  δεν ξέρουμε τι ξημερώνει(μισθολογικά, εργασιακά,οικογενειακά).Αισθανόμαστε αιχμάλωτοι του συστήματος!!!

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10830
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
..και εμείς που είμαστε μέσα, τι να πούμε...Τρίτος χρόνος(6ος στην Εκπαίδευση) τώρα διορισμένος και  δεν ξέρουμε τι ξημερώνει(μισθολογικά, εργασιακά,οικογενειακά).Αισθανόμαστε αιχμάλωτοι του συστήματος!!!
Επομένως αδιόριστοι (συμβασιούχοι και άνεργοι) διοριστέοι και διορισμένοι είναι σε αβεβαιότητα.
Όλοι πρέπει να ενδιαφερθούν για το μέλλον της εκπαίδευσης. Κανείς δεν είναι εξασφαλισμένος!
Οι μόνιμοι συνάδελφοι καλούνται να συμβάλλουν στο διαρκή αγώνα των αδιόριστων.
Αν δε διεκδικούμε θα υποχωρούμε συνεχώς μέχρι να νιώσουμε ότι οι πλάτες μας ακούμπησαν τοίχο!
Το μέλλον προδιαγράφεται ζοφερό. Ας κάνουμε ό,τι μπορούμε για να του δώσουμε χρώμα...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 10, 2011, 03:43:27 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος saint

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 179
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
είμαι καθηγήτρια στον ΟΤΕΚ, ότι απορία έχετε μου λέτε.. Λοιπόν εγώ ξέρω για Αθήνα και Ανάβυσσο...  Είναι λίγο σύσκολα για την ειδικότητα σας, κάνουνε πολλά άτομα αίτηση κάθε χρόνο.. Αλλά με χαρά να μάθω κάτι  εκ των έχω και να σας ενημερώσω..

Προσωπικά,έχω δηλώσει και τις δύο περιοχές,όπως και πολλοί άλλοι συνάδελφοι,υποθέτω.Με τα κενά,λοιπόν,φιλολόγων στην Αττική τι γίνεται;Kαλύφθηκαν όλα;Γιατί,ενώ για παράδειγμα στην γ'Αθήνας είχε σημειωθεί ρεκόρ συνταξιοδοτήσεων οι αναπληρωτές που πήρε μέσα στην Αττική,αν δεν κάνω λάθος,ήταν πολύ λίγοι...Αμω ή ωρομίσθιους φιλολόγους θα πάρει;Αν γνωρίζεις κάτι,ενημέρωσέ μας.Ευχαριστούμε.

Γνωρίζω οτι η συνάδελφος πέρυσι είχε διδακτορικό στην Ανάβυσσο, πιο συγκεκριμένα για τα μόρια στο ΙΕΚ Αθηνών ΟΤΕΚ είχε 44 μόρια ο συνάδελφος, και μπήκε μόνο ένα άτομο..
Αντιγράφω- χωρίς το όνομα του..



A/A   ΑΡ. ΠΡΩΤΟΚΟΛ.   ΟΝΟΜΑ   ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΡΟΣ   ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ ΠΡΟΣΟΝΤΩΝ   ΚΩΛΥΜΑ  ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ         ΚΡΙΤΗΡΙΑ               
                  ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ   ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ  ΚΤΗΣΗΣ  ΠΤΥΧΙΟΥ    ΤΙΤΛΟΙ ΣΠΟΥΔΩΝ    "ΞΕΝΕΣ ΓΛΩΣΣΕΣ
"   ΠΑΙΔΑΓ. ΣΠΟΥΔΕΣ   "ΕΜΠΕΙΡΙΑ
"   ΣΥΝΟΛΟ   ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ
                        (1)    (2)   (3)   (4)   (5)   
1   1004   --------------------------------------   1   ΟΧΙ   8-7-09   1-5-02   28   10      6   44,00   ΕΠΙΛΕΓΕΤΑΙ
***

Αποσυνδεδεμένος KYRINIS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 302
    • Προφίλ
Στο topic των χημικών γράφεται ότι θα απορροφηθούν φέτος όλοι οι εναπομείναντες από όλες τις κατηγορίες και θα διοριστούν και επιλαχόντες από 60-40.Για τους φιλολόγους υπάρχει κάποια έγκυρη πληροφόρηση? Σε σχέση με τα περσινά νούμερα, οι εναπομείναντες είναι  σίγουρα πιο λίγοι...

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Στο topic των χημικών γράφεται ότι θα απορροφηθούν φέτος όλοι οι εναπομείναντες από όλες τις κατηγορίες και θα διοριστούν και επιλαχόντες από 60-40.Για τους φιλολόγους υπάρχει κάποια έγκυρη πληροφόρηση? Σε σχέση με τα περσινά νούμερα, οι εναπομείναντες είναι  σίγουρα πιο λίγοι...


να αρχίσουμε να ελπίζουμε δηλαδή;;
μακάρι....

Αποσυνδεδεμένος dimik

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 809
    • Προφίλ
Αυτο θα ευνοησει πολλους...παιδια μην ξεχνατε οτι οι του 40% πολλοι απο αυτους με μεγαλες προυπηρεσίες εχουν ξενιτευτει αφηνοντας νεογεννητα και μη πισω τους ουκ ολιγες φορες για να μαζεψουν την προυπηρεσια αυτη...μακαρι να γινει κατι τετοιο... και να κανει συμπληρωματικους διορισμους και στους φιλολογους που αλλωστε αποτι ακουγεται κατεχουν την πρωτη θεση στις συνταξιοδοτησεις!

Αποσυνδεδεμένος change73

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Mπορώ,παρακαλώ, να έχω κι εγώ το λόγο;
    • Προφίλ
Oταν λέμε "επιλαχόντες" πόσα άτομα άραγε εννοούμε μετά τον τελευταίο διοριστέο;Eξάλλου,οι εναπομείναντες διοριστέοι από ασεπ στους φιλολόγους είναι πράγματι λίγοι...Για ρίξτε τα χαρτιά.... ;D
"Ζεις μόνο μια φορά-αλλά αν το κάνεις σωστά,μια φορά είναι αρκετή."  Joe E.Lewis

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
... αρχίσαμε ...

" Ένας προφήτης, μα τι προφήτης ... "  8)
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος viviantz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
Βρε παιδιά, λέτε να ξημερώσει άσπρη μέρα και για μένα;
Είμαι στην 25η θέση μετά τον τελευταίο διοριστέο (με βάση την αρχική κατάταξη όταν ανακοινώθηκαν τα αποτελέσματα του διαγωνισμού).

Αποσυνδεδεμένος kozzi1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1148
    • Προφίλ
Oταν λέμε "επιλαχόντες" πόσα άτομα άραγε εννοούμε μετά τον τελευταίο διοριστέο;Eξάλλου,οι εναπομείναντες διοριστέοι από ασεπ στους φιλολόγους είναι πράγματι λίγοι...Για ρίξτε τα χαρτιά.... ;D
μια απορια μονο. απο που πηγαζει η "ειδηση" για "επιλαχοντες"? ειχα την αισθηση οτι το 60% αφορουσε διοριστεους κι οχι απλως επιτυχοντες του διαγωνισμου.

Βρε παιδιά, λέτε να ξημερώσει άσπρη μέρα και για μένα;
Είμαι στην 25η θέση μετά τον τελευταίο διοριστέο (με βάση την αρχική κατάταξη όταν ανακοινώθηκαν τα αποτελέσματα του διαγωνισμού).

...μακαρι να ξημερωσει ασπρη μερα γενικως! ...και για την 225η θεση και για την 1225η θεση, αλλα ταπεινη γνωμη ειναι οτι δεν ισχυει πλεον ο πινακας επιτυχοντων...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160778
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 488
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 465
Σύνολο: 472

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.064 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.