*

Αποστολέας Θέμα: Πόσοι φιλόλογοι θα διοριστούν το 2011 - 12 (μόνιμοι, ΑΚΩ, ΑΜΩ)  (Αναγνώστηκε 518167 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος glianna

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
    • Προφίλ
Απ: Πόσοι φιλόλογοι θα διοριστούν το 2011 - 12 (μόνιμοι, ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #1932 στις: Αύγουστος 11, 2011, 04:11:17 μμ »
Παιδιά όλοι ψάχνουμε διεξοδικά τους πίνακες για τυχόν παρατυπίες και λάθη άλλα προσωπικά δεν συμφωνώ με την αναφορά συγκεκριμένων ονοματεπωνύμων. Γιατί δεν περιορίζεστε στην χρήση των αριθμών κατάταξης για να συνεννοείστε, χωρίς να εκθέτετε σε δημόσιο forum ονόματα?
Γιατί από το νούμερο κατάταξης δε φαίνεται για ποιον γίνεται η αναφορα; Εξάλλου θεωρώ ότι αντιλαμβανόμαστε όλοι ότι δεν υπάρχει κάτι προσωπικό με τους εν λόγω συναδέλφους ούτε τους κατηγορεί κάποιος για κάτι...
Και τι έγινε εάν τους "εκθέτουμε"?? Θα έπρεπε μόνοι τους να αντιληφθούν τα όποια λάθη και να κινηθούν για να μη γίνει κάτι εις βάρος άλλων συναδέλφων!!
Εαν βάλεις στο google το όνομα της κοπέλας και το ΠΕ02, κατευθείαν θα σου δώσει πρώτη αναφορά το προηγούμενο σχόλιο. Το βρίσκετε ιδιαίτερα κομψό? Εαν ωστόσο χρησιμοποιήσεις κάποιον αριθμό κατάταξης θα τον αντιληφθούν μόνο οι άμεσα ενδιαφερόμενοι. Όπως και να έχει αυτή είναι η προσωπική μου γνώμη.   
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 12, 2011, 01:53:44 μμ από glianna »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mes

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 735
    • Προφίλ
Απ: Πόσοι φιλόλογοι θα διοριστούν το 2011 - 12 (μόνιμοι, ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #1933 στις: Αύγουστος 11, 2011, 04:15:24 μμ »
καλα η ιδια δεν ειδε τι εχει γινει? η σιωπα? δεν εχει αντιληφθει τι γινεται απο εχθες?

Αποσυνδεδεμένος glianna

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
    • Προφίλ
Απ: Πόσοι φιλόλογοι θα διοριστούν το 2011 - 12 (μόνιμοι, ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #1934 στις: Αύγουστος 11, 2011, 04:18:56 μμ »
καλα η ιδια δεν ειδε τι εχει γινει? η σιωπα? δεν εχει αντιληφθει τι γινεται απο εχθες?

Αυτό είναι άλλο θέμα. Φυσικά είμαστε όλοι υπεύθυνοι να αναφέρουμε τα λανθασμένα στοιχεία που εντοπίζουμε είτε μας ευνοούν είτε μας αδικούν.

Αποσυνδεδεμένος mes

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 735
    • Προφίλ
Απ: Πόσοι φιλόλογοι θα διοριστούν το 2011 - 12 (μόνιμοι, ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #1935 στις: Αύγουστος 11, 2011, 04:32:39 μμ »
θεωρω πως εμεις, οι πιο νεοι συναδελφοι και ομοιοπαθεις, οφειλουμε να δειχνουμε μια αξιοπρεπεια και ενα ηθος και να κατανοουμε τη σοβαροτητα του θεματος. ασχολουμαστε δυο περιπου 24ωρα με πραγματα που θα επρεπε να λυθουν απο τους ιδιους που ειχαν λανθασμενα στοιχεια, οπως καποιος συναδελφος που διαβασα εχθες. εστι πρεπει να ενεργουμε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος glianna

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
    • Προφίλ
Απ: Πόσοι φιλόλογοι θα διοριστούν το 2011 - 12 (μόνιμοι, ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #1936 στις: Αύγουστος 11, 2011, 04:40:50 μμ »
θεωρω πως εμεις, οι πιο νεοι συναδελφοι και ομοιοπαθεις, οφειλουμε να δειχνουμε μια αξιοπρεπεια και ενα ηθος και να κατανοουμε τη σοβαροτητα του θεματος. ασχολουμαστε δυο περιπου 24ωρα με πραγματα που θα επρεπε να λυθουν απο τους ιδιους που ειχαν λανθασμενα στοιχεια, οπως καποιος συναδελφος που διαβασα εχθες. εστι πρεπει να ενεργουμε!!!

Καταλήγουμε στα ίδια. Πρέπει να ελέγχουμε τα στοιχεία που οι αρμόδιοι δεν καταφέρνουν ή δεν θέλουν να ελέγξουν σωστά, αλλά πάντα με διακριτικό τρόπο.  ;)

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Πόσοι φιλόλογοι θα διοριστούν το 2011 - 12 (μόνιμοι, ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #1937 στις: Αύγουστος 11, 2011, 04:47:57 μμ »
χαλαρώστε όσο μπορεί ο καθένας σας γιατί ερχεται πολυ δουλειά ...'Εμαθα τυχαια ότι στους πίνακες έχουν γινει λαθη στις προυπηρεσίες των ιδιωτικών εκπαιδ που εχουν απολυθεί .Εμφανίζονται με την προυπηρ του δημόσιου σχολείου που είναι πολύ μικρότερη απο αυτην του  ιδιωτικού.'Αρα οι πρώτες θέσεις θα αλλάξουν σε όλους τους κλάδους .....
ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ να παλευω και να μπαίνει πάντα καποιος μπροστά μου, όπως και εσεις, αλλά μάλλον θα το ζήσουμε ξανά με την ανανέωση.....

Εννοείς ότι θα ανεβούν πιο ψηλά;;;;Παλεύω με  ορισμένα νούμερα του πίνακα, σπάω το κεφάλι μου να καταλάβω ορισμένες προϋπηρεσίες....Παίρνω τηλέφωνο και δεν το σηκώνουν φυσικά....λέτε να απήγαγαν τον κυριούλη γιατί εργάζεται ευσυνείδητα;;;
Για ύπνο, ούτε λόγος....

Αποσυνδεδεμένος KYRINIS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 302
    • Προφίλ
Απ: Πόσοι φιλόλογοι θα διοριστούν το 2011 - 12 (μόνιμοι, ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #1938 στις: Αύγουστος 11, 2011, 05:00:35 μμ »
Εδώ και αρκετά χρόνια στους πίνακες, τέτοιο μπάχαλο πρώτη φορά βλέπω.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 11, 2011, 05:05:32 μμ από KYRINIS »

Αποσυνδεδεμένος mes

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 735
    • Προφίλ
Απ: Πόσοι φιλόλογοι θα διοριστούν το 2011 - 12 (μόνιμοι, ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #1939 στις: Αύγουστος 11, 2011, 05:02:24 μμ »
...και που να δεις τη συνεχεια...εγω πολυ το φοβαμαι...

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Απ: Πόσοι φιλόλογοι θα διοριστούν το 2011 - 12 (μόνιμοι, ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #1940 στις: Αύγουστος 11, 2011, 05:03:53 μμ »
Adigoni μη ζητάς συγνώμη από κανέναν,συγχαρητήρια για τη δουλειά σου.Παίρνω στο 3442311 δεν το σηκώνει κανείς.Όσο για τους ακατονόμαστους οαεδίτες τι να πω πια;έχω στείλει 200 επιστολές σε ΣΠΗΛΙΩΤΌΠΟΥΛΟ -ΔΙΑΜΆΝΤΩ ,έχω συμετάσχει στην προσφυγή ,έχω 3 ΑΣΕΠ ,μεταπτυχιακό και 2 παιδιά.Έλεος  πια και μ' αυτούς και με τους ιδιωτικούς και μένα μου στέρησαν το διορισμό.
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος mes

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 735
    • Προφίλ
Απ: Πόσοι φιλόλογοι θα διοριστούν το 2011 - 12 (μόνιμοι, ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #1941 στις: Αύγουστος 11, 2011, 05:06:20 μμ »
εδω και 5 χρονια οι υπουργοι αλωνιζουν χωρις φραγμο...τουλαχιστον η επετηριδα ηταν σταθερη...γνωριζες τη θεση σου και οχι αυτο το κακο...ηξερες τι σε περιμενει...

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Πόσοι φιλόλογοι θα διοριστούν το 2011 - 12 (μόνιμοι, ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #1942 στις: Αύγουστος 11, 2011, 05:07:36 μμ »
θα τσεκάρω 3 νουμεράκια και θα σας πώ τις σκέψεις μου....έχω τεντωμένα νεύρα και τώρα δε θα με ηρεμούσε τίποτε άλλο, παρά ο αιώνιος νόμος της........αναπαραγωγής.....επανέρχομαι σε ...............λίγο(για να θυμηθούμε και το περσινό ανέκδοτο, όπου το .....σε λίγο.....ήταν ώρες, μέρες......)

inw σε καταλαβαίνω έχεις και τα παιδιά ......απορώ πώς μερικοί που μπαίνουν με βύσμα στον ΟΑΕΔ παίρνουν τη θέση προσοντούχων και ικανών εκπαιδευτικών.....όχι, όποιος έχει βύσμα, δεν είναι ικανός, δεν έχει αξίες.....δικαιοσύνη, ισοτιμία, ηθική νομιμότητα, αλληλεγγύη......

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Απ: Πόσοι φιλόλογοι θα διοριστούν το 2011 - 12 (μόνιμοι, ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #1943 στις: Αύγουστος 11, 2011, 05:08:01 μμ »
Τη δουλειά του υπουργείου εμείς θα την κάνουμε;διαμάντω τους πήρες τους καθηγητές απ' τα γραφεία,αλλά τώρα ούτε πίνακες δεν μπορείς να βγάλεις. :o
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος katiafil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσοι φιλόλογοι θα διοριστούν το 2011 - 12 (μόνιμοι, ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #1944 στις: Αύγουστος 11, 2011, 05:15:38 μμ »
Ξαναρωτώ: γιατί αναγνωρίζεται η προϋπηρεσία των ιδιωτικών 2010-11 και όχι του δημοσίου;; Πόσοι πια θα διοριστούν από τα ιδιωτικά;;

Αποσυνδεδεμένος tama

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 739
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσοι φιλόλογοι θα διοριστούν το 2011 - 12 (μόνιμοι, ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #1945 στις: Αύγουστος 11, 2011, 05:16:36 μμ »
χαλαρώστε όσο μπορεί ο καθένας σας γιατί ερχεται πολυ δουλειά ...'Εμαθα τυχαια ότι στους πίνακες έχουν γινει λαθη στις προυπηρεσίες των ιδιωτικών εκπαιδ που εχουν απολυθεί .Εμφανίζονται με την προυπηρ του δημόσιου σχολείου που είναι πολύ μικρότερη απο αυτην του  ιδιωτικού.'Αρα οι πρώτες θέσεις θα αλλάξουν σε όλους τους κλάδους .....
ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ να παλευω και να μπαίνει πάντα καποιος μπροστά μου, όπως και εσεις, αλλά μάλλον θα το ζήσουμε ξανά με την ανανέωση.....

Εννοείς ότι θα ανεβούν πιο ψηλά;;;;Παλεύω με  ορισμένα νούμερα του πίνακα, σπάω το κεφάλι μου να καταλάβω ορισμένες προϋπηρεσίες....Παίρνω τηλέφωνο και δεν το σηκώνουν φυσικά....λέτε να απήγαγαν τον κυριούλη γιατί εργάζεται ευσυνείδητα;;;
Για ύπνο, ούτε λόγος....
ναι πιο ψηλά.....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160665
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 925
Σύνολο: 930

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.125 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.