*

Αποστολέας Θέμα: Γνωρίζετε από δωρεάν βιβλία εκδοτικών οίκων;  (Αναγνώστηκε 123105 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ks10

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VIVA LA VIDA
    • Προφίλ
Απ: Γνωρίζετε από δωρεάν βιβλία εκδοτικών οίκων?
« Απάντηση #56 στις: Σεπτέμβριος 07, 2009, 01:42:06 πμ »
Πήγατε στην έκθεση?Τι οικονομική κρίση τους χτύπησε?Άλλες χρονιές έφευγες με σακούλες γεμάτες...τώρα ένας ή δύο έδιναν κι αυτοί με το ζόρι!  ???

Πήγα στην έκθεση και ακριβώς το ίδιο σκέφτηκα με σένα! Ούτε ο Φλωράς δεν κάνει πια... Πήγε κανείς στο σεμινάριο του Γρίβα? Έδινε και ένα βιβλίο ECPE για writing αλλά δεν πρόλαβα να πάω στο σεμινάριο. Αν πάρω τηλ θα μου το στείλουν σπίτι δωρεάν??
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γνωρίζετε από δωρεάν βιβλία εκδοτικών οίκων?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:40:49 »

Αποσυνδεδεμένος tinkerbel!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γνωρίζετε από δωρεάν βιβλία εκδοτικών οίκων?
« Απάντηση #57 στις: Σεπτέμβριος 07, 2009, 03:05:06 πμ »
Μυστικά για έναν ονειρεμένο γάμο! http://projectgamos.gr/

Αποσυνδεδεμένος Vera_Sp

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 108
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γνωρίζετε από δωρεάν βιβλία εκδοτικών οίκων?
« Απάντηση #58 στις: Σεπτέμβριος 07, 2009, 12:40:32 μμ »
Πήγατε στην έκθεση?Τι οικονομική κρίση τους χτύπησε?Άλλες χρονιές έφευγες με σακούλες γεμάτες...τώρα ένας ή δύο έδιναν κι αυτοί με το ζόρι!  ???

Πήγα&επίσης είχε τόσο πολύ κόσμο όσο μου φάνηκε ή πολύ κακή οργάνωση στις εγγραφές?Τι να πεις.....
Μπα, είχε απλώς πάρα πολύ κόσμο. Εγώ είχα γραφτεί online οπότε πήγα σε ειδικό stand όπου το καρτελάκι μου ήταν ήδη γραμμένο και δεν χρειάστηκε να περιμένω παρά 1 λεπτό. Να την προτιμάτε την online εγγραφή!
Βιβλία έχουν σταματήσει να δίνουν επί τόπου. Μόνο από Litera, New Editions, Γρίβα και Hamilton κατάφερα να πάρω επί τόπου. Για τους υπόλοιπους συμπληρώνεις τα κλασικά χαρτάκια. Άσε που ούτως ή άλλως δεν δίνουν σε καθηγητές παρά μόνο σε φροντιστήρια (Oxford, Longman), ενώ Macmillan τα παίρνεις με 25% έκπτωση.

Αποσυνδεδεμένος dreamy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γνωρίζετε από δωρεάν βιβλία εκδοτικών οίκων?
« Απάντηση #59 στις: Σεπτέμβριος 07, 2009, 12:46:42 μμ »
Για τα Access της Express Publishing τι γνωμη εχετε;

Καλά είναι απλά δεν είναι τόσο εύκολο να βγουν μέσα σε μια χρονιά.Έχει πολύ ύλη&αν θες να το κάνεις σε ιδιαίτερο μόνο με καλούς μαθητές για να μην πελαγώσουν!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γνωρίζετε από δωρεάν βιβλία εκδοτικών οίκων?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:40:49 »

Αποσυνδεδεμένος dreamy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γνωρίζετε από δωρεάν βιβλία εκδοτικών οίκων?
« Απάντηση #60 στις: Σεπτέμβριος 07, 2009, 12:50:54 μμ »
Πήγατε στην έκθεση?Τι οικονομική κρίση τους χτύπησε?Άλλες χρονιές έφευγες με σακούλες γεμάτες...τώρα ένας ή δύο έδιναν κι αυτοί με το ζόρι!  ???

Πήγα&επίσης είχε τόσο πολύ κόσμο όσο μου φάνηκε ή πολύ κακή οργάνωση στις εγγραφές?Τι να πεις.....
Μπα, είχε απλώς πάρα πολύ κόσμο. Εγώ είχα γραφτεί online οπότε πήγα σε ειδικό stand όπου το καρτελάκι μου ήταν ήδη γραμμένο και δεν χρειάστηκε να περιμένω παρά 1 λεπτό. Να την προτιμάτε την online εγγραφή!
Βιβλία έχουν σταματήσει να δίνουν επί τόπου. Μόνο από Litera, New Editions, Γρίβα και Hamilton κατάφερα να πάρω επί τόπου. Για τους υπόλοιπους συμπληρώνεις τα κλασικά χαρτάκια. Άσε που ούτως ή άλλως δεν δίνουν σε καθηγητές παρά μόνο σε φροντιστήρια (Oxford, Longman), ενώ Macmillan τα παίρνεις με 25% έκπτωση.


Βασικά κ εγώ εκεί γράφτηκα αν κ δεν είχα γραφτεί online αλλά δεν υπήρχε πρόβλημα.Όσο για τους εκδοτικούς οίκους από τους ίδιους πήραμε, η Hamilton καινούργιος εκδοτικός οίκος είναι έτσι?

Αποσυνδεδεμένος Vera_Sp

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 108
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γνωρίζετε από δωρεάν βιβλία εκδοτικών οίκων?
« Απάντηση #61 στις: Σεπτέμβριος 07, 2009, 04:03:21 μμ »
Ναι. Πήρα κι από εκεί ένα, αλλά δεν είχε και πολλές επιλογές ακόμα. Πήρα κι ένα reader από Black Cat. Εκεί είχε πλάκα γιατί πήγα στην ομιλία η οποία κράτησε μόλις 5 λεπτά και μετά φύγαμε! Εγώ καθόμουν μπροστά και πρόλαβα και πήρα ένα βιβλίο. Για τους υπόλοιπους (που ήταν καμιά 50αριά ακόμα), τους είπε να πάνε στο stand να τους δώσει. Δεν περίμεναν τέτοια προσέλευση, είπε. Καλά δεν ξέρουν ότι όπου λένε ότι δίνουν δείγματα, πηγαίνουμε όλες τρέχοντας??? (το έγραφε στο πρόγραμμα).  ;)

Αποσυνδεδεμένος drew

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
    • Προφίλ
Απ: Γνωρίζετε από δωρεάν βιβλία εκδοτικών οίκων?
« Απάντηση #62 στις: Σεπτέμβριος 07, 2009, 06:56:48 μμ »
Γνωρίζει κανείς αν ο εκδοτικός οίκος cambridge elt δίνει δωρεάν βιβλία;

Αποσυνδεδεμένος Fringer Pint

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 252
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γνωρίζετε από δωρεάν βιβλία εκδοτικών οίκων?
« Απάντηση #63 στις: Σεπτέμβριος 07, 2009, 07:03:56 μμ »
Γνωρίζει κανείς αν ο εκδοτικός οίκος cambridge elt δίνει δωρεάν βιβλία;
αν θυμάμαι καλά οχι..  :( τουλάχιστον μέχρι πέρισυ.
φέτος δε ξέρω αν άλλαξε κάτι κ..δίνουν
"I find television very educating. Every time somebody turns on the set, I go into the other room and read a book."
Groucho Marx

Αποσυνδεδεμένος Vera_Sp

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 108
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γνωρίζετε από δωρεάν βιβλία εκδοτικών οίκων?
« Απάντηση #64 στις: Σεπτέμβριος 09, 2009, 11:53:53 πμ »
Γνωρίζει κανείς αν ο εκδοτικός οίκος cambridge elt δίνει δωρεάν βιβλία;
αν θυμάμαι καλά οχι..  :( τουλάχιστον μέχρι πέρισυ.
φέτος δε ξέρω αν άλλαξε κάτι κ..δίνουν
Τίποτα δεν άλλαξε. Πρέπει να τα αγοράσεις.  :(

Αποσυνδεδεμένος dreamy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γνωρίζετε από δωρεάν βιβλία εκδοτικών οίκων?
« Απάντηση #65 στις: Σεπτέμβριος 16, 2009, 11:20:51 μμ »
Θα ήθελα τα class cd από Burlinghton για το Connect B1 ξέρετε αν μπορώ να τα αγοράσω από τον εκδοτικό οίκο με κάποια έκπτωση ή θα πρέπει να τα πάρω από βιβλιοπωλείο που φαντάζομαι θα είναι πιο ακριβά?

Αποσυνδεδεμένος Fringer Pint

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 252
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γνωρίζετε από δωρεάν βιβλία εκδοτικών οίκων?
« Απάντηση #66 στις: Σεπτέμβριος 17, 2009, 09:18:59 πμ »
Θα ήθελα τα class cd από Burlinghton για το Connect B1 ξέρετε αν μπορώ να τα αγοράσω από τον εκδοτικό οίκο με κάποια έκπτωση ή θα πρέπει να τα πάρω από βιβλιοπωλείο που φαντάζομαι θα είναι πιο ακριβά?

είχα ζητήσει ν'αγοράσω κ γω cd απο τη burlington αλλά μου είπαν οτι αυτό δε γίνεται και οτι πρέπει να το πάρω απο βιβλιοπωλειο
αυτό τουλάχιστον δια στόματος του αντιπροσώπου τους στη Κρήτη...
πάρτους καλύτερα τηλ να το επιβεβαιώσεις
"I find television very educating. Every time somebody turns on the set, I go into the other room and read a book."
Groucho Marx

Αποσυνδεδεμένος nautica19

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Γνωρίζετε από δωρεάν βιβλία εκδοτικών οίκων?
« Απάντηση #67 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 01:49:50 μμ »
Θα ήθελα τα class cd από Burlinghton για το Connect B1 ξέρετε αν μπορώ να τα αγοράσω από τον εκδοτικό οίκο με κάποια έκπτωση ή θα πρέπει να τα πάρω από βιβλιοπωλείο που φαντάζομαι θα είναι πιο ακριβά?

είχα ζητήσει ν'αγοράσω κ γω cd απο τη burlington αλλά μου είπαν οτι αυτό δε γίνεται και οτι πρέπει να το πάρω απο βιβλιοπωλειο
αυτό τουλάχιστον δια στόματος του αντιπροσώπου τους στη Κρήτη...
πάρτους καλύτερα τηλ να το επιβεβαιώσεις

Πάντως εμένα μου τα στείλανε δωρεαν, τους πήρα τηλ. και τους ειπα οτι ψάχνω το cd του revised choices και υπάρχουν μόνο κασέτες στα βιβλιοπωλεία αλλά δεν βολεύουν στα ιδιαίτερα γιατι χάνω χρόνο κτλ...και μου λένε οκ σας το στέλνουμε δωρεαν ενώ δικαιούμουν μόνο 3 βιβλία μου στείλανε και τα cd for free
Α με παράρτημα Αθήνας μίλησα πάντως

Αποσυνδεδεμένος dreamy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γνωρίζετε από δωρεάν βιβλία εκδοτικών οίκων?
« Απάντηση #68 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 02:09:59 μμ »
Θα ήθελα τα class cd από Burlinghton για το Connect B1 ξέρετε αν μπορώ να τα αγοράσω από τον εκδοτικό οίκο με κάποια έκπτωση ή θα πρέπει να τα πάρω από βιβλιοπωλείο που φαντάζομαι θα είναι πιο ακριβά?

είχα ζητήσει ν'αγοράσω κ γω cd απο τη burlington αλλά μου είπαν οτι αυτό δε γίνεται και οτι πρέπει να το πάρω απο βιβλιοπωλειο
αυτό τουλάχιστον δια στόματος του αντιπροσώπου τους στη Κρήτη...
πάρτους καλύτερα τηλ να το επιβεβαιώσεις

Πάντως εμένα μου τα στείλανε δωρεαν, τους πήρα τηλ. και τους ειπα οτι ψάχνω το cd του revised choices και υπάρχουν μόνο κασέτες στα βιβλιοπωλεία αλλά δεν βολεύουν στα ιδιαίτερα γιατι χάνω χρόνο κτλ...και μου λένε οκ σας το στέλνουμε δωρεαν ενώ δικαιούμουν μόνο 3 βιβλία μου στείλανε και τα cd for free
Α με παράρτημα Αθήνας μίλησα πάντως


Δυστυχώς εγώ ήμουν πιο άτυχη κ ενώ τους είπα ότι δεν υπάρχουν τα cd του connect B1 στα βιβλιοπωλεία μου είπανε απλά θα υπάρξουν από Δευτέρα κ να τα παρω τότε! :(

Αποσυνδεδεμένος nautica19

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Γνωρίζετε από δωρεάν βιβλία εκδοτικών οίκων?
« Απάντηση #69 στις: Οκτώβριος 26, 2009, 01:21:17 μμ »
H new editions πάντως ειναι η καλύτερη. Δίνει 4 teachers δωρεάν αν θυμάμαι καλά με cd και glossary. To καλύτερο ειναι οτι αν δεν δικαιούσαι άλλα βιβλία δωρεάν, μπορεις να τα αγοράσεις με 70% εκπτωση για τον καθηγητή.

Ασχετο αλλα βιβλία για ECCE? τι προτείνετε σαν coursebook? Θα κάνω σίγουρα ECCE Skills Builder και All Star apo tests + HAU tests αλλά καποιο καλό βιβλίο coursebook και γραμματικής? Για έκθεση επίσης σκεφτόμουν Successful Writing Intermediate αν κ' ειναι πιο πολύ για FCE. Η μαθήτρια θα δωσει το Μαιο...εύχομαι να προλάβω να κάνω όλα αυτά που έχω στο μυαλό μου

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160666
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 884
Σύνολο: 887

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.092 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.