*

Αποστολέας Θέμα: Γνωρίζετε από δωρεάν βιβλία εκδοτικών οίκων;  (Αναγνώστηκε 123132 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Fringer Pint

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 252
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γνωρίζετε από δωρεάν βιβλία εκδοτικών οίκων?
« Απάντηση #70 στις: Οκτώβριος 26, 2009, 04:34:21 μμ »
H new editions πάντως ειναι η καλύτερη. Δίνει 4 teachers δωρεάν αν θυμάμαι καλά με cd και glossary. To καλύτερο ειναι οτι αν δεν δικαιούσαι άλλα βιβλία δωρεάν, μπορεις να τα αγοράσεις με 70% εκπτωση για τον καθηγητή.

Ασχετο αλλα βιβλία για ECCE? τι προτείνετε σαν coursebook? Θα κάνω σίγουρα ECCE Skills Builder και All Star apo tests + HAU tests αλλά καποιο καλό βιβλίο coursebook και γραμματικής? Για έκθεση επίσης σκεφτόμουν Successful Writing Intermediate αν κ' ειναι πιο πολύ για FCE. Η μαθήτρια θα δωσει το Μαιο...εύχομαι να προλάβω να κάνω όλα αυτά που έχω στο μυαλό μου
τη προηγούμενη εβδομάδα χρειάστηκα skills booster 3 , τους πηρα τηλ (new editions) και ρωτησα αν είχα δικαίωμα για δωρεάν καθοτι δε θυμόμουν αν είχα "κλείσει" και πόσα βιβλία για το 2009. Μου απάντησε οτι απο φέτος αλλάζουν τη τακτική τους και δίνουν 5 δωρεάν  :)  :)
η εκπτωση ομως εξακολουθεί να είναι 30%...αυτό με το 70%   ??? πρωτη φορά το ακούω... α! και τα cd δεν είναι δωρεάν, απλά εχουν την εκπτωση
"I find television very educating. Every time somebody turns on the set, I go into the other room and read a book."
Groucho Marx

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γνωρίζετε από δωρεάν βιβλία εκδοτικών οίκων?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:06:11 »

Αποσυνδεδεμένος nautica19

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Γνωρίζετε από δωρεάν βιβλία εκδοτικών οίκων?
« Απάντηση #71 στις: Οκτώβριος 29, 2009, 11:36:51 πμ »
δεν ξέρω πως έγινε, ίσως επειδή έχω πάρει πολλά τον τελευταίο καιρο, η αλήθεια ειναι οτι κ' εμενα μου έκανε εντυπωση, κ' επεσα σε κάποιον στο τηλεφ. που μου ειπε 70% κ' μετα σ'εναν αλλον που μου ειπε 30 και οταν λεω στο δευτερο οτι ο συναδελφος σας μου ειπε 70 για teachers και 30 για μαθητές, μου λεει οκ οκ τότε πείτε μου....και έτσι μου έκανε αυτή την έκπτωση :-\ (δεν με χάλασε καθόλου  :) )

Α παίδες η Sylvia Kar τηλέφωνο 210 6390030 τα teacher's τα δίνει με 50% και τα students με 35%  ;D

Αποσυνδεδεμένος maria_pol

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
    • Προφίλ
Απ: Γνωρίζετε από δωρεάν βιβλία εκδοτικών οίκων?
« Απάντηση #72 στις: Οκτώβριος 29, 2009, 11:55:24 πμ »


Ασχετο αλλα βιβλία για ECCE? τι προτείνετε σαν coursebook? Θα κάνω σίγουρα ECCE Skills Builder και All Star apo tests + HAU tests αλλά καποιο καλό βιβλίο coursebook και γραμματικής? Για έκθεση επίσης σκεφτόμουν Successful Writing Intermediate αν κ' ειναι πιο πολύ για FCE. Η μαθήτρια θα δωσει το Μαιο...εύχομαι να προλάβω να κάνω όλα αυτά που έχω στο μυαλό μου
[/quote]
Ένα καλό coursebook για ECCE είναι τo Stars and Stripes από Express Publishing. To κακό είναι ότι δεν έχει Companion και πρέπει να ετοιμάζεις εσύ το άγνωστο λεξιλόγιο. Έχει και Skills Builder.

Αποσυνδεδεμένος irene.a

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1013
  • ΠΕ06, I love my job!!
    • Προφίλ
Απ: Γνωρίζετε από δωρεάν βιβλία εκδοτικών οίκων?
« Απάντηση #73 στις: Οκτώβριος 29, 2009, 07:07:00 μμ »


Ασχετο αλλα βιβλία για ECCE? τι προτείνετε σαν coursebook? Θα κάνω σίγουρα ECCE Skills Builder και All Star apo tests + HAU tests αλλά καποιο καλό βιβλίο coursebook και γραμματικής? Για έκθεση επίσης σκεφτόμουν Successful Writing Intermediate αν κ' ειναι πιο πολύ για FCE. Η μαθήτρια θα δωσει το Μαιο...εύχομαι να προλάβω να κάνω όλα αυτά που έχω στο μυαλό μου
Ένα καλό coursebook για ECCE είναι τo Stars and Stripes από Express Publishing. To κακό είναι ότι δεν έχει Companion και πρέπει να ετοιμάζεις εσύ το άγνωστο λεξιλόγιο. Έχει και Skills Builder.
[/quote]

Νομιζω εχει companion!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γνωρίζετε από δωρεάν βιβλία εκδοτικών οίκων?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:06:11 »

Αποσυνδεδεμένος Fringer Pint

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 252
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γνωρίζετε από δωρεάν βιβλία εκδοτικών οίκων?
« Απάντηση #74 στις: Οκτώβριος 29, 2009, 11:45:21 μμ »


Ασχετο αλλα βιβλία για ECCE? τι προτείνετε σαν coursebook? Θα κάνω σίγουρα ECCE Skills Builder και All Star apo tests + HAU tests αλλά καποιο καλό βιβλίο coursebook και γραμματικής? Για έκθεση επίσης σκεφτόμουν Successful Writing Intermediate αν κ' ειναι πιο πολύ για FCE. Η μαθήτρια θα δωσει το Μαιο...εύχομαι να προλάβω να κάνω όλα αυτά που έχω στο μυαλό μου
Ένα καλό coursebook για ECCE είναι τo Stars and Stripes από Express Publishing. To κακό είναι ότι δεν έχει Companion και πρέπει να ετοιμάζεις εσύ το άγνωστο λεξιλόγιο. Έχει και Skills Builder.

Νομιζω εχει companion!!


Ναι,έχει!
[/quote]
"I find television very educating. Every time somebody turns on the set, I go into the other room and read a book."
Groucho Marx

Αποσυνδεδεμένος gioconda

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γνωρίζετε από δωρεάν βιβλία εκδοτικών οίκων?
« Απάντηση #75 στις: Οκτώβριος 30, 2009, 04:32:03 μμ »
Καλησπέρα,

γνωρίζετε από βιβλία για Michigan Proficiency?? συγκεκριμένα, τι βιβλίο Skills να κάνω? σκεφτομαι για Students book να κάνω του Μπουκουβάλα το Mastering Michigan, πως σας φαινεται? αλλά δεν μπορώ να καταλήξω για το Skills.. :-\ προσανατολίζομαι στο New Plus Proficiency Speaking, Listening, Writing (mm publications) αλλά ξέρω ότι και το Successful Writing  του Γρίβα είναι καλό αν και είναι περισσότερο για το Cambridge..τι με συμβουλεύετε..??  ???

ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος maria_pol

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
    • Προφίλ
Απ: Γνωρίζετε από δωρεάν βιβλία εκδοτικών οίκων?
« Απάντηση #76 στις: Οκτώβριος 30, 2009, 10:18:30 μμ »


Ασχετο αλλα βιβλία για ECCE? τι προτείνετε σαν coursebook? Θα κάνω σίγουρα ECCE Skills Builder και All Star apo tests + HAU tests αλλά καποιο καλό βιβλίο coursebook και γραμματικής? Για έκθεση επίσης σκεφτόμουν Successful Writing Intermediate αν κ' ειναι πιο πολύ για FCE. Η μαθήτρια θα δωσει το Μαιο...εύχομαι να προλάβω να κάνω όλα αυτά που έχω στο μυαλό μου
Ένα καλό coursebook για ECCE είναι τo Stars and Stripes από Express Publishing. To κακό είναι ότι δεν έχει Companion και πρέπει να ετοιμάζεις εσύ το άγνωστο λεξιλόγιο. Έχει και Skills Builder.

Νομιζω εχει companion!!


Ναι,έχει!
[/quote]
Δεν το ήξερα! Ευχαριστώ για την πληροφορία (αν και έχω φτιάξει ήδη δικό μου Companion).

Αποσυνδεδεμένος maria_pol

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
    • Προφίλ
Απ: Γνωρίζετε από δωρεάν βιβλία εκδοτικών οίκων?
« Απάντηση #77 στις: Ιανουάριος 02, 2010, 07:12:44 μμ »
Καλή χρονιά σε όλους! Μήπως γνωρίζει κάποιος-α συνάδελφος αν οι εκδόσεις Super Course δίνουν δωρεάν βιβλία και CDs σε καθηγητές; Σε έκθεση βιβλίου έχω πάρει δωρεάν δείγματα αλλά θα ήθελα να μάθω μήπως στέλνουν και στο σπίτι.

Αποσυνδεδεμένος dreamy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γνωρίζετε από δωρεάν βιβλία εκδοτικών οίκων?
« Απάντηση #78 στις: Ιανουάριος 06, 2010, 06:32:24 μμ »
Νομίζω ότι στέλνουν αλλά πάρε τηλ για σιγουριά! :)

Αποσυνδεδεμένος KORIN

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: Γνωρίζετε από δωρεάν βιβλία εκδοτικών οίκων?
« Απάντηση #79 στις: Ιανουάριος 20, 2010, 09:00:15 μμ »
    ΑΠ'ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΕΣ ΞΕΝΩΝ ΓΛΩΣΣΩΝ ΑΛΛΑ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΑΠΟ ΒΙΒΛΙΑ ΓΙΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ?ΚΑΝΩ ΜΑΘΗΜΑ ΣΕ ΠΑΙΔΙΑ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΜΗΠΩΣ ΙΣΧΥΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΓΙΑ ΔΩΡΕΑΝ ΥΛΙΚΟ?

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Γνωρίζετε από δωρεάν βιβλία εκδοτικών οίκων?
« Απάντηση #80 στις: Ιανουάριος 20, 2010, 09:22:45 μμ »

KORIN θα σε παρακαλούσα να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες και όχι κεφαλαίους, όπως συνηθίζουμε όλοι σ`αυτό το forum.

Ευχαριστώ.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος KORIN

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: Γνωρίζετε από δωρεάν βιβλία εκδοτικών οίκων?
« Απάντηση #81 στις: Ιανουάριος 27, 2010, 08:43:01 μμ »
Μαλιστα συγγνωμη ???Αλλα μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει?

Αποσυνδεδεμένος kostaspa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Γνωρίζετε από δωρεάν βιβλία εκδοτικών οίκων?
« Απάντηση #82 στις: Ιανουάριος 28, 2010, 01:50:39 πμ »
Audio CD listening for Michigan ECPE Test books.Παιδιά έχω αρκετά αλλά μου λείπουν της BURLINGTON (Final for ECPE 1&2) και NEW EDITIONS (το Final Countdown), όποιος τα έχει και χρειάζεται κάποια άλλα ας στείλει e-mail ή PM για ανταλλαγή. Εχω Sylvia Car, New editions, Siountris 8 & 10 Final κ.α.Ευχαριστώ. :) :)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 28, 2010, 01:54:03 πμ από kostaspa »

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Γνωρίζετε από δωρεάν βιβλία εκδοτικών οίκων?
« Απάντηση #83 στις: Ιανουάριος 28, 2010, 02:11:33 πμ »
    ΑΠ'ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΕΣ ΞΕΝΩΝ ΓΛΩΣΣΩΝ ΑΛΛΑ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΑΠΟ ΒΙΒΛΙΑ ΓΙΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ?ΚΑΝΩ ΜΑΘΗΜΑ ΣΕ ΠΑΙΔΙΑ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΜΗΠΩΣ ΙΣΧΥΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΓΙΑ ΔΩΡΕΑΝ ΥΛΙΚΟ?

παρε τηλεφωνο στους εκδοτικους οικους κ ρωτησε. γιατι κ για εμας τους ξενογλωσσους καθε εκδοτικος οικος εχει την δικη του πολιτικη. αλλοι δινουν τα teacher's books δωρεαν ενω αλλοι εχουν μια εκπτωση ή περιορισμο σε ποσα θα παρεις καθε χρονια.

μιλαμε βεβαια παντα για teacher's books. δεν ξερω αν υπαρχουν αντιστοιχα βιβλια σε βοηθηματα ελληνικων. για αυτα δεν ενδιαφερεσαι?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160778
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 488
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 443
Σύνολο: 454

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.119 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.