*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2993177 φορές)

0 μέλη και 8 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Chryssathess

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΤΕ 16.00 ΜΟΥΣΙΚΟΣ
    • Προφίλ
αλλο ενα θεμα που πρεπει να προσεξουμε ειναι η παραταση του σχολικου ετους στα σδε, μεχρι τις 30 ιουνιου. χωρις τροποποιητικη στη συμβαση μας, δεν πρεπει να συνεχισει κανεις. η συμβαση μας ληγει στις 13. αν παμε ετσι, μπορει και να μη μας πληρωσουν
http://static.diavgeia.gov.gr/doc/%CE%92%CE%99%CE%97546%CE%A8%CE%96%CE%A3%CE%A0-80%CE%9A
ευόσων βγήκε αυτό είμαστε οκ!!!!!
Que sera, sera!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ioannis00

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 699
    • Προφίλ
πήρα τηλ....μου λέει η λογική είναι ότι προηγούνται η Α...


Λέω ...το γράφει κάπου? Ε όχι μου λέει....τότε πως τεκμηριώνεται η απάντησή σας?

Σιωπή...

ένσταση και νομικά

smet κάνε την ένστασή σου, αλλά αν ζητούσες τεκμηριωμένη απάντηση απ' το ΙΝΕΔΙΒΙΜ, κακώς την περίμενες, τα άτομα πιθανότατα δεν γνωρίζουν. Τα ΣΔΕ είναι σχολεία δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης και προφανώς και σ' αυτά εφαρμόζονται, αναλογικά, όσα ισχύουν και για τα υπόλοιπα σχολεία της δευτεροβάθμιας. Επομένως προτείνω να επικοινωνήσεις με την αρμόδια Διεύθυνση του Υπουργείου Παιδείας και να ζητήσεις από εκεί το νομικό πλαίσιο για την α΄και β΄ ανάθεση. 

Αποσυνδεδεμένος catwoman23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Στείλε μου την να την υπογράψω


pskouras ρώτα τον διευθυντή σου,σίγουρα την έχει λάβει. ειδάλλως στείλε σε pm το email σου για να σου προωθήσω την επιστολή.

Αποσυνδεδεμένος kakar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠE0402
    • Προφίλ
Επειδή τα άτομα πραγματικά δεν γνωρίζουν, δεν γνωρίζουν ότι δεν υπάρχει βεβαίωση που αναγράφει ώρες για τους αναπληρωτές πλήρους ωραρίου, δεν καταλαβαίνουν τι θα πει τοποθέτηση και τι διάθεση, δεν διευκρινίζουν ποια είναι τα προγράμματα δια βίου εκπαίδευσης και κατάρτισης, δεν βγάζουν πίνακες ανά σδε και δεν απορρίπτουν αυτούς που δήλωσαν πολλές περιφέρειες....ένσταση.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος dimitraj

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Επειδή τα άτομα πραγματικά δεν γνωρίζουν, δεν γνωρίζουν ότι δεν υπάρχει βεβαίωση που αναγράφει ώρες για τους αναπληρωτές πλήρους ωραρίου, δεν καταλαβαίνουν τι θα πει τοποθέτηση και τι διάθεση, δεν διευκρινίζουν ποια είναι τα προγράμματα δια βίου εκπαίδευσης και κατάρτισης, δεν βγάζουν πίνακες ανά σδε και δεν απορρίπτουν αυτούς που δήλωσαν πολλές περιφέρειες....ένσταση.

έχεις απόλυτο δίκιο.... για όλα...

Αποσυνδεδεμένος ekpaideytikos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Επειδή τα άτομα πραγματικά δεν γνωρίζουν, δεν γνωρίζουν ότι δεν υπάρχει βεβαίωση που αναγράφει ώρες για τους αναπληρωτές πλήρους ωραρίου, δεν καταλαβαίνουν τι θα πει τοποθέτηση και τι διάθεση, δεν διευκρινίζουν ποια είναι τα προγράμματα δια βίου εκπαίδευσης και κατάρτισης, δεν βγάζουν πίνακες ανά σδε και δεν απορρίπτουν αυτούς που δήλωσαν πολλές περιφέρειες....ένσταση.

"δεν γνωρίζουν ότι δεν υπάρχει βεβαίωση που αναγράφει ώρες για τους αναπληρωτές πλήρους ωραρίου[/b]"

Πολύ σωστά το λες... απλά σκέψου ότι υπάρχουν εκπαιδευτικοί, όπως κι εγώ, που έχουν βεβαιώσεις από που αναγράφουν ώρες από όταν ήταν ωρομίσθιοι. Επιπρόσθετα, υπάρχει αναγωγή της πραγματικής προϋπηρεσίας από μήνες, σε ώρες. Αν δεν κάνω λάθος όταν το πλήρες ωράριο στην δευτεροβάθμια ήταν 23 ώρες ίσχυε το εξής: ώρες/87,5=μήνες. τώρα με το 25ώρο κάτι αντίστοιχο φαντάζομαι....
"Let's get together and feel all right" ΠΕ86.ΕΑΕ

Αποσυνδεδεμένος kakar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠE0402
    • Προφίλ
Εγώ το ξέρω, αυτοί δεν το ξέρουν και δεν μου τη μέτρησαν την προϋπηρεσία πλήρους αναπλήρωσης καθόλου. Μια διόρθωση , στη δευτεροβάθμια ήταν 21 και έγινε 23.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 10, 2014, 07:31:59 μμ από kakar »

Αποσυνδεδεμένος IoannisDr

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1219
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
καρκαρ αυτό που γράφεις είναι πολύ σοβαρό!! Είχες στείλει μαζί με την προυπηρεσία αναπληρωτή και υπεύθυνη δήλωση με αναγωγή σε ώρες?!?

Αποσυνδεδεμένος kakar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠE0402
    • Προφίλ
Ναι, είχα στείλει και υπεύθυνη δήλωση που έγραφα ότι το πλήρες ωράριο του αναπληρωτή για τη συγκεκριμένη σχολική χρονιά είναι 21 ώρες την εβδομάδα. Εχω ήδη στείλει ένσταση. Απλά ενημερώνω για να το προσέξετε όσοι έχετε προυπηρεσία αναπληρωτή πλήρους ωραρίου. Πιο συγκεκριμένα, η βεβαίωσή προϋπηρεσίας που κατέθεσα είναι αυτή από το ολοκληρωμένο σύστημα του Υπουργείου, η οποία για τη συγκεκριμένη σχολική χρονιά ανέγραφε "Τοποθέτηση στο τάδε σχολείο και διάθεση 4 ώρες στο τάδε." Ε, αυτοί υπολόγισαν μόνο τις 4 ώρες την εβδομάδα...

Αποσυνδεδεμένος sylvia77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Που το λέει αυτό για τους δημοσίους υπαλλήλους; Δεν το βρίσκω στην προκήρυξη...


Για τους δημόσιους υπαλλήλους το λέει ξεκάθαρα ότι κατατασσονται τελευταίοι.

Ότι όσοι έχουν το μάθημα Α ανάθεση προηγούνται από αυτούς που το έχουν Β...δεν το γράφει πουθενά

Αποσυνδεδεμένος anasta1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Καλημέρα!
υπάρχει μια εξαιρετικη κινηση συναδελφων, που συνεταξαν επιστολή προς το ΙΝΕΔΙΒΙΜ, με κοινοποίηση προς όλους τους εμπλεκόμενους σχετικά με την πληρωμη μας για τις πραγματοποιηθεισες ώρες του 2014 όσο και την αναδρομικη ισχυ του για το 2013 με το νεο αντιμισθιο. Εχει αποσταλλει ηδη ηλεκτρονικά σε ολα τα ΣΔΕ και σημερα ξανα σταλθηκε, για ενημερωση και υπογραφη. Παρακαλώ αναζητειστε την επιστολή στο mail του σχολειου σας.
Τα ΔΙΕΚ έχουν πληρωθει με το νεο αντιμισθιο και ανηκουν στον ίδιο φορεα.
Νομίζω οτι οσοι περισσοτεροι υπογραψουμε, θα καταφερουμε περισσοτερα!

Αποσυνδεδεμένος pyramida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 245
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Προσωρινοί πίνακες ωρομίσθιων εκπαιδευτών ΣΔΕ των Περιφερειών Ηπείρου και Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης:

http://www.inedivim.gr/index.php/anakoinoseis/507-660-2-3463-30-01-2014

Αποσυνδεδεμένος z_nikol

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλημέρα σας, είδα τα αποτελέσματα και σύμφωνα με το προσωρινό πίνακα είμαι δεύτερη για την επιλογή πόλης που έβαλα. Πριν από εμένα είναι κάποιο άτομο που δηλώνει ανεργία ενώ αυτή τη στιγμή διδάσκει στα ΣΔΕ, ΚΔΒΜ, ΙΕΚ κλπ κανονικά. Φυσικά έτσι μου πήρε τη θέση και την προηγούμενη φορά, αλλά τότε δε το γνώριζα. Γνωρίζει κάποιος να μου πει πως πρέπει να κάνω την ένσταση? Πρέπει να κάνω ένσταση ως προς το άτομο? Και ζητάω να ελέγξουν την ανεργία του?

Αποσυνδεδεμένος GLIKA

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 162
    • Προφίλ
Κι εγώ ίδια περίπτωση αντιμετώπισα, τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν να κάνω ένσταση προς το άτομο όπως κι έκανα...το αν θα δικαιωθώ θα δείξει..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32301
  • Τελευταία: Almanaki
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160357
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 661
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 533
Σύνολο: 537

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.