*

Αποστολέας Θέμα: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές  (Αναγνώστηκε 345757 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tzenytz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
    • Προφίλ
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Απάντηση #70 στις: Οκτώβριος 21, 2008, 11:38:01 πμ »
Συμφωνω παρα πολυ ομως με την jpapaki.."Όποιος βαριέται να ζυμώσει πέντε μέρες κοσκινίζει"!!και το προγραμμα ειδικης στο Μακεδονια μια χρονια το αναγνώρισαν και μια δεν το αναγνώρισαν...μετα παλι το αναγνώρισαν!τι ψαχνετε?αφου ειμαστε ΕΛΛΑΔΑ!οποιος ομως ηθελε να παει πηγε και δεν σκεφτοταν αν και αν...και αν....Με αυτα τα μυαλα ας μην κανουμε τιποτα τελικα!

Εγω θα παω και οποιος θελει ας καθετε να το ψαχνει...ας μην λεει ομως βλακειες για να μην το παρακολουθησουν και οι αλλοι. Σαμποταζ σας κανουν παιδιααααα! ;D

Άνναxxx
Επειδή μάλλον εννοείς εμένα, θα σου πω ότι δεν έχω ανάγκη να κάνω σαμποτάζ σε κανέναν. Έχω παρακολουθήσει σεμινάριο ειδικής αγωγής,νοηματική και braille εδώ και τέσσερα χρόνια και ξεκίνησα να το παρακολουθώ ξέροντας τη δεδομένη στιγμή ότι το σεμινάριο αυτό δεν αναγνωριζόταν. Από πέρυσι κάνω μεταπτυχιακό. Δεν έχω να χάσω τίποτα αν παρακολουθήσεις και εσύ σεμινάριο. Τώρα ξαφνικά όμως όλοι αποκτήσατε πραγματικό ενδιαφέρον για την ειδική αγωγή .....Δέκα σεμινάρια υπάρχουν εδώ και χρόνια γιατί δεν εκδηλώσατε το ενδιαφέρον σας τόσο καιρό; Δεν θέλω να μπω στη διαδικασία να κρίνω κανέναν όπως καλά θα κάνεις να μην κρίνεις και εσύ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:03:21 »

Αποσυνδεδεμένος jpapaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 84
    • Προφίλ
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Απάντηση #71 στις: Οκτώβριος 21, 2008, 12:02:34 μμ »

Επειδή μάλλον εννοείς εμένα, θα σου πω ότι δεν έχω ανάγκη να κάνω σαμποτάζ σε κανέναν. Έχω παρακολουθήσει σεμινάριο ειδικής αγωγής,νοηματική και braille εδώ και τέσσερα χρόνια και ξεκίνησα να το παρακολουθώ ξέροντας τη δεδομένη στιγμή ότι το σεμινάριο αυτό δεν αναγνωριζόταν. Από πέρυσι κάνω μεταπτυχιακό. Δεν έχω να χάσω τίποτα αν παρακολουθήσεις και εσύ σεμινάριο. Τώρα ξαφνικά όμως όλοι αποκτήσατε πραγματικό ενδιαφέρον για την ειδική αγωγή .....Δέκα σεμινάρια υπάρχουν εδώ και χρόνια γιατί δεν εκδηλώσατε το ενδιαφέρον σας τόσο καιρό; Δεν θέλω να μπω στη διαδικασία να κρίνω κανέναν όπως καλά θα κάνεις να μην κρίνεις και εσύ.


[/quote]

Τώρα εκδηλώθηκες! Εσύ έχεις παρακολουθήσει σεμινάριο, κάνεις μεταπτυχιακό και επειδή διάβασες το καινουριο νόμο δε θες να το παρακοληθήσουμε και εμείς οι υπόλοιποι για να μην είμαστε ισότiμοι μαζί σου.Όλοι συνάδελφοι είμαστε δυστυχώς ηταν προφανές από την αρχή ότι  ή ησαστε βαλτοί ή κάτι περίεργο συνέβαινε με τους υποτιθέμενους "αμφισβητίες" του σεμιναρίου. Ασχολήσου μεκάτι άλλο κάλύτερα γιατί αποκαλύφθηκες. Το σεμινάριο μας είναι εγκυρότατο, έχει κλείσει και εμείς θα το παρακολουθήσουμε ΄διότι πρέπει όλοι να έχουμε ίσα δικαιώματα!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 21, 2008, 12:12:19 μμ από jpapaki »

Αποσυνδεδεμένος vasp

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1638
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60, ΠΕ 60.50
    • Προφίλ
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Απάντηση #72 στις: Οκτώβριος 21, 2008, 12:05:41 μμ »
Το πραγματικο ενδιαφερον για την ειδικη αγωγη κρινεται αναλογα με το αν καποιος εχει καποιες αποριες σε σχεση με την αναγνωρισιμιοτητα του σεμιναριου;;;;;;Μην τρελαθουμε κιολας, δηλαδη αν δεν αποτελουσε προσον θα ενδιαφεροταν κανεις να δωσει 2500€ ;;; Γιατι σε ολα τα αλλα σεμιναρια τα μη ετησια ειμασταν τοσο λιγα ατομα;;; Μαλλον γιατι ειναι λιγοι αυτοι που εχουν γνησιο ενδιαφερον! Και μη γελιεστε, οταν λειπει το ενδιαφερον κανεις δεν μπορει να σταθει στην ταξη απλα με ενα σεμιναριο!

Κανεις δεν απετρεψε κανεναν να το παρακολουθησει και κανεις δεν ειπε οτι δεν εχει ενδιαφερον...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 21, 2008, 06:22:13 μμ από vasilikiP »

Αποσυνδεδεμένος tou.fas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
    • Προφίλ
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Απάντηση #73 στις: Οκτώβριος 21, 2008, 12:07:34 μμ »
Παιδιά,συζήτηση κάνουμε για να βοηθήσει ο ένας τον άλλο.Μην το παίρνεται πατριωτικά.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:03:21 »

Αποσυνδεδεμένος tzenytz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
    • Προφίλ
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Απάντηση #74 στις: Οκτώβριος 21, 2008, 12:28:48 μμ »
Δεν με απασχολεί κανένας νόμος και καμία προσωπική αντιπαράθεση με κανέναν. Σου είπα εγώ να μην παρακολουθήσεις το σεμινάριο; ???  Δυστυχώς οι δικές σου προθέσεις εκδηλώθηκαν με τα λεγόμενά σου και όχι οι δικές μου. Και πάλι ισότιμοι δεν θα είμαστε.....  Ο νέος νόμος δεν αλλάζει σημαντικά κάτι και δεν έχω να φοβηθώ τίποτα και κανέναν, αν είχες διαβάσει και τον προηγούμενο θα το γνώριζες.Αναλώσου καλύτερα στο αν αναγνωρίζεται το σεμινάριο σου και άσε  να ασχοληθεί κανείς έμπρακτα με την ειδική αγωγή. Για να μην παρεξηγηθώ, δεν λέω ότι ισχύει για όλους το ίδιο αλλά  κουράστηκα με την πασιφανή προσποίηση ορισμένων.

Αποσυνδεδεμένος Άνναxxx

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 179
    • Προφίλ
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Απάντηση #75 στις: Οκτώβριος 21, 2008, 12:47:14 μμ »
tzenytz καταρχήν να σου πω οτι πραγματικα δεν μιλησα για καποιον συγκεκριμενο οταν ειπα για σαμποταζ...και απο οτι δεν καταλαβες πλακα εκανα γι΄αυτο εβαλα και το εικονιδιο που γελαει.Ξερω οτι σε ολα τα θεματα της ζωης αυτος που αξιζει φαινεται...τωρα πια θα μου πεις και δικιο θα εχεις, οτι φαινονται και αυτοι που δεν αξιζουν!ελα μωρε παντα θα υπαρχουν αυτα στην ζωη..
Στο ερωτημα σου γιατι τοσα χρονια δεν ασχοληθηκαμε με την ειδικη αγωγη θα σου απαντησω για μενα προσωπικα...δεν γνωριζω για τα αλλα παιδια. Γιατι απλα δεν ειχα τελειωσει την σχολη. Ακομη και μεσα στην σχολη οταν ακολουθησα την κατευθυνση "ψυχολογια-ειδικη αγωγη" δεν ειχα ιδεα για παραπανω μισθο...δεν ηξερα καν τι ειναι ειδικο σχολειο!με ενδιεφερε να προσφερω οσο μπορω και κυριως να βοηθησω στην αλλαγη νοοτροπιας (και μονο ενας να αλλαξει μυαλα μου φτανει..δεν ειπα ολου του κοσμου) οσων αφορα την διαφορετικοτητα.Ειναι πολλα αυτα που θα μπορουσα να σου πω...
Παντως να σου πω κατι φιλικα? ουτε τα σεμιναρια ουτε τα μεταπτυχιακα δειχνουν οτι καποιος ξερει παραπανω απο τον αλλο. Εχω συμφοιτητριες που εχουν κανει και δεν ξερουν την τυφλα τους!το χαρτι τους ενδιαφερει...

Άνναxxx

Αποσυνδεδεμένος Άνναxxx

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 179
    • Προφίλ
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Απάντηση #76 στις: Οκτώβριος 21, 2008, 12:50:29 μμ »
Ξεχασα να απαντησω στον panzos. Περιμενω να ειδοποιηθω.Μου ειπαν οτι θα μας παρουν αυτοι τηλεφωνο.Τι ειναι η λιστα αναμονης που ειπες?
Ειμαι Π60!!! ;)

Άνναxxx

Αποσυνδεδεμένος panzos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • Φύλο: Άντρας
  • We are a way for the Cosmos to know itself
    • Προφίλ
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Απάντηση #77 στις: Οκτώβριος 21, 2008, 01:04:06 μμ »
απλά όσοι αργήσανε να δηλώσουνε συμμετοχή μπήκανε σε λίστα αναμονής, σε περίπτωση που ενας απο αυτούς που δηλώσανε πρώτοι δεν πάει να μπούνε αυτοί....όπως στα αεροπλάνα... ;D
“When Kepler found his long-cherished belief did not agree with the most precise observation, he accepted the uncomfortable fact. He preferred the hard truth to his dearest illusions; that is the heart of science.” - Carl Sagan

Αποσυνδεδεμένος tzenytz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
    • Προφίλ
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Απάντηση #78 στις: Οκτώβριος 21, 2008, 01:15:03 μμ »
ουτε τα σεμιναρια ουτε τα μεταπτυχιακα δειχνουν οτι καποιος ξερει παραπανω απο τον αλλο.
Σίγουρα κανένα σεμινάριο και κανένα μεταπτυχιακό δεν κάνει τον καλό δάσκαλο. Δεν έγραψα τις δραστηριότητές μου για να αποδείξω ότι ξέρω περισσότερα ή είμαι καλύτερη από κάποιον αλλά για να δείξω ότι δεν έχω κανένα απολύτως κίνητρο για να αποτρέψω κάποιον, δεν θα μου πάρει κανείς τη θέση και δεν ανέχομαι από κανέναν να μου λέει ότι είμαι βαλτή.Όπως και εσύ αντιλαμβάνεσαι όμως και η υπομονή έχει τα όρια της και δεν μπορώ να κωφεύω σε ανακρίβειες και προκλητικά σχόλια..
Καλή επιτυχία σου εύχομαι.  

Αποσυνδεδεμένος tzenytz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
    • Προφίλ
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Απάντηση #79 στις: Οκτώβριος 21, 2008, 01:36:58 μμ »


Όλοι συνάδελφοι είμαστε δυστυχώς ηταν προφανές από την αρχή ότι  ή ησαστε βαλτοί ή κάτι περίεργο συνέβαινε με τους υποτιθέμενους "αμφισβητίες" του σεμιναρίου. Ασχολήσου μεκάτι άλλο κάλύτερα γιατί αποκαλύφθηκες. Το σεμινάριο μας είναι εγκυρότατο, έχει κλείσει και εμείς θα το παρακολουθήσουμε ΄διότι πρέπει όλοι να έχουμε ίσα δικαιώματα!

Και για να κλείσω τον κύκλο μου στο θέμα αυτό....δεν μπορώ να μην αναρωτηθώ: Μήπως εσύ είσαι βαλτός/ή ; Εκφράσεις του τύπου "Το σεμινάριο μας είναι εγκυρότατο, έχει κλείσει και εμείς θα το παρακολουθήσουμε " αν μη τι άλλο προκαλούν βάσιμες υποψίες. Μήπως είσαι από αυτούς που μου στέλνουν μηνύματα στο κινητό από το ΚΕΑΤ;
Καλή επιτυχία σε όσους ενδιαφέρονται πραγματικά συνάδερφοι και σε όσους έχουν κάτι να προσφέρουν στην ειδική αγωγή!


Αποσυνδεδεμένος Iris_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
    • Προφίλ
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Απάντηση #80 στις: Οκτώβριος 21, 2008, 02:09:24 μμ »
Αν είναι δυνατόν να ερχόμαστε σε τέτοιες αντιπαραθέσεις !
Το τι έχει κανει ο καθένας από εμάς στην ειδική αγωγή,ή αν είναι σε ηλικία που να έχει προλάβει να κάνει και όλα τα άλλα  είναι άλλο θέμα και άσχετο με τη παρούσα συζήτηση.Όσον αφορά την καχυποψία σας επειδή προσβλήθηκα και εγώ με όσα ειπώθηκαν, το αν έψαξα και ψάχνω τόσο γι' αυτό το σεμινάριο είναι πρώτον γιατί είμαι από Κρήτη, αν με επιλέξουν θα ανέβω να ζήσω 6 μήνες Αθήνα σε συγγενικό σπίτι(τα έξοδα όπως τα υπολόγισα για να ανεβοκατεβαίνω βγαίνουν παραπάνω) ,θα φύγω από μια δουλειά που έπιασα εδώ και ένα μήνα και είναι καλή περίπτωση, και τα 2.500 ευρώ θα τα δώσω αλλά θα ζοριστώ αρκετά. Είναι λογικό λοιπόν να ψάχνω και να προσπαθώ να καταλάβω αν τελικά μου αναγνωρίσουν κάποιοι αυτό το σεμινάριο που για να το παρακολουθήσω και για να το καταφέρω θα έχω κάνει τόσες θυσίες. Γιατί τόση καχυποψία για αυτούς που ψάχνουν να συγκεντρώσουν πληροφορίες και να καταλάβουν τί γίνεται???
Και επιμένω ...αν οποιοσδήποτε έχει κάτι νεότερο με το σεμινάριο παρακαλώ πάρα πολύ εμένα έστω να με ενημερώσει.

Αποσυνδεδεμένος Άνναxxx

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 179
    • Προφίλ
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Απάντηση #81 στις: Οκτώβριος 21, 2008, 05:02:43 μμ »
Εγω παντως παιδια οτι μαθαινω σας το γραφω. ;)Μην αγχωνεστε!εννοειτε ρε παιδια και καλα κανουμε που το ψαχνουμε!οταν μιλουσα με τον κ. Κορμά αυτο ακριβως μου ειπε "καλα κανετε και το ψαχνετε".Φυσικα θα το ψαξουμε!δηλ. το εψαξα.19 Σαβ/κυριακα ειναι αυτα!2500 ευρώ!και οι ωρες και τα λεφτα ειναι στα υψη!και δωρεαν να ηταν παλι θα το εψαχνα.Να χαθω απο ολους τους φιλους και να μην αξιζε???

Άνναxxx

Αποσυνδεδεμένος jpapaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 84
    • Προφίλ
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Απάντηση #82 στις: Οκτώβριος 21, 2008, 05:43:57 μμ »

Και για να κλείσω τον κύκλο μου στο θέμα αυτό....δεν μπορώ να μην αναρωτηθώ: Μήπως εσύ είσαι βαλτός/ή ; Εκφράσεις του τύπου "Το σεμινάριο μας είναι εγκυρότατο, έχει κλείσει και εμείς θα το παρακολουθήσουμε " αν μη τι άλλο προκαλούν βάσιμες υποψίες. Μήπως είσαι από αυτούς που μου στέλνουν μηνύματα στο κινητό από το ΚΕΑΤ;
Καλή επιτυχία σε όσους ενδιαφέρονται πραγματικά συνάδερφοι και σε όσους έχουν κάτι να προσφέρουν στην ειδική αγωγή!


Ελπίζω πράγματι να κλείσεις τον τόσο καλοπροαίρετο και εποικοδομητικό κύκλο σου στο θέμα αυτό συναδέλφισα και να ασχοληθεις με το μεταπτυχιακό σου αφού το σεμινάριο αυτό έτσι και αλλιώς δεν σε αφορά.Μην ανησυχεις για μας το ψάξαμε και το ψαχνουμε. Οι απαντήσεις δεν δίνονται απο το ράδιο αρβύλα αλλά απο τους οργανωτές και τον νόμο για την ειδική αγωγή.Αν σου στείλανε ενημερωτικό μήνυμα από το ΚΕΑΤ είσαι από τους τυχερούς.Εγώ το είδα στο Internet. Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, κράτα τα για τις φίλες σου, σου ευχομαι καλη επιτυχία στο μεταπτυχιακό σου και καλή σταδιοδρομία αργότερα.

ΠΕ 02

[/quote]

Αποσυνδεδεμένος vasp

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1638
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60, ΠΕ 60.50
    • Προφίλ
Απ: Σεμινάρια Ειδικής Αγωγής-προοπτικές
« Απάντηση #83 στις: Οκτώβριος 21, 2008, 06:31:43 μμ »
Θα σας παρακαλουσα και εγω για οτι νεοτερο σε σχεση με το σεμιναριο να μας ενημερωνετε!

Καλο ειναι να μην δυναμιτιζουμε το κλιμα μεταξυ μας. Οταν καποιος εχει ασχοληθει εκτενως με ενα αντικειμενο κ στην συγκεκριμενη περιπτωση με την ειδικη αγωγη μπορουμε να επωφεληθουμε και εμεις με τις πληροφοριες που εχει να μας δωσει και οχι να ειμαστε καχυποπτοι και να κανουμε προσωπικες επιθεσεις...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160522
  • Σύνολο θεμάτων: 19220
  • Σε σύνδεση σήμερα: 843
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 597
Σύνολο: 615

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.