*

Αποστολέας Θέμα: Ε Φάση αναπληρωτών ΠΕ70  (Αναγνώστηκε 199459 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος κυραδασκαλα

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ε Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #994 στις: Νοέμβριος 18, 2011, 11:36:26 μμ »
δεν ξεκαθαρισε για πληρους...ειπε οτι ξερει αυτος για πληρους....εγω σκεφτομαι μην ειναι και καποιοι αμω και απλα αυτος δεν το ξερει.......Επισης, ο κυριος Καψαλακης ειπε οτι υπαρχει πιθανοτητα να παρει και αμω, δεν ειπε οτι θα παρει σιγουρα.Και ειπε οτι αυτο δεν το στηριζει σε ενημερωση απο το υπουργειο αλλα σε προσωπικη εκτιμηση γιατι επαιρναν τηλ σε ολα τα σχολεια ζεπ απο το υπουργειο και ρωτουσαν για το ωραριο....ο ανθρωπος μια σκεψη εκανε και μακαρι να διαψευστει...Τελος, ειναι μεγαλη χαζομαρα καποιων να βαλουν μειωμενο...αν δεν ειχε βαλει κανεις δε θα γινοταν αυτο τωρα...Προτιμω να μη δουλεψω μια χρονια παρα να δουλεψω εγω και να γινει ο κλαδος μας οπως ολων των υπολοιπων ειδικοτητων.Πρεπει να σταματησουμε να σκεφτομαστε ατομικα και κατα συμφερον.Να μη δηλωνουμε αμω για να μην παιρνει αμω....Αλλιως σε λιγα χρονια που οι πινακες μας θα ειναι γεματοι, αυτοι για να μειωσουν την εικονα της ανεργιας θα μας παιρνουν ολους αμω....Επιτελους σκεφτειτε καποιοι το μελλον μας και μη μετανιωνετε που δε βαλατε αμω...
 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ε Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:46:10 »

Αποσυνδεδεμένος Vivian24

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ε Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #995 στις: Νοέμβριος 18, 2011, 11:45:00 μμ »
ο καθενας ας πιστευει οτι θελει και ας κανει οτι ειναι σωστο για την ζωη του. Ο Μπρατης ειπε πως ξερει για πληρους ωραριου.και ολοι οσοι μιλησαν με υπουργειο το ιδιο. αυτος καλα καλα δεν ηξερε τι ειναι το ζεπ και ποιοι μπορουν να πανε.. απο εκει και περα τι περιμενει κανεις..ας κανει οσες εκτιμησεις θελει να βγουν οι φασεις ειναι το θεμα να ξεμπερδευουμαι..

Αποσυνδεδεμένος κυραδασκαλα

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ε Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #996 στις: Νοέμβριος 18, 2011, 11:53:29 μμ »
ο καψαλακης ειναι αυτος που μιλησε για τις 500 πιστωσεις για ζεπ απο το Σεπτεμβρη.Ουτε αυτος δεν ηξερε τι ειναι το ζεπ αλλα εμαθε...Το οτι εκανε λαθος με το πως δηλωσαμε το ζεπ δε νομιζω να πρεπει να τον χαρακτηριζει απο εδω και περα...Λαθη γινονται πολλα, ειδικα οταν κατι ειναι καινουριο, αυτο ομως δεν του αφαιρει το δικαιωμα να εκφρασει μια αποψη.Και δε χρειαζεται να τον συγκρινουμε με τον Μπρατη, γιατι ειναι τελιεως διαφορετικοι.ο μπρατης ουδεποτε εκανε εκτιμηση, μονο οταν ηταν 100% σιγουρος εδινε νουμερα και αρκετες φορες εχει πεσει εξω.....Δε νομιζω η προθεση του καψαλακη να ηταν να μας αναστατωσει αλλα να μας προβληματισει....Με τους μονους που πρεπει να τα βαλουμε ειναι με οσους εμαλαν αμω....Του χρονου να πανε παλι να δουλεψουν αμω λοιπον....

Αποσυνδεδεμένος vasoulals

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 + ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Ε Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #997 στις: Νοέμβριος 18, 2011, 11:54:38 μμ »
Λοιπόν,πολύ βλακεία έχει πέσει από τον συγκεκριμένο αιρετό και κακώς κάνετε και τα σχολιάζετε!!!Ο συγκεκριμένος έχει δείξει πολλάκις πόσο άσχετος είναι!!! Τα γραφεία είχαν ενημέρωση για ΠΕ70 και ΠΕ60 να γίνονται αιτήσεις μόνο για πλήρους ωραρίου.Προσωπικά στην Άρτα που έκανα τα χαρτιά μου δεν άφηναν κανέναν αναπληρωτή να βάλει ΑΜΩ (αναπληρωτής μειωμένου ωραρίου).Ενδεχομένως, βέβαια, να είχαν λάθος πληροφόρηση όπως και για την παράλληλη.Πάντως και στο υπουργείο λένε ότι οι δάσκαλοι και νηπιαγωγοί θα είναι μόνο πλήρους!!!!!!

Όσο για την εγκύκλιο που πόσταρε ο...κύριος και λέει ότι υπάρχει κουτάκι για ΑΜΩ και στις λοιπές περιοχές της πρωτοβάθμιας είναι για τις ειδικότητες, μιας που σε μερικές δεν παίρνουν πια ΑΚΩ(αναπληρωτές κανονικού ωραρίου). Προσωπικά θα σας έλεγα να κλείσει το θέμα και να μην συνεχίζετε να αναμασάτε τις βλακείες του και να ελπίζουμε σε προσλήψεις την Δευτέρα.

Επίσης για χιλιοστή φορά θα γράψω ότι κουτάκι για ΖΕΠ δεν υπήρξε και δεν θα υπάρξει και προϋπόθεση να σε πάρουν είναι απλά να έχεις κάνει την αίτηση του αναπληρωτή!!!!!!!!Μόνο η παράλληλη και τα ΣΜΕΑ έχουν κουτάκι.Ας μην το ξανασυζητήσουμε αυτό, γιατί έχει καταντήσει τουλάχιστον τραγικό!!!

Με συγχωρείτε για την φλυαρία μου.Καλό σας βράδυ και καλό Σαββατοκύριακο!!!  :D
Μην ονειρεύεσαι την ζωή σου, ΖΗΣΕ τα όνειρά σου!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ε Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:46:10 »

Αποσυνδεδεμένος κυραδασκαλα

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ε Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #998 στις: Νοέμβριος 19, 2011, 12:09:59 πμ »
Και εμενα στην Πρωτοβαθμια δε με αφησαν να δηλωσω αμω....Αλλα δε με αφηναν να δηλωσω και παραλληλη λεγοντας μου οτι ειναι μονο για ειδικης αγωγης και μαλιστα δεν ηξεραν οτι περυσι ειχαν παρει και πε70 στην παραλληλη.Οτι να ναι πραγματικα....Μακαρι να κανει λαθος ο καψαλακης.
Υ.Γ.: το φορουμ ειναι για ενα εκφραζουμε ολοι τις αποψεις μας, ειτε αρεσουν σε καποιους ειτε οχι, και να διαφωνουμε με επιχειρηματα.

Αποσυνδεδεμένος κυραδασκαλα

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ε Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #999 στις: Νοέμβριος 19, 2011, 12:12:45 πμ »
Επισης, αν θελει καποιος να κλεισει το θεμα επειδη δεν του αρεσουν αυτα που διαβαζει, μπορει να μην ξαναμπει στο φορουμ....Ολοι εκνευριζομαστε και ειμαστε εδω για να μιλησουμε και να προβληματιστουμε....Οποιος δεν αντεχει ας ξαναμπει τη Δευτερα.Μεχρι τοτε δεν αλλαζει κατι...

Αποσυνδεδεμένος vasoulals

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 + ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Ε Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1000 στις: Νοέμβριος 19, 2011, 12:27:20 πμ »
Επισης, αν θελει καποιος να κλεισει το θεμα επειδη δεν του αρεσουν αυτα που διαβαζει, μπορει να μην ξαναμπει στο φορουμ....Ολοι εκνευριζομαστε και ειμαστε εδω για να μιλησουμε και να προβληματιστουμε....Οποιος δεν αντεχει ας ξαναμπει τη Δευτερα.Μεχρι τοτε δεν αλλαζει κατι...

Ή απλά παύει να ασχολείται...Γιατί προσωπικά τις αοριστίες τύπου αν θέλει "κάποιος" τις θεωρώ κατινιές.Όπως είπες όλοι εκφράζουμε τις απόψεις μας. Μήπως εσύ λοιπόν δεν αντέχεις που οι περισσότεροι θίγουμε τον αιρετό Καψαλάκη;

Το θέμα το σταματάω εδώ και δεν πρόκειται να ασχοληθώ περαιτέρω με ό,τι ενδεχομένως απαντήσεις.

Καλό βράδυ, συνάδελφοι.Εύχομαι να έχετε ένα καλό Σαββατοκύριακο χωρίς άγχος και μακάρι από Δευτέρα να έρχονται ευχάριστα με πολλές προσλήψεις!!!  ;)
Μην ονειρεύεσαι την ζωή σου, ΖΗΣΕ τα όνειρά σου!!!

Αποσυνδεδεμένος Vaggie_88

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ε Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1001 στις: Νοέμβριος 19, 2011, 12:43:43 πμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι! Θα ήθελα σας ρωτήσω αν έχει γίνει ενημέρωση στον πίνακα κατάταξης αναπληρωτών πε70 μηδενικής προυπηρεσίας. Η τελευταία ανάρτηση που βλέπω είναι 31-10-11. Σας ρωτώ γιατί σήμερα είδα πως προσελήφθη ένας συνάδελφος στην παράλληλη στήριξη κ έχει τον αριθμό σειράς τον ίδιο με μένα. Εγώ δεν έχω δηλώσει παράλληλη, απλώς βρίσκομαι, με αυτόν τον τρόπο, σε ένα σημείο που δεν ξέρω τη σειρά μου. Αν κάποιος έχει υπ' όψη του αλλαγή στους πίνακες κατάταξης, ας με ενημερώσει... Σας ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος κυραδασκαλα

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ε Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1002 στις: Νοέμβριος 19, 2011, 12:58:35 πμ »
Επισης, αν θελει καποιος να κλεισει το θεμα επειδη δεν του αρεσουν αυτα που διαβαζει, μπορει να μην ξαναμπει στο φορουμ....Ολοι εκνευριζομαστε και ειμαστε εδω για να μιλησουμε και να προβληματιστουμε....Οποιος δεν αντεχει ας ξαναμπει τη Δευτερα.Μεχρι τοτε δεν αλλαζει κατι...

Ή απλά παύει να ασχολείται...Γιατί προσωπικά τις αοριστίες τύπου αν θέλει "κάποιος" τις θεωρώ κατινιές.Όπως είπες όλοι εκφράζουμε τις απόψεις μας. Μήπως εσύ λοιπόν δεν αντέχεις που οι περισσότεροι θίγουμε τον αιρετό Καψαλάκη;

Το θέμα το σταματάω εδώ και δεν πρόκειται να ασχοληθώ περαιτέρω με ό,τι ενδεχομένως απαντήσεις.

Καλό βράδυ, συνάδελφοι.Εύχομαι να έχετε ένα καλό Σαββατοκύριακο χωρίς άγχος και μακάρι από Δευτέρα να έρχονται ευχάριστα με πολλές προσλήψεις!!!  ;)
Το οποιος δεν αντεχει το ειπα γιατι ειπες οτι εχει καταντησει τραγικο....και δεν εισαι η μονη που μιλας δειχνοντας απελπισμενη...Δεν το ειπα μονο για σενα...Καποιοι εχουν στεναχωρηθει αρκετα με τα σημερινα δυσαρεστα νεα και θα ειναι καλο γι αυτους να μην ασχοληθουν το σαβ/κυρ. Επισης, δεν ηθελα να σε προσβαλλω, αν το πηρες ετσι, αλλα ηθελα να εκφρασω καποιες αποψεις κ εσυ προτεινες σε ολο το φορουμ να κλεισει εδω το θεμα.Δυστυχως, δεν εισαι εσυ που το αποφασιζεις αυτο.Τελος, εσυ εισαι αυτη που εχεις διαθεση για προσβολες λεγοντας πρωτον, οτι αναμασαμε λογια (πολυ ασχημη εκφραση γιατι απλα αναφερομουν στα λεγομενα του για να τα θυμισω) και δευτερον πιαστηκες απο μια λεξη "καποιους" χαρακτηριζοντας οσους τη χρησιμοποιουν κατινες.Προφανως και δεν αναφερομουν μονο σε σενα αλλα και σε πιο πανω μηνυματα, αν τα εχεις διαβασει που δειχνουν καποια απελπισια.ΑΑΑΑΑ και καλα θα κανεις να μην απαντησεις αφου μονο συμπερασματα ασχετα εισαι και χλευαστικους χαρακτηρισμους.Κατανοητο οταν λειπουν επιχειρηματα και ζωντας σε μια τραγικη κατασταση οπως τη χαρακτηρισες. Ποσως με ενδιαφερει η αποψη σου για αυτα που λεω, αφου φαινεται η εμπαθεια που εχεις προς εναν αιρετο που ειναι πιο μεσα στα πραγματα απο εμας και ας εχει λαθος καποιες φορες.Μονο κ μονο για το εργο του οφειλουμε ενα σεβασμο.

Αποσυνδεδεμένος τσολιαδάκι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 741
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ε Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1003 στις: Νοέμβριος 19, 2011, 02:26:11 πμ »
Ξέρω τέτοια ώρα δε νομίζω να είναι κανένας μέσα, αλλά έλειπα όλη μέρα και τώρα τα βλέπω μαζεμένα!
Θέλω να πω συγχαρητήρια στα παιδιά, που προσελήφθησαν και καλή τους τοποθέτηση! Με μεγάλη μου χαρά είδα ότι έφυγαν 18 άτομα πάνω από μένα και βελτιώθηκε λίγο η θέση μου!
Και κάτι ακόμα: Κοντός ψαλμός αλληλούια παιδιά! Θα μιλήσουν επιτέλους τα αποτελέσματα και όχι οι αιρετοί! Ξεκουραστείτε και απολαύστε το σαβ/κο σας. Ίσως για πολλούς να είναι το τελευταίο σαβ/κο χωρίς σχολείο!!! χι χι.   ;D
Καληνύχτα!

Αποσυνδεδεμένος τσολιαδάκι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 741
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ε Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1004 στις: Νοέμβριος 19, 2011, 02:41:41 πμ »
Ααααα και κάτι ακόμα! Δε ξέρω αν το έγραψε κάποιος σε προηγούμενες σελίδες και δε το είδα, αλλά στο facebook του Καψαλάκη γράφτηκαν τα εξής:
 Dimitra Adamopoulou Κύριε Καψαλάκη, ξέρουμε περίπου αριθμό δασκάλων για την Ε φάση; Ευχαριστώ..
ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΚΑΨΑΛΑΚΗΣ Dimitra Adamopoulou Δε γνωρίζω, αλλά λιγότερα από 100.

Luna Ladebario Κύριε Καψαλάκη μετά την Ε φάση αναπληρωτών Πε 70 πιστευτε ότι θα πάρει άλλη φάση έστω και 20 άτομα;
ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΚΑΨΑΛΑΚΗΣ Βεβαίως και θα γίνουν και άλλες φάσεις.
    Αυτά για όσους δεν έχουν facebook και ζητούν να μεταφέρουμε όσα γράφονται! Τώρα μπορώ να πω οριστικά καληνύχτα!  :)

Αποσυνδεδεμένος Lenaki88

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1004
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ε Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1005 στις: Νοέμβριος 19, 2011, 08:44:20 πμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι! Θα ήθελα σας ρωτήσω αν έχει γίνει ενημέρωση στον πίνακα κατάταξης αναπληρωτών πε70 μηδενικής προυπηρεσίας. Η τελευταία ανάρτηση που βλέπω είναι 31-10-11. Σας ρωτώ γιατί σήμερα είδα πως προσελήφθη ένας συνάδελφος στην παράλληλη στήριξη κ έχει τον αριθμό σειράς τον ίδιο με μένα. Εγώ δεν έχω δηλώσει παράλληλη, απλώς βρίσκομαι, με αυτόν τον τρόπο, σε ένα σημείο που δεν ξέρω τη σειρά μου. Αν κάποιος έχει υπ' όψη του αλλαγή στους πίνακες κατάταξης, ας με ενημερώσει... Σας ευχαριστώ πολύ!

Μπήκα στο e aitisi σήμερα και έχεις δίκιο! Η τελευταία ανανέωση γράφει ότι έγινε 31-10-11, ωστόσο ο πίνακας έχει αλλάξει...Έχω ανέβει 2 θέσεις... Το πιο πιθανό είναι ότι έγινε ανανέωση και δεν άλλαξαν ημερομηνία, αφού στις 31-10-11 είχα τσεκάρει την θέση μου και δεν είχε βελτιωθεί...
Always look on the bright side of life...

Αποσυνδεδεμένος Vivian24

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ε Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1006 στις: Νοέμβριος 19, 2011, 10:21:27 πμ »
Καλημερα φιλαρακια ιντερνετικα!!!! ευχομαι να πανε ολα καλα και να μην υπαρχει αγχος!! θετικες σκεψεις!!! σκ ειναι θα περασει!!

Αποσυνδεδεμένος MP

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 861
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ε Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1007 στις: Νοέμβριος 19, 2011, 10:28:54 πμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι! Θα ήθελα σας ρωτήσω αν έχει γίνει ενημέρωση στον πίνακα κατάταξης αναπληρωτών πε70 μηδενικής προυπηρεσίας. Η τελευταία ανάρτηση που βλέπω είναι 31-10-11. Σας ρωτώ γιατί σήμερα είδα πως προσελήφθη ένας συνάδελφος στην παράλληλη στήριξη κ έχει τον αριθμό σειράς τον ίδιο με μένα. Εγώ δεν έχω δηλώσει παράλληλη, απλώς βρίσκομαι, με αυτόν τον τρόπο, σε ένα σημείο που δεν ξέρω τη σειρά μου. Αν κάποιος έχει υπ' όψη του αλλαγή στους πίνακες κατάταξης, ας με ενημερώσει... Σας ευχαριστώ πολύ!

Μπήκα στο e aitisi σήμερα και έχεις δίκιο! Η τελευταία ανανέωση γράφει ότι έγινε 31-10-11, ωστόσο ο πίνακας έχει αλλάξει...Έχω ανέβει 2 θέσεις... Το πιο πιθανό είναι ότι έγινε ανανέωση και δεν άλλαξαν ημερομηνία, αφού στις 31-10-11 είχα τσεκάρει την θέση μου και δεν είχε βελτιωθεί...
καλημέρα κ από μένα...σας άφησα νωρίς χθες γιατί δεν άντεχα να αναλώνομαι άλλο...για τους πίνακες δεν ξέρω τι γίνεται εγώ πάντως στις 2-3 τελευταίες ανανεώσεις δεν έχω αλλάξει καθόλου θέση. Κ κάτι άλλο :αν παρατηρήσετε ττις θέσεις στην παράλληλη θα δείτε ότι το κάθε άτομο είναι μία θέση πιο πάνω από αυτή που έχει στον πίνακα. έλεγξα 4 άτομα που είναι πάνω από μένα κ 4 κάτω από μένα

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160021
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 656
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 565
Σύνολο: 566

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.