*

Αποστολέας Θέμα: κριτήρια διορισμού  (Αναγνώστηκε 6162 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kyra_daskala

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: κριτήρια διορισμού
« Απάντηση #14 στις: Ιούλιος 27, 2009, 05:48:41 μμ »
Έστω ότι φέτος θα διοριστούν όλοι από τον πίνακα του ΑΣΕΠ και ότι οι διοριστέοι από τον πίνακα αναπληρωτών θα προτιμήσουν να διοριστούν φέτος ακόμα και στην Κολοπετινίτσα, η βάση θα είναι στο 18,267.
Βέβαια, άβυσσος η ψυχή των ανθρώπων και των επιλογών που κάνουν. Οπότε ποτέ δεν ξέρεις.
Προσωπικά πιστεύω ότι θα πέσει κι άλλο. Κάποιοι από τους διοριστέους του Ασεπ δεν έχουν τελείωσει το στρατιωτικό τους, αρκετοί δάσκαλοι προτιμούν να είναι αναπληρωτές κοντά στον τόπο τους παρά μόνιμοι στην άλλη άκρη.
https://www.youtube.com/watch?v=MwRNvpGydzw
Σε μερικούς ανθρώπους έρχεται μια μέρα
που πρέπει το μεγάλο Ναι ή το μεγάλο το Οχι
να πούνε. Φανερώνεται αμέσως όποιος τόχει
έτοιμο μέσα του το Ναι, και λέγοντάς το πέρα
πηγαίνει στην τιμή και στην πεποίθησί του

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: κριτήρια διορισμού
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:13:41 »

Αποσυνδεδεμένος martha8

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 201
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: κριτήρια διορισμού
« Απάντηση #15 στις: Ιούλιος 27, 2009, 06:03:13 μμ »
Εχω την εντύπωση ότι θα είναι πολύ πιο κάτω η βαση γιατί σκεφτείτε ότι επειδή από τον ΑΣΕΠ δεν φτάνουν όσοι πέρασαν  θα πάρουν κι αλλουσ από τον πίνακα. Δηλαδή θα διορίσουν 706 από τον πίνακα, ύστερα θα πάνε στους 960 περίπου του ΑΣΕΠ από τους οποίους πολλοί βρίσκονται και στον πίνακα και στη συνέχεια θα πιάσουν πάλι τον πίνακα για να συμπληρωθεί ο αριθμος των διορισμών. Επίσης θα περάσουν και κάποιους που δεν θα έχουν βάλει περιοχές που θα έχουν μείνει κενά!!!
Αντε να βγει αυτή η εγκύκλιος ρε παιδί μου.... θα μας σκάσουν πάλι.............!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος praeceptor

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 191
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02 & ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: κριτήρια διορισμού
« Απάντηση #16 στις: Ιούλιος 27, 2009, 07:36:32 μμ »
Από πού γνωρίζετε πως η βάση θα είναι 18,267; ή μήπως αποτελεί μία υπόθεση;
vanitas vanitatis
omnia vanitas

Αποσυνδεδεμένος Ελένη_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 258
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: κριτήρια διορισμού
« Απάντηση #17 στις: Ιούλιος 27, 2009, 08:39:36 μμ »
Υπόθεση αποτελεί όμως με βάση κάποια δεδομένα. Έχει ανακοινώσει ότι θα διορίσει 707. Αλλά Από τον Ασεπ δεν έχει τόσους επιτυχόντες ώστε να καλυφθούν οι θέσεις, οπότε τους υπόλοιπους θα τους πάρει πάλι από ενιαίο. Σύνολο δηλαδή 800 άτομα περίπου. Αν κοιτάξεις στον ενιαίο διορισμών, τα μόρια κάποιου που είναι στην 800 είναι περίπου 18,3. Οπότε η βάση θα κυμανθεί εκεί γύρω. Ίσως και πιο κάτω, αφού υπάρχουν άτομα που δεν τα δηλώνουν όλα, γιατί προτιμούν να διοριστούν κοντά στο σπίτι τους.
Το ιστολόγιο της τάξης μου
http://e-taksi.blogspot.com

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: κριτήρια διορισμού
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:13:41 »

Αποσυνδεδεμένος martha8

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 201
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: κριτήρια διορισμού
« Απάντηση #18 στις: Ιούλιος 27, 2009, 08:43:37 μμ »
Ρε παιδιά αφού και αυτοί που πέρασαν στον ΑΣΕΠ υπάρχουν στον πίνακα(αν όχι ολοι, πολλοί απο αυτούς όπως και εγώ) γιατί δεν τους βάζετε και αυτούς;;; Δεν θα φτάσει στο 800 αλλά κοντά στο 1800 και ίσως παρακάτω....! Κάνω τόσο λάθος που το σκέφτομαι έτσι;;; ???

Αποσυνδεδεμένος martha8

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 201
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: κριτήρια διορισμού
« Απάντηση #19 στις: Ιούλιος 27, 2009, 08:47:08 μμ »
Βέβαια και αυτό σχετικό είναι γιατί πολλοί που πέρασαν στον ΑΣΕΠ είναι χαμηλά στον πίνακα ενώ κάποιο δεν είναι καν στον πίνακα γιατί δεν έχουν προυπηρεσία.... ;)

Αποσυνδεδεμένος ANTONIA

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κριτήρια διορισμού
« Απάντηση #20 στις: Ιούλιος 27, 2009, 08:57:35 μμ »
Εγώ ξέρω σίγουρα ότι διορίζομαι με 17, 933, όποτε η βάση θα έιναι κάτω από 18, 3..Θα πάρουν πιστεύω 1800...και λίγο από τον ενιαίο πίνακα διορισμών. Δεν είμαι όμως απόλυτα σίγουρη. Μακάρι να πέσει και άλλο η βάση...Αν ξέρει κανείς κάτι σίγουρο ας μας πει...εγώ πιστεύω ότι η βάση θα κυμανθεί γύρω στο 17, 5. Εσείς τι λέτε?

Αποσυνδεδεμένος martha8

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 201
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: κριτήρια διορισμού
« Απάντηση #21 στις: Ιούλιος 27, 2009, 09:13:49 μμ »
Εγώ έτσι όπως το σκέφτομαι΄, αν το σκέφτομαι σωστά, θα είναι γύρω στο 9,3 - 9,4. ;)

Αποσυνδεδεμένος Ελένη_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 258
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: κριτήρια διορισμού
« Απάντηση #22 στις: Ιούλιος 27, 2009, 10:23:31 μμ »
Παιδιά το 1800 από που προκύπτει? Θα διορίσει περίπου τόσα άτομα αλλά δεν θα είναι όλοι από ενιαίο. Υπάρχει το 60%(Ασεπ) και το 40%(Ενιαίος). Από τον Ασεπ έχει 960 άτομα που είναι στη λίστα του. Κάποιοι είναι και στον ενιαίο αλλά αυτό δε σημαίνει ότι θα διοριστούν από εκεί. Θα διοριστούν από τον πίνακα του ΑΣΕΠ και θα αφαιρεθούν από τον ενιαίο. ΟΙ υπόλοιποι που θα πάνε μέσω ενιαίου θα είναι 707 για την ακρίβεια. Και 98 ακόμη θα πάρουν από ενιαίο γιατί οι επιτυχόντες του ΑΣΕΠ δεν κάλυψαν τις προσφερόμενες θέσεις (τάδε έφη Καραγιάννης Θωμάς στην Alfavita).

Όπως έχω γράψει και αλλού από το Υπουργείο μου είπαν ότι η βάση θα κυμανθεί γύρω στο 18. Αλλά διατηρώ τις επιφυλάξεις μου γιατί μπορεί κάποιοι να μη βάλουν όλες τις επιλογές.
Το ιστολόγιο της τάξης μου
http://e-taksi.blogspot.com

Αποσυνδεδεμένος kyra_daskala

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: κριτήρια διορισμού
« Απάντηση #23 στις: Ιούλιος 27, 2009, 11:39:01 μμ »
Η _Ελένη_  κατάλαβε το συλλογισμό μου.
Αυτή τη στιγμή μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε βασιζόμενοι σε κάποια δεδομένα.
Το 18,267 το έβγαλα με δεδομένα ότι οι 900 κάτι διοριστέοι μέσω ΑΣΕΠ δεν είναι στους 1000 πρώτους στον πίνακα αναπληρωτών και ότι με την φήμη που κυκλοφορεί για διαφορετικό μισθολόγιο από το 2010 όλοι θα θέλουν να διοριστούν οπωσδήποτε φέτος.
Άρα έχουμε και λέμε 707 που διορρίζονται από τον πίνακα αναπληρωτών και 13 από 30μηνο, φτάσαμε στο 720. Βάλε ακόμα και εκατό κάτι θέσεις που περισσεύουν από το διαγωνισμό του ΑΣΕΠ, έφτασα στο 850. Αν τσεκάρεις στον πίνακα αναπληρωτών ο συνάδελφος στη θέση 850 έχει 18,267 μόρια. Αυτή είναι και η μόνη υπόθεση που μπορεί να κάνει κάποιος χωρίς να πρέπει να κάτσει και να υπολογίσει τους πολυπλοκότερους παράγοντες όπως ότι οι διοριστέοι του ΑΣΕΠ είναι και αναπληρωτές ή ότι δεν θα δηλώσουν φέτος όλοι κτλ κτλ. Για αυτό το λόγο και από το υπουργείο λένε το 18 ως βάση.
Το να υπολογίζονται όμως όλοι οι επιτυχόντες του ΑΣΕΠ ότι ανήκουν και στον ενιαίο πίνακα διορισμού, είναι σίγουρα λάθος.
https://www.youtube.com/watch?v=MwRNvpGydzw
Σε μερικούς ανθρώπους έρχεται μια μέρα
που πρέπει το μεγάλο Ναι ή το μεγάλο το Οχι
να πούνε. Φανερώνεται αμέσως όποιος τόχει
έτοιμο μέσα του το Ναι, και λέγοντάς το πέρα
πηγαίνει στην τιμή και στην πεποίθησί του

Αποσυνδεδεμένος Ελένη_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 258
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: κριτήρια διορισμού
« Απάντηση #24 στις: Ιούλιος 27, 2009, 11:46:42 μμ »
Οπώς τα λες είναι kyra_daskala. Τώρα δεν ξέρω αν θα θέλουν να διοριστούν όλοι φέτος γιατί η φήμη είναι φήμη. Με όσους έχω μιλήσει , κανείς δε θέλει να τα βάλει όλα με το σκεπτικό του χρόνου να πιάσουν κάπου καλύτερα.  Βέβαια η σκέψη απέχει πολύ από την πράξη, οπότε θα δούμε!!!
Το ιστολόγιο της τάξης μου
http://e-taksi.blogspot.com

Αποσυνδεδεμένος martha8

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 201
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: κριτήρια διορισμού
« Απάντηση #25 στις: Ιούλιος 28, 2009, 12:28:08 πμ »
Ετσι  όπως τα λέτε έχετε δίκιο. Εγώ το σκεφτόμουν διαφορετικά. Πάντως το υπουργείο ίσως δώσει ένα "άλφα" περιθώριο γιατί δεν μπορεί να ξέρει τι θα δηλώσει ο καθένας...! Ελπίζω να μάθουμε σύντομα...! ;D

Αποσυνδεδεμένος praeceptor

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 191
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02 & ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: κριτήρια διορισμού
« Απάντηση #26 στις: Ιούλιος 28, 2009, 12:55:55 πμ »
πολλά άτομα που βρίσκονται στον ενιαίο πίνακα με 18,3 μόρια είναι κ επιτυχόντες/ούσες στον Ασεπ. Αυτό τους δίνει το δικαίωμα να διοριστούν είτε από τον ενιαίο είτε από το 60% του Ασεπ, ανάλογα με το που έχουν καλύτερη θέση. Επομένως, δεν πρέπει  να τους αφαιρούμε όλους από τον ενιαίο πίνακα.
vanitas vanitatis
omnia vanitas

Αποσυνδεδεμένος elena maria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 252
    • Προφίλ
Απ: κριτήρια διορισμού
« Απάντηση #27 στις: Ιούλιος 28, 2009, 11:53:26 πμ »
οταν γίνουν οι προσλήψεισ μόνιμων θα φυγουν από τον πίνακα των διορισμών οι διορισμένοι και από τον πίνακα των αναπληρωτων και οι επιτυχόντες του ΑΣΕΠ και οσοι ειναι αναπληρωτες πιο κάτω στον πίνακα θα έρθουν πιο πάνω στην σειρά? θα γίνει πάλι αναπέωση των πινακων προσ τα τέλη του Αυγούστου?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159912
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 776
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 779
Σύνολο: 779

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.094 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.