*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ και ΣΕΚ ΟΑΕΔ 2014-2015  (Αναγνώστηκε 376780 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Καλημέρα συνάδελφοι. Κάλεσαν κάποιον Φιλόλογο σε ΣΕΚ;
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Καλημέρα συνάδελφοι. Κάλεσαν κάποιον Φιλόλογο σε ΣΕΚ;

inw κάποια ονόματα φιλολόγων έχουν δημοσιευθεί (στο διαυγεια)... Λογικά αύριο θα καλεστούν μαζί με τους υπόλοιπους που τα ονόματά τους δεν έχουν ακόμη δημοσιευθεί...
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Σ' ευχαριστώ, μπορείς να μου δώσεις ακριβές λινκ;
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Σ' ευχαριστώ, μπορείς να μου δώσεις ακριβές λινκ;

https://et.diavgeia.gov.gr/f/oaed

Ψάχνεις τη ΣΕΚ/ΙΕΚ/ΕΠΑΣ που σ ενδιαφέρει... Ένα μικρό ποσοστό έχει βγει... Λογικά αύριο το μεσημέρι θα έχουν βγει όλα...
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Σ' ευχαριστώ πολύ.
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος dimdic2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
εμένα πάλι μου έκανε εντύπωση πως στην ΕΠΑΣ Λαμίας με πολλούς στον πίνακα ΠΕ19 και ΠΕ20 πήρε και δύο πληροφορικής ΤΕ που στα μόρια είναι πολύ πίσω....άλλο ένα από τα παράλογα του οαεδ..

Αφού κανένας ΠΕ19 ή ΠΕ20 δεν τους έστειλε κανένα εξώδικο (κατα πρόσωπο) που να ζητάει στο τέλος προϋπηρεσία και όλα τα δεδουλευμένα..... τότε καλά κάνουν και προσλαμβάνουν 2 ΤΕ με λιγότερα μόρια.

Καλημέρα

Αποσυνδεδεμένος iek

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Μήπως προσλαμβάνεται άνεργος με λιγότερα μόρια από εσένα γιατί αν προσλαμβανόσουν εσύ δε θα τηρούνταν το να είναι τουλάχιστον 30% των προσλήψεων άνεργοι;
Lasid ,
Σε ευχαριστώ για την παρέμβαση σου. Αν και έχω πάρει την απόφαση να μην διεκδικήσω την πρόσληψη μου απογοητευμένος από την στάση συναδέλφων που αντί να εστιάζουμε στις πολιτικές όσων  εφαρμόσθηκαν τα προηγούμενα χρόνια και εξακολουθούν να εφαρμόζονται και σήμερα φέρνοντας σε κατάσταση διάλυσης όλες τις βαθμίδες της εκπαίδευσης και εμάς προσωπικά στην εξαθλίωση δυστυχώς εμείς φαγωνόμαστε μεταξύ μας .
Σε παρακαλώ όμως  αν μπορείς  εξήγησε  μου / μας, βάσει της ισχύουσας νομοθεσίας αυτό το «τουλάχιστον 30%» πως εφαρμόζεται :
1.   Ανά ειδικότητα ή
2.   Επί του συνόλου των προσλαμβανομένων στην ΕΠΑΣ.
Γιατί αν είναι επί του συνόλου των προσλαμβανομένων στην ΕΠΑΣ  πιθανότατα να έχεις δίκιο αν όμως είναι ανά ειδικότητα η συγκεκριμένη ΕΠΑΣ προσέλαβε ένα μόνο εκπαιδευτικό της ειδικότητας μου από τον πίνακα των ανέργων με λιγότερα μόρια από τους τρείς πρώτους του πίνακα των ιδιωτών (και μια τελευταία παρατήρηση που μπορεί  να έχει ή να μην έχει την σημασία της ο άνεργος που προσλήφθηκε δεν είναι ο πρώτος από τον πίνακα των ιδιωτών).


Αποσυνδεδεμένος dimdic2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ο ανεργος ακομα και 0 μορια να εχει προηγειται  γιατι ισχυει το 30 %. 30 % ειναι υποχρεωμενος ο διευθυντης να προσλαβει απο τον πινακα των ανεργων. Αυτο πρακτικα σημαινει οτι  μεχρι και 20 ωρες τις παιρνει ο πρωτος  ανεργος και μετα ξεκιναει η κατανομη( αν περισσεψαν ωρες) στο πινακα των ιδιωτων.

Οδηγίες πρόσληψης 6 γ): ...................................................

Συνεπώς προσλαμβάνεις τον πρώτο σε μόρια π.χ. Ιδιώτη, του δίνεις 6 ώρες και έπειτα πηγαίνεις στον πίνακα των ανέργων και του δίνεις τις υπόλοιπες (εαν περισσευουν 20, όλες, Ειδάλως ότι υπάρχει)

Ξανακαλημέρα.........................



Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Lasid ,
Σε ευχαριστώ για την παρέμβαση σου. Αν και έχω πάρει την απόφαση να μην διεκδικήσω την πρόσληψη μου απογοητευμένος από την στάση συναδέλφων που αντί να εστιάζουμε στις πολιτικές όσων  εφαρμόσθηκαν τα προηγούμενα χρόνια και εξακολουθούν να εφαρμόζονται και σήμερα φέρνοντας σε κατάσταση διάλυσης όλες τις βαθμίδες της εκπαίδευσης και εμάς προσωπικά στην εξαθλίωση δυστυχώς εμείς φαγωνόμαστε μεταξύ μας .
Σε παρακαλώ όμως  αν μπορείς  εξήγησε  μου / μας, βάσει της ισχύουσας νομοθεσίας αυτό το «τουλάχιστον 30%» πως εφαρμόζεται :
1.   Ανά ειδικότητα ή
2.   Επί του συνόλου των προσλαμβανομένων στην ΕΠΑΣ.
Γιατί αν είναι επί του συνόλου των προσλαμβανομένων στην ΕΠΑΣ  πιθανότατα να έχεις δίκιο αν όμως είναι ανά ειδικότητα η συγκεκριμένη ΕΠΑΣ προσέλαβε ένα μόνο εκπαιδευτικό της ειδικότητας μου από τον πίνακα των ανέργων με λιγότερα μόρια από τους τρείς πρώτους του πίνακα των ιδιωτών (και μια τελευταία παρατήρηση που μπορεί  να έχει ή να μην έχει την σημασία της ο άνεργος που προσλήφθηκε δεν είναι ο πρώτος από τον πίνακα των ιδιωτών).

iek μπορείς να μας πεις πόσες είναι όλες οι ώρες που δίνονται; Είναι δικαίωμά σου να διεκδικήσεις ότι σου ανήκει, εφόσον πράγματι σου ανήκει... Ίσως και να βγει μια άκρη στο τέλος (!)

Dimdic2 Όποιος ψάχνει... βρίσκει!!! (Αυτό το λέω για το προ-τελευταίο σου post)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 09, 2014, 01:02:44 μμ από porcupinetree »
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος iek

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Lasid ,
Σε ευχαριστώ για την παρέμβαση σου. Αν και έχω πάρει την απόφαση να μην διεκδικήσω την πρόσληψη μου απογοητευμένος από την στάση συναδέλφων που αντί να εστιάζουμε στις πολιτικές όσων  εφαρμόσθηκαν τα προηγούμενα χρόνια και εξακολουθούν να εφαρμόζονται και σήμερα φέρνοντας σε κατάσταση διάλυσης όλες τις βαθμίδες της εκπαίδευσης και εμάς προσωπικά στην εξαθλίωση δυστυχώς εμείς φαγωνόμαστε μεταξύ μας .
Σε παρακαλώ όμως  αν μπορείς  εξήγησε  μου / μας, βάσει της ισχύουσας νομοθεσίας αυτό το «τουλάχιστον 30%» πως εφαρμόζεται :
1.   Ανά ειδικότητα ή
2.   Επί του συνόλου των προσλαμβανομένων στην ΕΠΑΣ.
Γιατί αν είναι επί του συνόλου των προσλαμβανομένων στην ΕΠΑΣ  πιθανότατα να έχεις δίκιο αν όμως είναι ανά ειδικότητα η συγκεκριμένη ΕΠΑΣ προσέλαβε ένα μόνο εκπαιδευτικό της ειδικότητας μου από τον πίνακα των ανέργων με λιγότερα μόρια από τους τρείς πρώτους του πίνακα των ιδιωτών (και μια τελευταία παρατήρηση που μπορεί  να έχει ή να μην έχει την σημασία της ο άνεργος που προσλήφθηκε δεν είναι ο πρώτος από τον πίνακα των ιδιωτών).
Συγνώμη  των ανέργων.

Αποσυνδεδεμένος katia_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 201
    • Προφίλ
Παιδιά να κανω μια ερωτηση γιατι εχω ψιλοχαθει (ουτε η Νικολουλη δεν με βρισκει ;) Το καλοκαιρι καναμε αιτησεις σε ΣΕΚ ΕΠΑΣ & ΙΕΚ ΟΑΕΔ. Τα σεκ ουσιαστικα δεν αντικατέστησαν τα επας?δλδ. τωρα "συν-λειτουργουν"μέχρι να τελειωσουν οι φουρνιές παιδιών που είχαν μείνει στις ΕΠΑΣ?ουσιαστικα δλδ. είναι το ιδιο?

Αποσυνδεδεμένος xristina11

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Πόσο πληρώνεσαι καθαρά για κάθε ώρα που δουλεύει κανείς σε ΕΠΑΣ / ΣΕΚ? Που μπορώ να βρω κάποιο επίσημο εγγραφο που να λέει το μικτό ωρομίσθιο πόσο θα είναι?

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Πόσο πληρώνεσαι καθαρά για κάθε ώρα που δουλεύει κανείς σε ΕΠΑΣ / ΣΕΚ? Που μπορώ να βρω κάποιο επίσημο εγγραφο που να λέει το μικτό ωρομίσθιο πόσο θα είναι?

15 ευρώ/ώρα... Χωρίς διακυμάνσεις...
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος iek

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
iek μπορείς να μας πεις πόσες είναι όλες οι ώρες που δίνονται; Είναι δικαίωμά σου να διεκδικήσεις ότι σου ανήκει, εφόσον πράγματι σου ανήκει... Ίσως και να βγει μια άκρη στο τέλος (!)

Dimdic2 Όποιος ψάχνει... βρίσκει!!! (Αυτό το λέω για το προ-τελευταίο σου post)
1.   Δεν θέλω να διεκδικήσω θέση ανέργου μιας και έτσι το βλέπει μεγάλη μερίδα των συναδέλφων και δεν μπορεί να αντιληφτεί ότι επίσης «άνεργος» και εξαθλιωμένος είναι και αυτός που έχει μισθό 600€  ή τον οποιοδήποτε μισθό εκπαιδευτικού σήμερα (με την προϋπόθεση ότι δεν υπάρχουν και ιδιαίτερα μαθήματα)
2.   Οι ώρες που δόθηκαν στον άνεργο από την συγκεκριμένη ΕΠΑΣ είναι 12.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160061
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 482
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 307
Σύνολο: 319

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.096 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.