*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)  (Αναγνώστηκε 2685965 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kgiannis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #6986 στις: Νοέμβριος 07, 2015, 06:14:23 μμ »
Οk...δεν είχα σκεφτεί τα φροντίστηρια και τα κέντρα ξένων γλωσσων. Λογική η ανησυχία σου.

Μπορούσες όμως να μην βάλεις το κινητό. Εγώ δεν το έβαλα και δεν φαίνεται επομένως.

Μήπως τους πάρεις τηλέφωνο να το αφαιρέσουν για να μην φαίνεται;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:21:05 »

Αποσυνδεδεμένος Giatros

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 286
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #6987 στις: Νοέμβριος 07, 2015, 07:25:59 μμ »
Καταλαβαίνω πως μερικοί σας έχουν πρίξει με τις φαντασιώσεις τους, ότι δεν θα ισχύσει η πιστοποίηση (θα ισχύσει), αλλά μερικοί πιστοποιημένοι μην πανηγυρίζετε ότι θα φάτε καλά και ότι και καλά προηγείστε και λαλαλαλα. Ισχύει αλλά, εκτός και εάν έχετε πληροφορίες ότι δεν πρόκειται να γίνουν άμεσα νέες εξετάσεις πιστοποίησης, σε ένα χρόνο πάλι κάτω από τους δεινοσαύρους θα βρεθείτε. Εδώ υπάρχουν διδακτορικά και μεταπτυχιακά 200 σελίδες δεν μπορείς να μάθεις;
Πάντως επειδή μερικοί διευθυντές έχουν βολευτεί με τους γνωστούς τους και δεν καλούν κανέναν άλλο από κάτω ίσως ανακατευτεί λίγο η τράπουλα.

Αποσυνδεδεμένος grtt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #6988 στις: Νοέμβριος 07, 2015, 07:45:53 μμ »
Λοιπόν έχω την εντύπωση ότι μερικές φορές πρέπει να βάζουμε τα πράγματα στη θέση τους.

Από την αρχή να πω ότι εγώ αν κι έχω πάνω από 1000 ώρες στη διδασκαλία στα ΙΕΚ, δεν είμαι πιστοποιημένος, και να παραδεχθώ ότι ο λόγος που δεν έδωσα την πιστοποίηση είναι ότι απλά το αμέλησα. Επίσης διότι επί πολλά χρόνια ακούγεται αυτό το: "από του χρόνου θα παίρνουν πιστοποιημένους" και μισοέγινε φέτος (προηγούνται αλλά δεν προσλαμβάνονται κατ' αποκλειστικότητα). Ήδη φρόντισα και απέστειλα τα απαραίτητα δικαιολογητικά, πλήρωσα και τα 120 Ευρώ και περιμένω να εγκριθούν για να δώσω κάποια στιγμή (μάλλον μες το 2016) εξετάσεις.

Από εκεί και πέρα ας ηρεμήσουμε λίγο. Την πιστοποίηση την πήραν ή θα την πάρουμε για να μπορέσουμε να δουλέψουμε. Δε μας κάνει καλύτερους εκπαιδευτές η πιστοποίηση. Το θέμα είναι καθαρά τυπικό. Ας μην σνομπάρουν και ας μην μέμφονται οι μεν τους δεν. Ούτε είπε κανείς ότι πιστοποιημένοι ή μη είναι άτομα μειώμενων (ή αυξημένων) προσόντων. Υπάρχουν τέτοιοι και στις δυο κατηγορίες. Όλοι θέλουμε να δουλέψουμε, κακά τα ψέματα οι πιστοποιημένοι προηγούνται, πρέπει όμως να παραδεχθούμε ότι αυτοί είναι λίγοι ακόμα, και αν θέλουν να πιστοποιηθούν οι δεκάδες χιλιάδες (κάπου διάβασα ήδη για 30.000!!!) που είναι στην αναμονή θα πρέπει να γίνουν μπόλικες εξετάσεις.

Στο μεταξύ δεν έχουμε συζητήσει επαρκώς άλλα θέματα σχετικά με την προκήρυξη όπως:

- Μοριοδοτούνται, μεν, εξτρά τα σεμινάρια ή μεταπτυχιακά/διδακτορικά στην εκπαίδευση ενηλίκων, αλλά αν δεν έχεις πιστοποίηση ΔΕΝ.... Ένας που έχει δηλαδή κάνει ετήσιο ή διετές μεταπτυχιακό, έχει εκπονήσει διδακτορική διατριβή ή έχει παρακολουθήσει ένα σεμινάριο κάποιων δεκάδων ή εκατοντάδων ωρών δεν θα μπορεί στο μέλλον να διδάξει καθόλου ή θα προηγείται τέλος πάντων κάποιος που έδωσε 120 ευρώ και απάντησε σε 3 ερωτήσεις κι έκανε μια μικροδιδασκαλία 20 λεπτών!!!! (Και ναι, έχω βάλει στόχο να παρακαλουθήσω κι εξτρά σεμινάρια στην εκπαίδευση ενηλίκων εφόσον μοριοδοτούνται εξτρά!!)

- Ένας που είναι άνεργος 2 χρόνια με ένα πτυχίο και μια ξένη γλώσσα εκτοξεύεται στους πίνακες και μένουν πίσω άτομα με μεταπτυχιακά και επαγγελματική εμπειρία. Δηλαδή τα Δ.ΙΕΚ γίνονται πεδίο τακτοποίησης ανέργων πτυχιούχων και ας μην έχουν τα ουσιαστικά και τυπικά προσόντα, σε βάρος των εκπαιδευομένων.

- Το θέμα των δωρεάν ή μη, επιμορφώσεων: Δυστυχώς σχεδόν τίποτα δεν είναι δωρεάν πλέον, ούτε τα μεταπτυχιακά, ούτε τα σεμινάρια, ούτε οι ξένες γλώσσες, ούτε οι πιστοποιήσεις σε Η/Υ. Άρα δε μπορούμε να μιλάμε ούτε για δωρεάν πιστοποίηση.

- Το γενικότερο θέμα των ΙΕΚ. Γιατί για παράδειγμα οι απόφοιτοι τους να μην κερδίζουν μερικές διδακτικές μονάδες, όπως στο εξωτερικό, και να μπορούν να εισαχθούν στο Γ' εξάμηνο αντίστοιχων ειδικοτήτων σε ΤΕΙ;

Αποσυνδεδεμένος @@

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 414
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #6989 στις: Νοέμβριος 07, 2015, 08:54:32 μμ »
- Το γενικότερο θέμα των ΙΕΚ. Γιατί για παράδειγμα οι απόφοιτοι τους να μην κερδίζουν μερικές διδακτικές μονάδες, όπως στο εξωτερικό, και να μπορούν να εισαχθούν στο Γ' εξάμηνο αντίστοιχων ειδικοτήτων σε ΤΕΙ;

 Και γιατί όχι των ”ΑΕΙ” ;  εσύ τα ΤΕΙ ως τι έχεις περάσει άραγε; (κέντρο διερχομένων δεν είναι τα ΤΕΙ φίλε )
Μας εξομολογήθηκες για την πιστοποίηση μας κάνεις και εποικοδομητικές προτάσεις
 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:21:05 »

Αποσυνδεδεμένος @@

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 414
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #6990 στις: Νοέμβριος 07, 2015, 09:00:02 μμ »
Καταλαβαίνω πως μερικοί σας έχουν πρίξει με τις φαντασιώσεις τους, ότι δεν θα ισχύσει η πιστοποίηση (θα ισχύσει), αλλά μερικοί πιστοποιημένοι μην πανηγυρίζετε ότι θα φάτε καλά και ότι και καλά προηγείστε και λαλαλαλα. Ισχύει αλλά, εκτός και εάν έχετε πληροφορίες ότι δεν πρόκειται να γίνουν άμεσα νέες εξετάσεις πιστοποίησης, σε ένα χρόνο πάλι κάτω από τους δεινοσαύρους θα βρεθείτε. Εδώ υπάρχουν διδακτορικά και μεταπτυχιακά 200 σελίδες δεν μπορείς να μάθεις;
Πάντως επειδή μερικοί διευθυντές έχουν βολευτεί με τους γνωστούς τους και δεν καλούν κανέναν άλλο από κάτω ίσως ανακατευτεί λίγο η τράπουλα.
Αν είσαι όντος γιατρός πραγματικά δε θα πήγαινα σε κάποιον κομπογιαννίτη που κυνηγάει ώρες των 10 ευρώ στα ΙΕΚ πραγματικά το θεωρώ υποτιμητικό για αυτό το επάγγελμα, ξέρω και από το ΙΕΚ που διδάσκω κάτι κυριούλες ιατροί εντελώς άσχετε  απόφοιτοι Βουλγαρίας
 

Αποσυνδεδεμένος @@

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 414
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #6991 στις: Νοέμβριος 07, 2015, 09:06:38 μμ »
Το κινητό μου τόσα χρόνια ποτέ δεν το είχαν οι μαθητές μου σε φροντιστήρια, κέντρα ξένων γλωσσών και ΙΕΚ. Σε κάποια απαγορεύεται δια ροπάλου από την εργοδοσία κιόλας. Τώρα ο ΕΟΠΠΕΠ τα βγάζει όλα στη φόρα, χωρίς να μας ρωτήσει κανένας. Υπάρχουν θέματα με μπουμπούκια που θέλουν εξυπηρετήσεις καθώς και με μπουμπούκια κοριτσάκια που τους αρέσει ο καθηγητής. Εμένα δεν μου αρέσει να ναι το κινητό μου στη φόρα και έχω μια σχετική ανησυχία....έχω και ζηλιάρα σύζυγο....Θα φανεί στην πράξη anyway...

 Μπορείς να αλλάξεις πάντως, αλλάζει άμεσα από το ηλεκτρονικό χαρτοφυλάκιο
 

Αποσυνδεδεμένος @@

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 414
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #6992 στις: Νοέμβριος 07, 2015, 11:26:33 μμ »
 Να και μια σωστή τοποθέτηση http://www.esos.gr/arthra/40739/erotimatika-gia-mellon-ton-iek
 


Αποσυνδεδεμένος jimpapas1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #6993 στις: Νοέμβριος 08, 2015, 06:36:39 πμ »
Να και μια σωστή τοποθέτηση http://www.esos.gr/arthra/40739/erotimatika-gia-mellon-ton-iek

Μας εκφράζει απόλυτα 100% και ειναι επίσημη τοποθέτηση του συλλόγου.

Αποσυνδεδεμένος παπαπαστ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #6994 στις: Νοέμβριος 08, 2015, 08:46:52 πμ »
   H απάντηση ήρθε ήδη από επίσημα χείλη ,ότι δηλαδή η Δημόσια Εκπαίδευση χρησιμοποιήθηκε για πελατειακούς σκοπούς και άνοιξε χώρο για την Ιδιωτική.Κάθε σεμινάριο για την περιβόητη πιστοποίηση το λιγότερο κοστίζει 300 ευρώ.Οι υποψήφιοι καλούνται να επωμιστούν το κόστος των σεμιναρίων ,των μετακινήσεων ,των εξετάσεων.Οι υποψήφιοι Εκπαιδευτές δεν είναι 5500 είναι 30.000 ,όποτε το ποσοστό των 3000 που θέλετε να υπηρετήσει τα Διεκ αποτελεί μειοψηφία.Επίσης σας φταίνε ότι θα υπηρετήσουν τα διεκ Δημόσιοι Εκπαιδευτικοί γιατί δεν έχουν πιστοποίηση,δεν βλέπω να σας πειράζει που κατηγορίες όπως καθηγητές ΑΕΙ ή μέλη ΔΕΠ δεν χρειάζονται πιστοποίηση.Τα κριτήρια και στον Εοππεπ θα πρέπει να αλλάξουν ,να δίνονται ευκαιρίες σε όλους και θα αλλάξουν.Δεν είναι δυνατό να προηγούνται κάποιοι με λιγότερα μόρια γιατί έγραψαν εξετάσεις και πλήρωσαν χαράτσια και όπως ήδη διαφαίνεται στους καταλόγους άνθρωποι με διπλάσια μόρια να έπονται.Δεν στέκεται με καμία λογική υποψήφιος με 30 μόρια να ξεπερνάει τον άλλο με 60.ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ.
Περιμένετε και άλλη απάντηση.

Αποσυνδεδεμένος kgiannis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #6995 στις: Νοέμβριος 08, 2015, 11:28:10 πμ »

Δεν με εκφράζει καθόλου το συγκεκριμένο απόσπασμα από την ανακοίνωση του γαλάζιου σωματείου "Πανελλήνια Ένωση Εκπαιδευτών Δημοσίων ΙΕΚ".

"Κύριε Υπουργέ

....σας καλούμε να πλαισιωθείτε από έμπειρους συνεργάτες που γνωρίζουν εκ των έσω (πιστέψτε μας, υπάρχουν!) τα χρόνια λειτουργικά προβλήματα των ∆.ΙΕΚ και τους αγνοείται.   ......".

Για ποιους έμπειρους συνεργάτες μιλάνε; Γιατί δεν μιλάνε ανοιχτά; Ποιοι ήταν τόσα χρόνια εκ των έσω και γνωρίζουν τα χρόνια λειτουργικά προβλήματα; Και αφού αυτοί οι έμπειροι συνεργάτες που προτείνουν οι συνδικαλιστές γνωρίζουν εκ των έσω την κατάσταση, γιατί δεν έκαναν τίποτα τόσα χρόνια και φτάσαμε ως εδώ; Τα στελέχη της ΝΔ (για τα στελέχη του ΔΣ του συγκεκριμένου σωματείου μιλάω) θα σώσουν τα ΔΙΕΚ; Αυτοί δεν έχουν καμία ευθύνη; Θα μας σώσουν αυτοί που δεν ντρέπονται ως εκπρόσωποι-συνδικαλιστές εκπαιδευτές διεκ να βάζουν στο site τους αγγελίες-διαφημίσεις για σεμινάρια εκπαίδευσης ενηλίκων; Θα μας σώσουν αυτοί που καταφέρνουν και βρίσκονται στη Σιβιτανίδειο ως εκπαιδευτές ΙΕΚ; Δεν μας λένε ως συνδικαλιστές των εκπαιδευτών ΔΙΕΚ, είναι αξιοκρατικός ο τρόπος πρόσληψής τους στη Σιβιτανίδειο; Τον εγκρίνουν; Κάνανε κάτι για αυτό; Ή επειδή τρώνε από εκεί, σιωπούν;

Όσο και αν συμφωνώ μαζί τους στο θέμα της πιστοποίησης και στο θέμα της τοποθέτησης των καθηγητών της Δευτεροβάθμιας,  έχω έντονους προβληματισμούς για την ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ που προτείνουν.

Υ.Γ. Δεν μπορώ να ξεχάσω ένα βίντεο που είχαν κρεμάσει οι συγκεκριμένοι συνδικαλιστές στο youtube που έδειχνε ότι είχαν καλέσει σε μια συγκέντρωσή τους να μιλήσει η Σοφία Βούλτεψη. Τότε ήταν η ΝΔ στην αντιπολίτευση και μάλλον ο Γιωργάκης (ακόμα Γιωργάκη δεν τον λέμε;) μας έβαζε στο μνημόνιο και το θέμα ήταν τα δεδουλευμένα 3 χρόνων. Θα μιλήσει η Βούλτεψη για τα δεδουλευμένα; Έλεος!! Αλλά αφού πρόκειται για σωματείο που το έφτιαξαν στελέχη της ΝΔ, την Βούλτεψη θα καλούσαν. Ποιον άλλον;

Αποσυνδεδεμένος sofiaaek

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #6996 στις: Νοέμβριος 08, 2015, 11:45:57 πμ »
Εγω  ενα  εχω  να πω...διαβαζω  ξανα  και ξανα..και  μ εχει  κουρασει  ολος  αυτος  ο πολεμος..πιστοποιημενων και μη..φτανει.....

Αποσυνδεδεμένος @@

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 414
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #6997 στις: Νοέμβριος 08, 2015, 12:18:16 μμ »
 Και στην κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑΝΕΛ όλα είναι στον αυτόματο πιλότο και εκεί που χώνουν τη μύτη τους τα κάνουν εντελώς σκ@τ@
 

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #6998 στις: Νοέμβριος 08, 2015, 12:53:29 μμ »


•   Με τον kgiannis & λίγους ακόμα Συναδέλφους δωμέσα.. κι εκεί έξω…

•   ..Έχω σταματήσει το διάλογο.. αντιπαράθεση , πώς τρίβολο το λεν ..

•   ..Για τον ΑΠΛΟ Λόγο , ότι ΔΕΝ έχει Νόημα η αντιδικία , Διαφορετικά Πεπεισμένων Ανθρώπων: Κανείς ΔΕΝ μπορεί να προβληματίσει διαφορετικά τον άλλον , οπότε το μόνο που βγαίνει είναι όξυνση της αντιδικίας και Πόλεμος…  Νομίζω δε , ότι υπάρχουν Άλλα Σπουδαιότερα προς πραγματικές Μάχες..

•   Χοντρικά , επίσης πάει κουραστικό , χωρίς να συγκινούν τα επιχειρήματα ή «επιχειρήματα» κανέναν «τρίτο».. χμμ… σα να τσακώνονται στο καφέ ένας βαμμένος βάζελος , μ’ ένα βαμμένο γάβρο , ώστε να παρατηρήσει , η ξανά στην «Σούπερ Λίγκα» sofiaaek (οκ. Πλάκα κάνω sofia- εγώ Παναιτωλικάρα είμαι..κι ας , φέτος , αλλού πατάει κι αλλού βρίσκεται η ΟΜΑΔΑ..) να πει «άει στο διάτανο κι εσείς κι ο γρύλος σας..».

Στο προκείμενο:

ΕΔΩ και το ΤΟΝΙΖΩ , σέβομαι την παρούσα τοποθέτηση του kgiannis – έστω και «οξεία» , ως συνήθως.

•   Πιάνει το τραγί , κυριολεκτικά, από τα κέρατα , όσον αφορά τα της επιστολής της «Πανελλήνιας Ένωση Εκπαιδευτών Δημοσίων ΙΕΚ».

Εγώ , μένω στην βαθύτατη αυτοαναίρεση της συγκεκριμένης «Ένωσης» , όταν έως την άνοιξη Ζητούσε παράταση Και για την ερχόμενη διδακτική χρονιά του «απιστοποίητου» , ταυτόχρονα διαφήμιζε σεμινάρια Κ.Ε.Κ. για την «πιστοποίηση» και τώρα… «επιστέλει» στο μπαρμπαΦίλη «άλλα».

•   Τα λοιπά , Σοβαρότατα , που ανοίγει ο kgiannis … μα σοβαρότατα , λέω, άπτονται τεραστίων πολιτικών θεμάτων , «συνδικαλιών» , πολιτικάντικων και όλων αυτών των «ωραίων» …συν την κυρά τσιρίδω Βούλτεψη , η οποία ως «πολιτικό στέλεχος» .. νοιάζεται και συμπονεί , μα όποτε έχει υπάρξει εργοδότρια..αμ..Και εάν έχει αφήσει απλήρωτους ή με ψίχουλα Εργαζόμενους…

•   Τεσπά , ΜΗΝ επεκταθώ ..

•   ..άλλωστε , καθώς γνωρίζω τους υπογράφοντες την προς μπαρμπα Φίλη «επιστολή» , παρότι καλά παιδιά και συνάδελφοι , τους τα χώνω κατά πρόσωπο και τουλάχιστο , έχουν δείξει ότι με σέβονται..

Υγου’  Σημαντικό.

•   Το γιατί , στον , μάλλον ετερόκλητο «κλάδο» μας υφίστανται , ανταγωνιζόμενα μεν – σκέτες «σφραγίδες» και «Δ.Σ.»  , «Σωματεία» και «Ενώσεις» , αποτελεί αλλουνού παπά ευαγγέλιο… με περισσότερα κεφάλαια κι από τα 12 της μ. Πέμπτης…

..μα Τεράστιο «ευαγγέλιο».





Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος grtt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #6999 στις: Νοέμβριος 08, 2015, 03:20:12 μμ »
Και γιατί όχι των ”ΑΕΙ” ;  εσύ τα ΤΕΙ ως τι έχεις περάσει άραγε; (κέντρο διερχομένων δεν είναι τα ΤΕΙ φίλε )
Μας εξομολογήθηκες για την πιστοποίηση μας κάνεις και εποικοδομητικές προτάσεις

Ποιος μίλησε για κέντρο διερχομένων; Ούτε στο εξωτερικό είναι, ωστόσο θα μπορούσε κάλλιστα κάποιος να κερδίζει μερικές διδακτικές μονάδες, όπως έξω, για να τις χρησιμοποιήσει για την εισαγωγή του σε ΤΕΙ αλλά και ΑΕΙ, αν θες, σε αντίστοιχες ειδικότητες...

Περιμένουμε και τις δικές σου εποικοδομητικές προτάσεις...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160451
  • Σύνολο θεμάτων: 19219
  • Σε σύνδεση σήμερα: 820
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 737
Σύνολο: 754

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.105 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.