*

Αποστολέας Θέμα: Με το 40% τι θα γινει?????  (Αναγνώστηκε 39376 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος LG_Shine

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 229
    • Προφίλ
Με το 40% τι θα γινει?????
« στις: Φεβρουάριος 03, 2010, 12:32:12 μμ »
τι θα γινει βρε παιδια με το 40%???
οσοι δηλαδη εχουμε πανω απο 27 μηνες προυπηρεσια και ΔΕΝ εχουμε επιτυχια ΑΣΕΠ τι θα γινει????
θα διοριστουμε φετος...η να αλλαξουμε επαγγελμα????  >:( ??? :(

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Με το 40% τι θα γινει?????
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:26:55 »

Αποσυνδεδεμένος LG_Shine

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 229
    • Προφίλ
Απ: Με το 40% τι θα γινει?????
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 03, 2010, 01:58:38 μμ »
Κανείς;;;   ???

Αποσυνδεδεμένος jimy100

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1410
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Με το 40% τι θα γινει?????
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 03, 2010, 02:01:48 μμ »
Κανείς;;;   ???

Σήμερα το πρωί πήρα τηλέφωνο στο υπουργείο και μου είπαν ότι το 60-40 δεν κινδυνεύει. Όμως θα πρέπει να περιμένουμε οριστικά τον Μάρτη- εκεί θα ξεκαθαρίσει ολοκληρωτικά το τοπίο.

Αποσυνδεδεμένος ;;;;;;;;;;;

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
    • Προφίλ
Απ: Με το 40% τι θα γινει?????
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουάριος 03, 2010, 02:35:13 μμ »
Κανείς;;;   ???

Σήμερα το πρωί πήρα τηλέφωνο στο υπουργείο και μου είπαν ότι το 60-40 δεν κινδυνεύει. Όμως θα πρέπει να περιμένουμε οριστικά τον Μάρτη- εκεί θα ξεκαθαρίσει ολοκληρωτικά το τοπίο.


Αν περιμένουμε τον Μαρτη φασκελοκουκουλοστα :P Ειμαι και σε κρισιμη ηλικια το εμφραγμα παραμονευει.................ΠΑΙΔΙΑ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΧΑΣΕΙ ΟΛΑ ΑΣ ΧΑΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΑΙ ΔΥΟ ΚΑΙ Ν ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΑ......10 ΦΛΕΒΑΡΗ ΟΛΟΙ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ._

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Με το 40% τι θα γινει?????
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:26:55 »

evants

  • Επισκέπτης
Απ: Με το 40% τι θα γινει?????
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουάριος 03, 2010, 06:25:04 μμ »
τι θα γινει βρε παιδια με το 40%???
οσοι δηλαδη εχουμε πανω απο 27 μηνες προυπηρεσια και ΔΕΝ εχουμε επιτυχια ΑΣΕΠ τι θα γινει????
θα διοριστουμε φετος...η να αλλαξουμε επαγγελμα????  >:( ??? :(
ακου αγαπητη militsa:
η ερωτηση σου μου θυμιζει κατι μαθητριουλες που ενω εχουν γραψει για 20,ντεμεκ (οπως το λεμε εδω πανω) αγχωνονται και σε ζαλιζουν με ερωτησεις του τυπου,τι θα κανω αν δε μου βαλει 19;
οσοι εχετε 27 μηνες προυπηρεσια ειστε οι τελευταιοι που θα επρεπε να φοβαστε διοτι ,αν μη τι αλλο,η μεταβατικη θα στελεχωθει απο εσας.
Ενα παραπανω ,που αν εχετε 27 μηνες ΧΩΡΙΣ ασεπ,θα επρεπε να αποφευγεις να γραφεις διοτι προκαλεις την μηνιν των ανοητων που ουτε γνωστο ειχαν για να τους χαρισει δουλεια,ουτε την προνοητικοτητα να γινουν τριτεκνοι γονεις για να βολευτουν.
με την ευχη μου να μη σας αδικησει εσας η κα Υπουργος.
οσο για τους υπολοιπους,ντεφι να γινουμε( που ξαναλεμε εμεις εδω πανω)δηλαδη δεν πειραζει,χαλαλι σας

Αποσυνδεδεμένος napi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 651
    • Προφίλ
Απ: Με το 40% τι θα γινει?????
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουάριος 03, 2010, 07:56:07 μμ »
evants αληθεια ξερεις εσυ πως μαζεψε τους 27 μηνες;;η μηπως μονο οσοι εχουν ασεπ εχουν δακρυβρεχτες ιστοριες;;;αυτο πια να φοβουνται να μιλησουν κ να ρωτησουν οσοι δεν εχουν επιτυχια ασεπ γιατι αντιμετωπιζονται ωσ αμαρτωλοι δεν εχει γινει κουραστικο;;;;;

Αποσυνδεδεμένος ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΣ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 689
    • Προφίλ
Απ: Με το 40% τι θα γινει?????
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουάριος 03, 2010, 07:56:45 μμ »
χωρίς να θέλω να αγχώσω κανέναν ταλαίπωρο συνάδελφο, εγώ προσωπικά στους φυσικούς, με 28,5 μόρια καθαρής τον ιούνιο και επιτυχίες στον ασεπ, βλέπω θολό τοπίο.....   :( :( :( :'( :'( :'( :'(

  • μιλάμε για μεταβατικό στάδιο, ενώ η φαρμακοδιαμαντοπούλου (ας μου επιτραπεί ο αδόκιμος όρος), δεν μιλά ξεκάθαρα ποιο είναι το χρονοδιάγραμμα αυτού του σταδίου
  • δεν ξεκαθάρισε τίποτα ακόμη, αν και κραύγαζε εναγωνίως το καλοκαίρι, για τους αλεξιπτωτιστές (τους θυμάστε ή πέρασε καιρός από όταν προσγειώθηκαν και ηρεμήσαμε;  ) ΟΑΕΔΙΤΕΣ, οι οποίοι θα κάνουν ανεπανόρθωτη ζημιά φέτος, αφού θα μπουν και στους πίνακες διορισμών.....
  • σιωπή ιχθύος τηρούν για όλα...και να μου το θυμηθείτε, θα κλάψουμε πολύ και πολλοί από τις εξελίξεις...εκτός και αν ο αγ Πέτρος μας λυπηθεί και μας πρωτοπάρει κοντά του..... :( :( :( :( :(

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Με το 40% τι θα γινει?????
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουάριος 03, 2010, 08:10:25 μμ »
τι θα γινει βρε παιδια με το 40%???
οσοι δηλαδη εχουμε πανω απο 27 μηνες προυπηρεσια και ΔΕΝ εχουμε επιτυχια ΑΣΕΠ τι θα γινει????
θα διοριστουμε φετος...η να αλλαξουμε επαγγελμα????  >:( ??? :(
[/quote

Προϋπηρεσια απο τι ;;; ΠΔΣ, εκκλησιαστικα, Σιβιτανίδειο ή απλα επειδή ειστε "μαγκες"; Μακαρι να μη σας διορισει! Να στρωσετε κι εσεις τον κω...ο σας να διαβασετε και να περασετε απο την ψυχοφθορα διαδικασια του ασεπ,μια και δυο και τρεις φορες,  οπως ολοι εμεις οι μαλ..κες, που μαζεψαμε προϋπηρεσια χωρις ουτε 1 ωρα ΠΔΣ και δε θα διοριστουμε εξαιτιας σας!
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Με το 40% τι θα γινει?????
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουάριος 03, 2010, 08:11:29 μμ »
τι θα γινει βρε παιδια με το 40%???
οσοι δηλαδη εχουμε πανω απο 27 μηνες προυπηρεσια και ΔΕΝ εχουμε επιτυχια ΑΣΕΠ τι θα γινει????
θα διοριστουμε φετος...η να αλλαξουμε επαγγελμα????  >:( ??? :(


Προϋπηρεσια απο τι ;;; ΠΔΣ, εκκλησιαστικα, Σιβιτανίδειο ή απλα επειδή ειστε "μαγκες"; Μακαρι να μη σας διορισει! Να στρωσετε κι εσεις τον κω...ο σας να διαβασετε και να περασετε απο την ψυχοφθορα διαδικασια του ασεπ,μια και δυο και τρεις φορες,  οπως ολοι εμεις οι μαλ..κες, που μαζεψαμε προϋπηρεσια χωρις ουτε 1 ωρα ΠΔΣ και δε θα διοριστουμε εξαιτιας σας!
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Με το 40% τι θα γινει?????
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουάριος 03, 2010, 09:32:34 μμ »
evants αληθεια ξερεις εσυ πως μαζεψε τους 27 μηνες;;η μηπως μονο οσοι εχουν ασεπ εχουν δακρυβρεχτες ιστοριες;;;αυτο πια να φοβουνται να μιλησουν κ να ρωτησουν οσοι δεν εχουν επιτυχια ασεπ γιατι αντιμετωπιζονται ωσ αμαρτωλοι δεν εχει γινει κουραστικο;;;;;

Δηλαδή, κατά τη γνώμη σου, πρέπει να φοβάται να πει ο evants αυτό που πιστεύει ...;
Ελευθερία παιδιά, ελευθερία ή ....  ???
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Με το 40% τι θα γινει?????
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουάριος 03, 2010, 09:43:27 μμ »
evants αληθεια ξερεις εσυ πως μαζεψε τους 27 μηνες;;η μηπως μονο οσοι εχουν ασεπ εχουν δακρυβρεχτες ιστοριες;;;αυτο πια να φοβουνται να μιλησουν κ να ρωτησουν οσοι δεν εχουν επιτυχια ασεπ γιατι αντιμετωπιζονται ωσ αμαρτωλοι δεν εχει γινει κουραστικο;;;;;

Δηλαδή ΔΕΝ είναι αμαρτωλό, αφού έχοντας μπάρμπα στην Κορώνη μπήκατε μπροστά μας, "κόβοντας δρόμο" και ολοι εμεις προσπαθούσαμε να σας φτασουμε διαβαζοντας τονους βιβλίων και προσπαθωντας να συγκρατήσουμε απιστευτες πληροφορίες και λεπτομερειες με ημερομηνιες, πρωτοκολλα, συνθηκες κλπ κλπ;;;; Μη μιλάς για "δακρύβρεχτες ιστοριες" Μακάρι να εχετε κι εσεις να αφηγηθειτε μια τετοια, αν δε σας διορίσει αλλά ...δεν το ΄βλεπω! Θα σας βολεψει η Αννουλα με τα την ...ιδια "αξιοκρατία" που μπήκατε στα σχολεια και πηρατε την προϋπηρεσια σας! Δυο μέτρα και δυο σταθμα...
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος alexis2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
    • Προφίλ
Απ: Με το 40% τι θα γινει?????
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουάριος 03, 2010, 09:52:06 μμ »
Συμφωνώ απόλυτα με όλους αυτούς που ισχυρλιζονται ότι πρέπει όλοι να δίνουμε ασεπ.εγώ αν και δεν είμαι σε τόσο δύσκολη θέση(θέλω να πιστεύω) γιατί τον ιούνιο θα εχω περίπου 30 μήνες προυπηρεσία και 4 επιτυχίες στον ασεπ και πάλι ανησυχώ. αν θέλει να τα κάνει αξιοκρατικά ας διαβάσουν ολοι τους τόνους βιβλίων, ας μείνουν ολοι κλεισμένοι στο σπίτι για μηνες και ας κλαψουν ολοι οταν φτασουν στην πηγη και δεν πιουν νερό.κανένας απο το οαεδ στο οποίο εμπαιναν με μεσον, κανένας χωρίς ασεπ και μόνο με προυπηρεσία.

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Με το 40% τι θα γινει?????
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουάριος 03, 2010, 09:59:55 μμ »
παιδια συγγνωμη που παρεμβαινω αλλα ας ειμαστε λιγο ψυχραιμοι.ο ασεπ αν και εχω περασει ειναι αναγκαιο κακο,λυση αναγκης.  και η αναλογια σε καθε κλαδο εβασιζετραισ το νοπμο προσφορα ζητηση.παντως δεν ειναι δηλωτικος της αξιας καποιου ως εκπαιδευτικου.γιαιτ συνεχεια τρωγομαστε μεταξυ μας?οι δασκαλοι λογω των ολοημερων δεν ειναι υποχρεωμενοι να δινουν ασεπ και μακαρι να ηταν ετσι και σε εμας.αντι να διεκδικουμε ολοημερα γυμνασια ειμαστε διχασμενοι.να κανω μια ερωτηση:ειθναι υποχρεωμενοι οι τριτεκνοι να δωσουν ασεπ?οχι βεβαια....
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

Αποσυνδεδεμένος aiax

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
    • Προφίλ
Απ: Με το 40% τι θα γινει?????
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουάριος 03, 2010, 10:01:47 μμ »
Δε θα καθίσουμε με σταυρωμένα τα χέρια. Με το που θα βγει εκ νέου το νομοσχέδιο στη διαβούλευση, θα ξεσηκωθεί όλος ο κόσμος. Κανείς σοβαρός άνθρωπος δε διαφωνεί με το θεσμό του ΑΣΕΠ. Όμως οι μήνες προϋπηρεσίας που μαζεύαμε όλα αυτά τα χρόνια δε θα γίνουν παιχνιδάκι στα χέρια της Αννούλας ούτε βέβαια bonus για κανέναν ΑΣΕΠ πάλι. Οι αναπληρωτές συντονίζονται και θα αντιδράσουν δυναμικά μόλις έρθει η ώρα.
Όσο για τη μεταβατική περίοδο, αυτή πρέπει να ορίζει ακριβώς τον αριθμό των αναπληρωτών που θα διοριστούν ανά ειδικότητα (γιατί, αν την ορίσουν απλώς σε διδακτικά έτη, είναι ικανοί να διορίσουν αθροιστικά καμιά κατοσταριά και ύστερα να λένε ότι προβλέψανε και μεταβατική περίοδο). Οι ξεφτίλες....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160464
  • Σύνολο θεμάτων: 19219
  • Σε σύνδεση σήμερα: 837
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 560
Σύνολο: 566

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.111 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.