*

Αποστολέας Θέμα: Πόσοι φιλόλογοι θα διοριστούν το 2011 - 12 (μόνιμοι, ΑΚΩ, ΑΜΩ)  (Αναγνώστηκε 518966 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος turtle

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 368
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Μα τι είναι αυτός ο Σταθιάς; Ειλικρινά έχω βγει εκτός εαυτού... Αφού είναι γνωστός ο αριθμός των προσλήψεων τότε γιατί δεν τα λένε επιτέλους επίσημα. Είναι δηλαδή δυνατό οποιοσδήποτε πάρει στο υπουργείο να του πει ο συγκεκριμένος πόσοι φιλόλογοι θα διοριστούν, όταν μάλιστα αρκετά στελέχη του ίδιου υπουργείου ισχυρίζονται ότι τίποτα ακόμα δεν είναι ξεκάθαρο και λόγω των συνταξιοδοτήσεων, αλλά και λόγω της οικονομικής κατάστασης; Απορώ...Και προς Θεού δεν εννοώ κάτι για σένα Germanos. Απλά αναρωτιέμαι ποιος από όλους μας δουλεύει και αν τελικά αξίζει να επενδύεις σε οτιδήποτε σου μεταφέρεται από το Υπουργείο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
Δεν πιστεύω τίποτα μέχρι να υλοποιηθεί.  :-X
Όλο αμφιβολίες μας δημιούργησε το νομοσχέδιο!  :o  :-X
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος Βικη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 242
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02 Κοιτάω πάντα μπροστά!
    • Προφίλ
Πού διαφωνείς? Αν διαφωνείς μπορείς να θέσεις τα επιχειρήματά σου. Δεκτό... Δεν είναι δεκτή όμως η ειρωνεία σου...
Τα επιχειρήματά μου είναι: 1. Όλες οι ειδικότητες στην εκπαίδευση είναι πλέον υπεράριθμες, 2. Το Δ.Ν.Τ. είναι εδώ (...ενωμένο, δυνατό...), 3. Το μόνο που δεν ενδιαφέρει την πολιτεία (και όλη την κοινωνία πλέον) είναι να ακούει για επιπλέον διορισμούς στο δημόσιο. 4. Με τις συγχωνεύσεις τμημάτων και τις χιλιάδες ήδη μονίμων που θα κατέβουν από τα γραφεία στις τάξεις καλύπτονται για χρόνια όλες οι θέσεις (όσες "γριές" και να βγουν στη σύνταξη...), 5. Όποιος ήδη έχει προλάβει, πρόλαβε! Οι υπόλοιποι...
συμφωνώ, και το έχω ξαναγράψει αλλού...
θεωρώ εξαιρετικά δύσκολο να γίνουν διορισμοί, τουλάχιστο έτσι όπως τους περιμέναμε...
το ΔΝΤ θα τα ισοπεδώσει όλα...
απλώς θα μας τα εμφανίζουν λίγα-λίγα...

Αποσυνδεδεμένος Sun

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1433
  • Φύλο: Άντρας
  • αιτία ελομένου ' θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Τελικά νομίζω ότι κάποιοι όταν ακούν ότι συνάδελφοι τους θα διοριστουν ,βγάζουν ...σπυρακια. Γιατί άραγε  ; Ζηλεια ή κακία ; Απλά θα πω το εξής : όσοι είναι διοριστεοι ,το πέτυχαν με την αξία τους. Εύχομαι ειλικρινά όλοι να διοριστουν απ´όλες τις κατηγορίες ! Αλλά κι εμείς που δικαιωματικά περιμένουμε ως, δεν πειράζει βρε παιδιά : ας διοριστουμε επιτέλους ! Αν μας το επιτρέπετε ,βέβαια...
 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος billimember

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
Τελικά νομίζω ότι κάποιοι όταν ακούν ότι συνάδελφοι τους θα διοριστουν ,βγάζουν ...σπυρακια. Γιατί άραγε  ; Ζηλεια ή κακία ; Απλά θα πω το εξής : όσοι είναι διοριστεοι ,το πέτυχαν με την αξία τους. Εύχομαι ειλικρινά όλοι να διοριστουν απ´όλες τις κατηγορίες ! Αλλά κι εμείς που δικαιωματικά περιμένουμε ως, δεν πειράζει βρε παιδιά : ας διοριστουμε επιτέλους ! Αν μας το επιτρέπετε ,βέβαια...
 

Συμφωνω  απολυτως .
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 07, 2010, 07:37:28 μμ από billimember »

Αποσυνδεδεμένος Sun

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1433
  • Φύλο: Άντρας
  • αιτία ελομένου ' θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Και κάτι τελευταίο που το λέω με πίκρα : αντί όλοι οι συνάδελφοι να "στέλνουν' όλη τη θετική ενέργειά τους για όσους αγωνιών ,κάποιοι φροντίζουν να μιζεριάζουν και να λένε τα δικά τους μάυρα σενάρια, παρόλο που ΟΛΟΙ οι άλλοι , εφημερίδες, ΜΜΕ, υπουργοί, λένε τα ακριβώς αντίθετα. Φυσικά και ανησυχούμε όλοι και δεν έιμαστε για τίποτα απολυτα σίγουροι. Αλλά αφήστε μας βρε παδιά, να αισιοδοξούμε ,όταν μας δίνεται η ευκαιρία !!!
Άλλωστε, αν διοριστούμε όσοι έχουμε σειρά με το σπαθί μας , θα ανοίξει ο δρόμος και για τους υπολοιπους. Μακάρι να κάνω λάθος ,αλλά επειδή δεν πιστεύω στο "κακό το μάτι" , εύχομαι τελικά να πάνε όλα κατ'ευχήν ! Για όλους !

Αποσυνδεδεμένος physicaest

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 698
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Koλωνακι (Πλατεια)1920
    • Προφίλ
Και κάτι τελευταίο που το λέω με πίκρα : αντί όλοι οι συνάδελφοι να "στέλνουν' όλη τη θετική ενέργειά τους για όσους αγωνιών ,κάποιοι φροντίζουν να μιζεριάζουν και να λένε τα δικά τους μάυρα σενάρια, παρόλο που ΟΛΟΙ οι άλλοι , εφημερίδες, ΜΜΕ, υπουργοί, λένε τα ακριβώς αντίθετα. Φυσικά και ανησυχούμε όλοι και δεν έιμαστε για τίποτα απολυτα σίγουροι. Αλλά αφήστε μας βρε παδιά, να αισιοδοξούμε ,όταν μας δίνεται η ευκαιρία !!!
Άλλωστε, αν διοριστούμε όσοι έχουμε σειρά με το σπαθί μας , θα ανοίξει ο δρόμος και για τους υπολοιπους. Μακάρι να κάνω λάθος ,αλλά επειδή δεν πιστεύω στο "κακό το μάτι" , εύχομαι τελικά να πάνε όλα κατ'ευχήν ! Για όλους !

Αν διορισει ολο το 60% φετος,του χρονου (εκτος ισως απο μερικους επιλαχοντες ) τι θα διορισει στη θεση του 60% ???
Μηπως θα κανει γραπτο ΑΣΕΠ το 2010 ???

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ

Άλλωστε, αν διοριστούμε όσοι έχουμε σειρά με το σπαθί μας , θα ανοίξει ο δρόμος και για τους υπολοιπους.

αυτό είναι το πιο σωστό που έχει ειπωθεί!
μπράβο σου Sun!
έτσι ακριβώς είναι!
αν διοριστούν φέτος αυτοί που ανέμεναν να διοριστούν, τότε μπορούμε κι εμείς ,που αναμέναμε την επόμενη χρονιά, να διοριστούμε!
μπράβο σου!

Αποσυνδεδεμένος dmath

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 622
    • Προφίλ
Και εγώ αντιτίθεμαι λέγοντας ότι αυτά που έγραψα μου τα είπε ο κ. Σταθιάς. Σήμερα μου είπε τα ακόλουθα. Ενημέρωσε τους συναδέλφους σου στο φόρουμ ότι θα προσληφθούν γύρ στους 300 φιλολόγους. Δεν ήταν προσωπικές μου εκτιμήσεις. Εσύ αυτά που υποστηρίζεις στα είπε κάποιος από το υπουργείο ή είναι δικές σου προβλέψεις σύμφωνα με αυτά που διαβάζεις και ακούς?

Για μαθηματικούς σου είπε ;
Το σύμπαν είναι άπειρο , η βλακεία των ανθρώπων είναι άπειρη ! Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος !
                                              ''Αλμπερτ Αινστάιν''

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Όχι, γιατί ρώτησα μόνο για φιλόλογους.

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Όχι, γιατί ρώτησα μόνο για φιλόλογους.

φιλολόγους ειδικής αγωγής;;  ;D

Αποσυνδεδεμένος Βικη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 242
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02 Κοιτάω πάντα μπροστά!
    • Προφίλ
Τελικά νομίζω ότι κάποιοι όταν ακούν ότι συνάδελφοι τους θα διοριστουν ,βγάζουν ...σπυρακια. Γιατί άραγε  ; Ζηλεια ή κακία ; Απλά θα πω το εξής : όσοι είναι διοριστεοι ,το πέτυχαν με την αξία τους. Εύχομαι ειλικρινά όλοι να διοριστουν απ´όλες τις κατηγορίες ! Αλλά κι εμείς που δικαιωματικά περιμένουμε ως, δεν πειράζει βρε παιδιά : ας διοριστουμε επιτέλους ! Αν μας το επιτρέπετε ,βέβαια...
 
sun, αν αναφέρεσαι σε μένα,( και επειδή το έχουμε ξανασυζητήσει), δε θα μπω στην ίδια διαδικασία...
παρατηρώ όμως ότι εμπλέκεις στις απαντήσεις σου ειρωνικά σχόλια και χαρακτηρισμούς επί προσωπικού, οι οποίοι, αν μη τι άλλο, δε χωρούν σε μια ανταλλαγή σεβαστών από κάθε πλευρά απόψεων..


Αποσυνδεδεμένος Sun

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1433
  • Φύλο: Άντρας
  • αιτία ελομένου ' θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Τελικά νομίζω ότι κάποιοι όταν ακούν ότι συνάδελφοι τους θα διοριστουν ,βγάζουν ...σπυρακια. Γιατί άραγε  ; Ζηλεια ή κακία ; Απλά θα πω το εξής : όσοι είναι διοριστεοι ,το πέτυχαν με την αξία τους. Εύχομαι ειλικρινά όλοι να διοριστουν απ´όλες τις κατηγορίες ! Αλλά κι εμείς που δικαιωματικά περιμένουμε ως, δεν πειράζει βρε παιδιά : ας διοριστουμε επιτέλους ! Αν μας το επιτρέπετε ,βέβαια...
 
sun, αν αναφέρεσαι σε μένα,( και επειδή το έχουμε ξανασυζητήσει), δε θα μπω στην ίδια διαδικασία...
παρατηρώ όμως ότι εμπλέκεις στις απαντήσεις σου ειρωνικά σχόλια και χαρακτηρισμούς επί προσωπικού, οι οποίοι, αν μη τι άλλο, δε χωρούν σε μια ανταλλαγή σεβαστών από κάθε πλευρά απόψεων..


Αναφέρομαι σε όλους εκέινους που ,ενω όλοι οι επίσημοι φορείς διαβεβαιώνυν ότι διορισμοί φέτος θα γίνουν κανονικά, συνεχίζουν να το αμφισβητούν άμεσα ή έμμεσα . Δεν καταλαβαίνω ειλικρινά πού αποσκοπούν. Αν τώρα συμπεριλαμβάνεις τον εαυτό σου σε αυτούς, αυτό δεν είναι πρόβλημα δικό μου.

Αποσυνδεδεμένος alexel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60 Νηπιαγωγός
    • Προφίλ
Συγχωνεύονται γραφεια Αθμιας και Βθμιας Εκ/σης των νομών και νομαρχιών.

http://www.alfavita.gr/wn/des.php?kwdikos=2836
-Τα παιδιά δεν μαθαίνουν από τα παραμύθια πως υπάρχουν δράκοι.Από τα παραμύθια μαθαίνουν πως οι δράκοι μπορούν να νικηθούν. Σκωτ Φιτζέραλντ.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161095
  • Σύνολο θεμάτων: 19227
  • Σε σύνδεση σήμερα: 471
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 391
Σύνολο: 402

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.09 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.