*

Αποστολέας Θέμα: Πόσοι φιλόλογοι θα διοριστούν το 2011 - 12 (μόνιμοι, ΑΚΩ, ΑΜΩ)  (Αναγνώστηκε 518280 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tihea

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1661
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΑΣΕΠ=Αποτελεσματικό Σύστημα Εξόντωσης Πτυχιούχων
    • Προφίλ
Λέτε σήμερα να έχουμε Πίνακες Αναπληρωτών ;

επειδή οι επίσημοι πίνακες δε βλέπω να βγαίνουν υπάρχει κάπου καποιος πίνακας εκτίμησης για αναπληρωτες και 24μηνο για φιλολόγους;

Προς το παρόν κοίταξε εδώ για πίνακα πρόβλεψης γιατί οι πίνακες του υπουργείου προβλέπεται να βγούν την επόμενη εβδομάδα. (Πήρα κι εγώ τηλ , άλλες πληροφορίες δε μπόρεσα να μάθω.)

http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=18418.0
Η γοητεία του πληθυντικού αριθμού και η μοναξιά του σχοινοβάτη εκπαιδευτικού.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος kwnstantina

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 135
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
αυτος ο πινακας ειναι σχετικα παλιος κ δειχνει προβλεψη μονο για 40% και 24μηνο... κανενας για αναπληρωτες;;;; εγω παντως εμαθα για περιπου 400 προσληψεις. Θα απορροφηθει λεει σχεδον ολο το 60-40 (περιπου το 80%) και οι υπολοιποι του χρονου καθως κ 24μηνιτες... για αναπληρωτες εμαθα περιπου για 500-600 πληρους! Απο αλλη πηγη (συνδικαλιστικη του ΠΑΣΟΚ) εμαθα οτι θα ειναι τοσοι οντως οι διορισμοι κ 600-700 πληρους.... Ειδομεν!

Αποσυνδεδεμένος tihea

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1661
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΑΣΕΠ=Αποτελεσματικό Σύστημα Εξόντωσης Πτυχιούχων
    • Προφίλ
αυτος ο πινακας ειναι σχετικα παλιος κ δειχνει προβλεψη μονο για 40% και 24μηνο... κανενας για αναπληρωτες;;;; εγω παντως εμαθα για περιπου 400 προσληψεις. Θα απορροφηθει λεει σχεδον ολο το 60-40 (περιπου το 80%) και οι υπολοιποι του χρονου καθως κ 24μηνιτες... για αναπληρωτες εμαθα περιπου για 500-600 πληρους! Απο αλλη πηγη (συνδικαλιστικη του ΠΑΣΟΚ) εμαθα οτι θα ειναι τοσοι οντως οι διορισμοι κ 600-700 πληρους.... Ειδομεν!

Σ' ευχαριστούμε για τις πληροφορίες!! Πίνακας πρόβλεψης αναπληρωτών λίγο δύσκολο να βγει και να είναι αξιόπιστος, πρέπει να υπολογιστούν και τα δυσπρόσιτα , είναι και οι οτεκίτες... κλπ.

Αριθμό περίπου 24μηνιτών για φέτος δε σου είπαν???
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 20, 2010, 10:58:01 πμ από tihea »
Η γοητεία του πληθυντικού αριθμού και η μοναξιά του σχοινοβάτη εκπαιδευτικού.

Αποσυνδεδεμένος Rwxanh

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1501
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση -ΠΕ02
    • Προφίλ
Δεύτερη πληροφορία (μετά τον physikos13) σχετικά με απορρόφηση του 60-40 σε ποσοστό 80%. Ευχαριστούμε πολύ παιδιά για την ενημέρωση και ας ελπίσουμε να βγείτε αληθινοί!
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Του χρόνου αφου απορροφηθεί όλο το φετινό 24μηνο, η βάση του 40% δε θα είναι στο 22+;;;;
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος Evnikim

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
μάλλον  θα πάρει τους 240 του ΑΣΕΠ, 160 40% και πιστεύω ότι απο τους 350 που θα έχουν 24μηνο και ΑΣΕΠ...κάποιοι γύρω στους 50 θα πάνε με το 40%..οπότε θα μείνουν 300 24μηνιτες με ΑΣΕΠ πιστεύω ότι θα παρει τους 100...

δηλαδή 400 σίγουρα ίσως 500....
Σύμφωνα με όσα έχουν ανακοινωθεί δεν πρέπει να πάρει τους υποψήφιους διοριστέους σε 3 δόσεις? Δηλαδή 2010 2011 2012?
Εγώ έχω καταλάβει τις τρεις δόσεις ως 2009, 2010 και 2011. Η α' δόση έχει ήδη διοριστεί. Κατόπιν ακολούθησε η ανακοίνωση περί περικοπής των υπόλοιπων διορισμών στην παιδεία κατά 50%. Επομένως η β' δόση διασπάστηκε σε 2 δόσεις.

Αποσυνδεδεμένος MANAXOS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Του χρόνου αφου απορροφηθεί όλο το φετινό 24μηνο, η βάση του 40% δε θα είναι στο 22+;;;;
ΠΟΙΑ ΒΑΣΗ????? 22???? ΕΑΝ ΠΑΡΕΙ ΤΟ 80% ΑΠΟ ΤΟ 40% ΦΕΤΟΣ, Η ΒΑΣΗ ΘΑ ΑΝΕΒΕΙ ΣΤΑ 31 ΜΟΡΙΑ!!!
ΚΑΛΑ, ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΑΠΟΡΡΟΦΗΘΟΥΝ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ 24ΜΗΝΙΤΕΣ ΣΤΟ 40 ΚΑΙ Η ΒΑΣΗ ΘΑ ΑΝΕΒΕΙ????
Ο,ΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ  ???

Αποσυνδεδεμένος Lenazagor

  • Συλλέκτης Παραστάσεων
  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 858
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Lenazagor
MANAXOS θα σε παρακαλούσα επίσης να γράφεις με πεζους χαρακτήρες, όπως γράφουν όλοι στο forum και όχι με κεφαλαία

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος MANAXOS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Οτι χειρότερο αυτό το σενάριο!!!Εκτοξεύει τη βάση στα ύψη!!Οι 24μηνίτες διορίζονται με το 40% και όχι με την κατηγορία τους και η βάση ανεβαίνει!!Καλά ειναι καλά εκεί πέρα όλοι τους??
Δείτε  τον πίνακα διορισμών όπως έχει υπολογιστέι, κάντε τους υπολογισμούς και θα ανακαλύψετε την εφιαλτικότητα του σεναρίου!!!!
ΑΙΣΧΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

http://www.editgrid.com/explore/user/gregoryy/PE02_editgrid

(Συγγνώμη για τα κεφαλαία)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 20, 2010, 12:50:08 μμ από MANAXOS »

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Υπομονή! Από το Νοέμβρη που ακούστηκε ότι η $%#@* θα αλλάξει τα πάντα, έχουν ακουστεί σενάρια και σενάρια! Η ίδια έχει κάνει  βαρύγδουπες ανακοινώσεις που δε θα της βγουν με όλες αυτές τις συνταξιοδοτήσεις. Π.χ. φέτος θα είναι απίστευτα τα κενά, πώς θα προσλάβει 70% λιγότερους αναπληρωτές;;; Το ίδιο θα συμβεί και με τους μόνιμους διορισμούς. Νομίζω...και (θέλω να) πιστεύω!
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος tihea

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1661
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΑΣΕΠ=Αποτελεσματικό Σύστημα Εξόντωσης Πτυχιούχων
    • Προφίλ
Δεν έχεις άδικο... Εξαρτάται βέβαια από το πόσους τέλος πάντων 24μηνίτες θα πάρει.

Πάντως αν δούμε τους αριθμούς με βάση τα ως τώρα στοιχεία, το 80% των ασεπιτών είναι περίπου 200 (192...)  . Με αυτό ως δεδομένο, το 40% είναι γύρω στους 110-120. Αν οι διορισμοί σε σύνολο είναι γύρω στους 400 τότε από το 24μηνο παίζει να είναι γύρω στους 70.. Αυτοί αφαιρούνται από το 40% άρα η βάση του θα φτάσει γύρω στο 190... του πίνακα καθαρής. Για φέτος μιλάμε πάντα.

Δεν ξέρω κατά πόσο το σκεπτικό είναι σωστό. Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει με τους υπολογισμούς, θα του είμαστε υπόχρεοι.
Η γοητεία του πληθυντικού αριθμού και η μοναξιά του σχοινοβάτη εκπαιδευτικού.

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Τihea, τι εννοείς: "[η βάση του θα φτάσει γύρω στο 190... /u]";;; Μήπως εννοείς Α/Α στον πίνακα; Μόρια πόσα θα έχει περίπου ο τελευταίος διοριστέος;
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος MANAXOS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Δεν έχεις άδικο... Εξαρτάται βέβαια από το πόσους τέλος πάντων 24μηνίτες θα πάρει.

Πάντως αν δούμε τους αριθμούς με βάση τα ως τώρα στοιχεία, το 80% των ασεπιτών είναι περίπου 200 (192...)  . Με αυτό ως δεδομένο, το 40% είναι γύρω στους 110-120. Αν οι διορισμοί σε σύνολο είναι γύρω στους 400 τότε από το 24μηνο παίζει να είναι γύρω στους 70.. Αυτοί αφαιρούνται από το 40% άρα η βάση του θα φτάσει γύρω στο 190... του πίνακα καθαρής. Για φέτος μιλάμε πάντα.

Δεν ξέρω κατά πόσο το σκεπτικό είναι σωστό. Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει με τους υπολογισμούς, θα του είμαστε υπόχρεοι.

Με 70 24μηνίτες, εμένα μου βγαίνει η βάση 31, 7 μόρια, δηλαδή στη θέση 138.

Αποσυνδεδεμένος tihea

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1661
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΑΣΕΠ=Αποτελεσματικό Σύστημα Εξόντωσης Πτυχιούχων
    • Προφίλ
Τihea, τι εννοείς: "[η βάση του θα φτάσει γύρω στο 190... /u]";;; Μήπως εννοείς Α/Α στον πίνακα; Μόρια πόσα θα έχει περίπου ο τελευταίος διοριστέος;

Οι 24μηνίτες που θα φύγουν μέσω του πίνακα 24μηνιτών, ανήκουν και στον πίνακα διορισμών καθαρής προϋπηρεσίας. Άρα, αν πάρει πχ 70 από τον πίνακα 24μηνου και πχ 120  από 40%, κοιτώντας τον πίνακα πρόβλεψης , για να δούμε χονδρικά πάντα τη βάση του 40% θα φτάσουμε στο 190 περίπου... δλδ γύρω στα 30,8 μόρια . Κατά προσέγγιση πάντα μιλάμε...
Αλλά στον πίνακα του υπουργείου που θα βγει, να μην ξεχνάμε ότι θα υπάρχουν και οτεκίτες και κάποιοι προερχόμενοι από εξωτερικό και Κύπρο (όπως ακούστηκε) άρα ο αριθμός αυτός και ποιοι θα βρίσκονται εκεί κοντά στο 190... είναι άγνωστο.
Και πάνω απ' όλα , δε γνωρίζουμε τελικά πόσους 24μηνίτες σκοπεύει να πάρει!!!!
Η γοητεία του πληθυντικού αριθμού και η μοναξιά του σχοινοβάτη εκπαιδευτικού.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160723
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 413
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 368
Σύνολο: 368

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.052 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.