*

Αποστολέας Θέμα: Πόσοι φιλόλογοι θα διοριστούν το 2011 - 12 (μόνιμοι, ΑΚΩ, ΑΜΩ)  (Αναγνώστηκε 518919 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος eri02

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1085
  • χαμογελά η ζωή σε όποιον έχει πίστη και αντοχή....
    • Προφίλ
άλλος με τη βάρκα μας...??????

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Μη μασάτε ότι σας λένε . Οι συνταξιοδοτήσεις μέχρι το 13 -14 θα είναι πολλές .Αυτό το ξέρει το υπουργείο και για αυτό το λόγο και για άλλους κομματικούς ΚΥΡΙΩς έκανε της συγχωνεύσεις .Το θέμα είναι εμείς που έχουμε φτάσει κάπου να μην αφήσουμε να γίνει ΑΣΕΠ στην ώρα του .Ας τον καθυστερήσει λίγο ακόμα ... ;D

συγνώμη???????????νομίζεις ότι μόνο εσείς που φτάσατε κάπου , όπως λες,  υπάρχετε στον κόσμο τούτο?κι αυτοί που περιμένουν τον ασεπ να γίνει ''στην ώρα του'' διατηρώντας έτσι μια μικρή ελπίδα να βρουν δουλειά δεν είναι άνθρωποι? έλεος πια...........δυστυχώς ο καθένας κοιτάει το τομάρι του  και μόνο αυτό .. άλλος ένας λόγος που φτάσαμε εδώ!!!

και εσύ που θες να γίνει ΑΣΕΠ?????????????? τι κοιτάς?????????????

όλοι ενδιαφερόμαστε για τον εαυτό μου....είναι η εποχή του ατομικισμού...



λογικό είναι αυτός που έχει ενάν καλό ΑΣΕΠ και πήγε αναπληρωτής φέτος και πέρσυ και θα πάει και του χρόνου να θέλει να μη γίνει ο ΑΣΕΠ..να καθυστερήσει άλλη μια χρονιά ώστε με 4 χρόνια αναπλήρωσης και 35-40 μήνες προϋπηρεσίας στο νέο διαγωνισμό να έχει μεγάλο πλεονέκτημα!!!!!!!!

Παιδια δυστυχως αυτο ετσι ακριβως ειναι.. Ειμαι κι εγω σε αυτη την κατηγορια.. Ετσι οπως εγιναν τα πραγματα με "συμφερει" να εχω οσο το δυνατον περισσοτερη προυπηρεσια οοοοταν γινει ο ρημαδοασεπ! Γιατι εχω δωσει τοσες φορες που δεν αντεχω αλλο. Ασε που νομιζα πως δε θα χρειαστει να ξαναδωσω ΠΟΤΕ. Ετσι οπως ηταν τα συστημα ο καθενας εχει διαφορετικο "συμφερον" σε αυτη τη φαση. Δεν υπαρχει ομως κανενας, μα κανενας λογος για διαπληκτισμους!!!!!!!!! Ολοι ερμαια των αποφασεων του υπουργειου ειμαστε και της χρεωκοπιας του κρατους...  Δεν εξερταται απο κανενα μας τι αποφαση θα παρθει οσο κι αν προτιμαμαι τη μια εξελιξη ή την αλλη... Τους μαθητες μου θεωρω ανωριμους που μαλωνουν χωρις λογο αλλα τα παιδια δικαιολογουνται λογω ηλικιας.... Εμεις ομως;;;;;;;;;;;;;;;;  :-\

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Εκτος απο τις συγχωνευσεις λετε τελικα να προχωρησουν και σε αυξηση ωραριου;;;; Δεν αντεχω αλλα τετοιου ειδους νεα  :-[  :-\ :(

Αποσυνδεδεμένος KYRINIS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 302
    • Προφίλ
Εκτος απο τις συγχωνευσεις λετε τελικα να προχωρησουν και σε αυξηση ωραριου;;;; Δεν αντεχω αλλα τετοιου ειδους νεα  :-[  :-\ :(

Εκτός από το συναίσθημα της μη αντοχής, μήπως θα έπρεπε να κινητοποιηθούμε και λίγο σοβαρά όμως???

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος KYRINIS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 302
    • Προφίλ
Μη μασάτε ότι σας λένε . Οι συνταξιοδοτήσεις μέχρι το 13 -14 θα είναι πολλές .Αυτό το ξέρει το υπουργείο και για αυτό το λόγο και για άλλους κομματικούς ΚΥΡΙΩς έκανε της συγχωνεύσεις .Το θέμα είναι εμείς που έχουμε φτάσει κάπου να μην αφήσουμε να γίνει ΑΣΕΠ στην ώρα του .Ας τον καθυστερήσει λίγο ακόμα ... ;D

συγνώμη???????????νομίζεις ότι μόνο εσείς που φτάσατε κάπου , όπως λες,  υπάρχετε στον κόσμο τούτο?κι αυτοί που περιμένουν τον ασεπ να γίνει ''στην ώρα του'' διατηρώντας έτσι μια μικρή ελπίδα να βρουν δουλειά δεν είναι άνθρωποι? έλεος πια...........δυστυχώς ο καθένας κοιτάει το τομάρι του  και μόνο αυτό .. άλλος ένας λόγος που φτάσαμε εδώ!!!

και εσύ που θες να γίνει ΑΣΕΠ?????????????? τι κοιτάς?????????????

όλοι ενδιαφερόμαστε για τον εαυτό μου....είναι η εποχή του ατομικισμού...



λογικό είναι αυτός που έχει ενάν καλό ΑΣΕΠ και πήγε αναπληρωτής φέτος και πέρσυ και θα πάει και του χρόνου να θέλει να μη γίνει ο ΑΣΕΠ..να καθυστερήσει άλλη μια χρονιά ώστε με 4 χρόνια αναπλήρωσης και 35-40 μήνες προϋπηρεσίας στο νέο διαγωνισμό να έχει μεγάλο πλεονέκτημα!!!!!!!!

Παιδια δυστυχως αυτο ετσι ακριβως ειναι.. Ειμαι κι εγω σε αυτη την κατηγορια.. Ετσι οπως εγιναν τα πραγματα με "συμφερει" να εχω οσο το δυνατον περισσοτερη προυπηρεσια οοοοταν γινει ο ρημαδοασεπ! Γιατι εχω δωσει τοσες φορες που δεν αντεχω αλλο. Ασε που νομιζα πως δε θα χρειαστει να ξαναδωσω ΠΟΤΕ. Ετσι οπως ηταν τα συστημα ο καθενας εχει διαφορετικο "συμφερον" σε αυτη τη φαση. Δεν υπαρχει ομως κανενας, μα κανενας λογος για διαπληκτισμους!!!!!!!!! Ολοι ερμαια των αποφασεων του υπουργειου ειμαστε και της χρεωκοπιας του κρατους...  Δεν εξερταται απο κανενα μας τι αποφαση θα παρθει οσο κι αν προτιμαμαι τη μια εξελιξη ή την αλλη... Τους μαθητες μου θεωρω ανωριμους που μαλωνουν χωρις λογο αλλα τα παιδια δικαιολογουνται λογω ηλικιας.... Εμεις ομως;;;;;;;;;;;;;;;;  :-\

Με 35-40 μήνες προυπηρεσία και να μη διορίζεται κάποιος? Και το δεχόμαστε ελαφρά τη καρδία???  Ε ΝΑΙ,ΜΑΣ ΑΞΙΖΕΙ.

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Εκτος απο τις συγχωνευσεις λετε τελικα να προχωρησουν και σε αυξηση ωραριου;;;; Δεν αντεχω αλλα τετοιου ειδους νεα  :-[  :-\ :(

Εκτός από το συναίσθημα της μη αντοχής, μήπως θα έπρεπε να κινητοποιηθούμε και λίγο σοβαρά όμως???

Εχεις δει εσυ καμια κινητοποιηση να φερνει αποτελεσματα;;; Και δεν ειναι γενικης φυσεως η ερωτηση!! Μιλαω για τον κλαδο των εκπαιδευτικων τα τελευταια χρονια.. Ή πιστευεις οτι στη χρεωκοπημενη Ελλαδα θα γινει κατι εκτος μνημονιου;;!

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Συνάδελφοι συγγνώμη για το άσχετο θέμα αλλά δεν βρίσκω πουθενά ανάλογη συζήτηση. Πόσες μέρες άδειας δικαιούται ένας αναπληρωτής? Διότι μου είπαν στο σχολείο ότι δικαιούται 7 και ισχύουν από Ιανουάριο του ενός έτους μέχρι Ιανουάριο του α΄λλου...Γιατί εγώ πίστευα πως οι άδειες μετράνε από την έναρξη της σύμβασής μας και λήγουν με τη λήξη της...

Αποσυνδεδεμένος kkre1827

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
    • Προφίλ
Την εκδοχή να ισχύσουν από του χρόνου οι αλλαγές στην Τεχνική εκπαίδευση με το Τεχνολογικό Λύκειο και την εισαγωγή γενικής ειδικότητας μαθημάτων στον νέο τύπου σχολείου-υπενθυμίζω ότι υπάρχουν 109 ΕΠΑΣ σε όλη την Ελλάδα απ΄οπου έχουν εξοβελίστεί τα μαθήματα γενικής παιδείας-νομίζω ότι θα αποτελέσει βασικό παράγοντα στις προσλήψεις μονίμων και κυρίως των αναπληρωτών...

Αποσυνδεδεμένος ιπποτης

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Φύλο: Άντρας
  • Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ
    • Προφίλ
ΠΑΙΔΙΑ  ΤΩΡΑ  ΜΕ  ΤΙΣ  ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΕΙΣ  ΤΩΝ  ΣΧΟΛΕΙΩΝ  ΤΙ  ΜΕΛΛΕΙ  ΓΕΝΕΣΘΑΙ;  ΕΧΟΥΜΕ  ΚΑΜΙΑ  ΕΛΠΙΔΑ  ΝΑ  ΔΙΟΡΙΣΤΟΥΜΕ;  ΜΕ  ΜΑΣ  ΠΟΥ  ΕΙΜΑΣΤΕ  ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΟΙ  ΣΤΟΥΣ  ΠΙΝΑΚΕΣ  ΤΙ ΘΑ  ΓΙΝΕΙ; 

Αποσυνδεδεμένος KYRINIS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 302
    • Προφίλ
Εκτος απο τις συγχωνευσεις λετε τελικα να προχωρησουν και σε αυξηση ωραριου;;;; Δεν αντεχω αλλα τετοιου ειδους νεα  :-[  :-\ :(

Εκτός από το συναίσθημα της μη αντοχής, μήπως θα έπρεπε να κινητοποιηθούμε και λίγο σοβαρά όμως???

Εχεις δει εσυ καμια κινητοποιηση να φερνει αποτελεσματα;;; Και δεν ειναι γενικης φυσεως η ερωτηση!! Μιλαω για τον κλαδο των εκπαιδευτικων τα τελευταια χρονια.. Ή πιστευεις οτι στη χρεωκοπημενη Ελλαδα θα γινει κατι εκτος μνημονιου;;!

Μέσα στην ιστορία, όλες οι ανατροπές συνέβησαν κατόπιν κινητοποιήσεων, εξεγέρσεων κλπ.Η ιστορική μνήμη βρίθει παραδειγμάτων. Όσο για το ''μονόδρομο''του μνημονίου, φαίνεται ότι ο ΓΑΠ έκανε καλή πλύση εγκεφάλου.

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Καλημέρα συνάδελφοι,Χρόνια Πολλά,Χριστός Ανέστη.Θυμάται κάποιος(Αρίστος) πόσους φιλολόγους διόρισε φέτος ;Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος dessi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 523
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλημέρα συνάδελφοι,Χρόνια Πολλά,Χριστός Ανέστη.Θυμάται κάποιος(Αρίστος) πόσους φιλολόγους διόρισε φέτος ;Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Νομίζω γύρω στους 250 μόνιμους + ειδικές κατηγορίες (πολυτεκνοι κτλ) = 280 + -

Αναπληρωτές έφτασε στον πίνακα 1200 ++

Στο παραπάνω νούμερο προσθέτεις και 20% πολύτεκνοι.

Δεν πρέπει να είναι όμως τόσοι διότι κάποιοι δεν δέχτηκαν πρόσληψη.

Αποσυνδεδεμένος KYRINIS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 302
    • Προφίλ
Καλημέρα συνάδελφοι,Χρόνια Πολλά,Χριστός Ανέστη.Θυμάται κάποιος(Αρίστος) πόσους φιλολόγους διόρισε φέτος ;Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Πήραν 204 από το 60%, 136 από το 40%, 85 από το 24μηνο και περίπου 30-40 ειδικές κατηγορίες. Σύνολο: Περίπου 465 άτομα. (Μόνιμους) +
1200++ αναπληρωτές.

Αποσυνδεδεμένος dessi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 523
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλημέρα συνάδελφοι,Χρόνια Πολλά,Χριστός Ανέστη.Θυμάται κάποιος(Αρίστος) πόσους φιλολόγους διόρισε φέτος ;Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Πήραν 204 από το 60%, 136 από το 40%, 85 από το 24μηνο και περίπου 30-40 ειδικές κατηγορίες. Σύνολο: Περίπου 465 άτομα. (Μόνιμους) +
1200++ αναπληρωτές.

Εχει δικιο. Παρέλειψα τους διοριστέους ΑΣΕΠ.  :-\

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161083
  • Σύνολο θεμάτων: 19227
  • Σε σύνδεση σήμερα: 476
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 448
Σύνολο: 463

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.