*

Αποστολέας Θέμα: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)  (Αναγνώστηκε 994571 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος martha.fa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3528 στις: Απρίλιος 12, 2016, 08:44:43 μμ »
το ίδιο και για την προυπηρεσία ενα κουμπακι το 9 το κανει 90...... και δεν υπάρχει και γραπτο.......
Τι εννοείς; σοβαρα ρωτάω

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος crown1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 205
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3529 στις: Απρίλιος 12, 2016, 09:07:47 μμ »
Τι εννοείς; σοβαρα ρωτάω
εχει την ίδια σοβαρότητα με τον ισχυρισμό του από πανω. όποιος πιστεύει το πάνω γιατι να μην πιστέψει και αυτό που γράφω εγώ.
προσωπικά παρα την σαπίλα που βασιλεύει,  πιστευω οτι δεν γίνεται κανενα από τα δυο.

Αποσυνδεδεμένος Empire

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3530 στις: Απρίλιος 12, 2016, 09:27:48 μμ »
Πέραν των σεναρίων πρόσληψης, σ'ότι αφορά την πρόσληψη αναπληρωτών για ακόμα μια φορά "ριγμένοι" είναι οι νεότεροι πτυχιούχοι διότι δεν μπορώ να διακρίνω κάποια ευκαιρία γι'αυτούς απο την στιγμή μάλιστα που τα λεγόμενα "κοινωνικά" κριτήρια δεν περιλαμβάνουν ανεργία(βάσει ΟΑΕΔ) πάρα μόνο τους γνωστούς "πελάτες"/"ομάδες"(πολύτεκνους-τρίτεκνους).
Με απλά λόγια ένας νέος πτυχιούχος(απο το 2008 και έπειτα) και με καλό βαθμό πτυχίου και μεταπτυχιακό και εννοείται χωρίς ΑΣΕΠ(απο την στιγμή που δεν έγινε ΠΟΤΕ ΑΣΕΠ μετά το 2008) παραμένει "ριγμένος" απο την προυπηρεσία των κλειστών πινάκων(έστω και αν αυτή έχει ένα αυτονόητο "ταβάνι") αλλά και απο τις διαχρονικά ευνοημένες "ομάδες".Ουδεμία ευκαιρία στους νεότερους πτυχιούχους...τρόπος του λέγειν δλδ "νεότεροι".
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 12, 2016, 09:33:11 μμ από Empire »

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3531 στις: Απρίλιος 12, 2016, 09:39:33 μμ »

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ :Υπήρξε συμφωνία με ΟΛΜΕ για το νέο σύστημα πρόσληψης αναπληρωτών
ΟΛΜΕ : Μέχρι να γίνουν δεκτές οι θέσεις μας δεν μπορούμε να συμφωνήσουμε


http://www.esos.gr/arthra/43444/ypoyrgeio-ypirxe-symfonia-me-olme-gia-neo-systima-proslipsis-anapliroton

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Θεοφανώ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3532 στις: Απρίλιος 12, 2016, 09:48:07 μμ »
Eνώ και εμείς που είχαμε την ευκαιρία το2009 και δώσαμε στον ΑΣΕΠ και δεν διοριστήκαμε για 0,50 δεν εργαστήκαμε ούτε μία χρονιά ως αναπληρωτές. Τουλάχιστον δεν κουραστήκατε να διαβάζετε 1,5-2 χρόνα για ένα αδειανό πουκαμισο, δεν απογοητεύτηκατε και διατηρείτε την αισιοδοξία της ηλικίας σας, ενώ εμείς είμαστε 39+ και δεν βλέπουμε φως παρά μόνο μέσω δικαστηρίων

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3533 στις: Απρίλιος 12, 2016, 09:48:29 μμ »
To θέμα κλειδώνεται (μετά από αναφορές) μέχρι να διαγραφούν μηνύματα "άσχετα" και να επικρατήσει ηρεμία
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3534 στις: Απρίλιος 12, 2016, 09:56:25 μμ »
Συνεχίστε την συζήτηση επί του θέματος και μόνον.
Προσωπικές αντιπαραθέσεις πυροδοτούν και υποδαυλίζουν τον διάλογο χωρίς να προσφέρουν τίποτα.
Κάθε άποψη είναι σεβαστή αρκει να είναι τεκμηριωμένη ώστε να αποβαίνει εποικοδομητική.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3535 στις: Απρίλιος 12, 2016, 10:21:50 μμ »
Eνώ και εμείς που είχαμε την ευκαιρία το2009 και δώσαμε στον ΑΣΕΠ και δεν διοριστήκαμε για 0,50 δεν εργαστήκαμε ούτε μία χρονιά ως αναπληρωτές. Τουλάχιστον δεν κουραστήκατε να διαβάζετε 1,5-2 χρόνα για ένα αδειανό πουκαμισο, δεν απογοητεύτηκατε και διατηρείτε την αισιοδοξία της ηλικίας σας, ενώ εμείς είμαστε 39+ και δεν βλέπουμε φως παρά μόνο μέσω δικαστηρίων
κοίτα δεν ξέρω τι κλάδος είσθε αλλά όσο υπήρχε η ωρομισθία των 11 ώρων μπορούσε κάποιος με ένα μέτριο ασεπ ή και χαμηλότερο να ξεκινήσει να δουλεύει βάζοντας επαρχία και τοτε που ακόμα ήταν τα δυσπρόσιτα να ανεβαίνει κούτσα κούτσα στον πίνακα...ήταν ένα καλό κίνητρο για να πάει κανείς ...μετά ήλθε στο 24μηνο του Στυλιανιδη , το οποίο ανεξάρτητα από το αν έστεκε  συνταγματικά λειτουργούσε ως ένα καλό κίνητρο για να  πάει κάποιος ή να συνεχίσει να πηγαίνει αναπληρωτής ή ωρομίσθιος , μιλάω για πριν το 2010 ...βέβαια δεν ήταν όλα τα δεδομένα ίδια για ολους τους κλάδους...κι εγώ 37+ είμαι και με το σχέδιο Φίλη δεν βλέπω φως, καθώς μόνο αντικίνητρα δίνει ...απαξίωση των κόπων μου (και των κόπων μας) μετά 5 χρόνια σε δυσπρόσιτα...και 8 χρόνια  ωρομισθίας και αναπλήρωσης :(
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 12, 2016, 10:23:39 μμ από portokali »

Αποσυνδεδεμένος mpi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 533
  • Φύλο: Άντρας
  • nothing
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3536 στις: Απρίλιος 12, 2016, 10:28:55 μμ »
κοίτα δεν ξέρω τι κλάδος είσθε αλλά όσο υπήρχε η ωρομισθία των 11 ώρων μπορούσε κάποιος με ένα μέτριο ασεπ ή και χαμηλότερο να ξεκινήσει να δουλεύει βάζοντας επαρχία και τοτε που ακόμα ήταν τα δυσπρόσιτα να ανεβαίνει κούτσα κούτσα στον πίνακα...ήταν ένα καλό κίνητρο για να πάει κανείς ...μετά ήλθε στο 24μηνο του Στυλιανιδη , το οποίο ανεξάρτητα από το αν έστεκε  συνταγματικά λειτουργούσε ως ένα καλό κίνητρο για να  πάει κάποιος ή να συνεχίσει να πηγαίνει αναπληρωτής ή ωρομίσθιος , μιλάω για πριν το 2010 ...βέβαια δεν ήταν όλα τα δεδομένα ίδια για ολους τους κλάδους...κι εγώ 37+ είμαι και με το σχέδιο Φίλη δεν βλέπω φως, καθώς μόνο αντικίνητρα δίνει ...απαξίωση των κόπων μου (και των κόπων μας) μετά 5 χρόνια σε δυσπρόσιτα...και 8 χρόνια  ωρομισθίας και αναπλήρωσης :(

Portokali θα πάνε άλλοι στην θέση του. Χιλιάρικο + Ασφάλιση δεν βρίσκεις πουθενά σήμερα.
Όσο για την Ωρομισθία, τι να πω? Εκτός από κατάπτυστος θεσμός, οι διορισμοί γίνονταν απο τις Διευθύνσεις. Εκεί να δεις τι γινόταν με τα κενά ...
Κουτάκι

Αποσυνδεδεμένος asep2008

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 331
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3537 στις: Απρίλιος 12, 2016, 10:35:22 μμ »
κοίτα δεν ξέρω τι κλάδος είσθε αλλά όσο υπήρχε η ωρομισθία των 11 ώρων μπορούσε κάποιος με ένα μέτριο ασεπ ή και χαμηλότερο να ξεκινήσει να δουλεύει βάζοντας επαρχία και τοτε που ακόμα ήταν τα δυσπρόσιτα να ανεβαίνει κούτσα κούτσα στον πίνακα...ήταν ένα καλό κίνητρο για να πάει κανείς ...μετά ήλθε στο 24μηνο του Στυλιανιδη , το οποίο ανεξάρτητα από το αν έστεκε  συνταγματικά λειτουργούσε ως ένα καλό κίνητρο για να  πάει κάποιος ή να συνεχίσει να πηγαίνει αναπληρωτής ή ωρομίσθιος , μιλάω για πριν το 2010 ...βέβαια δεν ήταν όλα τα δεδομένα ίδια για ολους τους κλάδους...κι εγώ 37+ είμαι και με το σχέδιο Φίλη δεν βλέπω φως, καθώς μόνο αντικίνητρα δίνει ...απαξίωση των κόπων μου (και των κόπων μας) μετά 5 χρόνια σε δυσπρόσιτα...και 8 χρόνια  ωρομισθίας και αναπλήρωσης :(
ποιος σε συντηρουσε στα δυσπροσιτα που πηγαινες κουτσα κουτσα για 11 ωρες ωρομισθιος???πως πληρωνες ενοικιο???εμενες σε καταυλισμο???πες μου τον τροπο.Μην ευλογεις τα 24μηνα του στυλιανιδη γιατι ην συναδελφισα θεοφανω που λεει τον πονο της και δικαιως ο στυλιανιδης και η κομματικη πελατεια του της πηραν τη θεση που δικαιουνταν..αυτο το 0,50!!!!!Μετα τις αποφασεις του ΣΤΕ ειναι υβρις προς τους προσφυγεντες να αναφερεσαι στον Στυλιανιδη.Εχε υποψιν σου οτι πολλοι εχουν στραφει εναντιον του δικαστικα και βγαινουν κι αλλες αποφασεις που αυτη τη φορα καινε και τσουρουφλιζουν!!!!

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3538 στις: Απρίλιος 12, 2016, 10:37:44 μμ »
Portokali θα πάνε άλλοι στην θέση του. Χιλιάρικο + Ασφάλιση δεν βρίσκεις πουθενά σήμερα.
Όσο για την Ωρομισθία, τι να πω? Εκτός από κατάπτυστος θεσμός, οι διορισμοί γίνονταν απο τις Διευθύνσεις. Εκεί να δεις τι γινόταν με τα κενά ...
ποιοι να πάνε mpi; ποιοι; θες να σου πω τι έγινε σήμερα στο νησί που είμαι; μου το έλεγε ένας αποσπασμένος στη ΔΔΕ του νησιού που είμαι...κατέβηκε ένας βιολόγος αναπληρωτής να παρουσιαστεί και έκατσε 2 ώρες και παραιτήθηκε...πλήρους ωραρίου ...έχει ταξί στην Αθήνα ...σκοτώνονται όλοι να κατέβουν τι να σου πω....με ενοίκια  300 κλπ....για την ωρομισθία δεν ξέρω πως λειτουργούσαν όλες οι ΔΔΕ, υπήρχαν και παραγκες...αλλά εγώ προσωπικά πρωτοδούλεψα σε μια δδε (Σάμου) που δεν καλόυσε τον επόμενο ωρομίσθιο  αν δεν έστελνες με fax την άρνησή σου...κι όταν με καλέσαν ,αλλά και άλλους τους ζήτησαν με fax αποδοχή...όταν παρουσιάστηκα τους ρώτησα σιγουρα οι άλλοι αρνήθηκαν  και μου έδειξε ο υπάλληλος τα fax με τις αρνήσεις των άλλων 5-6 αν θυμάμαι καλά που είχα πάνω από εμένα...Βέβαια δεν ήταν όλες  οι ΔΔΕ προβλεπόμενες ...ΔΔΕ άλλη ,μου έλεγε ένας ΠΕ02 σε καλούσε μια φορά στο κινητό, δεν το σήκωνες πήγαινε στο επόμενο....θέλω να πω δεν ήταν όλα αδιαφανή ούτε και τίμια....ας μη γενικεύουμε...

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3539 στις: Απρίλιος 12, 2016, 10:42:47 μμ »
ποιος σε συντηρουσε στα δυσπροσιτα που πηγαινες κουτσα κουτσα για 11 ωρες ωρομισθιος???πως πληρωνες ενοικιο???εμενες σε καταυλισμο???πες μου τον τροπο.Μην ευλογεις τα 24μηνα του στυλιανιδη γιατι ην συναδελφισα θεοφανω που λεει τον πονο της και δικαιως ο στυλιανιδης και η κομματικη πελατεια του της πηραν τη θεση που δικαιουνταν..αυτο το 0,50!!!!!Μετα τις αποφασεις του ΣΤΕ ειναι υβρις προς τους προσφυγεντες να αναφερεσαι στον Στυλιανιδη.Εχε υποψιν σου οτι πολλοι εχουν στραφει εναντιον του δικαστικα και βγαινουν κι αλλες αποφασεις που αυτη τη φορα καινε και τσουρουφλιζουν!!!!
ποιος με συντηρούσε; εργαζόμουν όταν ήμουν  φοιτητης και αποταμίευα χρήματα...έβρισκα φτηνά σπίτια  και έτρωγα στη λεσχη, είχα περιορισμένη κοινωνική ζωή σε βαθμό να μας χλευάζουν εμάς τους ωρομίσθιους οι μόνιμοι και οι ντόπιοι λέγοντάς μας ακοινώνητους....ξερέναμε το τέτοιο μας κατά το κοινώς λεγόμενο...και υπήρχαν κι άλλοι σαν κι εμάς χωρίς να απουσιάζουν οι χλιδοωρομίσθιοι....τους βλεπαμε  και σκανδαλιζόμασταν ...ωρομίσθιος με μερσεντές !!!!!αν περίμενα να δουλέψω βάζοντας Αθήνα ωρομίσθιος τώρα δεν θα ήμουν αναπληρωτής....βέβαια ξαναδιάβάζοντας το 08 για τον ασεπ και πετυχαίνοντας....είμαι σε κλάδο που προσλαμβάνει λίγους αναπληρωτές και αν δεν βάλεις ναι σε όλα δεν βλέπεις ούτε τον αυλόγυρο του σχολέιου...ας τα να πάνε... Στην απόφαση του Στυλιανίδη αναφέρομαι αναγνωρίζοντας το αντισυνταγματικό της , δεν με διάβασες προσεκτικά, εγώ τον αναφέρω με την έννοια πως έδινε ένα κίνητρο για να πάει κάποιος μακρυά από το σπίτι του και να υπομείνει τις δυσχερείς συνθήκες...τώρα τι κίνητρο να δώσει; τα ανύπαρκτα δυσπρόσιτα και το 0,10 ο μήνας;
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 12, 2016, 10:48:11 μμ από portokali »

Αποσυνδεδεμένος mpi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 533
  • Φύλο: Άντρας
  • nothing
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3540 στις: Απρίλιος 12, 2016, 10:46:19 μμ »
ποιοι να πάνε mpi; ποιοι; θες να σου πω τι έγινε σήμερα στο νησί που είμαι; μου το έλεγε ένας αποσπασμένος στη ΔΔΕ του νησιού που είμαι...κατέβηκε ένας βιολόγος αναπληρωτής να παρουσιαστεί και έκατσε 2 ώρες και παραιτήθηκε...πλήρους ωραρίου ...έχει ταξί στην Αθήνα ...σκοτώνονται όλοι να κατέβουν τι να σου πω....με ενοίκια  300 κλπ....για την ωρομισθία δεν ξέρω πως λειτουργούσαν όλες οι ΔΔΕ, υπήρχαν και παραγκες...αλλά εγώ προσωπικά πρωτοδούλεψα σε μια δδε (Σάμου) που δεν καλόυσε τον επόμενο ωρομίσθιο  αν δεν έστελνες με fax την άρνησή σου...κι όταν με καλέσαν ,αλλά και άλλους τους ζήτησαν με fax αποδοχή...όταν παρουσιάστηκα τους ρώτησα σιγουρα οι άλλοι αρνήθηκαν  και μου έδειξε ο υπάλληλος τα fax με τις αρνήσεις των άλλων 5-6 αν θυμάμαι καλά που είχα πάνω από εμένα...Βέβαια δεν ήταν όλες  οι ΔΔΕ προβλεπόμενες ...ΔΔΕ άλλη ,μου έλεγε ένας ΠΕ02 σε καλούσε μια φορά στο κινητό, δεν το σήκωνες πήγαινε στο επόμενο....θέλω να πω δεν ήταν όλα αδιαφανή ούτε και τίμια....ας μη γενικεύουμε...


Θα πάει άλλος στην θέση του. Είναι Ουρές ατελείωτες απο πτυχιούχους. Ότι είναι δύσκολα στα Δυσπρόσιτα - Νησιά να βρεις σπίτι, δεν αντιλέγω. Αλλά όλοι ήξερα απο το 2010 και μετα ότι ΔΕΝ θα μετράνε τα δυσπρόσιτα.

Όσο για τις Διευθύνσεις το παραδέχεσαι ότι δεν ήταν όλες προβλεπόμενες.
Αν τώρα μαζέψεις 10-20 άτομα απο κάθε παραθυράκι, εύκολα μαζεύεις αρκετά άτομα τα οποία βρίσκονται μέσα στους Πίνακες σε καλές θέσεις

edit: Διάβασα και το 2ο Μήνυμα σου. Τουλάχιστον είσαι επιτυχών και μακάρι να διοριστείς μετά απο αυτά που έχεις περάσει. Αλλά να προσέχεις γιατί το Συγκριτικό Πλεονέκτημα που σε Προφυλάσει απο διάφορες "Περίεργες Καταστάσεις" είναι το Γραπτό. Αυτό που φαγώθηκαν να καταργήσουν ...
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 12, 2016, 10:51:03 μμ από mpi »
Κουτάκι

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3541 στις: Απρίλιος 12, 2016, 10:53:36 μμ »

Θα πάει άλλος στην θέση του. Είναι Ουρές ατελείωτες απο πτυχιούχους. Ότι είναι δύσκολα στα Δυσπρόσιτα - Νησιά να βρεις σπίτι, δεν αντιλέγω. Αλλά όλοι ήξερα απο το 2010 και μετα ότι ΔΕΝ θα μετράνε τα δυσπρόσιτα.

Όσο για τις Διευθύνσεις το παραδέχεσαι ότι δεν ήταν όλες προβλεπόμενες.
Αν τώρα μαζέψεις 10-20 άτομα απο κάθε παραθυράκι, εύκολα μαζεύεις αρκετά άτομα τα οποία βρίσκονται μέσα στους Πίνακες σε καλές θέσεις

τώρα μιλάς σωστά...10-20 παραπάνω δεν ήταν ούτε είναι...αλλά έχεις χιλιάδες με προϋπηρεσίες και με προϋπηρεσίες και ασεπ...ε,δεν είναι όλοι αυτοί βύσματα...αυτό είναι και το λάθος ορισμένων από εσάς...όταν φωνάζουμε για τις προϋπηρεσίες δεν υπαγόμαστε όλοι σε αυτές τις κατηγορίες...η κατάσταση είναι σύνθετη και το θέμα είναι πως δεν υπάρχει ένας τρόπος ανίχνευσης των αδιαφανώς αποκτηθεισών προϋπηρεσιών...γιατί και μετά από ασεπ μπορεί να αποκτήθηκαν...το μόνο που υπάρχει είναι να δώσουν ασεπ ξανά όλοι ή τέλος πάντων όσοι δεν έχουν...και αυτό να λειτουργήσει ως η κολυμπήθρα του Σιλωάμ για όλους μας ....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160776
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 436
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 364
Σύνολο: 367

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.062 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.