*

Αποστολέας Θέμα: Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 153812 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Απ: Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #154 στις: Οκτώβριος 22, 2010, 02:46:06 μμ »
δεν θα εχεις κανενα προβλημα. παντως και σε μενα τηλεφωνησαν και μαλιστα δυο φορες. μου ειπαν το ιδιο οτι ή σημερα αργα ή τη Δευτερα θα αναρτηθουν τα τελικα αλλα επειδη πιεζει ο χρονος(τα σχολεια δεν εχουν καθηγητες) να στειλω αμεσα τα δικαιολογητικα-εφοσων ειμαι σε επιλεξιμη θεση.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:00:23 »

Αποσυνδεδεμένος K06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
    • Προφίλ
Απ: Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #155 στις: Οκτώβριος 22, 2010, 02:55:34 μμ »
Παράθεση
1.είναι ένα μεταπτυχιακό πάνω στην εκπαίδευση γενικότερα και όχι αποκλειστικά στην εκπαίδευση ενηλίκων
2.το διδακτορικό θεωρώ ότι δεν έχει καμμία σχέση με την εκπαίδευση ενηλίκων,ειδικεύεται στη λατινικη φιλολογία

Θεωρώ ότι το πρώτο θα μπορούσε να έιναι, ΟΧΙ όμως το δεύτερο. Δεν ξέρω!!

Να ρωτήσω όμως κάτι άλλο: Στα σεμινάρια που δεν έγραφαν ώρες επάνω, τα βαλατε;Αν ναι, πόσες ώρες δηλώσατε για σεμινάριο 1 ημέρας;

Ευχαριστω εκ τον προτέρον.

Αποσυνδεδεμένος elefthe

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 274
    • Προφίλ
Απ: Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #156 στις: Οκτώβριος 22, 2010, 02:58:20 μμ »
δεν τα ειχες στειλει τον φακελο σου την προηγουμενη εβδομαδα;
πωσ θα τα στειλεις τωρα ενω εχει ληξει η προθεσμια;

Αποσυνδεδεμένος mariasak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
    • Προφίλ
Απ: Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #157 στις: Οκτώβριος 22, 2010, 02:59:27 μμ »
1.είναι ένα μεταπτυχιακό πάνω στην εκπαίδευση γενικότερα και όχι αποκλειστικά στην εκπαίδευση ενηλίκων
2.το διδακτορικό θεωρώ ότι δεν έχει καμμία σχέση με την εκπαίδευση ενηλίκων,ειδικεύεται στη λατινικη φιλολογία

αλλά εδώ είναι ΕΛΛΑΔΑ!!!αν έχεις μπάρμπα στην Κορώνη,ΟΛΑ γίνονται!!!!!!

Aν είναι αυτά στην εκπαίδευση ενηλίκων...τι να πω!Τα έχει δηλώσει κάποιος άλλος συνάδελφος;
 
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις, όχι τίποτα άλλο αλλά είχα αρχίσει να αναρωτιέμαι μήπως γίνομαι παράλογη!!!
Ας δεχτώ ότι το μεταπτυχιακό "Εκμάθηση της ελληνικής ως δεύτερης/ ξένης γλώσσας" μπορεί να είχε 1 μάθημα επιλογής για διδασκαλία σε ενήλικες αλλά το διδακτορικό βγάζει μάτι ότι είναι ΑΣΧΕΤΟ!!!!!!! και όμως έτσι τα έχουν δηλώσει κάποιοι συνάδελφοι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:00:23 »

Αποσυνδεδεμένος K06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
    • Προφίλ
Απ: Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #158 στις: Οκτώβριος 22, 2010, 03:02:31 μμ »
Οχι, τα έστειλα. Απλα τα σεμινάρια που δεν είχαν ώρες δεν τα δήλωσα καθόλου....και αναρωτιέμαι μήπως έκανα λάθος...

Αποσυνδεδεμένος pepita

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 159
    • Προφίλ
Απ: Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #159 στις: Οκτώβριος 22, 2010, 03:09:00 μμ »
Μη κοιτάς τι έχουν δηλώσει.Το 90% έχει δηλώσει μεταπτυχιακά και διδακτορικά στη δια βίου. Το θέμα είναι να τα δουν από το ΙΔΕΚΕ και να βάλουν τα μόρια που πρέπει.

Αποσυνδεδεμένος eirinaki81

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #160 στις: Οκτώβριος 22, 2010, 03:16:48 μμ »
Κορίτσια,κατά τη γνώμη πρέπει να μετρούν μόνο τα μεταπτυχιακά και τα διδακτορικά που σχετίζονται άμεσα με την εκπαίδευση ενηλίκων π.χ. συνεχιζόμενη εκπαίδευση του ΠΑΜΑΚ, το εκπαίδευση ενηλίκων και δια βίου μάθηση του ΕΚΠΑ ή του ΕΑΠ και άλλα παρεμφερή.Δε μπορούμε να γενικεύουμε και όλα να τα θεωρούμε στην εκπαίδευση ενηλίκων,γίνεται μπέρδεμα!!
"γηράσκω αεί διδασκόμενη"-----ΠΕ02-----ΠΕ60-------

Αποσυνδεδεμένος mariasak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
    • Προφίλ
Απ: Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #161 στις: Οκτώβριος 22, 2010, 03:33:20 μμ »
Κορίτσια,κατά τη γνώμη πρέπει να μετρούν μόνο τα μεταπτυχιακά και τα διδακτορικά που σχετίζονται άμεσα με την εκπαίδευση ενηλίκων π.χ. συνεχιζόμενη εκπαίδευση του ΠΑΜΑΚ, το εκπαίδευση ενηλίκων και δια βίου μάθηση του ΕΚΠΑ ή του ΕΑΠ και άλλα παρεμφερή.Δε μπορούμε να γενικεύουμε και όλα να τα θεωρούμε στην εκπαίδευση ενηλίκων,γίνεται μπέρδεμα!!
Γνωστή μου χρησιμοποιεί εδώ και χρόνια το μεταπτυχιακό "Σπουδές στην Εκπαίδευση" του ΕΑΠ ως μεταπτυχιακό στην εκπαίδευση ενηλίκων. Το ΙΔΕΚΕ το αναγνωρίζει ως συναφές....δεν ξέρω αν έχει έχει κάποια σχετική θεματική ενότητα.

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #162 στις: Οκτώβριος 22, 2010, 03:42:13 μμ »
Κορίτσια,κατά τη γνώμη πρέπει να μετρούν μόνο τα μεταπτυχιακά και τα διδακτορικά που σχετίζονται άμεσα με την εκπαίδευση ενηλίκων π.χ. συνεχιζόμενη εκπαίδευση του ΠΑΜΑΚ, το εκπαίδευση ενηλίκων και δια βίου μάθηση του ΕΚΠΑ ή του ΕΑΠ και άλλα παρεμφερή.Δε μπορούμε να γενικεύουμε και όλα να τα θεωρούμε στην εκπαίδευση ενηλίκων,γίνεται μπέρδεμα!!
Γνωστή μου χρησιμοποιεί εδώ και χρόνια το μεταπτυχιακό "Σπουδές στην Εκπαίδευση" του ΕΑΠ ως μεταπτυχιακό στην εκπαίδευση ενηλίκων. Το ΙΔΕΚΕ το αναγνωρίζει ως συναφές....δεν ξέρω αν έχει έχει κάποια σχετική θεματική ενότητα.
σιγουρα εχει παρει την θεματικη ενοτητα εκπαιδευση ενηλικων και σιγουρα η διατριβη της που δινει και τις περισσοτερες μοναδες για την απονομη του τιτλου μετραει

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #163 στις: Οκτώβριος 22, 2010, 03:57:24 μμ »
Κορίτσια,κατά τη γνώμη πρέπει να μετρούν μόνο τα μεταπτυχιακά και τα διδακτορικά που σχετίζονται άμεσα με την εκπαίδευση ενηλίκων π.χ. συνεχιζόμενη εκπαίδευση του ΠΑΜΑΚ, το εκπαίδευση ενηλίκων και δια βίου μάθηση του ΕΚΠΑ ή του ΕΑΠ και άλλα παρεμφερή.Δε μπορούμε να γενικεύουμε και όλα να τα θεωρούμε στην εκπαίδευση ενηλίκων,γίνεται μπέρδεμα!!
Γνωστή μου χρησιμοποιεί εδώ και χρόνια το μεταπτυχιακό "Σπουδές στην Εκπαίδευση" του ΕΑΠ ως μεταπτυχιακό στην εκπαίδευση ενηλίκων. Το ΙΔΕΚΕ το αναγνωρίζει ως συναφές....δεν ξέρω αν έχει έχει κάποια σχετική θεματική ενότητα.
σιγουρα εχει παρει την θεματικη ενοτητα εκπαιδευση ενηλικων και σιγουρα η διατριβη της που δινει και τις περισσοτερες μοναδες για την απονομη του τιτλου μετραει
η διατριβη της εχει σιγουρα αντικειμενο και ερευνα στην εκπαιδευση ενηλικων

Αποσυνδεδεμένος eirinaki81

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #164 στις: Οκτώβριος 22, 2010, 04:12:21 μμ »
Δεν γνωρίζω τη συγκεκριμένη περίπτωση όμως δεν μπορώ να μπω σε ένα μεταπτυχιακό με τίτλο π.χ. περιβαλλοντική εκπαίδευση και να παίρνω μορια στην εκπαίδευση ενηλίκων ακόμη και αν έχω κάνει κάποια μαθήματα στην εκπαίδευση ενηλίκων.Το ιδεκε είναι υπεύθυνο που δεν ορίζει ένα πλαίσιο για τους υποψηφίους και αφήνει τόσα ερωτηματικα.
"γηράσκω αεί διδασκόμενη"-----ΠΕ02-----ΠΕ60-------

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #165 στις: Οκτώβριος 22, 2010, 07:17:17 μμ »
Δεν γνωρίζω τη συγκεκριμένη περίπτωση όμως δεν μπορώ να μπω σε ένα μεταπτυχιακό με τίτλο π.χ. περιβαλλοντική εκπαίδευση και να παίρνω μορια στην εκπαίδευση ενηλίκων ακόμη και αν έχω κάνει κάποια μαθήματα στην εκπαίδευση ενηλίκων.Το ιδεκε είναι υπεύθυνο που δεν ορίζει ένα πλαίσιο για τους υποψηφίους και αφήνει τόσα ερωτηματικα.
εαν καποιος/α καταθεση αναλυτικη βαθμολογια για θεματικες ενοτητες που ολοκληρωσε σε αει σε μεταπτυχιακο επιπεδο τοτε μοριοδοτειται

Αποσυνδεδεμένος pepita

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 159
    • Προφίλ
Απ: Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #166 στις: Οκτώβριος 25, 2010, 09:48:36 πμ »
Άντε να δούμε και σήμερα.....

Αποσυνδεδεμένος A06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 396
    • Προφίλ
Απ: Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #167 στις: Οκτώβριος 26, 2010, 05:14:06 μμ »
Παιδιά έχουμε κανένα νέο? Εμένα σήμερα με ειδοποιήσαν απο ΚΕΕ.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160743
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 425
Σύνολο: 444

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.106 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.