*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 1795136 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3388 στις: Σεπτέμβριος 25, 2012, 10:13:14 μμ »
Καλούν πάντα πρώτα ΑΚΩ. Αυτό που λες Αννέτα έχει να κάνει με το αν σε καλέσουν σε επόμενη φάση ΑΜΩ, προκύψουν και άλλες ώρες και αναβαθμιστείς.Σε κάθε περίπτωση για να συμβεί αυτό θα πρέπει να προηγείσαι από όλους τους άλλους στη συγκεκριμένη περιοχή. (Αν κάνω λάθος για τη διαδικασία αυτή παρακαλώ διορθώστε.) Και πράγματι συνέβη πέρυσι. Αν όχι στον κλάδο μας (δεν το γνωρίζω) συνέβη στους καθηγητές Αγγλικών. Πάντως όπως και να έχει κάθε βαθμίδα πρώτα καλεί ΑΚΩ και μετά ΑΜΩ. Το κακό είναι οτι μπορείς πχ να κληθείς ΑΜΩ στην Αθμια και μετά να καλέσει η Βθμια ΑΚΩ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:04:16 »

Αποσυνδεδεμένος si@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3389 στις: Σεπτέμβριος 25, 2012, 10:20:27 μμ »
Πέρσι κάλεσαν ΑΚΩ μετά ΑΜΩ και μετά ξανά ΑΚΩ περίπου ένα μήνα μετά τους ΑΜΩ, πρωτοβάθμια πάντα. Και ανάμεσα σε ΑΜΩ και ΑΚΩ2 κάλεσαν και ΑΚΩ β'θμια έτσι για να γουστάρουμε!

Αποσυνδεδεμένος ekalaitz

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 535
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3390 στις: Σεπτέμβριος 25, 2012, 10:23:07 μμ »
Εδώ μιλάμε για την πρώτη φάση και στην πρώτη φάση καλεί ΑΚΩ. Στη δεύτερη μπορεί να κάνει και κολοτούμπες αλλά στην Α' φάση θα καλέσει ΑΚΩ.

Αποσυνδεδεμένος cindy79

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3391 στις: Σεπτέμβριος 25, 2012, 10:55:33 μμ »
ekalaitz είμαι πολλά χρόνια στο χώρο και έχω δει να συμβαίνουν διάφορα...αυτά που εσύ θεωρείς ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ δεν είναι πάντα για τον εκάστοτε υπουργό...εάν πάντα τα πράγματα ήταν ίδια δεν θα έμπαινα στη διαδικασία να ρωτήσω...πρόσεξε σε παρακαλώ λίγο τον τρόπο που γράφεις και μην ειρωνεύεσαι κανέναν...δεν τα ξέρεις όλα...εκτός και αν τα ξέρεις...θα χαιρόμασταν να μας έλεγες ακριβώς και που θα πάμε...:)





Φίλε "ΠΛΗΟΡΟΦΟΡΙΚΗ" μήπως γνωρίζεις αν θα καλέσουν πρώτα ΑΜΩ ή ΑΚΩ;;;;
επειδή σίγουρα είμαι στους πρώτους που θα καλέσουν και καίγομαι...εάν ξέρεις ενημέρωσέ με plss.....ευχαριστώ./

Δεν είναι δυνατόν να καλέσει πρώτα ΑΜΩ. Να σκεφτόμαστε και λιγάκι πριν ρωτήσουμε. Όλοι μας είμαστε λιγάκι αγχωμένοι και θολωμένοι αλλά ας μη ρωτάμε τα αυτονόητα ρε παιδιά.

Μια χαρά απορία έχει η cindy79... :)
Καλούν ΑΜΩ κ μετά αναβαθμίζονται σε ΑΚΩ....Εφαρμόστηκε πέρυσι κανονικά όπως αναφέρει η εγκύκλιος....
Πριν 2 χρόνια βέβαια ας μην αναφέρω τι για τον Π@@@ εφαρμογη έκανε το υπουργείο....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:04:16 »

Αποσυνδεδεμένος cindy79

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3392 στις: Σεπτέμβριος 25, 2012, 10:59:23 μμ »
Χριστίνα νομίζω πως με την καινούργια εγκύκλιο υπάρχει τρύπα που εάν σε έχουν πάρει ΑΜΩ μπορείς να αναβαθμιστείς σε ΑΚΩ χωρίς να καλέσει αυτούς που προηγούνται από εσένα..τσέκαρε το.

Καλούν πάντα πρώτα ΑΚΩ. Αυτό που λες Αννέτα έχει να κάνει με το αν σε καλέσουν σε επόμενη φάση ΑΜΩ, προκύψουν και άλλες ώρες και αναβαθμιστείς.Σε κάθε περίπτωση για να συμβεί αυτό θα πρέπει να προηγείσαι από όλους τους άλλους στη συγκεκριμένη περιοχή. (Αν κάνω λάθος για τη διαδικασία αυτή παρακαλώ διορθώστε.) Και πράγματι συνέβη πέρυσι. Αν όχι στον κλάδο μας (δεν το γνωρίζω) συνέβη στους καθηγητές Αγγλικών. Πάντως όπως και να έχει κάθε βαθμίδα πρώτα καλεί ΑΚΩ και μετά ΑΜΩ. Το κακό είναι οτι μπορείς πχ να κληθείς ΑΜΩ στην Αθμια και μετά να καλέσει η Βθμια ΑΚΩ.

Αποσυνδεδεμένος ekalaitz

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 535
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3393 στις: Σεπτέμβριος 25, 2012, 11:30:00 μμ »
ekalaitz είμαι πολλά χρόνια στο χώρο και έχω δει να συμβαίνουν διάφορα...αυτά που εσύ θεωρείς ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ δεν είναι πάντα για τον εκάστοτε υπουργό...εάν πάντα τα πράγματα ήταν ίδια δεν θα έμπαινα στη διαδικασία να ρωτήσω...πρόσεξε σε παρακαλώ λίγο τον τρόπο που γράφεις και μην ειρωνεύεσαι κανέναν...δεν τα ξέρεις όλα...εκτός και αν τα ξέρεις...θα χαιρόμασταν να μας έλεγες ακριβώς και που θα πάμε...:)

Ετοιμάσου για Δωδεκάνησα εσύ γιατί είσαι αδιάβαστη. Και μάλλον θα είσαι ΑΜΩ. Η μοναδική, όλοι οι υπόλοιποι θα είμαστε ΑΚΩ. Έτσι για αλλαγή φέτος. Για να έχουμε και κάτι να συζητάμε βρε αδερφέ.

Αποσυνδεδεμένος Άστρο

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3394 στις: Σεπτέμβριος 25, 2012, 11:36:09 μμ »
ekalaitz είμαι πολλά χρόνια στο χώρο και έχω δει να συμβαίνουν διάφορα...αυτά που εσύ θεωρείς ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ δεν είναι πάντα για τον εκάστοτε υπουργό...εάν πάντα τα πράγματα ήταν ίδια δεν θα έμπαινα στη διαδικασία να ρωτήσω...πρόσεξε σε παρακαλώ λίγο τον τρόπο που γράφεις και μην ειρωνεύεσαι κανέναν...δεν τα ξέρεις όλα...εκτός και αν τα ξέρεις...θα χαιρόμασταν να μας έλεγες ακριβώς και που θα πάμε...:)

Ετοιμάσου για Δωδεκάνησα εσύ γιατί είσαι αδιάβαστη. Και μάλλον θα είσαι ΑΜΩ. Η μοναδική, όλοι οι υπόλοιποι θα είμαστε ΑΚΩ. Έτσι για αλλαγή φέτος. Για να έχουμε και κάτι να συζητάμε βρε αδερφέ.
χααα!! 'Εγραψες!!! Συνάδελφε, ekalaitz, απλά δεν υπάρχεις!! Έτσι, γιατί χρειάζεται και humor η όλη φάση..!!
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2553
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3395 στις: Σεπτέμβριος 26, 2012, 02:55:46 πμ »
Ναι ε? Σοβαρά ? Δηλαδή εγώ που προσλήφθηκα στην πρώτη φάση ήμουν ΑΜΩ και μετά αναβαθμίστηκα σε ΑΚΩ και δεν το θυμάμαι ? Για να το λες εσύ έτσι θα είναι. Είσαι μεγάλη ατσίδα από ότι φαίνεται άρα αποκλείεται να κάνεις λάθος...

Είμαι ατσίδα κ στο χω αποδείξει πολλές φορές εδω μέσα!

Ασχολείσου επιτέλους με τίποτε άλλο........, όχι με μας τους απλούς θνητούς...."κύριε καθηγητά"!!!
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος justelene23

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3396 στις: Σεπτέμβριος 26, 2012, 10:40:29 πμ »
Μέχρι που πιστεύετε θα φτάσει ο πίνακας στην πρώτη φάση? Δεδομένου ότι δεν δηλωσαν κάπου μακρια οι περισσοτεροι φέτος ή δεν έβαλαν το κουτάκι???

Αποσυνδεδεμένος root

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • ----
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3397 στις: Σεπτέμβριος 26, 2012, 12:11:11 μμ »
Μέχρι που πιστεύετε θα φτάσει ο πίνακας στην πρώτη φάση? Δεδομένου ότι δεν δηλωσαν κάπου μακρια οι περισσοτεροι φέτος ή δεν έβαλαν το κουτάκι???

Αν κρίνουμε από τους καθηγητές αγγλικών που πήρε 296 σε ΕΑΕΠ(οι οποίοι είναι σχεδόν στην ίδια κατάσταση με εμάς από θέμα διορισμών και αναπληρωτών) και έφτασαν στον πίνακα στη θέση 599, τότε σε εμάς (αν είναι 250) δεν θα πρέπει να πέσει κάτω το  500 και πάνω από το 600....

ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!!
ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΕΚΤΙΜΗΣΕΙΣ....

Αποσυνδεδεμένος kismet

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3398 στις: Σεπτέμβριος 26, 2012, 12:18:02 μμ »
αντέ να δούμε θα έχουμε καμιά τύχη.... δεν περιμένω και πολλά.

Αποσυνδεδεμένος ekalaitz

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 535
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3399 στις: Σεπτέμβριος 26, 2012, 01:47:36 μμ »
Μέχρι που πιστεύετε θα φτάσει ο πίνακας στην πρώτη φάση? Δεδομένου ότι δεν δηλωσαν κάπου μακρια οι περισσοτεροι φέτος ή δεν έβαλαν το κουτάκι???

Η δική μου εκτίμηση πάλι λέει γύρω στο 400. Μη συγκρίνετε με των αγγλικών γιατί εκεί άλλες είναι παντρεμένες και δεν έχουν όρεξη να πάνε μακριά, άλλες έχουν 10 ώρες τη μέρα ιδιαίτερα και σιγά να μην τρέχουν στα νησιά. Στον κλάδο μας οι περισσότεροι είναι ελεύθεροι και ιδιαίτερα κάνουν ελάχιστοι.

Ας μην κρίνουμε λοιπόν εξ' αλλοτρίων τα ίδια.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 26, 2012, 07:17:30 μμ από ekalaitz »

Αποσυνδεδεμένος cindy79

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3400 στις: Σεπτέμβριος 26, 2012, 04:49:53 μμ »
Θα χαιρόμουν πολύ να με έπαιρναν στα Καστελορίζο και να ήσουν και εσύ εκεί...θα περνάγαμε super...

ekalaitz είμαι πολλά χρόνια στο χώρο και έχω δει να συμβαίνουν διάφορα...αυτά που εσύ θεωρείς ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ δεν είναι πάντα για τον εκάστοτε υπουργό...εάν πάντα τα πράγματα ήταν ίδια δεν θα έμπαινα στη διαδικασία να ρωτήσω...πρόσεξε σε παρακαλώ λίγο τον τρόπο που γράφεις και μην ειρωνεύεσαι κανέναν...δεν τα ξέρεις όλα...εκτός και αν τα ξέρεις...θα χαιρόμασταν να μας έλεγες ακριβώς και που θα πάμε...:)

Ετοιμάσου για Δωδεκάνησα εσύ γιατί είσαι αδιάβαστη. Και μάλλον θα είσαι ΑΜΩ. Η μοναδική, όλοι οι υπόλοιποι θα είμαστε ΑΚΩ. Έτσι για αλλαγή φέτος. Για να έχουμε και κάτι να συζητάμε βρε αδερφέ.

Αποσυνδεδεμένος peteruoi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 185
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #3401 στις: Σεπτέμβριος 26, 2012, 04:58:05 μμ »
Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;    <-------------------- Ας μείνουμε σε αυτό......
Παρακαλώ μοιράζομαι την αγωνία όλων σας γιατί κι εγώ σε αυτή την κατάσταση είμαι αλλά στενοχωριέμαι όταν κάνετε ειρωνικά σχόλια και διαγωνισμό στο ποιος θα την πει στον άλλο. Κατά τη γνώμη μου Χριστίνα διέγραψε κάποια μηνύματα μαζί με το δικό μου :)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160667
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 364
Σύνολο: 369

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.145 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.