*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2997713 φορές)

0 μέλη και 16 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Ρώτησα εισαγγελέα που έχει εντρυφήσει πλέον στους νόμους και τις εγκυκλίους οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να το ερμηνεύει λάθος...
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 02, 2010, 09:28:41 μμ από loella »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
OK!να σαι καλα για την βοηθεια!βασικα την χρειαζομαστε γιατι τα γραφειοκρατικα της χωρας μας ειναι μπαχαλο...

Αποσυνδεδεμένος charm_quark

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04.01
    • Προφίλ
εμαθε κανείς τι κάνουμε με τις ώρες του Ιουλίου;
Τα πάντα όλα... και τα κοάλα τίποτα;;


Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Ρώτησα στο ΙΔΕΚΕ και μου είπε μια υπάλληλος ότι λογικά θα σταλεί συμπληρωματική βεβαίωση προϋπηρεσίας και για τις ώρες του Ιουλίου αλλά δεν έδειχνε πολύ σίγουρη...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος gogona

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 478
    • Προφίλ
Μήπως γνωρίζετε αν μπορώ να κάνω αίτηση και στα ΣΔΕ και στα ΚΕΕ παράλληλα μιας και είναι διαφορετικές προκηρύξεις ουσιαστικά ή δεν μπορώ επειδή είναι και οι δυο δομές του ΙΔΕΚΕ?

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Μπορείς να κάνεις αίτηση και στα δύο.

Αποσυνδεδεμένος gogona

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 478
    • Προφίλ
ευχαριστώ loella...

Αποσυνδεδεμένος afriendforyou

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
 Να σε  ρωτήσω κάτι loella: Αναφερεις οτι συνέδρια και ημερίδες μετράνε  στην επιμόρφωση του διδακτικού αντικειμένου αλλά πρέπει να δείξουμε πόσες ώρες κράτησε το κάθενα.Με ποίο τρόπο θα το δείξουμε αυτό ; Οι βεβαιώσεις συμμετοχής που έχω , αναφέρουν διάρκεια σε ημέρες και όχι σε ώρες.
Θα επισυνάψουμε επιπλέον το ωρολόγιο πρόγραμμα του κάθε συνεδρίου εκτός απο τις βεβαιώσεις  ;

 
Να ρωτήσω κάτι:
Το σεμινάριο στις νέες τεχνολογίες του ΗΡΩΝ, το βάζουμε στα σεμινάρια σε δομές δια βίου εκπαίδευσης και κατάρτισης ή στο 3 για γνώση χειρισμού υπολογιστή  ???

θα το βαλεις στα σεμινάρια σε δομές δια βίου εκπαίδευσης και κατάρτισης

εχω κι εγω καποιες αποριες αν μπορει να βοηθησει καποιος. συνεδρια και ημεριδες δεν μετρουν πλεον? και αν μετρουν που τα βαζω? τα σεμιναρια εκπαιδευσης εκπαιδευτων που παρακολουθησαμε φετος το καλοκαιρι σε ποια κατηγορια θα μπουν?

Να διορθώσω:
Για το Ηρων εννοώ να μπει στο Επιμόρφωση σε Θεματικές Ενότητες της Εκπαίδευσης Ενηλίκων και όχι σε Δομές Δια Βίου Εκπαίδευσης και Κατάρτισης (αυτό το τελευταίο είναι για τη Διδακτική εμπειρία)

Συνέδρια και ημερίδες μετράνε και τα βάζεις στην επιμόρφωση στο αντικείμενο αλλά πρέπει να δείξεις πόσες ώρες κράτησε το καθένα.
Τα σεμινάρια εκπαίδευσης εκπαιδευτών λογικά μπαίνουν στο Θεματικές Ενότητες της Εκπαίδευσης Ενηλίκων

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Να σε  ρωτήσω κάτι loella: Αναφερεις οτι συνέδρια και ημερίδες μετράνε  στην επιμόρφωση του διδακτικού αντικειμένου αλλά πρέπει να δείξουμε πόσες ώρες κράτησε το κάθενα.Με ποίο τρόπο θα το δείξουμε αυτό ; Οι βεβαιώσεις συμμετοχής που έχω , αναφέρουν διάρκεια σε ημέρες και όχι σε ώρες.
Θα επισυνάψουμε επιπλέον το ωρολόγιο πρόγραμμα του κάθε συνεδρίου εκτός απο τις βεβαιώσεις  ;

 
Να ρωτήσω κάτι:
Το σεμινάριο στις νέες τεχνολογίες του ΗΡΩΝ, το βάζουμε στα σεμινάρια σε δομές δια βίου εκπαίδευσης και κατάρτισης ή στο 3 για γνώση χειρισμού υπολογιστή  ???

θα το βαλεις στα σεμινάρια σε δομές δια βίου εκπαίδευσης και κατάρτισης

εχω κι εγω καποιες αποριες αν μπορει να βοηθησει καποιος. συνεδρια και ημεριδες δεν μετρουν πλεον? και αν μετρουν που τα βαζω? τα σεμιναρια εκπαιδευσης εκπαιδευτων που παρακολουθησαμε φετος το καλοκαιρι σε ποια κατηγορια θα μπουν?

Να διορθώσω:
Για το Ηρων εννοώ να μπει στο Επιμόρφωση σε Θεματικές Ενότητες της Εκπαίδευσης Ενηλίκων και όχι σε Δομές Δια Βίου Εκπαίδευσης και Κατάρτισης (αυτό το τελευταίο είναι για τη Διδακτική εμπειρία)

Συνέδρια και ημερίδες μετράνε και τα βάζεις στην επιμόρφωση στο αντικείμενο αλλά πρέπει να δείξεις πόσες ώρες κράτησε το καθένα.
Τα σεμινάρια εκπαίδευσης εκπαιδευτών λογικά μπαίνουν στο Θεματικές Ενότητες της Εκπαίδευσης Ενηλίκων

Να σου πω την αλήθεια αυτό δεν το ξέρω...πάντως διάβασα κάπου στο forum ότι τα συνέδρια-ημερίδες πιάνονται για 8 ώρες τη μέρα οπότε ίσως δεν χρειαστεί να επισυνάψεις το αναλυτικό τους πρόγραμμα..όμως καλύτερα να πάρεις ένα τηλ. στο ΙΔΕΚΕ να το διευκρινήσεις. Εγώ αυτό δεν το ρώτησα γιατί όλα τα σεμινάρια που έχω κάνει αναγράφουν αριθμό ωρών πάνω στη βεβαίωση.

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
εχω μια απορια.

τα δικαιολογητικα απ'οτι διαβασα τα στελνουμε εφοσον βρεθουμε σε επιλεχθεισα θεση.

αν στειλουμε τα δικαιολογητικα τοτε και καποιο αυτα μας το θεωρησουν ακυρο τι γινεται μετα???

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Τότε λογικά θα αφαιρεθούν κάποια από τα μόριά σου και θα καλέσουν τον επόμενο στη λίστα αν έχει περισσότερα μόρια από εσένα...

Αποσυνδεδεμένος Beth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
    • Προφίλ
και μετά αν και ο επόμενος έχει λάθος θα πάνε στον 3ο 4ο 5ο κτλ και τα σχολεία θα αρχίσουν πάλι τον Μάρτιο...κανονικά τα δικαιολογητικά θα έπρεπε να τα στέλνουμε τώρα για να βγάλουν αυτοί σωστα τα μετρήσιμά μας μόρια...
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 08, 2010, 07:27:27 μμ από Beth »

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Kανονικά τα δικαιολογητικά δε θα έπρεπε να στέλνουμε καθόλου. Κάθε χρόνο την ίδια δουλειά θα κάνουμε δηλαδή?
Αν μέσα σε αυτό το χρόνο πήρες επιπλέον χαρτιά θα έπρεπε να στέλνουμε τα επιπλέον χαρτιά.
Όχι κάθε φορά ξανά μανά από την αρχή πτυχία αγγλικά κτλ.
Την προυπηρεσία στα σδε τι τη θέλουν? Δε ξέρουν πόσες ώρες έχει διδάξει ο κάθε ένας?
Ή τα πιστοποιητικά από τα ίδια του τα σεμινάρια!

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Kανονικά τα δικαιολογητικά δε θα έπρεπε να στέλνουμε καθόλου. Κάθε χρόνο την ίδια δουλειά θα κάνουμε δηλαδή?
Αν μέσα σε αυτό το χρόνο πήρες επιπλέον χαρτιά θα έπρεπε να στέλνουμε τα επιπλέον χαρτιά.
Όχι κάθε φορά ξανά μανά από την αρχή πτυχία αγγλικά κτλ.
Την προυπηρεσία στα σδε τι τη θέλουν? Δε ξέρουν πόσες ώρες έχει διδάξει ο κάθε ένας?
Ή τα πιστοποιητικά από τα ίδια του τα σεμινάρια!

Συμφωνώ απολύτως!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160662
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 928
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 818
Σύνολο: 829

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.112 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.