*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2997147 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος katjath

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Ξαναρωτάω:
Τα αποδεικτικά της προυπηρεσίας πρέπει να είναι σε ώρες για να γίνουν δεκτά σύμφωνα με την προκήρυξη. Οι βεβαιώσεις προυπηρεσίας όμως για τους αναπληρωτές στην τυπική εκπαίδευση είναι σε μήνες και μέρες. Τι γίνεται σε αυτή την περιπτωση;
Υπάρχει δυνατότητα η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας να μου δώσει μία βεβαίωση με την προυπηρεσία να έχει μετατραπεί σε ώρες;

Νομίζω πως όταν κάποιος δεν απαντάει δεν είναι απο αγένεια ,αλλά απο ανασφάλεια για τη βεβαιότητα της απάντησης του .

Πάντως κι εγω σε ΔΔΕ θα απευθυνόμουν (αν κ δε γνωρίζω αν είναι υποχρεωμένοι να κάνουν κατι τέτοιο).


Όταν ετοιμαζόμουν να κάνω τα χαρτιά μου είχα πάρει τηλ. στα ΣΔΕ και μου είπαν να κάνω μόνη μου την αναγωγή σε ώρες και όταν θα έρθει η ώρα να καταθέσω τα χαρτιά μου να στείλω μία υπεύθυνη δήλωση που να λέω ακριβώς αυτό.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Ξαναρωτάω:
Τα αποδεικτικά της προυπηρεσίας πρέπει να είναι σε ώρες για να γίνουν δεκτά σύμφωνα με την προκήρυξη. Οι βεβαιώσεις προυπηρεσίας όμως για τους αναπληρωτές στην τυπική εκπαίδευση είναι σε μήνες και μέρες. Τι γίνεται σε αυτή την περιπτωση;
Υπάρχει δυνατότητα η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας να μου δώσει μία βεβαίωση με την προυπηρεσία να έχει μετατραπεί σε ώρες;

Νομίζω πως όταν κάποιος δεν απαντάει δεν είναι απο αγένεια ,αλλά απο ανασφάλεια για τη βεβαιότητα της απάντησης του .

Πάντως κι εγω σε ΔΔΕ θα απευθυνόμουν (αν κ δε γνωρίζω αν είναι υποχρεωμένοι να κάνουν κατι τέτοιο).


Όταν ετοιμαζόμουν να κάνω τα χαρτιά μου είχα πάρει τηλ. στα ΣΔΕ και μου είπαν να κάνω μόνη μου την αναγωγή σε ώρες και όταν θα έρθει η ώρα να καταθέσω τα χαρτιά μου να στείλω μία υπεύθυνη δήλωση που να λέω ακριβώς αυτό.

Ευχαριστούμε πολύ για την πληροφόρηση.Εψαξα κι εγω στο φόρουμ για την αναγωγή σε ώρες και χάρη στους ΤΕΜ κ jak13 έχουμε απάντηση:
http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=20208.75

@Green πιστεύω να ξε-αγχώθηκες τώρα  :)
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ευχαριστώ πολύ και τους δύο.  :)

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
παντως θα επρεπε να δωσουν 1-2 μερες παραταση για να καταθεσουμε τα χαρτια λογω του οτι ειναι πεσμενη η σελιδα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
παντως θα επρεπε να δωσουν 1-2 μερες παραταση για να καταθεσουμε τα χαρτια λογω του οτι ειναι πεσμενη η σελιδα...

Είναι αρκετά πιθανό να γίνει (νομίζω).
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος K06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
    • Προφίλ
Παιδιά μήπως γνωρίζετε την διευθυνση που στέλνουμε τους φακέλους για τα ΣΔΕ;ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Η σελίδα του ΙΔΕΚΕ επαναλειτουργεί...

Αχαρνών 417 και Κοκκινάκη, ΤΚ 111 43 είναι η διεύθυνση του ΙΔΕΚΕ
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος K06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
    • Προφίλ
Thank you!!

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Thank you!!

Παρακαλώ !!  ;)

(καλή επιτυχία και σε σένα Green)
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος giannios

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 536
    • Προφίλ
Σε κάποιες πόλεις, π.χ. Θεσσαλονίκη και άλλες που δεν υπάρχει κανένας σημειωμένος με πράσινο π.χ. για το μάθημα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης, σημαίνει ότι φέτος δεν θα πάρουν κανένα για αυτό το μάθημα;;;;

Π.χ. στη Θεσσαλονίκη στο ΣΔΕ είναι σημειωμένο με πράσινο καθηγητές αγγλικής φιλολογίας ενώ για περιβαλλοντικής εκπαίδευση κανείς. Πως γίνεται αυτό;;; Δεν διδάσκονται όλα τα μαθήματα;;;

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Σε κάποιες πόλεις, π.χ. Θεσσαλονίκη και άλλες που δεν υπάρχει κανένας σημειωμένος με πράσινο π.χ. για το μάθημα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης, σημαίνει ότι φέτος δεν θα πάρουν κανένα για αυτό το μάθημα;;;;

Π.χ. στη Θεσσαλονίκη στο ΣΔΕ είναι σημειωμένο με πράσινο καθηγητές αγγλικής φιλολογίας ενώ για περιβαλλοντικής εκπαίδευση κανείς. Πως γίνεται αυτό;;; Δεν διδάσκονται όλα τα μαθήματα;;;
Πιθανότατα δεν έχουν απλώς εξεταστεί οι ενστάσεις ακόμα για τα συγκεκριμένα αντικείμενα.

Αποσυνδεδεμένος giannios

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 536
    • Προφίλ
Πάντως αυτά τα ΣΔΕ ρουλέτα είναι όπως και η ΑΣΠΑΙΤΕ. Δηλώνεις και αν τυχόν έχει ζήτηση η πόλξ πέρνει. Νομίζω ότι αυτά τα παράλογα συστήματα δήλωσης 1 μόνο πόλης χωρίς κανένα ουσιαστικό νόημα ΠΡΕΠΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ. Στην Αλεξανδρούπολη π.χ. τους πήραν όλους όσους ήταν στην λίστα για το μάθημα της Περιβαλλοντικής εκπαίδευσης. Και ήταν και πολλοί!!!!!! Πως γίνεται αυτό;;;
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 10, 2010, 03:03:40 μμ από giannios »

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
επιτελους ανοιγει η σελιδα του ΙΔΕΚΕ

Αποσυνδεδεμένος swtiriaG

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
    • Προφίλ
Μηπως γνωριζει κανεις τι γινεται με τουσ μαθηματικουσ στα ΣΔΕ ΟΡΧΟΜΕΝΟΥ? Δεν υπαρχει πουθενα... Μήπως γνωριζετε που μπορω να απευθυνθω?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160627
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 356
Σύνολο: 364

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.105 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.