*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2997174 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sylvia77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Steli0z πράγματι με την φορολογική δήλωση δεν θα πάρουμε τίποτε πίσω, γιατί κατεβάσαν το αφορολόγητο στις 5000. Και για το 2012 λένε ότι θα το μηδενίσουν για τους ελέυθερους επαγγελματίες

Σχετικά με την κατηγορία, μάλλον μπήκα στη δεύτερη γιατί ήμουν στο ΙΚΑ ασφαλισμένη 7 χρόνια. Από ότι είδα στην ιστοσελίδα του ΟΑΕΕ η πρώτη κατηγορία είναι 195 ευρώ περίπου. Αλλά μάλλον σε αυτήν εντάσσονται μ/ονο όσοι ασφαλίζονται για πρώτη φορά στη ζωή τους (και δεν ήταν στο ΙΚΑ πριν)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Radius

  • Επισκέπτης
Μπορεί σε κάποιον να κακοφαίνεται ότι θα του γίνεται κράτηση 20% για την εφορία, αλλά αντίστοιχα π.χ. και σε έναν αναπληρωτή τα 900 ευρώ είναι πλασματικά, αφού στο τέλος του έτους θα τον έχουν ανεβάσει τόσο πάνω από το αφορολόγητο που θα πληρώσει και αυτός ένα αντίστοιχο ποσό στην εφορία, και μάλιστα μαζεμένα.

Αποσυνδεδεμένος pskouras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
    • Προφίλ
μην ξεχνάμε ότι γιορτές - αργίες ΔΕΝ δουλεύουμε ... οπότε δεν πληρωνόμαστε ...  εγώ πέρυσι με διδακτορικό (17 μεικτά) έπαιρνα μέσο όρο 450-500 ευρώ με 11 ώρες την εβδομάδα.... Στην καλύτερη των περιπτώσεων φέτος θα παίρνω 640 ευρώ (Πάσχα κλπ 390 ευρώ) και χωρίς να έχω βάλει το ΤΕΒΕ. Ααα βάλτε και 50 ευρώ το μήνα περίπου στον λογιστή…

Radius

  • Επισκέπτης
Εντάξει παιδιά, μας έχετε πείσει ότι δεν αξίζει τον κόπο να πάμε αν μας πάρουν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος sylvia77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
μην ξεχνάμε ότι γιορτές - αργίες ΔΕΝ δουλεύουμε ... οπότε δεν πληρωνόμαστε ...  εγώ πέρυσι με διδακτορικό (17 μεικτά) έπαιρνα μέσο όρο 450-500 ευρώ με 11 ώρες την εβδομάδα.... Στην καλύτερη των περιπτώσεων φέτος θα παίρνω 640 ευρώ (Πάσχα κλπ 390 ευρώ) και χωρίς να έχω βάλει το ΤΕΒΕ. Ααα βάλτε και 50 ευρώ το μήνα περίπου στον λογιστή…

Γιατί μόνο 17? Μήπως εννοείς ότι 17 έπαιρνες αφού είχαν αφαιρεθεί οι εισφορές για ΙΚΑ; (και ο μισθωτός πληρώνει εισφορές). Εγώ στο ΚΕΔΒΜΑΠ έπαιρνα 20 την ώρα.

Ο δικός μου λογιστής ειναι 50 ευρώ το τρίμηνο. 50 ευώ το μήνα για να σουγράφει μια σειρά το τρίμηνο στο βιβλίο εσόδων-εξόδων είναι εξωφρενική τιμή.

Αποσυνδεδεμένος cupcake

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 160
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Paidia, sorry pou rwtaw pali alla den katalava. Egw pou eimai apo to 97 sto IKA kai doulepsa perysi se SDE xwris TEBE kai mplokaki apodeiksewn, tha prepei fetos na kanw enarksh sto TEBE?  :-\

Αποσυνδεδεμένος sylvia77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Εντάξει παιδιά, μας έχετε πείσει ότι δεν αξίζει τον κόπο να πάμε αν μας πάρουν.

Αν δεν έχεις ήδη ΤΕΒΕ και σου δώσουν μόνο 2-3 ώρες, ναι δεν αξίζει.
ΑΝ όμως είσαι πρώτος στη λίστα και πάρεις εσύ το 11ώρο, γιατί όχι; Δεν είναι άσχημο να έχεις ένα οικοομικό βοήθημα από τα ΣΔΕ

Αποσυνδεδεμένος sylvia77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Paidia, sorry pou rwtaw pali alla den katalava. Egw pou eimai apo to 97 sto IKA kai doulepsa perysi se SDE xwris TEBE kai mplokaki apodeiksewn, tha prepei fetos na kanw enarksh sto TEBE?  :-\

Ναι οπωσδήποτε. Είναι υποχρεωτικό πλέον

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Εντάξει παιδιά, μας έχετε πείσει ότι δεν αξίζει τον κόπο να πάμε αν μας πάρουν.

Αν δεν έχεις ήδη ΤΕΒΕ και σου δώσουν μόνο 2-3 ώρες, ναι δεν αξίζει.
ΑΝ όμως είσαι πρώτος στη λίστα και πάρεις εσύ το 11ώρο, γιατί όχι; Δεν είναι άσχημο να έχεις ένα οικοομικό βοήθημα από τα ΣΔΕ
αναλογα με την κλιμακα εισφορων που θα σε καταταξει το τεβε και τι αλλες δραστηριοτητες μπορεις να ενταξεις στο τεβε για να βγαινεις οικονομικα

Αποσυνδεδεμένος cupcake

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 160
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
S'eyxaristw Sylvia77. Ma giati etsi fetos..... pff

Radius

  • Επισκέπτης
Εντάξει παιδιά, μας έχετε πείσει ότι δεν αξίζει τον κόπο να πάμε αν μας πάρουν.

Αν δεν έχεις ήδη ΤΕΒΕ και σου δώσουν μόνο 2-3 ώρες, ναι δεν αξίζει.
ΑΝ όμως είσαι πρώτος στη λίστα και πάρεις εσύ το 11ώρο, γιατί όχι; Δεν είναι άσχημο να έχεις ένα οικοομικό βοήθημα από τα ΣΔΕ
Οι μέγιστες ώρες είναι υποχρεωτικά 11; Αν δεν υπάρχει κανένας μόνιμος στο διδακτικό αντικείμενο, πόσες μπορεί να είναι οι ώρες;

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
S'eyxaristw Sylvia77. Ma giati etsi fetos..... pff
επειδη τα προηγουμενα χρονια πηραν πολλους μονιμους και τωρα με την απογραφη ειδαν οτι ειναι παρα πολλοι και δεν μπορουν να τους απολυσουν

Αποσυνδεδεμένος sylvia77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Εντάξει παιδιά, μας έχετε πείσει ότι δεν αξίζει τον κόπο να πάμε αν μας πάρουν.

Αν δεν έχεις ήδη ΤΕΒΕ και σου δώσουν μόνο 2-3 ώρες, ναι δεν αξίζει.
ΑΝ όμως είσαι πρώτος στη λίστα και πάρεις εσύ το 11ώρο, γιατί όχι; Δεν είναι άσχημο να έχεις ένα οικοομικό βοήθημα από τα ΣΔΕ
Οι μέγιστες ώρες είναι υποχρεωτικά 11; Αν δεν υπάρχει κανένας μόνιμος στο διδακτικό αντικείμενο, πόσες μπορεί να είναι οι ώρες;

Ναι έτσιέχω ακούσει. Αλλά νομίζω ότι εξαρτάται και από τα τμήματα που θα δημιουργηθούν. Αν δενγραφτούν πολλοί μαθητές, τότε μειώνεται και η ζήτηση για καθηγητές

Αποσυνδεδεμένος dimitrafih1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 106
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
παιδια δεν εχω καταλαβει και δεν βρισκω και τα αποτελεσματα στο σδε εχουν βγει ?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160627
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 382
Σύνολο: 399

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.057 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.