*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14  (Αναγνώστηκε 873207 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Pink-Panther!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1207
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #336 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 12:50:30 πμ »
Αγγλικών ΠΕ.06 σε ποιες δομές ειδικής μπορούν να δουλέψουν;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:47:25 »

Pandora

  • Επισκέπτης
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #337 στις: Σεπτέμβριος 02, 2013, 03:50:41 μμ »
Καλησπέρα. Ξέρετε πώς γίνεται η επιλογή μας από τους πίνακες?
Για κάποιον που έβαλε κουτάκι για πλήρους ωραρίου και δήλωσε και 30 νομούς πώς ξεκινάει η εξέταση της αίτητσής του? Από τους νομούς επιλογής του και εφόσον δεν βραθεί κενό εκεί σε πάνε οπουδήποτε? Φαντάζομαι οτι αυτό που μετράει κυρίως  είναι η θέση που έχε ο καθένας μας στον πίνακα?

Αποσυνδεδεμένος Fridadida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 479
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #338 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 10:01:41 πμ »
Να ρωτήσω εγώ κάτι άσχετο απο όλα αυτά....λέτε την άλλη εβδομάδα να βγουν οι πίνακες της ε.α.;

Αποσυνδεδεμένος fefyp

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #339 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 10:18:08 πμ »
Να ρωτήσω εγώ κάτι άσχετο απο όλα αυτά....λέτε την άλλη εβδομάδα να βγουν οι πίνακες της ε.α.;

πιστεύω όπως το πίστευα και στη γενική πως την άλλη Δευτέρα θα βγουν οι πίνακες, τρίτη-Τετάρτη για ενστάσεις (βέβαια δεν ξέρω αν προλάβουν να έρθουν κι όοοοοοοοοοοοοοολα τα μτπχ!!!!ισως θα πρέπει να τους περιμένουμε μπας και σωσουν την ειδική από μας τους άσχετους!!!!!),  Παρασκευή οι τελικοί πίνακες και Παρασκευή συγχρόνως καλούν την 1η φάση.....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:47:25 »

Αποσυνδεδεμένος F.

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 604
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #340 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 10:22:42 πμ »
Μακαρι να βγουν αληθινα τα λεγομενα σου, κυριως το να βγουν οι προσληψεις Παρασκευη, μηπως και εχουμε τις 2 μερες για να παμε ανετα οπου μας στειλουν.

Αποσυνδεδεμένος fefyp

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #341 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 10:27:36 πμ »
αυτό πίστευα και στη γενική από την αρχή γιατί δεν ήταν δυνατον να αφήσουν νηπιαγωγεία κλειστά!!!!αυτό πιστεύω και για την ειδική....απλά επειδή υπάρχουν θεωρώ πολλά συμφέροντα με τα μτπχ εκει φοβάμαι μήπως αργήσουν!!!
αλλά πιστεύω πραγματικά πως την άλλη παρασκευή η πρώτη φάση λογικά θα έχει φύγει........

Αποσυνδεδεμένος Fridadida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 479
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #342 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 10:29:02 πμ »
Να ρωτήσω εγώ κάτι άσχετο απο όλα αυτά....λέτε την άλλη εβδομάδα να βγουν οι πίνακες της ε.α.;

πιστεύω όπως το πίστευα και στη γενική πως την άλλη Δευτέρα θα βγουν οι πίνακες, τρίτη-Τετάρτη για ενστάσεις (βέβαια δεν ξέρω αν προλάβουν να έρθουν κι όοοοοοοοοοοοοοολα τα μτπχ!!!!ισως θα πρέπει να τους περιμένουμε μπας και σωσουν την ειδική από μας τους άσχετους!!!!!),  Παρασκευή οι τελικοί πίνακες και Παρασκευή συγχρόνως καλούν την 1η φάση.....

Και εγώ πιστεύω οτι κάπως έτσι θα γίνει. Αν και όλοι λένε οτι θα αργήσουν φέτος, εγώ πιστεύω οτι θα καλέσουν αρκετά νωρίς!

Αποσυνδεδεμένος lia27

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #343 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 10:34:31 πμ »
Παιδιά τη βάψαμε αφορά και τη δευτεροβάθμια η σχετική εξαγγελία....
“Να θυμάστε να κοιτάτε ψηλά τα άστρα και όχι χαμηλά τα πόδια σας.
 Προσπαθήστε να βγάλετε νόημα με αυτά που βλέπετε και διατηρήστε
τον παιδικό ενθουσιασμό σας γι΄ αυτό που κάνει το σύμπαν να υπάρχει.”

Stephen William Hawking

Αποσυνδεδεμένος Fridadida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 479
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #344 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 10:40:10 πμ »
Παιδιά τη βάψαμε αφορά και τη δευτεροβάθμια η σχετική εξαγγελία....

Lia που το στηρίζεις αυτό που λες;

Αποσυνδεδεμένος fefyp

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #345 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 10:41:36 πμ »
Να ρωτήσω εγώ κάτι άσχετο απο όλα αυτά....λέτε την άλλη εβδομάδα να βγουν οι πίνακες της ε.α.;

πιστεύω όπως το πίστευα και στη γενική πως την άλλη Δευτέρα θα βγουν οι πίνακες, τρίτη-Τετάρτη για ενστάσεις (βέβαια δεν ξέρω αν προλάβουν να έρθουν κι όοοοοοοοοοοοοοολα τα μτπχ!!!!ισως θα πρέπει να τους περιμένουμε μπας και σωσουν την ειδική από μας τους άσχετους!!!!!),  Παρασκευή οι τελικοί πίνακες και Παρασκευή συγχρόνως καλούν την 1η φάση.....

Και εγώ πιστεύω οτι κάπως έτσι θα γίνει. Αν και όλοι λένε οτι θα αργήσουν φέτος, εγώ πιστεύω οτι θα καλέσουν αρκετά νωρίς!

απλά ίσως οι πίνακες να βγούν και τρίτη πολύ αργά το βράδυ......εκτός κι αν έχουν σκοπό να μην φύγει φάση την επόμενη αλλά την μεθεπόμενη παρασκευή στις 20 Σεπτεμβρη κι αυτό πολύ πιθανό.....πιο πίσω όμως μάλλον απιθανο να πάει....

Αποσυνδεδεμένος fiore

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1323
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #346 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 01:52:54 μμ »
 μια ερώτηση off topic γιατί εχω μπερδευτεί

 ενα άτομο τεχνικής ειδικότητας έχει ασπαιτε και μπορει να κάνει τα χαρτιά στη γενική αλλά παράλληλα έχει και σεμινάριο ειδικής και έχει προυπηρεσία στα σμεα. Παρουσιάστηκε και παραιτήθηκε πέρισυ από σμεα. Κάνει κανονικά χαρτιά για ωρομίσθιος, αφού δεν έχει ποινή. Σε λίγες μέρες που θα βγουν οι πίνακες της ειδικής κανονικά θα πρέπει να εχει αποκλεισμό από την ειδική αλλά θα εχει αποκλεισμό και από την γενική μιας και ειναι σε 2 πίνακες στη γενική λόγω ασπαιτε και στην ειδική λόγω σεμιναρίου?

Αποσυνδεδεμένος bpetros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #347 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 04:33:19 μμ »
Χθες έληξαν οι αιτήσεις. πότε το βλέπετε να βγαίνουν οι προσωρινοί πίνακες; της γενικής πόσε μέρες κάνανε; αν πάνε όπως πέρυσι δεν βλέπω α άση πριν το α δεκαήμερο του Οκτωβρίου...

Αποσυνδεδεμένος Nora Kak

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 336
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #348 στις: Σεπτέμβριος 05, 2013, 03:18:48 μμ »
Γινεται σας παρακαλω να μας πειτε πότε περίπου θα βγουν οι πίνακες ειδικής, πότε θα γίνουν οι φάσεις, ποιος ο αριθμός που θα πάρουν σε κάθε κλάδο. Έχω βαρεθεί να διαβάζω για τα μεταπτυχιακά και τι θα γίνει με τα μεταπτυχιακά. Καμια εξέλιξη πάνω στους αναπληρωτές ειδικής αγωγής για φέτος;;; Ανοίξτε άλλο φόρουμ με τίτλο "μεταπτυχιακά ειδικής".

Ευχαριστώ και συγνώμη για την αγανάκτηση.. μείνετε στο θέμα του φόρουμ..
Η παιδική ηλικία δείχνει τον άνθρωπο, όπως η αυγή την ημέρα..

Αποσυνδεδεμένος Jane_Eyre

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #349 στις: Σεπτέμβριος 05, 2013, 03:33:04 μμ »
Γινεται σας παρακαλω να μας πειτε πότε περίπου θα βγουν οι πίνακες ειδικής, πότε θα γίνουν οι φάσεις, ποιος ο αριθμός που θα πάρουν σε κάθε κλάδο. Έχω βαρεθεί να διαβάζω για τα μεταπτυχιακά και τι θα γίνει με τα μεταπτυχιακά. Καμια εξέλιξη πάνω στους αναπληρωτές ειδικής αγωγής για φέτος;;; Ανοίξτε άλλο φόρουμ με τίτλο "μεταπτυχιακά ειδικής".

Ευχαριστώ και συγνώμη για την αγανάκτηση.. μείνετε στο θέμα του φόρουμ..

Δεν έχει βγει ακόμη τίποτα και σε τηλ. επικοινωνία που είχα σήμερα με το Υπουργείο από βδομάδα κι αν. Άλλωστε μέχρι και 3 του μηνός ήταν οι αιτήσεις. Μέχρι να επεξεργαστούν τις ηλεκτρονικές αιτήσεις και να συστήσουν τους πίνακες εεεεεε δεν θα πάρει και 1 βδομάδα??? (στην καλύτερη των περιπτώσεων). Μην ξεχνάμε.....Υπουργείο Παιδείας είναι αυτό - ευαίσθητος κλάδος - όπως κι όλοι όσοι εργάζονται εκεί!!!!!!
Υπομονή να έχεις κι όλα θα γίνουν... :)


Nora δες κι αυτό. Αφορά όμως της γενικής.....

Δημήτρης ΜπράτηςΣε ό,τι αφορά στην πρόσληψη των προσωρινών αναπληρωτών,όπως ενημερώθηκα από το αρμόδιο τμήμα η Α φάση θα γίνει στις αρχές της επόμενης εβδομάδας.Σε ό,τι αφορά στα κενά ήδη χτες στο ΚΥΣΠΕ μας έδωσαν 1898 κενά Δασκάλων και 1200 Νηπιαγωγών.Πώς θα καλυφθούν αυτά με 2000 πιστώσεις για ΠΕ και ΔΕ συνολικά;;;Σήμερα βέβαια έδωσαν εντολή να υπολογισθούν ξανά τα κενά επειδή τους φάνηκαν πολλά κι απ ότι φαίνεται θα καταργήσουν ολοήμερα τμηματα,θα αυξήσουν τον αριθμό μαθητών ανά τμήμα κλπ...με αλχημείες προσπαθούν να σώσουν την κατάσταση,ενώ η λύση είναι μία...να αυξήσουν τις πιστώσεις για αναπληρωτές έτσι ώστε να καλυφθούν όλα τα λειτουργικά κενά...φυσικά στα οργανικά κενά πρέπει να γίνουν μόνιμοι διορισμοί.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 05, 2013, 03:42:08 μμ από Jane_Eyre »
Ποτέ μην αφήνεις μέρα να περάσει χωρίς
να χαμογελάσεις!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159978
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 756
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 633
Σύνολο: 636

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.112 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.