*

Αποστολέας Θέμα: παιδαγωγικα - Ασεπ2009  (Αναγνώστηκε 1771 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος russel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
παιδαγωγικα - Ασεπ2009
« στις: Απρίλιος 02, 2009, 02:12:25 μμ »
Στον προηγούμενο διαγωνισμό είχαμε όλοι παρατηρήσει ότι τα παιδαγωγικά ήταν εύκολα και ότι η βάση ανέβηκε λόγων αυτών. Πως είδατε τα φετινά θέματα; Ήταν εύκολα ή δύσκολα; Θα επηρεάσουν τη βάση προς τα πάνω ή προς τα κάτω;Εγώ θεωρώ πως φέτος ήταν δυσκολότερα από τον προηγούμενο, αλλά δεν θα είναι και ο παράγοντας που θα επηρεάσει τη βάση.
 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: παιδαγωγικα - Ασεπ2009
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:01:36 »

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: παιδαγωγικα - Ασεπ2009
« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 02, 2009, 02:50:30 μμ »
τα φετινα τα θεωρω ευκολα, αλλα πιστευω οτι δεν ειναι αυτο το αντικειμενο που καθοριζει τη βαση, οσο η ειδικη διδακτικη.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος Iaki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
  • Φύλο: Γυναίκα
  • docendo discimus
    • Προφίλ
Απ: παιδαγωγικα - Ασεπ2009
« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 03, 2009, 12:56:30 πμ »
Και εμένα η άποψη μου είναι ότι τα παιδαγωγικά φέτος ήταν πολύ εύκολα. Αν και η αλήθεια είναι ότι δεν ξανάδωσα για να συγκρίνω πιο αντικειμενικά...
Και επίσης πιστεύω ότι τη διαφορά θα κάνει, σαφώς, η ειδική διδακτικη αλλά και η καλή επίδοση στην ιστορία..
dum vita est, spes est ... ;)

Αποσυνδεδεμένος sharon

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
    • Προφίλ
Απ: παιδαγωγικα - Ασεπ2009
« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 03, 2009, 11:52:53 πμ »
τα παιδαγωγικά ήταν πολύ μακριά από το πνεύμα που μας είχαν συνηθίσει στους προηγούμενους διαγωνισμούς..αν κάποιος έγραψε στον διαγ. του '07  80+ και χωρίς διάβασμα , φέτος έπεφτε πολύ ευκολα στο 72 ..νομίζω ότι απαιτούσαν πολύ χρόνο να απάντησεις και αυτό βέβαια σε βάρος της ειδικής διδακτικής , αφού έχανες χρόνο για ερωτήσεις του στυλ ''είσαι διευθυντής, τι θα έκανες αν.....?''  όσο θυμάμαι  κι εκείνες τις τελευταίες περί αξιολόγησης του εκπ/κού από γονείς και μαθητές.. τα νεύρα μου..ενώ έβλεπες τι ήθελαν να ακούσουν δεν σου πήγαινε να το μουντζουρώσεις το μαγικό κουτάκι..
τα θεωρώ πιο δύσκολα απ' τα θέματα του προηγούμενου

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: παιδαγωγικα - Ασεπ2009
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:01:36 »

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: παιδαγωγικα - Ασεπ2009
« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 03, 2009, 12:12:57 μμ »
τα παιδαγωγικά ήταν πολύ μακριά από το πνεύμα που μας είχαν συνηθίσει στους προηγούμενους διαγωνισμούς..αν κάποιος έγραψε στον διαγ. του '07  80+ και χωρίς διάβασμα , φέτος έπεφτε πολύ ευκολα στο 72 ..νομίζω ότι απαιτούσαν πολύ χρόνο να απάντησεις και αυτό βέβαια σε βάρος της ειδικής διδακτικής , αφού έχανες χρόνο για ερωτήσεις του στυλ ''είσαι διευθυντής, τι θα έκανες αν.....?''  όσο θυμάμαι  κι εκείνες τις τελευταίες περί αξιολόγησης του εκπ/κού από γονείς και μαθητές.. τα νεύρα μου..ενώ έβλεπες τι ήθελαν να ακούσουν δεν σου πήγαινε να το μουντζουρώσεις το μαγικό κουτάκι..
τα θεωρώ πιο δύσκολα απ' τα θέματα του προηγούμενου

μπραβο, θα συμφωνησω. μα ειπα κ εγω μονο σε μενα δεν φανηκαν τοσο ευκολα? ενταξει εγραψα αρκετα καλα αλλα τα θεματα μου φανηκαν ηλιθια κ διφορουμενα. σε πολλα απο αυτα εμπαινε πολυ ανετα κ δευτερη απαντηση ως σωστη. οι εκφωνησεις αρκετα μεγαλες κ επαιρνε πολυ απο τον χρονο μας οπως ειπες πολυ σωστα σε βαρος της ειδικης

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: παιδαγωγικα - Ασεπ2009
« Απάντηση #5 στις: Απρίλιος 03, 2009, 09:47:01 μμ »
Καθώς συμμετείχα και στο διαγωνισμό του '07, θεωρώ ότι ήταν κατάτι δυσκολότερα τα θέματα του πρόσφατου διαγωνισμού. Νομίζω ότι ήταν και περισσότερες οι ερωτήσεις περί  παιδαγωγικών θεωριών, οι οποίες μπήκαν σε αυτόν το διαγωνισμό συγκριτικά με τον προηγούμενο. Δεν ξέρω αν η βάση για το διορισμό θ'ανέβει και κατά πόσο (θέλω να πιστεύω ότι θα κινηθεί περίπου στα ίδια επίπεδα μ'εκείνα του διαγωνισμού του '07). Θεωρώ ωστόσο ότι τελικά καθοριστικό ρόλο θα παίξουν τα Α.Ε. και η ειδική διδακτική, αφού εκεί είχαμε ερωτήσεις ανάπτυξης και δε γνωρίζουμε και πως θα βαθμολογηθούν, αφού ποτέ δεν ανακοινώνεται τι ακριβώς θέλουν.
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος zulte

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
  • dato tempore
    • Προφίλ
Απ: παιδαγωγικα - Ασεπ2009
« Απάντηση #6 στις: Απρίλιος 08, 2009, 11:46:33 μμ »
στον προηγουμενο Ασεπ επιασα 80 στα παιδαγωγικα και τωρα με το ζορι 70 αν και ειχα διαβασει πολυ περισσοτερο. νομιζω οτι αλλαξαν το πνευμα των ερωτησεων και μας μπερδεψαν, οχι οτι ηταν δυσκολες. Τα παιδαγωγικα δεν μπορει να ειναι δυσκολα γι αυτο και βαζουν παγιδες, ειναι κοινη λογικη. Τωρα, γιατι πρεπει να ξερουμε πως θα αντιδρασει ο διευθυντης, τη στιγμη που δεν ειμαστε ουτε καν διορισμενοι....πολυ κουλο!!! Για καθηγητες παμε, δεν δινουμε συνεντευξη για διευθυντες!!! Ελεος!!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160647
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 928
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 23
Επισκέπτες: 645
Σύνολο: 668

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.081 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.