*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί και το 2023  (Αναγνώστηκε 870569 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος insanimus

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #2842 στις: Απρίλιος 08, 2023, 04:12:18 μμ »
Είμαι από αυτούς που περιμένουν εναγωνίως την κατανομή για να δω αν θα είμαι οριακά μέσα ή οριακά έξω. Σενάρια όλοι διακινούν εδώ μέσα γιατί προφανώς κανεις δεν έχει ενημέρωση, αλλιώς δε θα γίνονταν η συζήτηση σε αυτό το νήμα.
Εγώ παραθέτω το τι έγινε τα δύο τελευταία χρόνια και αν μπορεί να είναι ρεαλιστικός ο στόχος των διορισμών στη γενική πριν τη διάλυση της Βουλής, αν υποθέσουμε ότι θα γίνει γύρω στις 23/4 (με βάση αυτά που είπε ο Μπάτης).
Τα αποτελέσματα των μεταταξεων έχουν νόημα σε περιοχές που έχουν 1 η 2 οργανικά κενά τα οποία μπορεί να χαθούν στους διορισμούς.
Θερμή παράκληση.Μην κάνετε σενάρια και μην παραπλανάτε τον εκπαιδευτικό κόσμο. Σενάριο ήταν ότι θα έβγαινε η κατανομή χθες.Αν δεν ξέρετε, μην λέτε τίποτα και δίνετε ψεύτικες ελπίδες για χρονοδιαγράμματα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:30:32 »

Αποσυνδεδεμένος 🐐Ελευθερία Α.🐐

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 269
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #2843 στις: Απρίλιος 08, 2023, 04:29:56 μμ »
Είμαι οριακά εντός ή εκτός. Δεν ξέρω τελικά, ποιο είναι το καλύτερο.

Αποσυνδεδεμένος Μαρία Αθηναιου

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #2844 στις: Απρίλιος 08, 2023, 05:01:19 μμ »
Αν είσαι οριακά, θα σου έλεγα, καλύτερα εκτός για φέτος. Έχω υπάρξει στη θέση σου και ξέρω. Χαίρομαι που πέρυσι έμεινα απ' εξω. Ούτε και ξέρω που θα μουν τώρα. Είναι σκληρό αυτό που σου λέω. Αλλά σκέψου ότι θα πάρεις τα "αποφάγια"όλων από πάνω σου. Ο,τι δε θέλουν οι άλλοι. Συγνώμη που σ το λέω έτσι. Δεν το λέω για να νιώσεις άσχημα. Άλλωστε μπορεί τελικά αυτό που δε θέλουν οι άλλοι λ, εσένα να σου δώσει τεράστια χαρά. Και σου το εύχομαι. Αλλά πόσο πιθανό είναι; Δεν ξέρεις που θα καταλήξεις. Αν δεν μπεις φέτος, θα δεις τα πράγματα πιο καθαρά την επόμενη χρονιά. Εγώ με τους διορισμούς πέρυσι έκλαιγα που έμεινα απ' έξω. Μέσα στο χειμώνα όμως τα είδα τα πράγματα πιο ψύχραιμα και καθαρά.

Αποσυνδεδεμένος 🐐Ελευθερία Α.🐐

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 269
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #2845 στις: Απρίλιος 08, 2023, 05:26:18 μμ »
Αν είσαι οριακά, θα σου έλεγα, καλύτερα εκτός για φέτος. Έχω υπάρξει στη θέση σου και ξέρω. Χαίρομαι που πέρυσι έμεινα απ' εξω. Ούτε και ξέρω που θα μουν τώρα. Είναι σκληρό αυτό που σου λέω. Αλλά σκέψου ότι θα πάρεις τα "αποφάγια"όλων από πάνω σου. Ο,τι δε θέλουν οι άλλοι. Συγνώμη που σ το λέω έτσι. Δεν το λέω για να νιώσεις άσχημα. Άλλωστε μπορεί τελικά αυτό που δε θέλουν οι άλλοι λ, εσένα να σου δώσει τεράστια χαρά. Και σου το εύχομαι. Αλλά πόσο πιθανό είναι; Δεν ξέρεις που θα καταλήξεις. Αν δεν μπεις φέτος, θα δεις τα πράγματα πιο καθαρά την επόμενη χρονιά. Εγώ με τους διορισμούς πέρυσι έκλαιγα που έμεινα απ' έξω. Μέσα στο χειμώνα όμως τα είδα τα πράγματα πιο ψύχραιμα και καθαρά.

Έτσι είναι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:30:32 »

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #2846 στις: Απρίλιος 08, 2023, 06:00:29 μμ »
Αν είσαι οριακά, θα σου έλεγα, καλύτερα εκτός για φέτος. Έχω υπάρξει στη θέση σου και ξέρω. Χαίρομαι που πέρυσι έμεινα απ' εξω. Ούτε και ξέρω που θα μουν τώρα. Είναι σκληρό αυτό που σου λέω. Αλλά σκέψου ότι θα πάρεις τα "αποφάγια"όλων από πάνω σου. Ο,τι δε θέλουν οι άλλοι. Συγνώμη που σ το λέω έτσι. Δεν το λέω για να νιώσεις άσχημα. Άλλωστε μπορεί τελικά αυτό που δε θέλουν οι άλλοι λ, εσένα να σου δώσει τεράστια χαρά. Και σου το εύχομαι. Αλλά πόσο πιθανό είναι; Δεν ξέρεις που θα καταλήξεις. Αν δεν μπεις φέτος, θα δεις τα πράγματα πιο καθαρά την επόμενη χρονιά. Εγώ με τους διορισμούς πέρυσι έκλαιγα που έμεινα απ' έξω. Μέσα στο χειμώνα όμως τα είδα τα πράγματα πιο ψύχραιμα και καθαρά.

Κι εγώ έτσι σκέφτηκα πρόπερσι. Και πέρυσι διορίστηκα εκεί που ήθελα, ενώ φέτος είμαι μισό βήμα πριν πάρω οργανική εκεί που θέλω... Αν είχα διοριστεί πρόπερσι ένας θεός ξέρει τι κόστος οικονομικό και κυρίως ψυχικό θα είχα πληρώσει...
Βέβαια όλοι οι άνθρωποι δεν είναι οι ίδιοι. Αν νομίζει κάποιος ότι τα παραπάνω κόστη είναι αμελητέα γι αυτόν, τότε καλή του ώρα...
Καλό διορισμό!
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος Minoan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 424
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #2847 στις: Απρίλιος 08, 2023, 07:29:12 μμ »
Προσωπική ταπεινή μου άποψη είναι ότι πρώτα πρέπει να ολοκληρωθούν οι μετατάξεις για να υπάρχει σαφέστατη εικόνα των κενών ανά περιοχή. Δεν μπορεί να βγει κατανομή στο περίπου. Αν πχ 10 άτομα από ΠΕ02 περάσουν στο ΠΕ70, αυτόματα χάνονται 10 θέσεις από τους ΠΕ70 και τις κερδίζουν οι ΠΕ02. Άρα, ως τις 11/4 δεν υπάρχει περίπτωση να βγει κατανομή αλλά θεωρώ ούτε και πριν τα αποτελέσματα των μετατάξεων. Αν βγάλουν τα αποτελέσματα μετατάξεων ως τις 21/4 να είμαστε ευχαριστημένοι.

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #2848 στις: Απρίλιος 08, 2023, 07:49:49 μμ »
Δεν ειναι ομως και ευκολο να παρει καποιος μεταταξη.....πρέπει να συντρεχουν ειδικοι λογοι η καποιο μεσο
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος Minoan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 424
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #2849 στις: Απρίλιος 08, 2023, 07:56:22 μμ »
Δεν ειναι ομως και ευκολο να παρει καποιος μεταταξη.....πρέπει να συντρεχουν ειδικοι λογοι η καποιο μεσο
Κάποιοι θα πάρουν όμως. Αλλιώς δεν θα έβγαινε η εγκύκλιος. Και ούτε ξέρω αν θέλει μέσον.

Αποσυνδεδεμένος nickmath

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #2850 στις: Απρίλιος 08, 2023, 08:27:22 μμ »
Προσωπική ταπεινή μου άποψη είναι ότι πρώτα πρέπει να ολοκληρωθούν οι μετατάξεις για να υπάρχει σαφέστατη εικόνα των κενών ανά περιοχή. Δεν μπορεί να βγει κατανομή στο περίπου. Αν πχ 10 άτομα από ΠΕ02 περάσουν στο ΠΕ70, αυτόματα χάνονται 10 θέσεις από τους ΠΕ70 και τις κερδίζουν οι ΠΕ02. Άρα, ως τις 11/4 δεν υπάρχει περίπτωση να βγει κατανομή αλλά θεωρώ ούτε και πριν τα αποτελέσματα των μετατάξεων. Αν βγάλουν τα αποτελέσματα μετατάξεων ως τις 21/4 να είμαστε ευχαριστημένοι.
πότε θα ολοκληρωθούν οι μετατάξεις;

Αποσυνδεδεμένος Minoan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 424
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #2851 στις: Απρίλιος 08, 2023, 08:47:59 μμ »
πότε θα ολοκληρωθούν οι μετατάξεις;

Περισυ έκαναν 2 μήνες σχεδόν να βγουν και μόλις βγήκαν μετα από 4-5 μέρες βγήκε η κατανομή. Η εγκύκλιος μετατάξεων βγήκε 16/5, τα αποτελέσματα μετατάξεων 21/7. Μήπως γι αυτο λένε ότι οι διορισμοί θα ολοκληρωθούν Αύγουστο? Τί να πω δεν ξέρω

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #2852 στις: Απρίλιος 08, 2023, 09:09:51 μμ »
Διαφανεια ομως ετσι! Να δουμε τα ονόματα των μετατάξεων οχι να μας λεμε οπως περσι οτι έγιναν και κοπηκαν θεσεις και φετος να βλέπουμε τα ιδια κενα......
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος regi84

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 495
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #2853 στις: Απρίλιος 08, 2023, 09:15:43 μμ »
Είμαι οριακά εντός ή εκτός. Δεν ξέρω τελικά, ποιο είναι το καλύτερο.

Θα συμφωνήσω με τις συναδέλφους αλλά θα θέσω κ τον εξής προβληματισμό....αλλάζουν οι πίνακες οπότε θα υπάρξουν αλλαγές στην κατάταξη.Απο το 21 έως το 23 είναι οι ίδιοι οπότε όλοι ξέραμε τη θέση μας! Ζυγίστε τα υπέρ κ τα κατά για εσάς!

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #2854 στις: Απρίλιος 08, 2023, 09:27:21 μμ »
Δεν ειναι ομως και ευκολο να παρει καποιος μεταταξη.....πρέπει να συντρεχουν ειδικοι λογοι η καποιο μεσο

Ευκολο ειναι αν πηγαινεις απο δευτεροβαθμια σε δευτεροβαθμια κ.τ.λ. αρκει να εχεις τα προσοντα

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #2855 στις: Απρίλιος 08, 2023, 09:30:04 μμ »
Ναι σε αυτο εχεις δικαιο
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160022
  • Σύνολο θεμάτων: 19215
  • Σε σύνδεση σήμερα: 683
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 419
Σύνολο: 423

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.123 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.