*

Αποστολέας Θέμα: Τοποθετήσεις νεοδιόριστων  (Αναγνώστηκε 176033 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #196 στις: Μάιος 12, 2014, 08:16:22 μμ »
εννοώ αυτούς που επέλεξαν να παραμείνουν εκεί που είχαν προσληφθεί ως αναπληρωτές προ του διορισμού τους ως μονίμων!  :)

Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις νεοδιόριστων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:12:42 »

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Τοποθετήσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #197 στις: Μάιος 12, 2014, 08:21:48 μμ »
εννοώ αυτούς που επέλεξαν να παραμείνουν εκεί που είχαν προσληφθεί ως αναπληρωτές προ του διορισμού τους ως μονίμων!  :)

Και εγώ στο ίδιο αναφέρομαι. Νομίζω ότι κάτι τους λέει ότι μπορεί να παραμείνουν για το διδακτικό έτος. Οπότε αν δεν βγει κάτι άλλο παρουσιάζονται στον τόπο διορισμού αμέσως μετά την λήξη το διδακτικού έτους (όπως προείπες).

ΥΓ. Το βρήκα

http://edu.klimaka.gr/ekpaideytikoi-anakoinvseis/diorismoi-neodioristoi-ekpaideytikoi/845-analhpsh-yphresias-neodiorizomenoi.html
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 12, 2014, 08:58:48 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος legor

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #198 στις: Μάιος 14, 2014, 11:47:41 μμ »
οι νεοδιόριστοι του Φεβρουαρίου πρέπει να υπηρετήσουν έναν χρόνο στην διάθεση προτού αποκτήσουν το δικαίωμα να διεκδικήσουν οργανική.

τούτου λεχθέντος, δεν μπορούν να συμμετάσχουν στις οργανικές τοποθετήσεις του Ιουνίου.

επομένως, μιλάμε πάντα γα τις λειτουργικές του σεπτεμβρίου. Κάποιες διευθύνσεις βγάζουν τα κενά και τις αιτήσεις από 20 Αυγούστου και μετά. Κάποιες πιο μετά... Οπότε, το νου σας! :)

bitch εγω διοριστηκα αρχές Μαρτιου και ηρθα Κυκλαδες .Δεν υπηρετουσα ως αναπληρωτης και ηρθα.Η περιοχη διορισμου μου ειναι Α Κυκλαδων αλλα δεν υπηρχε κενο εκει (λογω συναδελφου αναπληρωτη απ'οσο ειδα) και με εστειλαν Δ Κυκλαδων μέχρι να τελειωσει η χρονια .Εγω ουσιαστικα μεχρι αρχες Σεπτεμβριου (6 μηνο ) εχω υπηρετησει στη διαθεση!!Συμφωνεις?Γιατί να μην πάρω οριστική τοποθέτηση απο τη νεα χρονια?Επίσης τηλεφωνησα στη διεύθυνση και μου είπαν και εκανα αίτηση οριστικης τοποθετησης τωρα μαζί με την εγκυκλιο των μεταθεσεων.Απο Σεπτεμβρη σκεφτομαι να παρω αδεια ανατροφης .Μπορει να με βοηθησεις τι να κάνω γιατι εχω μπερδευτεί πολυ?
 

Αποσυνδεδεμένος legor

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #199 στις: Μάιος 14, 2014, 11:50:16 μμ »
ΑΑ!! 6μηνο+ λογίζεται ως χρονια!!μου ειχαν πει που το ειχα ρωτησει.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις νεοδιόριστων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:12:42 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #200 στις: Μάιος 15, 2014, 12:06:53 πμ »
bitch εγω διοριστηκα αρχές Μαρτιου και ηρθα Κυκλαδες .Δεν υπηρετουσα ως αναπληρωτης και ηρθα.Η περιοχη διορισμου μου ειναι Α Κυκλαδων αλλα δεν υπηρχε κενο εκει (λογω συναδελφου αναπληρωτη απ'οσο ειδα) και με εστειλαν Δ Κυκλαδων μέχρι να τελειωσει η χρονια .Εγω ουσιαστικα μεχρι αρχες Σεπτεμβριου (6 μηνο ) εχω υπηρετησει στη διαθεση!!Συμφωνεις?Γιατί να μην πάρω οριστική τοποθέτηση απο τη νεα χρονια?Επίσης τηλεφωνησα στη διεύθυνση και μου είπαν και εκανα αίτηση οριστικης τοποθετησης τωρα μαζί με την εγκυκλιο των μεταθεσεων.Απο Σεπτεμβρη σκεφτομαι να παρω αδεια ανατροφης .Μπορει να με βοηθησεις τι να κάνω γιατι εχω μπερδευτεί πολυ?

οι οριστικές τοποθετήσεις γίνονται τον Ιούνιο κάθε έτους. Επιπλέον για να έχεις δικαίωμα να συμμετάσχεις στις διαδικασίες οριστικών τοποθετήσεων θα πρέπει να έχεις υπηρετήσει έναν χρόνο ως τη λήξη του σχολικού έτους κατά το οποίο διενεργούνται οι μεταθέσεις. (δηλ. 31/8)
Στις μεταθέσεις το ένα έτος ειναι ένα έτος  !! Το εξάμηνο συν μια μέρα λογιζεται ως έτος σε ορισμένες περιπτώσεις συνταξιοδότησης όχι όμως στις μεταθέσεις.

Να προσέξεις να έχεις στον φάκελό σου την απόφαση αποσπσης λόγω υπεραριθμίας στην περιοχή διορισμού. Θα σου φανεί χρήσιμη αργότερα.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος legor

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #201 στις: Μάιος 15, 2014, 12:14:51 πμ »
Σ'ευχαριστω για την αμεση  απαντηση σου!!!!Να σε ρωτησω και κατι ακομη!!Δικαιουμαι να παρω αποσπαση απο Σεπτεμρη σε περιπτωση που εκλεγω ως αιρετος ΟΤΑ στις εκλογες?Sorry αν κουρασα αλλα ειμαι ακομα ασχετος!! ;)

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #202 στις: Μάιος 15, 2014, 12:22:47 πμ »
μπορείς να πάρεις απόσπαση αλλά δεν θεμελιώνεις πλέον δικαίωμα με αυτή την απόσπαση.

αυτή η διάταξη έχει καταργηθεί με τον 3848.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος legor

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #203 στις: Μάιος 16, 2014, 05:03:02 μμ »
bitch οταν λες δεν θεμελιωνω δικαιωμα τι εννοεις?Αν επιστρεψω μετα απο 2 χρόνια αποσπασης λογω ΟΤΑ στον αρχικο νομο διορισμου μου δεν θα μου δωσουν οργανικη?Θα εχουν περασει 2,5 χρονια ως μονιμος και δεν θα μπορω να παρω οργανικη επειδη δεν εκανα ολοκληρο χρονο στη διαθεση του νομου διορισμου μου?

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #204 στις: Μάιος 17, 2014, 12:31:57 μμ »
bitch οταν λες δεν θεμελιωνω δικαιωμα τι εννοεις?Αν επιστρεψω μετα απο 2 χρόνια αποσπασης λογω ΟΤΑ στον αρχικο νομο διορισμου μου δεν θα μου δωσουν οργανικη?Θα εχουν περασει 2,5 χρονια ως μονιμος και δεν θα μπορω να παρω οργανικη επειδη δεν εκανα ολοκληρο χρονο στη διαθεση του νομου διορισμου μου?

Aυτο εννοει η bitch. Mε κατα προτεραιοτητα αποσπαση ως μελος ΟΤΑ δε θεμελιωνεις δικαιωμα ουτε μεταθεσης ουτε και οριστικης τοποθετησης.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 23, 2014, 08:59:15 μμ από Damien »
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

Αποσυνδεδεμένος legor

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #205 στις: Μάιος 18, 2014, 12:18:38 πμ »
Aυτο εννοει η bitch. Mε κατα προτεραιοτητα αποσπαση ως μελλος ΟΤΑ δε θεμελιωνεις δικαιωμα ουτε μεταθεσης ουτε και οριστικης τοποθετησης.
Damien εσυ τι μου προτείνεις να κανω;Να παρω αδεια ανατροφης από Σεπτεμβρη ή να παρω αποσπαση λογω ΟΤΑ;Πρεπει να κανω ενα απ'τα δυο γιατι εχω μωρο και πρεπει να ειμαι σπιτι γιατι δεν εχουμε βοηθεια απο καποιον!Σ'ευχαριστω!!!

Αποσυνδεδεμένος LIAV

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #206 στις: Μάιος 23, 2014, 12:53:02 μμ »
Οι νεοδιοριστοι νηπιαγωγοί του Φεβρουαρίου θα τοποθετηθούν με τους μετατιθεμενους; Και αν ναι τότε πότε; Στο τέλος αφού τοποθετηθεί και ο τελευταίος; Ή μήπως μας τοποθετήσουν το Σεπτέμβριο πριν τους αναπληρωτες αφού καλυπτουμε λειτουργικά κενά για φέτος;

Αποσυνδεδεμένος josua

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #207 στις: Μάιος 23, 2014, 01:20:45 μμ »
Οι νεοδιοριστοι νηπιαγωγοί του Φεβρουαρίου θα τοποθετηθούν με τους μετατιθεμενους; Και αν ναι τότε πότε; Στο τέλος αφού τοποθετηθεί και ο τελευταίος; Ή μήπως μας τοποθετήσουν το Σεπτέμβριο πριν τους αναπληρωτες αφού καλυπτουμε λειτουργικά κενά για φέτος;
Αυτη την απορια εχω και εγω!

Δεν ξερω αν σημαινει κατι αυτο, αλλα σχεδον σε ολες τις περιοχες που διορισαν ΠΕ60 το Φεβρουαριο, οι αιτησεις μεταθεσης ΠΡΟΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ, ειναι ελαχιστες!
Ισως αυτο επηρεασει την ταχυτητα της διαδικασιας!

Παντως καλο θα ηταν να γνωριζαν οι νεοδιοριστοι την σχολειο τοποθετησης απο τελος Ιουνιου-αρχες Ιουλιου.

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #208 στις: Μάιος 23, 2014, 09:01:26 μμ »
Damien εσυ τι μου προτείνεις να κανω;Να παρω αδεια ανατροφης από Σεπτεμβρη ή να παρω αποσπαση λογω ΟΤΑ;Πρεπει να κανω ενα απ'τα δυο γιατι εχω μωρο και πρεπει να ειμαι σπιτι γιατι δεν εχουμε βοηθεια απο καποιον!Σ'ευχαριστω!!!

Να κανεις χρηση της αδειας ανατροφης, ωστε να θεμελιωσεις παραλληλα δικαιωμα μεταθεσης και να μπορεσεις να υποβαλεις αιτηση μεταθεσης τον Νοεμβριο.
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

Αποσυνδεδεμένος legor

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #209 στις: Μάιος 24, 2014, 04:05:37 μμ »
Να κανεις χρηση της αδειας ανατροφης, ωστε να θεμελιωσεις παραλληλα δικαιωμα μεταθεσης και να μπορεσεις να υποβαλεις αιτηση μεταθεσης τον Νοεμβριο.

Σ'ευχαριστω Damien!!!!!!!!!!! ;)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160039
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 709
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 255
Σύνολο: 267

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.