*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4347751 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ORIGINAL_G

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9534 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 05:18:40 μμ »
ΝΑΙ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ! ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙ ΕΠΟΜΕΝΕΣ 4 ΗΜΈΡΕΣ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:47:27 »

Αποσυνδεδεμένος micra

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9535 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 05:25:32 μμ »
Εννοείς ότι έχω δικαίωμα να υποβαλω ένσταση 4 μέρες ακόμα?

Αποσυνδεδεμένος ORIGINAL_G

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9536 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 05:44:31 μμ »
Συνολικά για 10  ημέρες από την έκδοση των αποτελεσμάτων  ;)

Αποσυνδεδεμένος micra

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9537 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 05:57:24 μμ »
Ευχαριστώ πολύ .μηπως θα μπορούσες να μου πεις και πια ειναι η διαδικασία?ειναι προφανές ότι θα την καταθέσω στη δδε ,αλλά τι θα πρέπει το τι θα πρέπει να γράψω ,κ.τ.λ...κτλ...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:47:27 »

Αποσυνδεδεμένος mariefrance

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9538 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 06:15:40 μμ »
Σε οποιαδηποτε ΔΔΕ η στην οργανικη μας;

Αποσυνδεδεμένος Κοράκι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 731
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9539 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 06:40:39 μμ »
συνάδελφοι πήρα τηλέφωνο στο υπουργείο για να ρωτήσω σχετικά με τις αποσπάσεις των μεταταχθέντων και μου είπαν ότι απενεργοποιήθηκαν!!!ρώτησα τι πρέπει να κάνω τώρα???και μου απάντησαν ότι δεν ξέρουν!!δεν γνωρίζουν αν μας καλέσουν για νέες αιτήσεις ή δε γίνει τίποτα!!!!αν είναι δυνατόν!

Συγγνώμη αλλά όταν έκανες την αίτηση μετάταξης, δεν συνειδητοποίησες ότι θα ακυρωνόταν η αίτηση απόσπασής σου; Κατ' αρχήν άλλαξες βαθμίδα εκπαίδευσης, επομένως δεν είσαι πια καθηγήτρια δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, αλλά καθηγήτρια πρωτοβάθμιας. Η αίτησή σου είχε γίνει με άλλη ιδιότητα. Επιπλέον , θα πρέπει να υπηρετήσεις έναν χρόνο οργανική για να δικαιούσαι να κάνεις αίτηση μετάθεσης.

Υπάρχει μια περίπτωση να δοθεί στους μεταταγέντες δικαίωμα να κάνουν αίτηση απόσπασης για τη β΄ φάση (αν υπάρξει), αλλά όσοι πάρουν απόσπαση θα χρωστούν την οργανική τους.

Αποσυνδεδεμένος ORIGINAL_G

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9540 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 07:03:22 μμ »
Διορθώνω τον εαυτό μου !
Ένσταση κάνουμε 10 ημέρες από την έκδοση του ΦΕΚ! ΜΗΝ ΘΕΩΡΗΣΕΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ ΓΙΑΤΙ  ΜΑΣ... γραψαν εκει που δεν πιανει ..μελάνι! Δεν μπορούν να το κάνουν αυτό. :o
Τώρα αρχίζει το πανηγυρι!
Και να ειστε σίγουρι ότι θα υπάρξει και επόμενο ΦΕΚ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΠΟΠΟΙΕΙ το σημερινό! :-\
Λυπάμαι αν μετριάζω την χαρά σε κάποιους! Αλλά η δικαιοσύνη απαντάει τελευταία!! ;)

Επίσης μην θεωρήσετε ότι όσοι έχουν καταθέσει ήδη, ότι οι ενστάσεις είναι απαράδεκτες από το Υπουργείο!!! Ακριβώς γιατί και το Υπουργείο ανακοίνωσε με Δελτίο Τύπου τα αποτελέσματα ::)

Αποσυνδεδεμένος guest1234

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9541 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 07:22:35 μμ »
δηλαδή συνάδελφε, όσοι κάναμε ένσταση την περασμένη Παρασκευή
που ακόμη δεν είχε βγεί το ΦΕΚ, δεν θα εξεταστούν οι ενστάσεις μας;
έπρεπε να περιμένουμε το ΦΕΚ και μετά να κάνουμε;

Αποσυνδεδεμένος ORIGINAL_G

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9542 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 07:47:44 μμ »
ΟΣΟΙ ΚΑΤΑΘΕΣΑΜΕ ΕΝΣΤΑΣΗ ΠΡΙΝ ΤΟ ΦΕΚ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΓΙΑ ΚΑΝΑΜΕ, ΑΦΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΩΡΙΣ ΦΕΚ !!!!!!

Θα εξετάσουν και τις ενστάσεις που υποβλήθηκαν πριν το ΦΕΚ , ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑ  10 ΗΜΕΡΕΣ!
 Επαναλαμβάνω: Τώρα νομιμοποιείται και το Υπουργείο να ασχοληθεί με τις ενστάσεις και να απαντήσει ..και να ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙ!!!!!

  Κατανοητό?????  Κάντε ενστάσεις όχι αοριστες, ΌΧΙ γενικά κατά της διαδικασίας, αλλά συγκεκριμένες , κατά συγκεκριμένων ατόμων με συγκεκριμένα στοιχεία,
ΣΤΗΝ ΚΟΝΤΙΝΟΤΕΡΗ ΣΑΣ Δ/ΝΣΗκαι να γράφει με κοινοποίηση στο Υπουργείο! Είναι υποχρεωμένοι! Αν σας λένε στην Διεύθυνσή σας το κάνουν για να σας αποθαρρύνουν    ;)

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9543 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 08:17:41 μμ »
ρε παδιια να ρωτησω....πριν λιγο μιλησα με ενα γνωστο πληροφορικο β/βαθμιας και μου ειπε οτι ειχε κανει χαρτια το καλοκαιρι για μεταταξη και τον πηραν διοικητικο στην Β/βαθμιααλλα ανακληθηκαν οι πινακες . γινεται αυτο?

Αποσυνδεδεμένος ΠE11-2000

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 256
  • Φύλο: Άντρας
  • Verba volant, scripta manent...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9544 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 09:50:27 μμ »
συνάδελφοι πήρα τηλέφωνο στο υπουργείο για να ρωτήσω σχετικά με τις αποσπάσεις των μεταταχθέντων και μου είπαν ότι απενεργοποιήθηκαν!!!ρώτησα τι πρέπει να κάνω τώρα???και μου απάντησαν ότι δεν ξέρουν!!δεν γνωρίζουν αν μας καλέσουν για νέες αιτήσεις ή δε γίνει τίποτα!!!!αν είναι δυνατόν!
Συγγνώμη αλλά όταν έκανες την αίτηση μετάταξης, δεν συνειδητοποίησες ότι θα ακυρωνόταν η αίτηση απόσπασής σου; Κατ' αρχήν άλλαξες βαθμίδα εκπαίδευσης, επομένως δεν είσαι πια καθηγήτρια δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, αλλά καθηγήτρια πρωτοβάθμιας. Η αίτησή σου είχε γίνει με άλλη ιδιότητα. Επιπλέον , θα πρέπει να υπηρετήσεις έναν χρόνο οργανική για να δικαιούσαι να κάνεις αίτηση μετάθεσης.
Υπάρχει μια περίπτωση να δοθεί στους μεταταγέντες δικαίωμα να κάνουν αίτηση απόσπασης για τη β΄ φάση (αν υπάρξει), αλλά όσοι πάρουν απόσπαση θα χρωστούν την οργανική τους.

Σας παρακαλώ, διευκρινίστε για ποιες αιτήσεις αποσπάσεων μιλάτε: Για φορείς ή από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ;
Και δεν θα έπρεπε να βγει κάποια ανακοίνωση από το Υπουργείο ή τουλάχιστον να γνωρίζουν οι Διευθύνσεις για αυτό;
Ενδιαφέρει αρκετούς και δεν ξέρουν τί να κάνουν.
Σ' αυτή την κατάσταση βρίσκεται φίλος μου που πήρε και μετάταξη και απόσπαση σε φορέα και δεν ξέρει τί να κάνει, αφού δεν επιθυμεί πλέον την απόσπαση.
"Τούτον τον χειμώνα, άμα τον πηδήξαμε,
γι' άλλα δέκα χρόνια, άιντε, καθαρίσαμε..."

Αποσυνδεδεμένος ΠE11-2000

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 256
  • Φύλο: Άντρας
  • Verba volant, scripta manent...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9545 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 10:09:12 μμ »
συνάδελφοι πήρα τηλέφωνο στο υπουργείο για να ρωτήσω σχετικά με τις αποσπάσεις των μεταταχθέντων και μου είπαν ότι απενεργοποιήθηκαν!!!ρώτησα τι πρέπει να κάνω τώρα???και μου απάντησαν ότι δεν ξέρουν!!δεν γνωρίζουν αν μας καλέσουν για νέες αιτήσεις ή δε γίνει τίποτα!!!!αν είναι δυνατόν!
Συγγνώμη αλλά όταν έκανες την αίτηση μετάταξης, δεν συνειδητοποίησες ότι θα ακυρωνόταν η αίτηση απόσπασής σου; Κατ' αρχήν άλλαξες βαθμίδα εκπαίδευσης, επομένως δεν είσαι πια καθηγήτρια δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, αλλά καθηγήτρια πρωτοβάθμιας. Η αίτησή σου είχε γίνει με άλλη ιδιότητα. Επιπλέον , θα πρέπει να υπηρετήσεις έναν χρόνο οργανική για να δικαιούσαι να κάνεις αίτηση μετάθεσης.
Υπάρχει μια περίπτωση να δοθεί στους μεταταγέντες δικαίωμα να κάνουν αίτηση απόσπασης για τη β΄ φάση (αν υπάρξει), αλλά όσοι πάρουν απόσπαση θα χρωστούν την οργανική τους.

Σας παρακαλώ, διευκρινίστε για ποιες αιτήσεις αποσπάσεων μιλάτε: Για φορείς ή από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ;
Και δεν θα έπρεπε να βγει κάποια ανακοίνωση από το Υπουργείο ή τουλάχιστον να γνωρίζουν οι Διευθύνσεις για αυτό;
Ενδιαφέρει αρκετούς και δεν ξέρουν τί να κάνουν.
Σ' αυτή την κατάσταση βρίσκεται φίλος μου που πήρε και μετάταξη και απόσπαση σε φορέα και δεν ξέρει τί να κάνει, αφού δεν επιθυμεί πλέον την απόσπαση.

ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΗΚΑΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ: http://blogs.sch.gr/pdedellad/files/2013/09/TopMetat2013.doc
"Τούτον τον χειμώνα, άμα τον πηδήξαμε,
γι' άλλα δέκα χρόνια, άιντε, καθαρίσαμε..."

Αποσυνδεδεμένος PAMELA27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 280
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9546 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 10:30:43 μμ »
συνάδελφοι πήρα τηλέφωνο στο υπουργείο για να ρωτήσω σχετικά με τις αποσπάσεις των μεταταχθέντων και μου είπαν ότι απενεργοποιήθηκαν!!!ρώτησα τι πρέπει να κάνω τώρα???και μου απάντησαν ότι δεν ξέρουν!!δεν γνωρίζουν αν μας καλέσουν για νέες αιτήσεις ή δε γίνει τίποτα!!!!αν είναι δυνατόν!
Συγγνώμη αλλά όταν έκανες την αίτηση μετάταξης, δεν συνειδητοποίησες ότι θα ακυρωνόταν η αίτηση απόσπασής σου; Κατ' αρχήν άλλαξες βαθμίδα εκπαίδευσης, επομένως δεν είσαι πια καθηγήτρια δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, αλλά καθηγήτρια πρωτοβάθμιας. Η αίτησή σου είχε γίνει με άλλη ιδιότητα. Επιπλέον , θα πρέπει να υπηρετήσεις έναν χρόνο οργανική για να δικαιούσαι να κάνεις αίτηση μετάθεσης.
Υπάρχει μια περίπτωση να δοθεί στους μεταταγέντες δικαίωμα να κάνουν αίτηση απόσπασης για τη β΄ φάση (αν υπάρξει), αλλά όσοι πάρουν απόσπαση θα χρωστούν την οργανική τους.

Σας παρακαλώ, διευκρινίστε για ποιες αιτήσεις αποσπάσεων μιλάτε: Για φορείς ή από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ;
Και δεν θα έπρεπε να βγει κάποια ανακοίνωση από το Υπουργείο ή τουλάχιστον να γνωρίζουν οι Διευθύνσεις για αυτό;
Ενδιαφέρει αρκετούς και δεν ξέρουν τί να κάνουν.
Σ' αυτή την κατάσταση βρίσκεται φίλος μου που πήρε και μετάταξη και απόσπαση σε φορέα και δεν ξέρει τί να κάνει, αφού δεν επιθυμεί πλέον την απόσπαση.

ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΗΚΑΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ: http://blogs.sch.gr/pdedellad/files/2013/09/TopMetat2013.doc

ε οχι κ τα παντα... διευκρινιση για τα βυσματα ειναι παλι!! πηραν μεταταξη, αποσπαση κ μπορουν να μην παρουσιαστουν καν για αναληψη!!! Οι υπολοιποι τρεξτε!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος ORIGINAL_G

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9547 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 10:39:51 μμ »
Άδικη τοποθέτηση που δεν με αφορά αλλά θα απαντήσω: ΤΟ ΑΠΟΣΠΑΣΗ   ;D σημαίνει πιάνω δουλειά κάπου άρα έιναι απολύτως δικαιολογημένη η μη ταυτόχρονη παρουσία εκπαιδευτικών σε 2 θέσεις ταυτόχρονα!!!!
Η λέξη βύσμα δεν δικαιολογέι τα πάντα. Η νομοθεσία όμως ΝΑΙ!! ??? 

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160463
  • Σύνολο θεμάτων: 19219
  • Σε σύνδεση σήμερα: 836
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 518
Σύνολο: 523

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.111 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.