*

Αποστολέας Θέμα: Η μεγάλη ευκαιρία όλων των ΑΜΩ-ΑΚΩ  (Αναγνώστηκε 10654 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος arist2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Η μεγάλη ευκαιρία όλων των ΑΜΩ-ΑΚΩ
« στις: Αύγουστος 24, 2010, 03:26:22 μμ »
ΜΟΛΙΣ ΠΡΟΣΛΗΦΘΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΜΩ ΚΑΙ ΑΚΩ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑΝ ΣΥΛΛΟΓΟ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΟΥΜΕ ΚΑΤΑ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΑΙΤΗΣΟΥΜΕ

1. ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΗΣ ΜΟΡΙΟΔΟΤΗΣΗΣ ΤΗΣ ΠΡΟΫΠΗΡΕΣΙΑΣ ( ΚΑΛΥΠΤΟΥΜΕ ΚΕΝΑ , ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΓΚΗ ΚΑΙ ΔΕ ΜΑΣ ΔΙΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ?)
2. ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥΣ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΧΡΟΝΙΑ
3. ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΤΗΣ ΜΕΤΑΒΑΤΙΚΗΣ


ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΙΕΣΟΥΜΕ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ..............

ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΕΚΛΟΓΕΣ ......

ΟΠΟΤΕ .......Η ΠΙΕΣΗ ΜΑΣ ΙΣΩΣ ΠΙΑΣΕΙ.....
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 24, 2010, 03:35:25 μμ από Lenazagor »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Η ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΜΩ-ΑΚΩ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:23:26 »

void

  • Επισκέπτης
Απ: Η ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΜΩ-ΑΚΩ
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 24, 2010, 03:36:30 μμ »
ειλικρινα δεν καταλαβαινω για ποιο λογο επιδικιωκεται παραταση της μεταβατικης περιοδου.
Η μεταβατικη συνεπαγεται ανυπαρξια θεσμικου πλαισιου.Η παιδεια δεν εχει αναγκη αυτη την αδρανεια και την αγνοια τι φερνει το αυριο.Επιπλεον, με τη μεταβατικη διοριζονται ατομα με το 40% που ειτε δεν εχουν επιτυχια ασεπ ειτε εχουν μια χαμηλη επιτυχια που δε δικαιολογει την αποκτηση πολυμηνης προυπηρεσιας,και μιλαω για κλαδους οπως ο δικος μας, φιλε arist2,των φιλολογων.
Αντιθετως,αυτο που πρεπει να απαιτηθει ειναι ο διορισμος οσων πρεπει να διορισθουν χωρις καθυστερηση και η εναρξη του νεου συστηματος με βελτιωμενες προνοιες οσον αφορα τη μοριοδοτηση της προυπηρεσιας μας.

« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 24, 2010, 03:38:52 μμ από evants »

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Η μεγάλη ευκαιρία όλων των ΑΜΩ-ΑΚΩ
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 24, 2010, 03:47:44 μμ »
Κι εγώ πιστεύω πως πρέπει να οργανωθούμε καλύτερα...χωρίς να είμαι σίγουρη πως θα μας λάβουν υπόψιν τους...αλλά κάποια θέματα όπως της προυπηρεσίας νομίζω πως μπορούν να τεθουν ξανά επί τάπητος!!

Ειδικά σε περίπτωση ανασχηματισμού!!
Όσο για την παράταση της μεταβατικής...ξέρω πως είναι καλό για πολλούς που αδικούνται μετά από πολλαπλούς ΑΣΕΠ...αλλά απ'την άλλη σε μια ενδεχόμενη παρατεταμένη μεταβατική θα βολευτούν και πολλοί τουν 40% που ποιος ξέρει από που έχουν προυπηρεσίες!!

Ίσως θα πρεπε να ζητήσουμε μεταβατική μεγαλύτερη για τους έχοντες επιτυχία ΑΣΕΠ!!

Άντε γιατί βαρέθηκα να ακούω λαμογιές...μέχρι και πλαστά ποιστοποιητικά αναπηρίας για έναν διορισμό!!

Και ξέρω πως τώρα πολλοί θα μου την πούνε...αλλά δεν μπορεί να υπάρχουν τόσο πολλοί τρόποι διορισμού που δεν είναι όμως προσβάσιμοι σε όλους!!
Για ποια ισονομία μιλάμε;;;!!

Από κει και πέρα ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως πρέπει να οργανωθούμε!!! Και να πιέσουμε πραγματικά!!
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος haroulalki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 824
    • Προφίλ
Απ: Η μεγάλη ευκαιρία όλων των ΑΜΩ-ΑΚΩ
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 24, 2010, 03:55:17 μμ »
εμεις ρε παιδια που τα παρατησαμε ολα και συμπληρωσαμε τον ιουνιο του 2010 15, 18, 20 μηνες προυπηρεσια, εννοειται με επιτυχιες στον ασεπ, δεν πρεπει να περιληφθουμε στη μεταβατικη; γι αυτο φωναζουμε, γιατι παρατησαμε σπιτια, δουλειες και οικογενειες προσδοκωντας ενα συγκεκριμενο οφελος, οχι για να δινουμε επ αοριστον ασεπ. Σας ακουγεται τοσο αδικο ή παραλογο αυτο;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Η ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΜΩ-ΑΚΩ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:23:26 »

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Η ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΜΩ-ΑΚΩ
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 24, 2010, 03:56:12 μμ »
ειλικρινα δεν καταλαβαινω για ποιο λογο επιδικιωκεται παραταση της μεταβατικης περιοδου.
Η μεταβατικη συνεπαγεται ανυπαρξια θεσμικου πλαισιου.Η παιδεια δεν εχει αναγκη αυτη την αδρανεια και την αγνοια τι φερνει το αυριο.Επιπλεον, με τη μεταβατικη διοριζονται ατομα με το 40% που ειτε δεν εχουν επιτυχια ασεπ ειτε εχουν μια χαμηλη επιτυχια που δε δικαιολογει την αποκτηση πολυμηνης προυπηρεσιας,και μιλαω για κλαδους οπως ο δικος μας, φιλε arist2,των φιλολογων.
Αντιθετως,αυτο που πρεπει να απαιτηθει ειναι ο διορισμος οσων πρεπει να διορισθουν χωρις καθυστερηση και η εναρξη του νεου συστηματος με βελτιωμενες προνοιες οσον αφορα τη μοριοδοτηση της προυπηρεσιας μας.


Νομίζω αυτό που λες δεν στέκει!Είναι πάρα πολλοί αυτοί σε όλους τους κλάδους που για παράδειγμα έχουν 2, 3, 4 επιτυχίες ασεπ και για λίγο δεν εντάχθηκαν στον πίνακα του 24μήνου ή δεν διορίζονται από το 40% για λίγο ίσως και εξαιτίας των οαεδιτων.Και μετά πως ορίζεις την χαμηλή επιτυχία στον ασεπ;Δηλαδή αν ένας έχει γράψει 1 εως 15 λέω εγώ τώρα μόρια πάνω από τη βάση δεν προσπάθησε;Επίσης χαμηλή επιτυχία είναι όρος σχετικός.Στους μαθηματικούς στον ασεπ του 2009 τα θέματα ήταν τα πιο δύσκολα από κάθε άλλη φορά.Αν δεν κάνω λάθος με 62 διοριζόσουν, με μόλις 7 πάνω από την βάση.Οι υπόλοιποι επιτυχόντες πήραν από 0,... εως 6 μόρια.Για αυτό καλύτερα να είμαστε προσεχτικοί στο τι λέμε και κυρίως να μην είμαστε απόλυτοι!

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Η μεγάλη ευκαιρία όλων των ΑΜΩ-ΑΚΩ
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 24, 2010, 04:04:21 μμ »
εμεις ρε παιδια που τα παρατησαμε ολα και συμπληρωσαμε τον ιουνιο του 2010 15, 18, 20 μηνες προυπηρεσια, εννοειται με επιτυχιες στον ασεπ, δεν πρεπει να περιληφθουμε στη μεταβατικη; γι αυτο φωναζουμε, γιατι παρατησαμε σπιτια, δουλειες και οικογενειες προσδοκωντας ενα συγκεκριμενο οφελος, οχι για να δινουμε επ αοριστον ασεπ. Σας ακουγεται τοσο αδικο ή παραλογο αυτο;

Εγώ παιδιά διευκρίνισα....μεταβατική για τους έχοντες ΑΣΕΠ!!!
Δεν μπορεί αυτή η προυπηρεσία που αποκτήθηκε από επιτυχία ΑΣΕΠ να πετιέται έτσι στον κάδο!!
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Η μεγάλη ευκαιρία όλων των ΑΜΩ-ΑΚΩ
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 24, 2010, 04:06:44 μμ »
Αλλά το θέμα που έθεσε ο arist2 δεν είναι η μεταβατική...αυτό έχει χιλιοσυζητηθει!!
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

void

  • Επισκέπτης
Απ: Η μεγάλη ευκαιρία όλων των ΑΜΩ-ΑΚΩ
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 24, 2010, 04:07:27 μμ »
ειλικρινα δεν καταλαβαινω για ποιο λογο επιδικιωκεται παραταση της μεταβατικης περιοδου.
Η μεταβατικη συνεπαγεται ανυπαρξια θεσμικου πλαισιου.Η παιδεια δεν εχει αναγκη αυτη την αδρανεια και την αγνοια τι φερνει το αυριο.Επιπλεον, με τη μεταβατικη διοριζονται ατομα με το 40% που ειτε δεν εχουν επιτυχια ασεπ ειτε εχουν μια χαμηλη επιτυχια που δε δικαιολογει την αποκτηση πολυμηνης προυπηρεσιας,και μιλαω για κλαδους οπως ο δικος μας, φιλε arist2,των φιλολογων.
Αντιθετως,αυτο που πρεπει να απαιτηθει ειναι ο διορισμος οσων πρεπει να διορισθουν χωρις καθυστερηση και η εναρξη του νεου συστηματος με βελτιωμενες προνοιες οσον αφορα τη μοριοδοτηση της προυπηρεσιας μας.


Νομίζω αυτό που λες δεν στέκει!Είναι πάρα πολλοί αυτοί σε όλους τους κλάδους που για παράδειγμα έχουν 2, 3, 4 επιτυχίες ασεπ και για λίγο δεν εντάχθηκαν στον πίνακα του 24μήνου ή δεν διορίζονται από το 40% για λίγο ίσως και εξαιτίας των οαεδιτων.Και μετά πως ορίζεις την χαμηλή επιτυχία στον ασεπ;Δηλαδή αν ένας έχει γράψει 1 εως 15 λέω εγώ τώρα μόρια πάνω από τη βάση δεν προσπάθησε;Επίσης χαμηλή επιτυχία είναι όρος σχετικός.Στους μαθηματικούς στον ασεπ του 2009 τα θέματα ήταν τα πιο δύσκολα από κάθε άλλη φορά.Αν δεν κάνω λάθος με 62 διοριζόσουν, με μόλις 7 πάνω από την βάση.Οι υπόλοιποι επιτυχόντες πήραν από 0,... εως 6 μόρια.Για αυτό καλύτερα να είμαστε προσεχτικοί στο τι λέμε και κυρίως να μην είμαστε απόλυτοι!
νομιζω οτι η αναμονη και πο πειραματισμοι του υπεπθ μας εχουν κανει εριστικους.Πού ακριβως διαφωνουμε φιλε μαθηματικε;Εγω ειπα οτι με τη μεταβατικη διοριζονται ατομα χωρις ασεπ ή με πλασματικο ασεπ,δηλαδη ειχαν καταφερει να εγγραψουν Κυριος οιδε ποσους μηνες προυπηρεσια και με μια χαμηλη επιτυχια φιγουραρουν στο 40% που καλως θα καταργηθει και θα μπει μονη προυποθεση ο ασεπ.
Δεν καταλαβα την πηγη της ενστασης σου ειλικρινα!
Οσον αφορα τη διαφορα αναμεσα σε ασεπ 2006 και 2008,συζητηθηκε κι αλλου το θεμα και νομιζω οτι θα επαναληφθω.

Αποσυνδεδεμένος arist2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Η μεγάλη ευκαιρία όλων των ΑΜΩ-ΑΚΩ
« Απάντηση #8 στις: Αύγουστος 24, 2010, 04:12:17 μμ »
ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΑΙΤΗΣΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ  Η ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΗΣ ΠΡΟΫΠΗΡΕΣΙΑΣ


ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΑΑΝΓΚΗ...ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΜΑΣ ΔΩΣΟΥΝ ΚΑΤΙ???????????????????? ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΡΕΞΩ? ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΕΡΑΣΑ ΣΕ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΣΕ ΤΜΗΜΑ ΔΑΣΚΑΛΩΝ...ΚΑΘΟΜΑΙ ΜΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ 2,5 ΜΟΡΙΑΚΑ...(ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΑ ΚΑΙ ΝΕΕΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΕΣ).....ΤΡΕΞΤΕ ΕΣΕΙΣ ΓΝΑ ΜΑΖΕΨΕΤΕ 0,1 0,1................


ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ.....ΣΑΣ ΛΕΩ ΕΙΝΑΙ????????

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Η μεγάλη ευκαιρία όλων των ΑΜΩ-ΑΚΩ
« Απάντηση #9 στις: Αύγουστος 24, 2010, 04:18:59 μμ »
ειλικρινα δεν καταλαβαινω για ποιο λογο επιδικιωκεται παραταση της μεταβατικης περιοδου.
Η μεταβατικη συνεπαγεται ανυπαρξια θεσμικου πλαισιου.Η παιδεια δεν εχει αναγκη αυτη την αδρανεια και την αγνοια τι φερνει το αυριο.Επιπλεον, με τη μεταβατικη διοριζονται ατομα με το 40% που ειτε δεν εχουν επιτυχια ασεπ ειτε εχουν μια χαμηλη επιτυχια που δε δικαιολογει την αποκτηση πολυμηνης προυπηρεσιας,και μιλαω για κλαδους οπως ο δικος μας, φιλε arist2,των φιλολογων.
Αντιθετως,αυτο που πρεπει να απαιτηθει ειναι ο διορισμος οσων πρεπει να διορισθουν χωρις καθυστερηση και η εναρξη του νεου συστηματος με βελτιωμενες προνοιες οσον αφορα τη μοριοδοτηση της προυπηρεσιας μας.


Νομίζω αυτό που λες δεν στέκει!Είναι πάρα πολλοί αυτοί σε όλους τους κλάδους που για παράδειγμα έχουν 2, 3, 4 επιτυχίες ασεπ και για λίγο δεν εντάχθηκαν στον πίνακα του 24μήνου ή δεν διορίζονται από το 40% για λίγο ίσως και εξαιτίας των οαεδιτων.Και μετά πως ορίζεις την χαμηλή επιτυχία στον ασεπ;Δηλαδή αν ένας έχει γράψει 1 εως 15 λέω εγώ τώρα μόρια πάνω από τη βάση δεν προσπάθησε;Επίσης χαμηλή επιτυχία είναι όρος σχετικός.Στους μαθηματικούς στον ασεπ του 2009 τα θέματα ήταν τα πιο δύσκολα από κάθε άλλη φορά.Αν δεν κάνω λάθος με 62 διοριζόσουν, με μόλις 7 πάνω από την βάση.Οι υπόλοιποι επιτυχόντες πήραν από 0,... εως 6 μόρια.Για αυτό καλύτερα να είμαστε προσεχτικοί στο τι λέμε και κυρίως να μην είμαστε απόλυτοι!
νομιζω οτι η αναμονη και πο πειραματισμοι του υπεπθ μας εχουν κανει εριστικους.Πού ακριβως διαφωνουμε φιλε μαθηματικε;Εγω ειπα οτι με τη μεταβατικη διοριζονται ατομα χωρις ασεπ ή με πλασματικο ασεπ,δηλαδη ειχαν καταφερει να εγγραψουν Κυριος οιδε ποσους μηνες προυπηρεσια και με μια χαμηλη επιτυχια φιγουραρουν στο 40% που καλως θα καταργηθει και θα μπει μονη προυποθεση ο ασεπ.
Δεν καταλαβα την πηγη της ενστασης σου ειλικρινα!
Οσον αφορα τη διαφορα αναμεσα σε ασεπ 2006 και 2008,συζητηθηκε κι αλλου το θεμα και νομιζω οτι θα επαναληφθω.
Aν διαβάσεις καλά τα γραφόμενα μου θα καταλάβεις και την ένσταση μου απέναντι σε όσα γραφεις.Εγώ δεν διαφωνώ με την διαπίστωση ότι στη μεταβατική θα διοριστούν πολλοί χωρίς ασεπ αλλά μην τους βάζεις και όλους στο ίδιο τσουβάλι.Απεναντίας στη μεταβατική ΔΕΝ θα διοριστούν πολλοί με πολλαπλές επιτυχίες αν και ξεσπιτώθηκαν , εγκλατέλειψαν άλλες επαγγελματικές δυνατοτητες κτλπ.Για αυτούς λοιπόν μιλάμε και για αυτούς νομίζω ότι είναι δικαιο να παραταθεί η μεταβατική.

nickitol

  • Επισκέπτης
Απ: Η μεγάλη ευκαιρία όλων των ΑΜΩ-ΑΚΩ
« Απάντηση #10 στις: Αύγουστος 24, 2010, 04:32:30 μμ »
εμεις ρε παιδια που τα παρατησαμε ολα και συμπληρωσαμε τον ιουνιο του 2010 15, 18, 20 μηνες προυπηρεσια, εννοειται με επιτυχιες στον ασεπ, δεν πρεπει να περιληφθουμε στη μεταβατικη; γι αυτο φωναζουμε, γιατι παρατησαμε σπιτια, δουλειες και οικογενειες προσδοκωντας ενα συγκεκριμενο οφελος, οχι για να δινουμε επ αοριστον ασεπ. Σας ακουγεται τοσο αδικο ή παραλογο αυτο;

Εγώ παιδιά διευκρίνισα....μεταβατική για τους έχοντες ΑΣΕΠ!!!
Δεν μπορεί αυτή η προυπηρεσία που αποκτήθηκε από επιτυχία ΑΣΕΠ να πετιέται έτσι στον κάδο!!

Λωρα, συγγνωμη αλλα βλεπεις πολυ στενοκεφαλα και επιχειρηματολογεις απο συμφερον.
Αν πρεπει να γινει κατι πρεπει να ειναι συνολικο και ασε την παρτυ σου . ΟΙ καιροι ειναι δυσκολοι για να ειμαστε χωρισμενοι.
Οσο πιο νωρις το καταλαβουμε τοσο καλυτερα, αλλιως θα μεινεις με την απορια!

void

  • Επισκέπτης
Απ: Η μεγάλη ευκαιρία όλων των ΑΜΩ-ΑΚΩ
« Απάντηση #11 στις: Αύγουστος 24, 2010, 04:36:45 μμ »
κατ'αρχην,χαιρομαι που μοιραζομαστε την ιδια αποψη περι αλεξιπτωτιστων που βολευονται με την παραταση της μεταβατικης.
Τα γραφομενα σου τα διαβασα,δεν εγραψες κατι δυσνοητο.Επιμενετε πολλοι να μετρατε την επιτυχια σας στον ασεπ με κριτηριο τους προηγουμενους.Αυτο δεν μπορω να καταλαβω και πώς θα μπορουσα αλλωστε;
Αν μπεις στον κοπο κι εσυ να διαβασεις τα δικα μου γραφομενα που επισης δεν ειναι βαθυστοχαστα,θα καταλαβεις οτι ουτε τσουβαλιαζω τους παντες ουτε αγνοω τις αδυναμιες του συστηματος
Επιπλεον, με τη μεταβατικη διοριζονται ατομα με το 40% που ειτε δεν εχουν επιτυχια ασεπ ειτε εχουν μια χαμηλη επιτυχια που δε δικαιολογει την αποκτηση πολυμηνης προυπηρεσιας,και μιλαω για κλαδους οπως ο δικος μας, φιλε arist2,των φιλολογων.
Αντιθετως,αυτο που πρεπει να απαιτηθει ειναι ο διορισμος οσων πρεπει να διορισθουν χωρις καθυστερηση και η εναρξη του νεου συστηματος με βελτιωμενες προνοιες οσον αφορα τη μοριοδοτηση της προυπηρεσιας μας.

Αποσυνδεδεμένος MelG

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 258
  • Tout est possible.
    • Προφίλ
    • Καλά που έχουμε και τον Μάικλ Τζάκσον...
Απ: Η μεγάλη ευκαιρία όλων των ΑΜΩ-ΑΚΩ
« Απάντηση #12 στις: Αύγουστος 24, 2010, 04:48:40 μμ »
Συμφωνώ με το αρχικό μήνυμα μεν αλλά δεν καταλαβαίνω προς τι η διάσπαση. Αυτό που προτείνεις ήδη υπάρχει και μιλάω για το Σωματείο Ελαστικά Απασχολούμενων Εκπαιδευτικών (http://seae.terapad.com/)
Προσωπικά πρόσφατα έμαθα την ύπαρξή του μιας και το χειμώνα ήμουν ωρομίσθια σε νησί και δεν είχα ίντερνετ εκεί και προχθές έγινα μέλος. Μήπως δε το γνωρίζεις; Επιμένω, όχι διάσπαση.
Χαίρομαι που δε θα διοριστώ ποτέ τελικά γιατί θα μείνω στην πόλη μου που λατρεύω.
Καλά που έχουμε και τον Μάικλ Τζάκσον πάντως...
http://www.youtube.com/user/mjacksontruth

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Η μεγάλη ευκαιρία όλων των ΑΜΩ-ΑΚΩ
« Απάντηση #13 στις: Αύγουστος 24, 2010, 04:59:04 μμ »
εμεις ρε παιδια που τα παρατησαμε ολα και συμπληρωσαμε τον ιουνιο του 2010 15, 18, 20 μηνες προυπηρεσια, εννοειται με επιτυχιες στον ασεπ, δεν πρεπει να περιληφθουμε στη μεταβατικη; γι αυτο φωναζουμε, γιατι παρατησαμε σπιτια, δουλειες και οικογενειες προσδοκωντας ενα συγκεκριμενο οφελος, οχι για να δινουμε επ αοριστον ασεπ. Σας ακουγεται τοσο αδικο ή παραλογο αυτο;

Εγώ παιδιά διευκρίνισα....μεταβατική για τους έχοντες ΑΣΕΠ!!!
Δεν μπορεί αυτή η προυπηρεσία που αποκτήθηκε από επιτυχία ΑΣΕΠ να πετιέται έτσι στον κάδο!!



Λωρα, συγγνωμη αλλα βλεπεις πολυ στενοκεφαλα και επιχειρηματολογεις απο συμφερον.
Αν πρεπει να γινει κατι πρεπει να ειναι συνολικο και ασε την παρτυ σου . ΟΙ καιροι ειναι δυσκολοι για να ειμαστε χωρισμενοι.
Οσο πιο νωρις το καταλαβουμε τοσο καλυτερα, αλλιως θα μεινεις με την απορια!

Έχει δίκιο η Λώρα! ..και όσοι απέκτησαν προϋπηρεσία χωρίς ασεπ την παρτη τους δε σκέφτηκαν;;;; Σκέφτηκαν συναδελφικά ή γέλαγαν με τα κορόϊδα; Μακάρι να μη διοριστεί κανείς χωρίς ασεπ...Οι υπόλοιποι τι είμαστε;
μαλ :-Xες;
Και μη μιλάς για "συμφέρον"!!! Ακούγεται οξύμωρο!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 24, 2010, 05:13:36 μμ από fotini18 »
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159939
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 776
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 549
Σύνολο: 563

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.115 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.