*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Επιτυχόντων ΑΣΕΠ για την Αντισυνταγματικότητα 40%+24μηνου+30μηνου  (Αναγνώστηκε 1249119 φορές)

0 μέλη και 16 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος VIR

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ευχαριστώ Kosgian....Τύχη αγαθή σε όλους εύχομαι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Πελαγονία

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 547
    • Προφίλ
Όσοι είσαστε επιτυχόντες του 2008 πρέπει να ευχαριστείτε που εξαιτίας των δικών μας δικαιωτικών αποφάσεων ο Ασεπ 2008 κρατιέται ζωντανός και δεν κατάφερε το Υπουργείο να τον πετάξει στο κάλαθο των αχρήστων όπως λυσσαλέα επιδίωξε. Επαναλαμβάνω, κοιτάχτε πως μπορείτε να εκμεταλλευτείτε αυτή τη κατάσταση κυρίως σε πολιτικό επίπεδο. Ο νοών νοείτω....

Αποσυνδεδεμένος Titser

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 02, 2018, 09:38:30 μμ από Titser »

Αποσυνδεδεμένος Dr.W

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Έχετε δίκιο ο παραλληλισμός που επιλέξατε δεν υφίσταται, αλλά θα μπορούσατε να είχατε πει οτί ενώ όλοι ξεκινάνε από την ίδια γραμμή ο παλιός έχει τις συμμετοχές του, τα γυμναστήρια του, τα "προσόντα" που δεν έχει ο πρωτάρης.
Τέλοςπάντων, μια απάντηση στο ερώτημα μου έχει σκεφτεί κάποιος??

Έστω ότι έχουμε νέο διαγωνισμό ασεπ....υπάρχει κάποιος με πετυχημένους διαγωνισμούς ασεπ και πολλά χρόνια προϋπηρεσίας και ένας νέος....δίνουν και οι 2 σε νέο Ασέπ.....ΠΟΣΟ καλύτερα πρέπει να γράψει άραγε ένας νέος για να προηγηθεί? Πόσο κοστολογείται εσείς τα προσόντα του παλιού? Βρείτε μου την γραμμή που δεν "αδικείται" κανείς...
Είσαι σε λάθος νήμα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος renee

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 194
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Προσωπικα δεν είχα καμία ενημέρωση και από κανέναν.Και επίσης προσωπικά θα κανω ό,τι περνάει από το χέρι μου με σειρά 700+ να διοριστώ.Πριν 1,5 χρόνο εκανα την προσφυγή ,δεν το θυμήθηκα τωρά.Όπως εχει ο 2000 σειρα δικαίωμα να διοριστεί το ιδιο δικαίωμα εχω και εγώ.
Όταν τελείωσα τη σχολή μου έδωσα ασεπ και μετά περίμενα να έρθει η σειρά μου στον πίνακα αναπληρωτών ώστε να δουλέψω. Να σημειώσω είχα γράψει πολύ καλά. Κάποιες συμφοιτητριες μου έκαναν το σεμινάριο των 400 ωρών της ειδικής και με βαθμολογία χαμηλότερη από τη δική μου(άρα και μόρια) μπήκαν για δουλειά πιο πριν από εμένα. Προσωπικά δεν είχα καμία ενημέρωση από κανέναν γι το εν λόγω σεμινάριο. Τι να έκανα όμως συνάδερφε??? Να "τα έβαζα" με τις άλλες συναδέρφους που κινήθηκαν πιο γρήγορα (από εμένα) και κατάφεραν να δουλέψουν πριν από εμένα?? Ποιος "έφταιγε" που εγώ απλά περίμενα να έρθει η σειρά μου χωρίς να ψαχτω περαιτέρω  ή αυτές??
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 03, 2018, 09:57:52 πμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος VIR

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εγώ προσωπικά ευχαριστώ τον εαυτό μου και όχι τους ασεπίτες του 2008 στους οποίους ανήκω γιατι ανήκω και στους ασεπίτες του 4 και του 6 επίσης οι οποίοι με βοήθησαν να δουλεψω ως ωρομίσθια για 2 χρόνια και ως αναπληρωτρια τα επόμενα.Τιποτα αλλο απο μενα.Καλό βραδυ.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 02, 2018, 11:10:28 μμ από VIR »

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
Λοιπον τα δικαστηρια αποφάσισαν ,οι δικαιωμένοι εκπαιδευτικοί αναμενουμε το διορισμοί μας..Απο κει έπειτα,το γιατί δεν προσέφυγε κάποιος με καλύτερη σειράή προσέφυγε εκπρόθεσμα και εγω τι αλλο δεν νομιζω ειναι επι του παροντος,.Αυτη τη στιγμη πρεπει να εκτελεστούν οι δικαστικές αποφασεισ για να λυξει το θεμα των δικαιωθέντων,και να μπορέσει το υπουργειο να ανακοινωσει το νεο συστημα διορισμου..Αυτο να παρακαλάτε να τελειώνει το θεμα με τους διορισμούς μας και να προχωρησει στο νεο συστημα διορισμου των συναδελφων.

Αποσυνδεδεμένος Daira

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
    • Προφίλ
Υπάρχουμε κι εμείς οι ασεπίτες του 04 κι 06 που  πήγαμε για έφεση στο στε.Μη μας ξεχνάτε. Πρόκειται για την ίδια αδικία.Τίποτα δεν τελείωσε!!!!!

xriana1

  • Επισκέπτης
Εγώ προσωπικά ευχαριστώ τον εαυτό μου και όχι τους ασεπίτες του 2008 στους οποίους ανήκω γιατι ανήκω και στους ασεπίτες του 4 και του 6 επίσης οι οποίοι με βοήθησαν να δουλεψω ως ωρομίσθια για 2 χρόνια και ως αναπληρωτρια τα επόμενα.Τιποτα αλλο απο μενα.Καλό βραδυ.

++++++++++++++++++++++
Aκριβώς έτσι.

Αποσυνδεδεμένος Πελαγονία

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 547
    • Προφίλ
Εγώ προσωπικά ευχαριστώ τον εαυτό μου και όχι τους ασεπίτες του 2008 στους οποίους ανήκω γιατι ανήκω και στους ασεπίτες του 4 και του 6 επίσης οι οποίοι με βοήθησαν να δουλεψω ως ωρομίσθια για 2 χρόνια και ως αναπληρωτρια τα επόμενα.Τιποτα αλλο απο μενα.Καλό βραδυ.

Άρα και συ όπως και οι περισσότεροι γι' αυτό δεν προσφύγατε εγκαίρως. Γιατί πιστέψατε παραβλέποντας τους νόμους ότι μπορείτε να διοριστείτε μέσω της προϋπηρεσίας.

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
Υπάρχουμε κι εμείς οι ασεπίτες του 04 κι 06 που  πήγαμε για έφεση στο στε.Μη μας ξεχνάτε. Πρόκειται για την ίδια αδικία.Τίποτα δεν τελείωσε!!!!!

Μακαρι να πανε ολα καλά και σε σας..την δεδομένη χρονική στιγμή ομως,το θεμα είναι να εκτελέσουν τις δικες μας δικαστικες  αποφασεις,που επρεπε ηδη να είχαν εκτελεστει.

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Θα είναι θετικό να διοριστούν οι δικαιωθέντες γιατί έτσι δημιουργείται ένα προηγούμενο που θα απαιτεί και τον διορισμό τυχόν επόμενων δικαιωθέντων, κάτι που είναι αρκετά πιθανό. Είτε του 2004 και του 2006 είτε του 2008 που απορρίφθηκαν λόγω εύλογου χρόνου. Σημαντικό είναι επίσης να δούμε αν στις προθέσεις του υπουργείου είναι ο διορισμός όλων των δικαιωθέντων. Σύμφωνα και με τις περισσότερες παλαιότερες αποφάσεις αυτό θα ήταν το λογικό και κατά την γνώμη μου, το νομικά ορθό. Υπάρχει όμως πάντα η πιθανότητα να μην το πράξει λόγω σκοπιμοτήτων. Για παράδειγμα το υπουργείο έχει πρόθεση να εξαγγείλει μόνο ένα μικρό αριθμό προσλήψεων στην δευτεροβάθμια από πληροφορίες εκπαιδευτικών που επισκέφτηκαν το υπουργείο και ρώτησαν σχετικά. Μιλάμε για λίγες εκατοντάδες (π.χ. 300). Γενικά προσπαθεί να περιορίσει τον αριθμό των διορισμών παρά τις μεγαλόστομες εξαγγελίες στο προηγούμενο διάστημα.

Αποσυνδεδεμένος VIR

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Κάνεις λαθος.Δεν παρέβλεψα κανέναν νόμο.Άλλοι καταστρατηγούν  τη σειρά ενός διαγωνισμού.Για ποιους νομους μιλαμε ακριβως; τους νόμους που αφησαν 40 ατομα περιπου εκτός απο τους διορισμούς με το  24μηνο; για αυτό δε βλέπω να μιλάει κανείς...που και σ αυτό αδικήθηκαν μερικοί....Δούλεψα με το σπαθι μου μία προς μία τις μέρες της προυπηρεσίας μου και ολα αυτα με 3 ασεπ..και οχι με ενα μόριο και δυο πανω απο τη βαση....Να προσέχετε μερικοί και μερικές τι λετε.

Αποσυνδεδεμένος theodora7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 778
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02, ΠΕ60 ,ΠΕ23, ΒΑΛΚΑΝΙΚΩΝ, ΣΛΑΒΙΚΩΝ,ΠΕ71
    • Προφίλ
Είσαι σε λάθος νήμα
Και συ το ίδιο. Διότι δεν λαμβάνεις υπ όψιν τους νέους. Είναι δυστυχώς ή ευτυχώς πολλοί. Καλώς πραττουν και μιλούν. Στο νήμα με όλα τα αντισυνταγματικα είναι όλοι.  Πού το παράδοξο;
Ο καιρός για παραμύθια έληξε!!!
https://www.youtube.com/watch?v=UmZulvbllPU
τὸ γὰρ φιλότιμον ἀγήρων μόνον, καὶ οὐκ ἐν τῷ ἀχρείῳ τῆς ἡλικίας τὸ κερδαίνειν, ὥσπερ τινές φασι, μᾶλλον τέρπει, ἀλλὰ τὸ τιμᾶσθαι.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160662
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 966
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 981
Σύνολο: 992

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.073 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.