*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Επιτυχόντων ΑΣΕΠ για την Αντισυνταγματικότητα 40%+24μηνου+30μηνου  (Αναγνώστηκε 1249167 φορές)

0 μέλη και 14 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

fileprovider

  • Επισκέπτης
Και για να ολοκληρώσω ότι αναφέρω παραπάνω.  Αν θέλει να διορίσει τους δικαιωθεντες άμεσα πρέπει να το κάνει πριν τρέξει η διαδικασία των φετινών μεταθέσεων με τα κενά που απέμειναν από τις μεταταξεις του φθινοπώρου. Η διαδικασία συνήθως τρέχει με την αποστολή εγκύκλιος για να δοθούν τα κενά από τις δνσεις. Αλλιώς οι διορισμοί πάνε μετά την ολοκλήρωση των φετινών μεταθέσεων πιστεύω Ιούλιο και το άσχημο είναι με τις νέες περιοχές διορισμού (βλέπε αλλαγές που έγιναν το 2018).

Τέλος για να κλείσω ένα μικρό σχόλιο για χαμένες και "χαμένες" θέσεις

https://www.google.com/amp/www.alfavita.gr/ekpaideysi/213282_anadromikoi-diorismoi-ekpaideytikon-kai-metatheseis%3famp
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 01, 2019, 10:04:11 μμ από linkprovider »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2944
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Ερτα είσαι σίγουρη πως στην Ιταλία δεν υπήρχαν επιτυχόντες ασεπ; Νομίζω πως στην Ιταλία είχε 11 χρόνια να γίνει Ασεπ.
Είσαι σίγουρη πως η προϋπηρεσία στην Ιταλία αποκτήθηκε με διαδικασίες που κρίθηκαν αντισυνταγματικοί, όπως συνέβη στην Ελλάδα;

Asep_Hunter συμφωνώ πως πρέπει να οργανωθούμε όσοι είμαστε ψηλά στους επιτυχόντες. Πρέπει να δούμε πόσοι διορίστηκαν συνολικά μετά το2008 σε κάθε ειδικότητα, και αν θα μπορούσαμε να διεκδικήσουμε κάτι...

Η διεκδίκηση δεν είναι συνετό βέβαια να στρέφεται εναντίον συναδέρφων.
Μετά την paparouna88 έχομε την paparouna92. Πάω να μασήσω λίγη paparouna να βγάλω χρησμό όπως η Πυθία. ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 01, 2019, 10:02:41 μμ από ΛΕΩΝ21 »

Αποσυνδεδεμένος paparouna92

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
    • Προφίλ
Και για να ολοκληρώσω ότι αναφέρω παραπάνω.  Αν θέλει να διορίσει τους δικαιωθεντες άμεσα πρέπει να το κάνει πριν τρέξει η διαδικασία των φετινών μεταθέσεων με τα κενά που απέμειναν από τις μεταταξεις του φθινοπώρου. Η οποία συνήθως τρέχει με την αποστολή εγκύκλιος για να δοθούν τα κενά από τις δνσεις. Αλλιώς οι διορισμοί πάνε μετά την ολοκλήρωση των φετινών μεταθέσεων πιστεύω Ιούλιο και το άσχημο είναι με τις νέες περιοχές διορισμού (βλέπε αλλαγές που έγιναν το 2018).

Συμφωνώ μαζι σου..το εχω ξαναπει.καλοκαιρι θα γινει η προσκληση για τη νεα χρονια.υπαρχουν αναπληρωτες στα σχολεια ..που θα τους τοποθετησουμε;;αυτο μου ειπε αιρετος.δεν εχουμε εικονα κενων αυτη τη στιγμη.Αν οδιορισμος ηταν αναδρομικος τοτε η διοικηση ηταν υποχρεωμενη να τρεξει λογω αναδρομικοτητας...τωρα ομως το θεμα αφορα νεοδιοριστους,Το 2014 που εγιναν διορισμοι να υπογρανμμισουμε οτι εγιναν εσπευσμενα και κατοπιν πιεσεων στον αρβανιτοπουλο για να διοριστουν 24μηνιτες.Τους ειχαν πιεσει για να προλαβουν την αντισυνταγματικοτητα.Μη τα μπλεκουμε

Αποσυνδεδεμένος Dr.W

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
To 2014 οι διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών δεν ήταν αναδρομικοί και έγιναν τέλος Φεβρουαρίου, πριν βγουν οι μεταθέσεις εκείνης της χρονιάς.
Ακριβώς. Μιλάμε για ΔΙΚΑΣΤΙΚΕΣ αποφάσεις που πρέπει να εφαρμοστούν ΑΜΕΣΑ χωρίς να περιμένουν οτιδήποτε άλλο. Οποιαδήποτε άλλη σκέψη εμπεριέχει δόλο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

fileprovider

  • Επισκέπτης
Συμφωνώ μαζι σου..το εχω ξαναπει.καλοκαιρι θα γινει η προσκληση για τη νεα χρονια.υπαρχουν αναπληρωτες στα σχολεια ..που θα τους τοποθετησουμε;;αυτο μου ειπε αιρετος.δεν εχουμε εικονα κενων αυτη τη στιγμη.Αν οδιορισμος ηταν αναδρομικος τοτε η διοικηση ηταν υποχρεωμενη να τρεξει λογω αναδρομικοτητας...τωρα ομως το θεμα αφορα νεοδιοριστους,Το 2014 που εγιναν διορισμοι να υπογρανμμισουμε οτι εγιναν εσπευσμενα και κατοπιν πιεσεων στον αρβανιτοπουλο για να διοριστουν 24μηνιτες.Τους ειχαν πιεσει για να προλαβουν την αντισυνταγματικοτητα.Μη τα μπλεκουμε

Κοίτα αν θέλουν να διορισουν το κάνουν έτσι. Δεν είναι θέμα τοποθέτησης.  Κάλλιστα παίζει ότι έχει ξαναπαιξει.  Δηλαδή όσοι είναι σε σχολεία να παραμείνουν και οι άλλοι διοικητική υποστήριξη.  Κατά τα άλλα δυστυχώς για τους δικαιωθεντες θα συμφωνήσω.  Και η αλλαγή των περιοχών δυστυχώς κουμπώνει... Και ο νοων νοειτω

Αποσυνδεδεμένος paparouna92

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
    • Προφίλ
Ακριβώς. Μιλάμε για ΔΙΚΑΣΤΙΚΕΣ αποφάσεις που πρέπει να εφαρμοστούν ΑΜΕΣΑ χωρίς να περιμένουν οτιδήποτε άλλο. Οποιαδήποτε άλλη σκέψη εμπεριέχει δόλο.

κρίμα γιατί δεν γνωρίζεις τι σημαίνει μόρια δυσμενών συνθηκών σε εμάς τους μόνιμους και βλέπεις παντού εχθρούς.

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2944
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Κοίτα άγχος μερικοί για τις τοποθετήσεις των δικαστικών διορισμών!!! Πού είχατε χαθεί τέσσερα χρόνια βρε παιδιά??? Σκέτη απόλαυση!!! 8)

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2944
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Τώρα μασάω φύλλα paparouna (εσοδείας 88 ή 92, δεν έχει σημασία) κι είμαι σε μουντ κατάνυξης!!!

fileprovider

  • Επισκέπτης
Κοίτα άγχος μερικοί για τις τοποθετήσεις των δικαστικών διορισμών!!! Πού είχατε χαθεί τέσσερα χρόνια βρε παιδιά??? Σκέτη απόλαυση!!! 8)

Δεν θέλω να πιστεύω ότι αναφέρεσαι σε μένα.
Σε περίπτωση που το κάνεις για το που ήμουν χαμένος. Καταρχάς κοίτα σε παρακαλώ δύο ημερομηνίες κάτω στο pde. Κάποιοι είναι εδώ μέσα από την αριστερή ημερομηνία.  Τώρα για το που χάθηκαμε επέτρεψε μου κάτι.  Όταν δείχνεις κάτι υπάρχουν δύο κατηγορίες ανθρώπων αυτοί που κοιτάνε αυτό που δείχνεις και οι άλλοι που κοιτάνε το δάχτυλο.  Εγώ που δεν τα ξέρω όλα κοίτα αυτό που μου δείχνουν

Αποσυνδεδεμένος paparouna92

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
    • Προφίλ
Κοίτα άγχος μερικοί για τις τοποθετήσεις των δικαστικών διορισμών!!! Πού είχατε χαθεί τέσσερα χρόνια βρε παιδιά??? Σκέτη απόλαυση!!! 8)

εδώ ήμασταν απλά πρώτη φορά διακρίνουμε τέτοια αγνωμοσύνη.Ζητάει η συνάδελφος που σε σειρά ήρθε μετά τους φεκίτες του2008 να τοποθετηθεί σε μεταθετική περιοχή που θέλει να πάει ασεπίτισα με σειρά 30 στους μαθηματικούς του 2008.ΑΠΊΣΤΕΥΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.Μήπως να της δώσωκαι τα 100μόρια που μάζεψα στις κυκλάδες;;

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2944
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Δεν θέλω να πιστεύω ότι αναφέρεσαι σε μένα.
Σε περίπτωση που το κάνεις για το που ήμουν χαμένος. Καταρχάς κοίτα σε παρακαλώ δύο ημερομηνίες κάτω στο pde. Κάποιοι είναι εδώ μέσα από την αριστερή ημερομηνία.  Τώρα για το που χάθηκαμε επέτρεψε μου κάτι.  Όταν δείχνεις κάτι υπάρχουν δύο κατηγορίες ανθρώπων αυτοί που κοιτάνε αυτό που δείχνεις και οι άλλοι που κοιτάνε το δάχτυλο.  Εγώ που δεν τα ξέρω όλα κοίτα αυτό που μου δείχνουν
Φίλε τα λες λίγο περίεργα εκεί με τα δάχτυλα και τα κοιτάγματα και τα μερομήνια. Τι να σου πω. Ό,τι σε φωτίσει ο Πανάγαθος να κάμεις. Δε μπορώ να σε βοηθήσω. Εγώ τώρα τσιμπολογάω ολίγη παπαρούνα κι είμαι αλλού... 8)

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2944
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
εδώ ήμασταν απλά πρώτη φορά διακρίνουμε τέτοια αγνωμοσύνη.Ζητάει η συνάδελφος που σε σειρά ήρθε μετά τους φεκίτες του2008 να τοποθετηθεί σε μεταθετική περιοχή που θέλει να πάει ασεπίτισα με σειρά 30 στους μαθηματικούς του 2008.ΑΠΊΣΤΕΥΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.Μήπως να της δώσωκαι τα 100μόρια που μάζεψα στις κυκλάδες;;
Εσύ ποια σοδειά paparouna είσαι; Του 88 ή του 92; ;D

fileprovider

  • Επισκέπτης
Φίλε τα λες λίγο περίεργα εκεί με τα δάχτυλα και τα κοιτάγματα και τα μερομήνια. Τι να σου πω. Ό,τι σε φωτίσει ο Πανάγαθος να κάμεις. Δε μπορώ να σε βοηθήσω. Εγώ τώρα τσιμπολογάω ολίγη παπαρούνα κι είμαι αλλού... 8)

Πάντως σαν αρκετά παλιότερος σας θα έλεγα ότι αν θέλετε να συνεχίσετε την κόντρα σας είστε ελεύθεροι. Πλην όμως εγώ θα σας έβαζα ένα ερώτημα πριν κλείσω. Κάποιοι διορθατηκαν με ΑΣΕΠ το 2008 και πήγαν σε ζόρικο τοποθεσία.  Κάποιοι αναδρομικα και πήραν τα μόρια της τοποθεσίας χώρις να πάνε.  Και τώρα κάποιοι μπορεί να πάνε και να μην καταφέρουν να πάρουν την αναδρομικότητα...  Όλοι τους επιτυχοντες του 2008... Η ερώτηση λοιπόν έχει ως εξής...
Θέλετε ακόμα να συνεχίσετε την άτυπη μεταξύ σας κόντρα ?

Καληνύχτα από μένα

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2944
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Κουίζ για δυνατούς λύτες του pde. Τ' ακόλουθο απόσπασμα είναι από μια paparouna ΠΕ02 ή από μια paparouna ΠΕ03? Ο ευρών αμειφθήσεται αναδρομικώς απ' το '88 ή το '92.

"Υπάρχουν άτομα που ενημερώνονται τώρα από δικηγόρους και λογικά θα ειδοποιήσουν για να συμμετάσχουμε όσοι θέλουμε σε προσφυγές. Όσοι είναι από παλιότερους διαγωνισμούς (από το 2001 και μετά) λογικά έχουν δικαίωμα διεκδίκησης ως τον αριθμό περίπου που θα έφτανε ο πίνακας του εκάστοτε ασεπ αν τηρούνταν το 100% Ασεπ. Όσοι είναι από τον διαγωνισμό του 2008 ίσως είναι πιο απλά τα πράγματα, διότι αυτός είναι ο ισχύων πίνακας επιτυχόντων, και μπορεί να ανλήσεις (θεωρητικά πάντα) όσους θέλει εφόσον δεν γίνει νέος ΑΣΕΠ.
Φαντάζομαι  το υπουργείο να μεριμνήσει και για την πρώτη περίπτωση (των παλιών επιτυχόντων), εφόσον αφορά και άτομα με μεγάλες προϋπηρεσίες και συνάδει με τις προεκλογικές εξαγγελίες του Σύριζα.

Όσον αφορά το επιχείρημα ότι διορισμοί δεν θα γίνουν, η απάντηση είναι απλή: κάποια στιγμή θα γίνουν."

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160666
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 894
Σύνολο: 897

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.092 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.