*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2011  (Αναγνώστηκε 513627 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος phi_lol

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #602 στις: Αύγουστος 24, 2011, 11:10:48 πμ »
Εμείς πώς θα προλάβουμε τότε;!
Everybody lies

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:36:11 »

Αποσυνδεδεμένος phi_lol

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #603 στις: Αύγουστος 24, 2011, 11:11:24 πμ »
Ευχαριστώ για την πληροφορία πάντως :)
Everybody lies

Αποσυνδεδεμένος gio66

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #604 στις: Αύγουστος 24, 2011, 11:15:17 πμ »
Εμείς πώς θα προλάβουμε τότε;!
Δεν τους νοιάζει...Α ρε ξύλο που τους χρειάζεται...
Έχει ο Θεός.

Αποσυνδεδεμένος gio66

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #605 στις: Αύγουστος 24, 2011, 11:19:26 πμ »
http://http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2011/08/blog-post_5560.html
Δεν έχει βέβαια άμεση σχέση με τις αποσπάσεις συνάδελφοι,αλλά να το σημείο που μας έχουν οδηγήσει τα τέρατα που μας κυβερνάνε...
Έχει ο Θεός.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:36:11 »

Αποσυνδεδεμένος vassogar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 261
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #606 στις: Αύγουστος 24, 2011, 11:34:05 πμ »
καμια ενημερωση;συνεδριαζει το κυσπε;

Αποσυνδεδεμένος maria2882d

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #607 στις: Αύγουστος 24, 2011, 12:36:35 μμ »
Υπάρχει περίπτωση να βγούν σήμερα οι αποσπάσεις για Πρωτοβάθμια ή να μην περιμένουμε άδικα?
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος katiastayros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αντε παλι τα ιδια
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #608 στις: Αύγουστος 24, 2011, 01:04:39 μμ »
καλημερα...λετε σημερα να εχουμε κανενα νεο....μακαρι να τελειωνουμε.....δεν αντεχεται αλλο αυτη η αγωνια κ αυτη η ανασφαλεια...ειναι πολυ ασχημο να περιμενεις πως κ πως να πας για δουλεια,να διαβαζεις,να ψαχνεσαι για νεες ιδεες κ απο την αλλη να μη θες να ερθει ο καιρος μη τυχον φυγεις μακρια κ αρχισουν τα προβληματα....τι το κανεις μωρο παιδι???ενω το μεγαλυτερο που ειναι στο δημοτικο το ξεσηκωνεις παλι???κ καλα οταν ηταν μικροτερο τον πηγα στην αλλη ακρη της ελλαδας,μου εβγαλε  του κοσμου τα ψυχολογικα, τωρα μου λεει θελω να ειμαι στο σχολειο μου με τους φιλους μου....τι κανεις σε αυτη την περιπτωση???αυτα ως προς το συναισθηματικο μερος....ως προς το οικονομικο??με το συζηγο απληρωτο εδω κ 3 μηνες καταλαβενεται πως ειμαστε.....αλλα που να τα καταλαβει αυτα η κυρια διαμαντοπουλου....καλη επιτυχια σε ολους λοιπον???α...λετε να υπρχει συγκεκριμενος αριθμος μοριων που θα παιρνουν αοσπαση??απο ποσα μορια κ πανω/./.
Μιά συμβουλη απο κάποια που η μεγάλη κορη της ,12 ετων ,έχει αλλαξει 6 τόπους,7 σχολεία,2 χώρες.
Παρουσιάζεις στα παιδιά μόνο τα καλά π.χ. θα παιζεις με τα χιόνια,αν είναι σε βουνό κοντα,θα κολυμπας στην
θάλασσα, αν είναι νησι.Θα κανεις νέους φίλους και δεν θα χάσεις τους παλιούς.Το βασικό ειναι να φανει οτι
και εσύ το βλεπεις θετικά.Αν καταλαβει οτι δυσανασχετεις , την πάτησες ...
Όσο για το οικονομικό άστα να πάνε . ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ

Αποσυνδεδεμένος katiastayros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αντε παλι τα ιδια
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #609 στις: Αύγουστος 24, 2011, 01:13:55 μμ »
Καλημέρα παιδιά, με έχει πιάσει αϋπνία εδώ και 2 μέρες από το άγχος μου..και όταν κοιμάμαι βλέπω εφιάλτες..Γιατί να είναι όλοι τους τόσο αδιάφοροι για μας;
Έχω μωρό παιδί (17 μηνών για την ακρίβεια) και για συνεχή χρονιά με τοποθετήσαν (προσωρινά ευτυχώς) σε ορεινό χωριό που βρίσκεται 55 λεπτά από αστικό κέντρο. Ποιος μπορεί να μου πει, τι θα κάνω με το μωρό στην περίπτωση που με αφήσουν εκεί πάνω;(εννοείται πως δεν υπάρχει παιδικός σταθμός) :(:( :(
Να σου πώ τι έκανα εγώ  σε αναλογη περίπτωση.Δινεις το τηλεφωνό σου στον φούρνο και το φαρμακείο
και τους λες ότι ψάχνεις νταντά. Ερχονται οι νταντάδες (γιαγιάδες νεαρες  ή κοριτσάκια που τελειωσαν το λύκειο).
Διαλέγεις αφου δεις την σχέση με το παιδί . Εμένα διάλεξε η κορη μου 1 χρονου τότε και η νταντά ήταν πολυ καλή.
Η δευτερή της νταντά ήταν μέτρια.Η ελληνική επαρχία σου δίνει την δυνατότητα να ξέρεις εντος ημερών το
παρελθόν της  νταντάς μεχρι 3 η γενιά...Επίσης στο σχολείο ξέρουν κυρίες που κρατούν παιδιά,αλλά αυτές οταν πας είναι ηδη
κλεισμένες.Τις έχεις υπόψη σου για επόμενη χρονιά.. Μην φοβάσαι ετσι ή αλλιώς όλα θα πάνε καλά

Αποσυνδεδεμένος Amarilis23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #610 στις: Αύγουστος 24, 2011, 01:18:16 μμ »
Απο Δευτερα ξεκινα το ΚΥΣΔΕ για αποσπασεις. Μαλλον δεν προλαβαινουν πριν την 1η.

Αυτό το γνωρίζεις από έγκυρες πηγές; Είναι σίγουρο; Αν όντως έτσι συμβεί...δεν προλαβαίνουμε ούτε να ταξιδέψουμε... :(
Η παιδεία, καθάπερ ευδαίμων χώρα, πάντα τ' αγαθά φέρει.

Αποσυνδεδεμένος freesoulsophie

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #611 στις: Αύγουστος 24, 2011, 01:21:56 μμ »
Καθε χρονο τα ιδια χαλια ...τελευταια στιγμη ....δεν υπαρχει μια λογικη εξηγηση γιατι πρεπει να μαθεις το σχολειο που θα υπηρετησεις 31 Αυγουστου ή και αργοτερα .............δηλαδη γιατι δεν μπορεις να το μαθεις 20 Αυγουστου ?για να μην σου χαλασουν την εκπληξη ????ελεος πια ,ειναι τραγικοι

Αποσυνδεδεμένος saraxni

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
  • Φύλο: Γυναίκα
  • climbing takes you higher
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #612 στις: Αύγουστος 24, 2011, 01:31:38 μμ »
Όλοι μας στο ίδιο καζάνι βράζουμε και ας είμαστε μακρυά ο ένας από τον άλλο... όλοι τα ίδια προβλήματα.... και όλοι το ίδιο άγχος ..... διαβάζω από εσάς αυτό που ετοιμάζομαι να γράψω... μικρό παιδί... δεν υπάρχει βρεφονηπιακός... πότε θα φτάσω στο νησί (οργανική) αν δεν πάρω απόσπαση κοντά στο σπίτι μου... πότε θα βρω σπίτι, ντατνά, και όλα τα σχετικά.... ακόμα και όλα αυτά να τα καταφέρω μέσα σε 3 μέρες ας πούμε 1, 2, 3, σεπτέμβρη δεν είναι και τόσο απλό να αφήσεις ένα μωράκι από την μία μέρα στην άλλη σε κάποιον άγνωστο να σου το προσέχει... και ας είναι κοινωνικό παιδί και ας έχει μάθει να πηγαίνει σε όλους...
Πραγματικά είναι η πρώτη φορά που λέω καλύτερα να ξέρω πως θα γυρίσω στο νησί και να είμαι εκεί πριν την έναρξη της σχολικής χρονιάς τακτοποιημένη παρά αυτό το άγχος.....

Αποσυνδεδεμένος annna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 581
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #613 στις: Αύγουστος 24, 2011, 01:51:43 μμ »
Σχετικά με τη συνεδρίαση του ΚΥΣΠΕ για τις αποσπάσεις από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ
Συναδέλφισσες, συνάδελφοι
 
Συνεδρίασε σήμερα, 24-8-2011, το ΚΥΣΠΕ με θέμα την εξέταση των αιτήσεων απόσπασης των εκ/κών Π.Ε. από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ.
Το Συμβούλιο έκανε δεκτές όλες τις αιτήσεις ανάκλησης που υποβλήθηκαν. Δεν έκανε δεκτές τις εκπρόθεσμες αιτήσεις-πλην 4 ειδικών κατηγοριών- αφού δεν είχαν σταλεί στο ΚΥΣΠΕ. Οι αιτήσεις αυτές θα εξετασθούν σε β’ φάση.
Δεν έγιναν, επίσης, δεκτές από την πλειοψηφία του Συμβουλίου οι αιτήσεις των νεοδιόριστων εκ/κών, που έχουν συζύγους στρατιωτικούς.
Με απόφαση του Συμβουλίου δόθηκαν μόρια συνυπηρέτησης σε συναδέλφους που έχουν αποδεδειγμένα, συζύγους άνεργους.
Η συνεδρίαση του Συμβουλίου θα συνεχιστεί τη Δευτέρα 29 Αυγούστου 2011, προκειμένου να συζητηθούν οι αποσπάσεις στα πειραματικά και στα ΚΕΔΔΥ.
Η ανακοίνωση των αποσπάσεων, όλων των κατηγοριών προβλέπεται να γίνει τη Δευτέρα 29 -8-2011.
 
Δημήτρης Μπράτης

http://www.mpratis.gr/index.php/2010-09-03-17-59-29/420-2011-08-24-10-41-55

Αποσυνδεδεμένος black21

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 343
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #614 στις: Αύγουστος 24, 2011, 02:03:44 μμ »
Καλά από το ΚΥΣΔΕ δεν υπάρχει κάποιος να μας ενημερώσει;
Ποιοι είναι στο ΚΥΣΔΕ, ξέρει κανείς; 

Αποσυνδεδεμένος Ίρμα

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 768
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #615 στις: Αύγουστος 24, 2011, 02:06:00 μμ »
Ρε παιδιά, αυτά τα Συμβούλια από ποιους απαρτίζονται;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160666
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 879
Σύνολο: 881

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.111 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.