*

Αποστολέας Θέμα: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)  (Αναγνώστηκε 309921 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος evdokia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δεν ελπίζω τίποτα,δεν φοβάμαι τίποτα,έχω ξενερώσει
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #448 στις: Σεπτέμβριος 13, 2013, 12:19:02 πμ »
Πέρυσι η β' φάση είχε βγει καπου αρχές Οκτώβρη. Πέραν του οτι δεν εχουν γινει ακομα οριστικές τοποθετησεις για να ξέρουν και τα πραγματικα κενά (τα οποία δεν νομίζω οτι θα τα μάθουμε ποτε), κρατάνε τους εκπαιδευτικούς σε διάθεση γιατι πιστεύω πως κόβουν κίνηση στο αν θα νοιξουν τα ολοήμερα, αν θα διώξουν τα προνήπια κτλ...

Η πλήρης απογοήτευση!!! Εντάξει κύριος να εξορθολογήσεις, όχι να εξαθλιώσεις...
Εξαθλιώσαν έναν ολόκληρο κλάδο, την παιδεία, την οικογένεια.. Ο κόσμος φοβάται, όλοι μας φοβόμαστε και σέβομαι αυτό τον φόβο, όμως δεν μπορώ να ανεχτώ να τσαλακώνουν έτσι τα ονειρά μας!

Εγώ προσωπικά δεν θα θεωρήσω λύση στο πρόβλημα το να με καλέσουν φέτος αναπληρώτρια (εννοείται πως το εύχομαι 100 φορές τη μέρα) αλλα το να υπάρξει ουσιαστικός αγώνας από το σύνολο των εκπαιδευτικών, να υπάρξει λύση οριστική, να υπάρξει ελπίδα, να υπάρξει μελλον....

ας ελπίσουμε!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:17:54 »

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #449 στις: Σεπτέμβριος 13, 2013, 01:22:13 πμ »
Καληνυχτα παιδια!Αυριο πάλι....με κανένα καλο νεο!!

Αποσυνδεδεμένος helenintza

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
  • κ τωρα?τι θα γινει τωρα????
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #450 στις: Σεπτέμβριος 13, 2013, 08:01:00 πμ »
καλημερα σε ολους μας που καθομαστε σε αναμμενα καρβουνα! καλο κουραγιο μας...εμενα μου φαινεται δυσκολα να παρουν ουτε καν για να καλυψουν τα απαραιτητα κενα...μονο αν ξεσηκωθουν οι γονεις κ ακουστει η αληθεια ισως καποιοι να σταματησουν να κατηγορουν κ να στοχοποιουν τους εκπαιδευτικους κ αν πιεσουν μπορει να βρεθει λυση...μπαινοντας ομως στη δευτερη χρονια ανεργιας και αναμονης, ολοι γυρω μου μου λενε ξεχνα το αυτο το κομματι κ μη στεναχωριεσαι...ετυχε δουλεψες..κενα του υπουργειου συμπληρωνεις..οταν κ αν  αυτο γουσταρει.. ενταξει δουλεψες 3 χρονια εσυ, αλλοι 4 5 6...δεν ειστε ομως μονιμοι..προσαρμοσου στις καταστασεις κ κοιτα τα ιδιωτικα...εχω περασει κ απο κει..κ ειχα πει ..ας μην ξαναχρειαστει να παω θεε μου ξανα..κ τωρα ?πως να προσαρμοστεις σε ενα πισωγυρισμα..ολοι μας καναμε αυτες τις θυσιες κ χτιζαμε κατι αυτα τα χρονια.. κ μου φαινονται πως χαμενα αυτα! ουφ τα ειπα ξανα μια φορα..!!!αυριο παλι!!! σας κουρασα ??? :o :o :o

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #451 στις: Σεπτέμβριος 13, 2013, 10:43:05 πμ »
μονο αν ξεσηκωθουν οι γονεις κ ακουστει η αληθεια ισως καποιοι να σταματησουν να κατηγορουν κ να στοχοποιουν τους εκπαιδευτικους κ αν πιεσουν μπορει να βρεθει λυση

++++

Πιστεύω πως αρχίζουν σιγά σιγά και οι γονείς (η κοινωνία έρχεται με το μέρος μας)....
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:17:54 »

Αποσυνδεδεμένος evdokia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δεν ελπίζω τίποτα,δεν φοβάμαι τίποτα,έχω ξενερώσει
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #452 στις: Σεπτέμβριος 13, 2013, 10:59:59 πμ »
καλημερα σε ολους μας που καθομαστε σε αναμμενα καρβουνα! καλο κουραγιο μας...εμενα μου φαινεται δυσκολα να παρουν ουτε καν για να καλυψουν τα απαραιτητα κενα...μονο αν ξεσηκωθουν οι γονεις κ ακουστει η αληθεια ισως καποιοι να σταματησουν να κατηγορουν κ να στοχοποιουν τους εκπαιδευτικους κ αν πιεσουν μπορει να βρεθει λυση...μπαινοντας ομως στη δευτερη χρονια ανεργιας και αναμονης, ολοι γυρω μου μου λενε ξεχνα το αυτο το κομματι κ μη στεναχωριεσαι...ετυχε δουλεψες..κενα του υπουργειου συμπληρωνεις..οταν κ αν  αυτο γουσταρει.. ενταξει δουλεψες 3 χρονια εσυ, αλλοι 4 5 6...δεν ειστε ομως μονιμοι..προσαρμοσου στις καταστασεις κ κοιτα τα ιδιωτικα...εχω περασει κ απο κει..κ ειχα πει ..ας μην ξαναχρειαστει να παω θεε μου ξανα..κ τωρα ?πως να προσαρμοστεις σε ενα πισωγυρισμα..ολοι μας καναμε αυτες τις θυσιες κ χτιζαμε κατι αυτα τα χρονια.. κ μου φαινονται πως χαμενα αυτα! ουφ τα ειπα ξανα μια φορα..!!!αυριο παλι!!! σας κουρασα ??? :o :o :o

ελα όμως που ουτε εξω υπαρχουν δουλειες.....

Αποσυνδεδεμένος ELEN LIA

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1106
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #453 στις: Σεπτέμβριος 13, 2013, 11:35:34 πμ »
Δημήτρης Μπράτης πριν από 17 λεπτά
ΤΙΠΟΤΕ ΝΕΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ.ΑΚΟΜΗ ΕΛΕΓΧΟΥΝ ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ.ΣΕ Ο,ΤΙ ΑΦΟΡΑ ΣΤΗ ΓΕΝΙΚΗ ΑΓΩΓΗ ΟΙ ΠΙΣΤΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΚΡΑΤΙΚΟΥ ΠΡΟ Υ ΠΟΛΟΓΙΣΜΟΥ ΠΟΥ ΑΠΕΜΕΙΝΑΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 150.ΑΠΟ ΤΙΣ 2000 ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΣΤΗΝ ΠΕ ΔΟΘΗΚΑΝ ΟΙ 1350.Η Α ΦΑΣΗ ΕΙΧΕ 741 ΝΗΠΙΑΓΩΓΟΥΣ ΚΑΙ 517 ΔΑΣΚΑΛΟΥΣ.
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΝΕΟΤΕΡΟ ΓΙΑ Β ΚΥΚΛΟ ΑΠΟΣΠΑΣΕΩΝ ,ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΙΔΙΚΗ ΑΓΩΓΗ,ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΩΝ.ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΘΕΙ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ.ΟΠΩΣ ΕΙΧΑ ΓΡΑΨΕΙ ΤΙΣ ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΩΝ ΤΙΣ ΕΚΟΨΕ Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΥΠΟΥΡΓΟΣ ,ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΡΩΤΑ ΤΟ Β ΚΥΚΛΟ ΤΩΝ ΜΕΤΑΤΑΞΕΩΝ.ΣΤΙΣ 17 ΣΕΠ. ΘΑ ΕΚΔΟΘΕΙ,ΛΕΝΕ, ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΓΙΑ Β ΚΥΚΛΟ ΜΕΤΑΤΑΞΕΩΝ.
Βάλε στόχο το φεγγάρι.Ακόμα και αν αποτύχεις θα βρεθείς ανάμεσα στ΄αστέρια.:)

Αποσυνδεδεμένος lampros7

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 302
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #454 στις: Σεπτέμβριος 13, 2013, 11:41:31 πμ »
Η οργανικότητητα των εκπαιδευτικών μέχρι σήμερα είναι ανα σχολική μονάδα!Τελευταίες πληροφορίες κάνουν λόγο οτι το υπουργείο σκέφτεται να το αλλάξει αυτό και η οργανικότητητα πλέον να πάει ανα διεύθυνση πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης.Εάν όντως γίνει αυτό τότε θα έχουμε συνέχεια μετακινήσεις και στο μέλλον απολύσεις εκπαιδευτικών.

Αποσυνδεδεμένος baboulino

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 258
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #455 στις: Σεπτέμβριος 13, 2013, 11:52:49 πμ »
Κορίτσια γνωρίζετε τίποτα για το νομό Σερρών τι γίνεται;;Εχει κενά καθόλου;;
Ξέρεις κανέναν αιρετό; Η ΔΟΕ πάντως δίνει 23 κενά.

από φίλη που δουλευει Σέρρες και μίλησε χθες με μια αιρετό τα κενά είναι γύρω στα 25 ΄στις Σέρρες και ήταν καθησυχαστική ότι κάποιους θα στείλουν...τώρα θα είναι αποσπασμένοι ή αναπληρωτές είναι το θέμα

Αποσυνδεδεμένος Roula_S

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #456 στις: Σεπτέμβριος 13, 2013, 12:04:09 μμ »
Δημήτρης Μπράτης πριν από 17 λεπτά
ΤΙΠΟΤΕ ΝΕΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ.ΑΚΟΜΗ ΕΛΕΓΧΟΥΝ ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ.ΣΕ Ο,ΤΙ ΑΦΟΡΑ ΣΤΗ ΓΕΝΙΚΗ ΑΓΩΓΗ ΟΙ ΠΙΣΤΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΚΡΑΤΙΚΟΥ ΠΡΟ Υ ΠΟΛΟΓΙΣΜΟΥ ΠΟΥ ΑΠΕΜΕΙΝΑΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 150.ΑΠΟ ΤΙΣ 2000 ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΣΤΗΝ ΠΕ ΔΟΘΗΚΑΝ ΟΙ 1350.Η Α ΦΑΣΗ ΕΙΧΕ 741 ΝΗΠΙΑΓΩΓΟΥΣ ΚΑΙ 517 ΔΑΣΚΑΛΟΥΣ.
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΝΕΟΤΕΡΟ ΓΙΑ Β ΚΥΚΛΟ ΑΠΟΣΠΑΣΕΩΝ ,ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΙΔΙΚΗ ΑΓΩΓΗ,ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΩΝ.ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΘΕΙ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ.ΟΠΩΣ ΕΙΧΑ ΓΡΑΨΕΙ ΤΙΣ ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΩΝ ΤΙΣ ΕΚΟΨΕ Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΥΠΟΥΡΓΟΣ ,ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΡΩΤΑ ΤΟ Β ΚΥΚΛΟ ΤΩΝ ΜΕΤΑΤΑΞΕΩΝ.ΣΤΙΣ 17 ΣΕΠ. ΘΑ ΕΚΔΟΘΕΙ,ΛΕΝΕ, ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΓΙΑ Β ΚΥΚΛΟ ΜΕΤΑΤΑΞΕΩΝ.
To διόρθωσε μετά και έγραψε για 100 πιστώσεις στη ΠΕ

Αποσυνδεδεμένος valeriaM

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 670
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #457 στις: Σεπτέμβριος 13, 2013, 12:05:27 μμ »
Ε ναι μη χαρούν και οι τελευταίοι 50

Αποσυνδεδεμένος evdokia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δεν ελπίζω τίποτα,δεν φοβάμαι τίποτα,έχω ξενερώσει
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #458 στις: Σεπτέμβριος 13, 2013, 12:19:47 μμ »
μπραβο στους γονείς, που αγωνίζονται για το δικαίωμα των παιδιών τους στην εκπαιδευση!! Μακάρι αυτός ο Σεπτέμβρης να είναι η αρχή του τέλους των ασχημων καιρών που ζουμε.....

http://www.alfavita.gr/arthron/%CE%B4%CE%B9%CF%8E%CF%87%CE%BD%CE%BF%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%B9-30-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%AE%CF%80%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CF%84%CE%B1-%CE%B4%CF%8D%CE%BF-%CE%BD%CE%B7%CF%80%CE%B9%CE%B1%CE%B3%CF%89%CE%B3%CE%B5%CE%AF%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%B3%CE%B3%CE%B5%CE%BB%CE%AF%CE%B1-%CE%B3%CE%BF%CE%BD%CE%AD%CF%89%CE%BD-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CF%81%CE%AF%CE%B1

Αποσυνδεδεμένος evdokia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δεν ελπίζω τίποτα,δεν φοβάμαι τίποτα,έχω ξενερώσει
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #459 στις: Σεπτέμβριος 13, 2013, 12:22:00 μμ »
κ μια ασχημη εξέλιξη από τον Καψαλάκη:

ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΚΑΨΑΛΑΚΗΣ
SOS – Ενημέρωση από τον πρόεδρο του Συλλόγου Δ. Θεοτοκόπουλο και αιρετό σήμερα στο ΠΥΣΠΕ Ηρακλείου.

Συνάδελφοι

Ήλθε εγκύκλιος πριν λίγο και φεύγουν όλοι οι συνάδελφοι από τα Τμήματα Ένταξης και τα Τμήματα υποδοχής, βγαίνουν υπεράριθμοι και πάνε στη γενική αγωγή, καθώς το υπουργείο πιστεύει ότι θα καλύψει τα κενά από το ΕΣΠΑ… Ζούμε καταστάσεις του απόλυτου χάους. Την ανικανότητα του Υπουργού παιδείας να εξασφαλίσει πιστώσεις την πληρώνουν οι εκπαιδευτικοί και το δημόσιο σχολείο…

Να κρατήσουμε την ψυχραιμία μας όλοι…


να λοιπόν πως θα καλύψει τα κενα το υπουργείο!!

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #460 στις: Σεπτέμβριος 13, 2013, 12:26:24 μμ »
 Aυτό τώρα τους ήρθε και το αποφάσισαν; ή μήπως ήταν προαποφασισμένο και το ξεφούρνισαν τώρα (ενδεχομένως και για να δείξουν κάτι στην τρόϊκα...)  ???
  

Αποσυνδεδεμένος evdokia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δεν ελπίζω τίποτα,δεν φοβάμαι τίποτα,έχω ξενερώσει
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #461 στις: Σεπτέμβριος 13, 2013, 12:36:42 μμ »
αποκλείεται να τους ηρθε τώρα. τον είχαν κάνει τον σχεδιασμό τους από το καλοκαίρι. αλλά εμείς όλοι κοιμόμαστε τον ύπνο του δικαίου!!! δεν καταλαβαίνουμε τιποτα όσο βλέπουμε το σπίτι του γείτονα να καίγεται κ μόλις πάρει φωτιά το δικό μας μονο ξυπνάμε!!! κι όσο κι αν οι περισσότεροι πιστεύουν πως αυτή τη στιγμή κατά κύριο λόγο έχουν θιχτεί οι αναπληρωτές, η αλήθεια είναι πως τρίζουν πλέον οι καρέκλες όλων!!!!

αλίμονό μας αν δεν κάνουμε κάτι και τωρα!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160561
  • Σύνολο θεμάτων: 19220
  • Σε σύνδεση σήμερα: 926
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 594
Σύνολο: 608

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.078 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.