*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη  (Αναγνώστηκε 271206 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #1442 στις: Αύγουστος 26, 2010, 12:47:40 μμ »
ΤΕΛΟς  παντων,εχουν σβηστει τα μηνυματα μου και απο εδω και δεν καταλαβαινω το γιατι...!!!οποτε δεν θα συμμετασχω αλλο σε αυτο το θεατρο του παραλογου αφου και παλι τα δικα μου μηνυματα εξαφανιζονται ποιος ο λογος να απανταω????
ο καθενας ξερει τι αξιζει...δεν μου αρεσει να μιλαω για εμενα και αν με γνωριζατε θα το καταλαβαινατε ,αλλα απο την αλλη νιωθω υπερηφανη για οτι εχω κανει ΕΓΩ..για εσας δεν ξερω...και δεν καταλαβαινω γιατι ενοχλειστε οταν καποιος νιωθει αξιος ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ.εγω μιλησα για τον δικο μου τροπο σκεψης.αυτον εχω και ετσι παω μπροστα.αλλοι εχετε αλλον.οκ.εδω κανουμε συζητηση  και στην συζητηση πρεπει να υπαρχουν απτα επιχειρηματα και οχι αερολογιες..αποδειξη αποτελει ο ασεπ που εξακολουθειτε να απαξιωνετε.οκκκκκ....δικη σας γνωμη...δεν θα σας πεισω εγω για τον τροπο σκεψης μου κι ουτε με ενδιαφερει ,αλλα οποτε εχω αντιθετη θα την λεω.δεν προσβαλλω κανεναν με σχολιακια πικροχολα και κομπλεξισμους που εγω δεχομαι ομως απο πολλους απο εδω μεσα και ουτε μιλαω για καποιον απο εσας συγκεκριμενα οπως κανουν πολλοι απο εσας σε εμενα...αληθεια δεν σας καταλαβαινω...ανοιξτε αν δεν θελετε αντιλογο ενα θεμα μοναχα για τους υπερασπιστες του ασεπ ή τους αρνητες να μαστε ολοι καλα και να μην μαλωνουμε ...τι να πω??? :o
αυτα απο μενα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:45:37 »

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #1443 στις: Αύγουστος 26, 2010, 03:33:33 μμ »
ΤΕΛΟς  παντων,εχουν σβηστει τα μηνυματα μου και απο εδω και δεν καταλαβαινω το γιατι...!!!οποτε δεν θα συμμετασχω αλλο σε αυτο το θεατρο του παραλογου αφου και παλι τα δικα μου μηνυματα εξαφανιζονται ποιος ο λογος να απανταω????
ο καθενας ξερει τι αξιζει...δεν μου αρεσει να μιλαω για εμενα και αν με γνωριζατε θα το καταλαβαινατε ,αλλα απο την αλλη νιωθω υπερηφανη για οτι εχω κανει ΕΓΩ..για εσας δεν ξερω...και δεν καταλαβαινω γιατι ενοχλειστε οταν καποιος νιωθει αξιος ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ.εγω μιλησα για τον δικο μου τροπο σκεψης.αυτον εχω και ετσι παω μπροστα.αλλοι εχετε αλλον.οκ.εδω κανουμε συζητηση  και στην συζητηση πρεπει να υπαρχουν απτα επιχειρηματα και οχι αερολογιες..αποδειξη αποτελει ο ασεπ που εξακολουθειτε να απαξιωνετε.οκκκκκ....δικη σας γνωμη...δεν θα σας πεισω εγω για τον τροπο σκεψης μου κι ουτε με ενδιαφερει ,αλλα οποτε εχω αντιθετη θα την λεω.δεν προσβαλλω κανεναν με σχολιακια πικροχολα και κομπλεξισμους που εγω δεχομαι ομως απο πολλους απο εδω μεσα και ουτε μιλαω για καποιον απο εσας συγκεκριμενα οπως κανουν πολλοι απο εσας σε εμενα...αληθεια δεν σας καταλαβαινω...ανοιξτε αν δεν θελετε αντιλογο ενα θεμα μοναχα για τους υπερασπιστες του ασεπ ή τους αρνητες να μαστε ολοι καλα και να μην μαλωνουμε ...τι να πω??? :o
αυτα απο μενα...

Στο θέμα αυτό το τελευταίο 10μηνο δεν έχουν διαγραφεί μηνύματα.
Παρά την παρατήρηση που έχω κάνει υπάρχουν μηνύματα δικά σου που δεν έχουν σχέση με το θέμα "πρόσθετη διδακτική στήριξη" αλλά έχουν αρκετούς μειωτικούς χαρακτηρισμούς.
Το forum έχει αξία όταν απ`αυτό παίρνουμε και δίνουμε πληροφορίες και συμμετέχουμε σε εποικοδομητικές συζητήσεις. Αυτό πρέπει να το διαφυλάξουμε όλοι και πρωτίστως εμείς.
Οι προσωπικές αντιπαραθέσεις, οι συζητήσεις εκτός θέματος καθώς και η αυτοπροβολή αυτού που γράφει είναι κουραστικά για τους υπόλοιπους συναδέλφους.
Μια γενικότερη παρατήρηση: Όταν φτάνουμε στο έσχατη λύση να διαγράψουμε μηνύματα, θα διαγράψουμε όλη τη συζήτηση που δεν αρμόζει στο θέμα. Δεν μπορεί να μένει η απάντηση και να διαγράφεται το αρχικό μήνυμα και αντίστροφα, γιατί τότε θα είχαμε ένα θέμα ασύνδετο και χωρίς κανένα νόημα.
Και μια παρατήρηση για προβληματισμό:
Ίσως τελικά να φταίει η προδιάθεση για όλα αυτά;
παλι τα ιδια...τι θελω και μπαινω στο φορουμ και νευριαζω ηθελα να ξερα.... >:( >:(
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #1444 στις: Αύγουστος 27, 2010, 10:47:23 πμ »
καλα κανετε και τα σβηνετε .ομως το προβλημα ειναι οτι μενουν μηνυματα που προσβαλλουν εμενα και ετσι πρεπει να συνεχιζω την αντιπαραθεση θελω δεν θελω...(πχ το παραπανω το οποιο να μεν υπηρχε χωρις να υπαρχει η δικη μου απαντηση χωρις μαλιστα να προσβαλλω κανενας απλα υπερασπιζομενη τον εαυτο μου)
δεν εχω καμια προδιαθεση και σεβομαι το φορουμ και την δουλεια σας και εχω πει πολλες φορες πως ειμαι εδω για να βοηθαω και οχι για να μαλωνω,αλλα αν θυμασαι προσφατα χωρις λογο σε αλλο θεμα αλλα προσεβαλε εμενα και οχι εγω εκεινον.
παρολα αυτα επειδη πρωτη απο ολους κουραζομαι εγω γιατι τελευταια μπαινω καιδεχομαι αδικαιολογητα πυρα ας μπει μια ταξη οπως εσεις πιστευετε και ξερετε αλλα να μπει απο ολες τις πλευρες και οχι μονομερης.
ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #1445 στις: Αύγουστος 27, 2010, 11:28:58 πμ »

Θεωρώ ότι δεν υπάρχει άλλο προσβλητικό μήνυμα που να έχει παραμείνει. Αν παρ`όλα αυτά θεωρείς ότι αδικείσαι, επειδή τα μηνύματα που γράφονται είναι χιλιάδες, υπάρχει η "αναφορά στο συντονιστή" ή το προσωπικό μήνυμα στο συντονιστή.
Σε κάθε περίπτωση, αυτό το μήνυμα πρέπει να είναι το τελευταίο γιατί έχουμε ξεφύγει από το θέμα.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:45:37 »

Αποσυνδεδεμένος sma20

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #1446 στις: Αύγουστος 27, 2010, 11:57:06 πμ »
Καλημέρα σε όλους. Είδα σε παραπάνω μήνυμα ότι ΠΔΣιτες θα καλέσουν ΑΚΩ και ΑΜΩ; Αν καλέσει με αυτό τον τροπο τότε για ποιο λόγο στα χαρτιά που κάναμε τον Ιούλιο συμπληρώσαμε το δευτερο πεδίο ωρομισθίων- ΠΔΣιτών;

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #1447 στις: Αύγουστος 27, 2010, 12:21:10 μμ »
Καλημέρα σε όλους. Είδα σε παραπάνω μήνυμα ότι ΠΔΣιτες θα καλέσουν ΑΚΩ και ΑΜΩ; Αν καλέσει με αυτό τον τροπο τότε για ποιο λόγο στα χαρτιά που κάναμε τον Ιούλιο συμπληρώσαμε το δευτερο πεδίο ωρομισθίων- ΠΔΣιτών;

Δε ξέρει κανένας πώς θα λειτουργήσει, είναι όλα εικασίες. Και σίγουρα αυτό δεν προκύπτει από το νόμο και από την αίτηση.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος CynnemAprod

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 605
  • Φύλο: Άντρας
  • φαντασιόπληκτη Α.Δ.+Πανάθλιος
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #1448 στις: Αύγουστος 27, 2010, 11:06:29 μμ »
http://www.esos.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=8830:2010-08-23-14-55-03&catid=346:2009-12-02-06-54-27&Itemid=1079


Διδακτική Στήριξη μόνο τα σχολεία που την χρειάζονται

Ρεπορτάζ:esos.gr
Σε ερώτηση του esos.gr προς την υπ. Παιδείας Αννα Διαμντοπούλου εάν φέτος θα εφαρμοστεί το πρόγραμμα διδακτικής στήριξης, απάντησε :


ΥΠΟΥΡΓΟΣ: Θα γίνει πρόσθετη διδακτική στήριξη σε συγκεκριμένες περιοχές και χώρους όπως θα ανακοινώσουμε, αλλά φέτος θα προχωρήσουμε σε μία οριζόντια υποστήριξη των μαθητών μέσα στις ψηφιακές τεχνολογίες, η οποία θα ανακοινωθεί μετά την έναρξη των σχολείων.
Σε ορισμένες περιοχές της χώρας και σε μαθήματα και σε επιμέρους μαθήματα και σε επιμέρους όπως είναι τα 800 σχολεία, όπως είναι οι ΔΕΠΟΣ, όπως είναι περιοχή όπου έχουμε παιδιά μεταναστών. Δε ζητείται παντού, γι’ αυτό και θα υπάρξει μια πλήρης καταγραφή. Θα γίνει εκεί που θα ζητηθεί και θα γίνει με συγκεκριμένο αριθμό μαθητών.
Γιατί ξεκινάμε αυτό που είπαμε πριν, ξεκινάμε με ζήτηση για πρόσθετη διδακτική στήριξη ξεκινάνε 12 παιδιά και μετά από ένα μήνα είναι 2. Θα υπάρξει πολύ συγκεκριμένος τρόπος παρακολούθησης μέσα απ’ το e-survey πλέον, όπου το κάθε σχολείο θα ενημερώνει συνεχώς, αυτός είναι ο στόχος μας, η κάρτα σχολείου, όπου κάθε σχολείο να ενημερώνει συνεχώς τα παιδιά, τα τμήματα, τη λειτουργία του.



Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #1449 στις: Αύγουστος 28, 2010, 12:07:18 πμ »

Παράθεση
Διδακτική Στήριξη μόνο τα σχολεία που την χρειάζονται

Το ζήτημα είναι ποιος θα το κρίνει αυτό.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος stargate

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 503
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #1450 στις: Αύγουστος 28, 2010, 09:57:02 μμ »

Παράθεση
Διδακτική Στήριξη μόνο τα σχολεία που την χρειάζονται

Το ζήτημα είναι ποιος θα το κρίνει αυτό.

το υπουργείο ποιος άλλος...
μην ξεχνάτε ότι η πρώτη πράξη της Διαμαντοπούλου ήταν να καταργήσει την ΠΔΣ πέρσι και
μετά το κράξιμο να το μαζέψει ...
τώρα το προσπαθεί με άλλο τρόπο

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez


Αποσυνδεδεμένος noname

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 460
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #1453 στις: Σεπτέμβριος 12, 2010, 10:15:15 μμ »
Το ΑΜΩ ποιος θα το μετατρέπει σε ΑΚΩ?
Φοβούμε ότι θα το κάνει ο διευθυντής της διευθυνσης

Αποσυνδεδεμένος συννεφούλα

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 268
  • Φύλο: Γυναίκα
  • φωτο: σύννεφα στο Βόσπορο
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #1454 στις: Σεπτέμβριος 12, 2010, 11:03:45 μμ »

Καταργούν την πρόσθετη διδακτική στήριξη στα σχολεία.

http://www.kalamatablogs.gr/Filiatra-Net_Blog/2010/09/10/%CE%9A%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%81%CE%B3%CE%BF%CF%8D%CE%BD_%CF%84%CE%B7%CE%BD_%CF%80%CF%81%CF%8C%CF%83%CE%B8%CE%B5%CF%84%CE%B7_%CE%B4%CE%B9%CE%B4%CE%B1%CE%BA%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE_%CF%83%CF%84%CE%AE%CF%81%CE%B9%CE%BE%CE%B7_%CF%83%CF%84%CE%B1_%CF%83%CF%87%CE%BF%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CE%B1

αυτά είναι η αρχή των αλλαγών στην Παιδεία  >:(


Κρίμα για τα παιδιά. Έχω φίλους που πόνταραν στο θεσμό αυτό και ειδικά φέτος σκέφτονταν  να στείλουν τα παιδιά τους εκεί, αφού το φροντιστήριο πλέον είναι δυσβάσταχτο κόστος.
Μάλλον η υπουργός έτσι εννοεί το "πρώτα ο μαθητής"  :P
H ομορφιά θα σώσει τον κόσμο, Φ.Ντοστογιέφσκι

"Καθένας μας κρύβει μέσα του μιαν αναπάντεχη άνοιξη" Α.Κ.

Αποσυνδεδεμένος laf

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #1455 στις: Σεπτέμβριος 13, 2010, 12:20:07 πμ »
Ο περσινός μου λυκειάρχης σε ένα χωριό του νομού ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ με ενημέρωσε ότι και φέτος η ΠΔΣ θα λειτουργήσει κανονικά. Αυτή την πληροφόρηση είχε από την Δ/θμια. Πέρισυ, εργάστηκα για πρώτη φορά στην ΠΔΣ στο νομό  Μεσσηνίας, όπου η δευτεροβάθμια κάλεσε ΑΜΕΣΩΣ καθηγητές μετά την αλλαγή της εγκυκλίου. Εκεί ο θεσμός λειτουργεί κανονικά και οι διευθυντές εξακολουθούν να τον στηρίζουν παρά τις δυσκολίες!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160624
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 287
Σύνολο: 296

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.056 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.