*

Αποστολέας Θέμα: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής  (Αναγνώστηκε 213064 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #112 στις: Μάιος 21, 2011, 12:36:05 πμ »

...Να  πού μπορει να βρει ιδεες καθεμια απο τις 6 κατηγοριες εδω μεσα.....στην ...7η κατηγορια ισως ,που περιγραφεται στο ρεπορταζ!
 ( ομιλει η κατηγορια  3α+ !!!!!  ) χαχαχαχχα

Χαχαχα! 3αα... ;D
Έχεις δίκαιο όμως για την κατηγορία 7 των Ισπανών... να πάμε Ισπανία όμως... γιατί εδώ αν επαναστατήσουν οι νέοι θα είναι της κατηγορίας 6... είναι πονηροί και θέλουν το κακό μας...    ::)
Ξεκινάω προπονήσεις για να μπορέσω να ανταπεξέλθω στις ανάγκες της επανάστασης. Τα 5 κιλά που πήρα με βαραίνουν και δεν θα μπορώ να τρέξω... Να κάνω πρώτα και ένα τεστ κοπώσεως... ::)
Χρηματιστές και τραπεζίτες θα σας φάμε! Ύαινες, σκουλήκια, γραβατωμένο λουμπεναριό...  >:( >:(
...οχι, μην κουραζεσαι και μπαινεις σε τετοια λουκια !!!!!
η επανασταση αλλωστε εχει αναγκη και απο ...βοηθητικο προσωπικο ( γραφεια, διαδικτυο, δελτια τυπου, νοσοκομες....) ...
ασε να τρωνε το ξυλο και τα χημικα και τις πλαστικες οι της κατηγοριας 6 ....  8) 8) 8)
Καλά...έχετε δπωσει ρεσιτάλ!! Πάντως η αντίδραση της Ισπανικής νεολαίας είναι η αναμενόμενη αντίδραση ενός υγιούς λαού.....εδώ πέρα αντιθέτως η σαπίλα και η απάθεια έχει επεκταθεί επικίνδυνα στις συνειδήσεις!! Το βόλεμα, χωρίς κανένα νοιάξιμο για το τι παίζει γύρω μας, επίσης δεν λέει  να ξεσφηνώσει απ'το μυαλό μας,ακόμη και την ύστατη στιγμή πριν τον γκρεμό...μήπως τελικά μας αξίζεί αυτός ο γκρεμός...;;;; :o :o :o
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος belw

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 793
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #113 στις: Μάιος 21, 2011, 12:37:11 πμ »
Παράθεση
...οχι, μην κουραζεσαι και μπαινεις σε τετοια λουκια !!!!!
η επανασταση αλλωστε εχει αναγκη και απο ...βοηθητικο προσωπικο ( γραφεια, διαδικτυο, δελτια τυπου, νοσοκομες....) ...
ασε να τρωνε το ξυλο και τα χημικα και τις πλαστικες οι της κατηγοριας 6 ....    

Mαλλον θα συμβει το αντιθετο απο αυτο που λες......οι υπολοιποι των κατηγοριων  θα τρωνε το ξυλο  ...............γιατι της κατηγοριας 6 θα περιμενουν τον ΑΣΕΠ , δλδ θα ελπιζουν στο ΑΣΕΠ κι οχι στις διαμαρτυριες των πλατειων.
Υπαρχουν και νεοι ανεργοι που δεν περιμενουν κανενα ΑΣΕΠ.......δεν τους εχεις κατηγοριοποιησει
Ο Καυκας κουναει τα ποδια και τα χερια.Εχει συνειδηση , επικοινωνει με το περιβαλλον , αυτο δεν το καταλαβαινω δλδ εχει μνημη?? μιλαει??

Αποσυνδεδεμένος KYRINIS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 302
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #114 στις: Μάιος 21, 2011, 12:48:18 πμ »
Έχω την εντύπωση ότι είμαστε εκτός θέματος.Αν έχει κάποιος κάποια άποψη να καταθέσει για το τι είδους ενέργειες πρέπει να κάνουμε, ας το κάνει.Ίσως θα έπρεπε να συναντηθούμε από κοντά για τα περαιτέρω.Εδώ μέσα μπαίνει ο κάθε άσχετος και λέει ό,τι του κατέβει.Δε γίνεται έτσι.

Αποσυνδεδεμένος akad

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #115 στις: Μάιος 21, 2011, 10:22:06 πμ »
Μόνο για για ΑΣΕΠΙΤΕΣ η όποια προσπάθεια.Τέρμα με τα λαμόγια. >:(

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Aritina

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 185
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #116 στις: Μάιος 21, 2011, 11:01:59 πμ »
Παιδιά, θέλω κι εγώ να συμμετάσχω! Ας κανονιστεί κάποια συνάντηση! Kαλό είναι να μην το καθυστερούμε και πολύ! :)

Αποσυνδεδεμένος kozzi1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1148
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #117 στις: Μάιος 21, 2011, 11:07:36 πμ »
Έχω την εντύπωση ότι είμαστε εκτός θέματος.Αν έχει κάποιος κάποια άποψη να καταθέσει για το τι είδους ενέργειες πρέπει να κάνουμε, ας το κάνει.Ίσως θα έπρεπε να συναντηθούμε από κοντά για τα περαιτέρω.Εδώ μέσα μπαίνει ο κάθε άσχετος και λέει ό,τι του κατέβει.Δε γίνεται έτσι.

...αναφερεστε στα αξιοτιμα μελη   panos2, kozzi1 , belw , ΛΩΡΑ ?
...δε θαπρεπε....

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ01

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #118 στις: Μάιος 21, 2011, 11:25:59 πμ »
Μόνο για για ΑΣΕΠΙΤΕΣ η όποια προσπάθεια.Τέρμα με τα λαμόγια. >:(

Συμφωνώ!!!


και για να βγώ και εγώ εκτός θέματος  ;) ΛΩΡΑ τις ίδιες σκέψεις κάνω κι εγώ... κοιμόμαστε όρθιοι και επιτρέπουμε στους άλλους να ρυθμίζουν τις ζωές μας...

Έχω την εντύπωση ότι είμαστε εκτός θέματος.Αν έχει κάποιος κάποια άποψη να καταθέσει για το τι είδους ενέργειες πρέπει να κάνουμε, ας το κάνει.Ίσως θα έπρεπε να συναντηθούμε από κοντά για τα περαιτέρω.Εδώ μέσα μπαίνει ο κάθε άσχετος και λέει ό,τι του κατέβει.Δε γίνεται έτσι.

...αναφερεστε στα αξιοτιμα μελη   panos2, kozzi1 , belw , ΛΩΡΑ ?
...δε θαπρεπε....

kozzi1... μην μου παρεξηγήστε... είστε όλοι μια τόσο καλή συντροφιά... άλλωστε έχει γίνει απαραίτητη συνήθεια η ερώτηση της 5χρονης κόρης μου...: "μαμά γιατί γελάς μόνη σου μπροστά στον υπολογιστή?" ;D
Together we stand!!! Divided we fall...

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #119 στις: Μάιος 21, 2011, 08:21:24 μμ »
Νομίζω πως δεν υπάρχει λόγος να χαρακτηρίζεις ανθρώπους βυσματίες χωρίς να τους έχεις γνωρίσει... ειδικά όταν για μερικούς θεωρείται μια από τις χειρότερες βρισιές... :o

Ξέρεις όμως ότι τελικά είμαστε πάρα πολλοί αυτοί που έχουμε προϋπηρεσία από επιτυχίες στον ΑΣΕΠ και είμαστε κλειδωμένοι στη μεταβατική? που μόνο μεταβατική δεν μπορεί να χαρακτηριστεί? >:(

Φυσικά και θα πρέπει να πιέσουμε γιατί μπορεί να αργήσει πολύ να γίνει ΑΣΕΠ και κανένας μας δεν θα θέλει να πηγαίνει αναπληρωτής για τα επόμενα 5 χρόνια στο άγνωστο με βάρκα την ελπίδα...

και όχι δεν ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΙ ότι πάω χέρι-χέρι με τους βυσματίες...  έχω δώσει & περάσει 5 ΑΣΕΠ και έχω γυρίσει όλα τα νησιά του Αιγαίου για να πάρω αυτούς τους ρημαδιασμένους 20-30 μήνες προϋπηρεσίας ενώ αν ήμουν βυσματίας θα διοριζόμουν χωρίς να φύγω καν από τη γειτονιά μου...

Ας μη μιλούμε λοιπόν έτσι γιατί τα νεύρα όλων είναι τεταμένα με το άγχος που μας έχει προκαλέσει η ακατανόμαστη!!! και στην τελική και τίποτα να μην καταφέρουμε τουλάχιστον να έχουμε ήσυχη τη συνείδηση μας...

αλλωστε έχω και το Ιόνιο να οργώσω!!! 8) 8) 8)





++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Αυτο που εχω να πω ειναι πως και το αν θα πηγαινουμε αναπληρωτες ειναι κι αυτο αβεβαιο.... Οσο για το Ιονιο να σου πω εγω που εχω περασει κι απο τα δυο πελαγη.. δε χανεις τιποτα.. πολυ βροχη!!! Μεινε στο Αιγαιο!!!  :D (γελαω για να μην κλαψω..)

Αποσυνδεδεμένος spapioan

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 613
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #120 στις: Μάιος 21, 2011, 08:37:58 μμ »
συναδελφοι που ενδιαφερεστε: group στο facebook: αδιοριστοι εκπαιδευτικοι (παραταση μεταβατικης). οσοι πιστοι...

Αποσυνδεδεμένος aggy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #121 στις: Μάιος 21, 2011, 09:27:14 μμ »
Έχει ακούσει κανείς για προσμέτρηση της φετινής προϋπηρεσίας μόνο για τον πίνακα των αναπληρωτών;

Αποσυνδεδεμένος dessi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 523
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #122 στις: Μάιος 21, 2011, 09:31:17 μμ »
Έχει ακούσει κανείς για προσμέτρηση της φετινής προϋπηρεσίας μόνο για τον πίνακα των αναπληρωτών;

Τι εννοείς? Θα προσμετρηθεί η προϋπηρεσία στον πίνακα αναπληρωτών και όχι στον ενιαίο (μόνιμοι διορισμοί) ?
Εχουν κλειδώσει όλοι οι πίνακες. Εκτός και αν υπάρχει άλλη πληροφορία που δεν έχει φτάσει ακόμα στα αυτιά μας  :)

Αποσυνδεδεμένος kozzi1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1148
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #123 στις: Μάιος 21, 2011, 09:38:08 μμ »
Μόνο για για ΑΣΕΠΙΤΕΣ η όποια προσπάθεια.Τέρμα με τα λαμόγια. >:(

Συμφωνώ!!!


και για να βγώ και εγώ εκτός θέματος  ;) ΛΩΡΑ τις ίδιες σκέψεις κάνω κι εγώ... κοιμόμαστε όρθιοι και επιτρέπουμε στους άλλους να ρυθμίζουν τις ζωές μας...

Έχω την εντύπωση ότι είμαστε εκτός θέματος.Αν έχει κάποιος κάποια άποψη να καταθέσει για το τι είδους ενέργειες πρέπει να κάνουμε, ας το κάνει.Ίσως θα έπρεπε να συναντηθούμε από κοντά για τα περαιτέρω.Εδώ μέσα μπαίνει ο κάθε άσχετος και λέει ό,τι του κατέβει.Δε γίνεται έτσι.

...αναφερεστε στα αξιοτιμα μελη   panos2, kozzi1 , belw , ΛΩΡΑ ?
...δε θαπρεπε....

kozzi1... μην μου παρεξηγήστε... είστε όλοι μια τόσο καλή συντροφιά... άλλωστε έχει γίνει απαραίτητη συνήθεια η ερώτηση της 5χρονης κόρης μου...: "μαμά γιατί γελάς μόνη σου μπροστά στον υπολογιστή?" ;D

...κι αντε να της εξηγησεις εσυ μετα, οτι δε γελας για να τους κοροιδεψεις αυτους μεσα στον υπολογιστη, ε !!!!

Αποσυνδεδεμένος dessi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 523
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #124 στις: Μάιος 21, 2011, 10:04:11 μμ »
Το να γελάς μόνος σου σε ιδιωτικό χώρο δεν εκτίθεσαι τουλάχιστον(σε βλέπουν μόνο οι δικοί σου).
Το να γελάς σε δημόσιο είναι το πρόβλημα και να σε βλέπουν και άλλοι  :D

Αποσυνδεδεμένος kozzi1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1148
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #125 στις: Μάιος 21, 2011, 10:07:09 μμ »
Το να γελάς μόνος σου σε ιδιωτικό χώρο δεν εκτίθεσαι τουλάχιστον(σε βλέπουν μόνο οι δικοί σου).
Το να γελάς σε δημόσιο είναι το πρόβλημα και να σε βλέπουν και άλλοι  :D

μα..γιατι??
πού ειναι το κακο στο να γελαμε και εκτος σπιτιου??
δε σας καταλαβαινω, ομολογω..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160788
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 488
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 403
Σύνολο: 412

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.056 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.