*

Αποστολέας Θέμα: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής  (Αναγνώστηκε 213065 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος evants

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 793
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #980 στις: Σεπτέμβριος 04, 2011, 06:19:34 μμ »
Βρε παιδιά,μη στενοχωρείτε την ομάδα,μαζεύουν υπογραφές και δεν προλαβαίνουν να απαντούν στα όσα τους σούρνετε.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος WOMAN

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #981 στις: Σεπτέμβριος 04, 2011, 06:33:16 μμ »
Εγώ αναφέρομαι σε ότι λέει το κείμενο που συντάχτηκε για όλους όσους έχουν προυπηρεσία που δεν πρέπει να τους αφήσουμε απέξω κι εσείς ξεκινήσατε πάλι τις προσωπικές επιθέσεις. Δεν αναφέρομαι ονομαστικά σε κανέναν και συμμερίζομαι τον πόνο και τον αγώνα καθενός , όποιος και να είναι αυτός. Και οι με προυπηρεσία έχουν τα δίκια τους , γιατί αιφνιδιάστηκαν από πολλές αλλαγές συστημάτων και οι του ΑΣΕΠ γιατί κοπίασαν να μελετήσουν και δεν μπορούν να δίνουν  συνεχώς . Μέριμνα για όλους , νομίζω , παραθέτει το κείμενο που συντάχτηκε και αυτό είπα μόνο. Απλά μου φάνηκε λίγο άσχημο και αντισυναδελφικό να στοχοποιοούνται και να κατηγοριοποιούνται οι  εκπαιδευτικοί σε ΑΣΕΠΙΤΕς ΚΑΙ ΜΗ, σε εκπαιδευτικούς με προυπηρεσία και μη, με πδς  ή σιβιτανίδειο ή μη και ού το καθεξής και να προσπαθούμε όλοι εμείς να αποδείξουμε ποιά κατηγορία είναι καλύτερη. Όχι ο αγώνας ή καλύτερα η προσπάθεια να είναι κοινή . Ότι έγινε και όπως έγινε, καλώς ή κακώς για κάποιους ή για μερικούς άλλους,  έγινε.  Δεν μπορούμε να αλλάξουμε το παρελθόν , μόνο να επέμβουμε όσο μπορούμε για ένα καλύτερο μέλλον Χωρίς να στοχοποιούμε κανένα . Αυτή ήταν η φιλοσοφία των λεγομένων μου και όχι να προσωποποιήσω κάτι ή να θίξω ανθρώπους.

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #982 στις: Σεπτέμβριος 04, 2011, 06:34:12 μμ »
Παράθεση
Πρέπει να σας θυμίσω ότι οι περισσότεροι έχουν περάσει την πόρτα των εξεταστικών κέντρων και μία και δύο φορές. Αλλά δεν΄είχαν όλοι την οικονομική δυνατότητα να αγοράσουν τα βιβλία του μπόνια, ούτε να σταματήσουν να δουλεύουν σε φροντιστήρια και ιδιαίτερα γαιτί έπρεπε να θρέψουν οικογένειες , γιατί είχαν δάνεια και οικονομικές εκκρεμότητες, γιατί είχαν παιδιά που δεν είχαν πού να τα αφήσουν για να διαβάσουν και ξενυχτούσαν τα βράδια διαβάζοντας , αφού κοιμόταν τα παιδιά τους, γιατί δεν μπορούσαν να πληρώσουν γυναίκες να τα φυλάνε.
Νομίζω ότι ο ΑΣΕΠ είναι υπερεκτιμημένος όχι τόσο από τους υποστηρικτές του (που θα έπρεπε να είμαστε όλοι) όσο από εκείνους που τον αμφισβητούν. Κι εγώ θεωρούσα κάποτε ότι το να πετύχεις στον ΑΣΕΠ (ακόμη περισσότερο το να είσαι στους διοριστέους) είναι εξαιρετικά δύσκολο. Την πρώτη φορά που έδωσα απέτυχα χωρίς ουσιαστική προετοιμασία. Το αποτέλεσμα ήταν προς στιγμή να ενισχυθεί το επιχείρημά μου ότι είναι πολύ δύσκολο να περάσω στον ΑΣΕΠ. Ώσπου κάποτε παίρνω την απόφαση να διαβάσω σοβαρά. Δεν διορίστηκα  για πολύ λίγο. Η αλήθεια είναι ότι διέθεσα πολύ από τον ελεύθερο χρόνο μου μετά την έκδοση της προκήρυξης. Μετά από την επιτυχία μου αυτή άλλαξε η στάση μου απέναντι στο διαγωνισμό, και την επόμενη φορά που έγινε, με πολύ λίγο διάβασμα  έγραψα πάλι πολύ καλά, αν και πάλι δεν ήμουν στους διοριστέους. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι αν αλλάξει η στάση ορισμένων απέναντι στον ΑΣΕΠ και με λίγο συστηματικό διάβασμα (και στο σχολείο να είναι κάποιος χρειάζεται να διαθέσει κάποιο χρόνο για την προετοιμασία του στο μάθημα) θα έρθει και η επιτυχία. Ο ΑΣΕΠ δεν είναι καμία "ιερή αγελάδα",όπως  κάποιοι μπορεί να τον βλέπουν  για διάφορους λόγους.
Αναφέρομαι φυσικά σε όσους διστάζουν να δώσουν ΑΣΕΠ λόγω πραγματικών προβλημάτων και όχι σε όσους τον έχουν γράψει στα παλαιότερα των υποδημάτων τους επειδή είχαν άλλους πλάγιους τρόπους να βολευτούν.

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #983 στις: Σεπτέμβριος 04, 2011, 06:40:49 μμ »
Βρε παιδιά,μη στενοχωρείτε την ομάδα,μαζεύουν υπογραφές και δεν προλαβαίνουν να απαντούν στα όσα τους σούρνετε.
Η πιο επικοδομητική θέση εδώ και πολλές σελίδες...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος WOMAN

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #984 στις: Σεπτέμβριος 04, 2011, 06:51:23 μμ »
Καταρχήν δεν σας είπα αν αναφέρομαι ή όχι στον εαυτό μου, κατα δεύτερον υπάρχουν κατηγορίες όπως οι πολύτεκνοι που τους ξεχνάτε(δεν είμαι σε αυτή για να μην αρχίσετε τις επιθέσεις) που δεν είναι ε΄θκολο να διαβάσουν για τον ΑΣΕΠ , άνθρωποι με 67% αναπηρία που έχουν τα δικά τους προβλήματα για να έχουν το χρόνο να διαβάσουν , οι έχουν  παιδιά με 67% αναπηρία που αγωνίζοναι καθημερινά να ανταπεξέλθουν και να τα βοηθήσουν να ενταχθούν στην κοινωνία και δεν μπορούν να διαβάσουν .Αυτούς γιατί τους αφορίζετε και τους ξεχνάτε? Πώς θέλει να τους υποχρεώσει η Δ και όλοι εσείς να δώσουν ασεπ και όλες οι προυπηρεσίες τους να χαθούν αν δεν περάσουν με τόσα προβλήματα που αντιμετωπίζουν? Σε καμμιά από αυτές τις κατηγορίες δεν ανήκω αλλά υπερασπίζομαι τα δικαιώματά τους και αφού δούλεψαν στα δημόσια σχολ'έια , με όποιον τρόπο και να δούλεψαν χρειάζεται μέριμνα. Είχα κάποιες ενστάσεις γι αυτούς του ιδιωτικού αλλά από τη στιγμή που δεν ευθύνονται εκείνοι για τις αλλαγές των συστημάτων αλλά οι πολιτικοί δεν μπορούμε να τους αφορίσουμε. Ό,τι έγινε έγινε. Οι προυπηρεσίες όλων που έτρεξαν ανά την Ελλάδα πρέπει να προσμετρηθούν και να δικαιωθούν και όχι να είναι όμηροι κλειδωμένων πινάκων. Το ίδιο και για τους επιτυχόντες του ασέπ . Και νομίζω ότι το κείμενο που συντάχθηκε μεριμνά για όλους.

Αποσυνδεδεμένος evants

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 793
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #985 στις: Σεπτέμβριος 04, 2011, 07:10:24 μμ »
Καταρχήν δεν σας είπα αν αναφέρομαι ή όχι στον εαυτό μου, κατα δεύτερον υπάρχουν κατηγορίες όπως οι πολύτεκνοι που τους ξεχνάτε(δεν είμαι σε αυτή για να μην αρχίσετε τις επιθέσεις) που δεν είναι ε΄θκολο να διαβάσουν για τον ΑΣΕΠ , άνθρωποι με 67% αναπηρία που έχουν τα δικά τους προβλήματα για να έχουν το χρόνο να διαβάσουν , οι έχουν  παιδιά με 67% αναπηρία που αγωνίζοναι καθημερινά να ανταπεξέλθουν και να τα βοηθήσουν να ενταχθούν στην κοινωνία και δεν μπορούν να διαβάσουν .Αυτούς γιατί τους αφορίζετε και τους ξεχνάτε? Πώς θέλει να τους υποχρεώσει η Δ και όλοι εσείς να δώσουν ασεπ και όλες οι προυπηρεσίες τους να χαθούν αν δεν περάσουν με τόσα προβλήματα που αντιμετωπίζουν?
Δεν υπάρχει άνθρωπος με καρδιά που θα μπορούσε να κατακρίνει την κοινωνική πολιτική που ασκείται από ένα πραγματικά κοινωνικό κράτος για την προστασία των αδυνάτων.Και μέσα σ’ αυτούς είναι οι άνθρωποι με σοβαρά προβλήματα υγείας δικά τους και-αλίμονο,χειρότερα-των παιδιών τους.
Το πρόβλημα έγκειται στο ότι το κράτος κάνει ανέξοδη κοινωνική πολιτική εις βάρος ανθρώπων που σε άλλες συνθήκες θα είχαν διοριστεί ως επιτυχόντες ενός δημόσιου διαγωνισμού.Εναλλακτικά,οι έχοντες ανάγκη θα επρεπε να λαμβάνουν επιδόματα ικανά να συντηρήσουν την οικογένειά τους ή έστω να συμπληρώνουν το εισόδημα που ήδη έχουν.
Επίσης,τίθεται το απλοϊκό αλλά λογικό ερώτημα:πώς είναι δυνατό να θεωρείται κάποιος ανάπηρος  και άρα να θεωρείται ανίκανος για εργασία αλλά στον ασεπ των εκαιδευτικών να μοριοδοτείται ώστε να μπαίνει σε τάξη με έφηβους ή νήπια;Πολλοί εξ αυτών καταλαμβάνουν θεσεις στη διοίκηση,θεμιτό κατ’ εμέ όμως δε θα έπρεπε να έχουν διοριστεί ως εκπαιδευτικοί αλλά ως διοικητικό προσωπικό.Και πάλι δηλαδή ανέξοδη λύση για το κράτος που διορίζει αναπληρωτές ή 2 -3 ωρομίσθιους κι έχει και προσωπικό στα γραφεία και τις τάξεις καλυμμένες.

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #986 στις: Σεπτέμβριος 04, 2011, 07:17:20 μμ »
Απόρριψη αίτησης απόσπασης τυφλού εκπαιδευτικού


Ο σωματικά ανάπηρος δεν μπορεί να διδάξει;

Αποσυνδεδεμένος evants

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 793
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #987 στις: Σεπτέμβριος 04, 2011, 07:21:45 μμ »
Απόρριψη αίτησης απόσπασης τυφλού εκπαιδευτικού


Ο σωματικά ανάπηρος δεν μπορεί να διδάξει;
σε ειδικές τάξεις σίγουρα,σε άλλες αναλόγως.Μπορεί ας πούμε να δει αν κάποιος διαβάζει στην εξέταση αντί να εξηγεί ό,τι γνωρίζει;Μπορεί να επιτηρήσει;Μπορεί να παρέμβει όταν κάποιος κάνει μια χαζομάρα στην τάξη για πλάκα και κάποιος άλλος θιγεί και αρχίσει καβγάς;

Αποσυνδεδεμένος thodoris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #988 στις: Σεπτέμβριος 04, 2011, 07:28:36 μμ »
Καταρχήν δεν σας είπα αν αναφέρομαι ή όχι στον εαυτό μου, κατα δεύτερον υπάρχουν κατηγορίες όπως οι πολύτεκνοι που τους ξεχνάτε(δεν είμαι σε αυτή για να μην αρχίσετε τις επιθέσεις) που δεν είναι ε΄θκολο να διαβάσουν για τον ΑΣΕΠ , άνθρωποι με 67% αναπηρία που έχουν τα δικά τους προβλήματα για να έχουν το χρόνο να διαβάσουν , οι έχουν  παιδιά με 67% αναπηρία που αγωνίζοναι καθημερινά να ανταπεξέλθουν και να τα βοηθήσουν να ενταχθούν στην κοινωνία και δεν μπορούν να διαβάσουν .Αυτούς γιατί τους αφορίζετε και τους ξεχνάτε? Πώς θέλει να τους υποχρεώσει η Δ και όλοι εσείς να δώσουν ασεπ και όλες οι προυπηρεσίες τους να χαθούν αν δεν περάσουν με τόσα προβλήματα που αντιμετωπίζουν? Σε καμμιά από αυτές τις κατηγορίες δεν ανήκω αλλά υπερασπίζομαι τα δικαιώματά τους και αφού δούλεψαν στα δημόσια σχολ'έια , με όποιον τρόπο και να δούλεψαν χρειάζεται μέριμνα. Είχα κάποιες ενστάσεις γι αυτούς του ιδιωτικού αλλά από τη στιγμή που δεν ευθύνονται εκείνοι για τις αλλαγές των συστημάτων αλλά οι πολιτικοί δεν μπορούμε να τους αφορίσουμε. Ό,τι έγινε έγινε. Οι προυπηρεσίες όλων που έτρεξαν ανά την Ελλάδα πρέπει να προσμετρηθούν και να δικαιωθούν και όχι να είναι όμηροι κλειδωμένων πινάκων. Το ίδιο και για τους επιτυχόντες του ασέπ . Και νομίζω ότι το κείμενο που συντάχθηκε μεριμνά για όλους.


Αφού συμφωνήσω με τα γραφόμενα της συναδέλφου, θα επικεντρωθώ σε κάποιες φράσεις της: "...και αφού δούλεψαν στα δημόσια σχολεία , με όποιον τρόπο και να δούλεψαν χρειάζεται μέριμνα." ,"...από τη στιγμή που δεν ευθύνονται εκείνοι για τις αλλαγές των συστημάτων αλλά οι πολιτικοί". Δυστυχώς, το πρόβλημα που δημιούργησαν οι πολιτικοί (που άσκησαν κυβερνητικό έργο) καλούμαστε να το λύσουμε εμείς "τρώγοντας" ο ένας τις σάρκες του άλλου! Δειγματοληπτικά θα αναφέρω την αφοπλιστική απάντηση που μού έδωσε πριν 3 χρόνια σημερινός κυβερνητικός βουλευτής των Ιωαννίνων στην ερώτησή μου αν είναι δίκαιο να διορίζονται αυτοδίκαια οι πολύτεκνοι (αντί να επιδοτούνται με άλλο τρόπο), οι ΟΑΕΔίτες κ.ο.κ. "Έχεις τίποτε άλλο να μου πεις; γιατί έχω και δουλειές", "οι διορισμοί των κατηγοριών που αναφέρεις υπαγορεύονται από την πολιτική βούληση των δύο κυβερνητικών κομμάτων" !!! Δυστυχώς αυτή η εκπεφρασμένη πολιτική βούληση έδωσε στη σημερινή ανεκδιήγητη Υπουργό μας τον απαραίτητο τσαμπουκά να (μάς) συμπεριφέρεται όπως μάς συμπεριφέρεται. Θα κλείσω με μια ακόμη παρατήρηση: Ο ΑΣΕΠ σε όλες του τις εκδοχές, αλλά κυρίως σε αυτήν της διαδικασίας επιλογής εκπαιδευτικών είναι για όλους τους σοβαρούς τουλάχιστον ακαδημαϊκούς δασκάλους μια φενάκη. Δεν πληροί καμιά επιστημονική προϋπόθεση αξιολόγησης επιστημονικού προσωπικού. Πληροί όμως την πιο ισχυρή: αυτήν της "έξωθεν καλής μαρτυρίας" που επιδίωξε να πετύχει το πολιτικοδημοσιογραφικό κατεστημένο για να παρουσιάζεται ως άσπιλο και αμόλυντο, ενα άρτια δομημένο σύστημα που όλοι μας εκπαιδευτικοί και μη γνωρίζουμε, αλλά ανεχόμαστε μέσω της ψήφου εμπιστοσύνης που παρέχουμε στους πολιτικούς εκπροσώπους μας... με τις υγείες μας...

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #989 στις: Σεπτέμβριος 04, 2011, 07:38:21 μμ »
"οι διορισμοί των κατηγοριών που αναφέρεις υπαγορεύονται από την πολιτική βούληση των δύο κυβερνητικών κομμάτων"
...
με τις υγείες μας...
Συναίνεση (γειά σου ΑΔ "πρωτο"μαστόρισα)

Αποσυνδεδεμένος godspeed

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #990 στις: Σεπτέμβριος 04, 2011, 08:00:33 μμ »
Εξακολουθώ να μην μπορώ να καταλάβω για ποιον λόγο πρέπει να σεβαστώ την προϋπηρεσία ανθρώπων που χρησιμοποίησαν αθέμιτα μέσα;;;!!! Να ξεκαθαρίσω ότι αντίθετα σέβομαι απόλυτα τους συναδέλφους που μετά από επιτυχία ΑΣΕΠ έκαναν την προϋπηρεσία τους και ως προς αυτό συμφωνώ με τη διεκδίκηση των δικαιωμάτων τους. Αλλά όταν μιλάμε για προϋπηρεσία χωρίς ΑΣΕΠ αυτομάτως δεν εννοείται και μέσον;;;; Μου διαφεύγει κάτι;;;
Επίσης ούτε εγώ θεωρώ τον ΑΣΕΠ ικανοποιητικό τρόπο αξιολόγησης αλλά το να βελτιωθεί η διαδικασία του διαγωνισμού είναι ένα άλλο θέμα.

nickitol

  • Επισκέπτης
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #991 στις: Σεπτέμβριος 04, 2011, 08:26:44 μμ »
O 3848 ηταν η "τζαμπα μαγκια" που ανασυρθηκε εσπευσμενα απο το υπουργειο.

Είναι η προκαλυψη για να προστατευοσυν τη διγλωσσία τους, την ενοχη  τους και ότι άλλο βάλει ο νου σας.
Ειναι οι χρωματιστες οι χαντρες που εδιναν στους αφρικανους καποτε για να τους κλεψουν τα διαμαντια.

Ειναι προπαγανδα και θυσια αυτων που αλλοτε υπερασπιζαν με σθενος, για να μπορεσουν να διασπειρουν με το η "ελλάδα αλλάζει" το συσσωρευμενο μενος της κοινωνιας  εναντιον τους.

Άν η ελλαδα αλλαζει με απολυσεις, με ανεργους, με φτωχεια, με εναν λαο σε καταθλιψη, με υφεση 5%, με χασιμο περιουσιων, με διαρκη ψεματα  και από την αλλη μερια στην πολιτικη τα ιδια αλαζονικά προσωπα να διαχειρίζονται την τραγωδια που αυτοι αποκλειστικα δημιουργησαν, με επιλογες τυπου ΑΣΕΠ η εκλογικευσης των απολυσεων των οποιων θυμιζω  παντα ηταν αντιθετοι, συγγνωμη αλλα δεν εχω την "τυχη" να ειμαι τοσο ηλιθιος ωστε να γινω το υποχειριο που εχουν αναγκη..

Αποσυνδεδεμένος dolphinn

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Άντρας
  • Η ημιμάθεια είναι χειρότερη από την αμάθεια.
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #992 στις: Σεπτέμβριος 04, 2011, 08:30:50 μμ »
Πάρα πολλά σου διαφεύγουνε , πρώτον δεν είναι όλες οι ειδικότητες το ίδιο και δευτερο στην ειδικότητα μου εάν δηλώναμε ωρομισθία στις απομακρυσμένες περιφέρειες μας καλούσε το υπουργείο και μας έδινε ώρες απο 1 μέχρι 11, όποιος είχε χρήματα και ρίσκαρε πήγαινε και έπερνε προυπηρεσία και ολα αυτα χωρίς ΒΥΣΜΑ ήτανε πολλοί που δεν δηλώνανε μακρια , αυτα και να μην ακούμε ότι να ναι εδω μέσα σεβασμός.

Αποσυνδεδεμένος evants

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 793
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #993 στις: Σεπτέμβριος 04, 2011, 08:32:40 μμ »
@Nickitol,γιατί χρησιμοποιείς άσχετα επιχειρήματα φορτισμένα με συναίσθημα και θυμό που μοιράζονται όλοι οι Έλληνες για να δικαιολογήσεις τελείως άσχετα συμπεράσματα;
Αν θέλουμε να φτιάξουμε μια νέα Ελλάδα,μακριά από τις λαμογιές του παρελθόντος δε θα τη χτίσουμε με  νέες λαμογιές!
Η αξιοκρατία δεν είναι να συνεχίσουμε τις παλιές πρακτικές αλλά να καθιερώσουμε νέες.Ναι,να διορθώσουμε το νέο νόμο που εξακολουθεί να διατηρεί ασάφειες και τρύπες,αλλά μέχρι εκεί.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160788
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 488
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 409
Σύνολο: 425

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.068 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.