*

Αποστολέας Θέμα: Προσλήψεις των ωρομισθίων πληροφορικών στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία 2009-2010  (Αναγνώστηκε 161334 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος si@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Αυτό είναι σχεδόν βέβαιο. Τα μοριάκια μας θα μείνουν όπως είναι. Απλά ίσως το αλλάξει και βάλει τον ασεπ σαν το βασικό κριτήριο. ίδωμεν....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Dejavu

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Dejavu περίπου σε ποια θέση είσαι; Μη μου πεις ακριβώς στο περίπου...Και πώς και σε πήραν και από τις 2; Αρνήθηκες την πρώτη.
Φέτος εγώ θέλω μόνο Α' Αθήνας άντε ίσως και καμιά Δ'. Ξέρει κανείς αν αρνηθώ από μία μετά περίπου από πόσο καιρό παίρνουν από την επόμενη; Είμαι λίγο μετά το 100.

Μόλις με πήρε και η Α' Αθήνας. Αρνήθηκα και σε αυτήν. Είμαι στους πρώτους 25 του πίνακα.

Αποσυνδεδεμένος si@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Α εσύ είσαι καλααααααααααα......Θέλω κι εγώ Α'αθήνας!!! Παιδιά όποτε σας παίρνουν να το λέτε και από πού, αλλά και τη θέση σας έτσι για να ξέρουμε...

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
παιδια ειναι μεταβατικη περιοδος και δεν ξερουμε που θα μας βγαλει.αλλα γιατι να μη δεχτουμε φετος να δουλεψουμε?το ειπε καθαρα οτι για μας που εχουμε ηδη προυπηρεσια θα ισχυσει ειδικη ρυθμιση.δεν θα τολμησει να ακυρωσει τοσα χρονια δουλειας.δεν τη συμφερει.θυμηθειτε με.

Εννοείται πως δε θα τολμήσει ακυρώσει την προυπηρεσία τόσων χρόνων..Άμα θέλει αλλαγές πάντως ας ξεκινήσει από τα 7,70 που παίρνουμε την ώρα.Κ ας αφήσει τα πολλά πολλά κ αυτή γιατί μυρίζομαι να κάνει καμιά πατάτα κ να την πληρώνουμε εμείς πάλι

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος chrisb

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Καλησπέρα, πριν λίγο με κάλεσαν απο Πειραιά, είμαι γύρω στο 50!!!
:-)

Αποσυνδεδεμένος si@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Όταν αρνούμαστε από κάπου τι γίνεται; Πρέπει να τους στείλουμε κάποιο χαρτί για να μας αποδεσμεύσουν ή γίνεται από μόνο του;

Αποσυνδεδεμένος chrisb

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Ηξερα πως πρεπει να στειλεις fax αλλα τελικά γίνεται κ με email!!
:-)

Αποσυνδεδεμένος si@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Α προχωρημένα πράγματα δηλαδή!Μπράβο εξελίξεις!!!

Αποσυνδεδεμένος pixel

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 150
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
πάντως παιδιά παράπονο δεν πρέπει να χουμε!σήμερα βγήκαν πίνακες και την ίδια μέρα άρχισαν να καλούν!!!εδώ κι ένα δίμηνο που παίζουν με τα νεύρα μας για το αν θα 'μαστε ή όχι ωρομίσθιοι, κανείς δε "βιάστηκε" να μας πει έστω τι πρόκειται να γίνει και πόσο ακόμα θα περιμένουμε...γραμμένους μας είχαν

Αποσυνδεδεμένος solar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
καλεσαν κανενα απο δυτ.μακεδονια??

κ μια ερωτηση...με εχουν καλεσει ωρομισθια για 9 ωρες σε ειδικο σχολειο.τωρα αν καλουν κ απο ολοημερα μπορουν να με καλεσουν κ για ποσες ωρες?

Αποσυνδεδεμένος cookie2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 273
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Τι εννοει η Αννουλα με  αυτο?:
Α. ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ: Από ένα σημείο και μετά είναι λογικό, αυξήθηκε εξαιρετικά ο πληθυσμός των φοιτητών και των αποφοίτων από Σχολές οι οποίοι μπορούσαν να είναι και καθηγητές γιατί δεν είναι καθηγητικές οι Σχολές όλες. Σήμερα ο αριθμός των αποφοίτων Σχολών οι οποίοι θα μπορούσαν να διεκδικήσουν θέση στο εκπαιδευτικό σύστημα είναι πάρα πολύ μεγάλος και βεβαίως τα κριτήρια πρέπει να είναι τέτοια, που να εξυπηρετούν επαναλαμβάνω πάλι, το σχολείο.

Δεν πιστευω να βγαλει απ εξω τους 19-20 και να μεινει μονο το ΠΑΠει? Γιατι με αυτην ολα να τα περιμενουμε! ΣΕ ποιες σχολες αναφερεται;


Αποσυνδεδεμένος pe20katerina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 307
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
καλεσαν κανενα απο δυτ.μακεδονια??

κ μια ερωτηση...με εχουν καλεσει ωρομισθια για 9 ωρες σε ειδικο σχολειο.τωρα αν καλουν κ απο ολοημερα μπορουν να με καλεσουν κ για ποσες ωρες?
Το συνολο ωρων που μπορει να δουλεψει ο ωρομισθιος ειναι το μισο του πρωτοδιοριζομενου του κλαδου του, σε καθε βαθμιδα της εκπαιδευσης. Τωρα οταν ο κλαδος απασχολειται και στις δυο βαθμιδες της εκπαιδευσης σημαίνει οτι μπορει να αναλαβει:
πρωτοβαθμια: μεχρι 12 ωρες
δευτεροβαθμια: μεχρι 11, συμπεριλαμβανομενων και των ωρων της ΠΔΣ, οι οποιες μπορει να ειναι μεχρι 10.

Άρα, αν δουλευεις Ββαθμια (υποθετω, αφου εισαι πε19-20) έχεις στη Ββαθμια υπολοιπο 11-9=2 ωρες, οπου ομως θα σε καλεσουν, ΜΟΝΟΝ αν υπαρξει κενο 2 ωρων. Τα κενά ωρομισθιων, δε σπανε σε μικροτερα. (σταθερά, μονο στων αναπληρωτων μπορει να γινει αυτο....)
Ωστοσο αν εχεις κανει χαρτια για ΠΔΣ, ειναι πιο πιθανο εκει, αφου τα μαθηματά μας εκει ειναι 2ωρα.

Οποτε, μπορει να δουλεψεις ακομα, μεχρι 12 ωρες ολοημερο.

...

Αυτός που κάνει μια ερώτηση είναι ανόητος για 5 λεπτά.
Αυτός που δεν κάνει καθόλου ερωτήσεις παραμένει ανόητος για πάντα.

Αποσυνδεδεμένος vik_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
    • Προφίλ
Γνωρίζει κανείς σε ποιόν αριθμό σταμάτησαν να καλούν ωρομίσθιους από Πειραιά?

Αποσυνδεδεμένος ek Π20

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • život je brutálně nepravděpodobné
    • Προφίλ
πολύ γρήγορα αρχισαν να καλούν, κεντρική μακεδονία:πήρα δυτικη θεσσαλονίκη και μου είπαν θελουν να ξοφλήσουν δεδουλευμένα πρώτα και μετά έχουν ελάχιστες πιστώσεις δεν ξέρουν ακόμη, σερρες -βεροια-χαλκιδικη από δευτέρα και θα δουμε σύμφωνα με τις εξελίξεις.......

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160738
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 421
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 405
Σύνολο: 417

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.065 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.