*

Αποστολέας Θέμα: ΑΡΧΑΙΑ Β' ΛΥΚΕΙΟΥ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗΣ - ΕΚΠΕΜΠΩ S.O.S  (Αναγνώστηκε 3201 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Latin

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
ΑΡΧΑΙΑ Β' ΛΥΚΕΙΟΥ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗΣ - ΕΚΠΕΜΠΩ S.O.S
« στις: Σεπτέμβριος 07, 2011, 12:40:25 πμ »
Τι γίνεται όταν σου δίνουν για πρώτη φορά σε φροντηστήριο ΑΡΧΑΙΑ Β' ΛΥΚΕΙΟΥ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗΣ(3 ώρες) και δεν έχεις ιδέα???Πως να διαχειριστώ αυτό το 3ωρο(πόση ώρα γνωστό,πόση άγνωστο)???Τι να τους πρωτοπώ στα μαθήματα???Μέχρι πότε πρέπει να έχω τελειώσει Λυσία και μετά Δημοσθένη και μετά Ισοκράτη??Κανένα καλό βοήθημα??Σας ζάλισα με τις ερωτήσεις μου,το ξέρω,αλλά είμαι νέα σχετικά στον χώρο και έχω πελαγώσει!!!! :-[ Βάλ'τε ένα χεράκι βρε παιδιά... :'(

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΡΧΑΙΑ Β' ΛΥΚΕΙΟΥ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗΣ - ΕΚΠΕΜΠΩ S.O.S
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:02:30 »

Αποσυνδεδεμένος dim!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
    • Προφίλ
Απ: ΑΡΧΑΙΑ Β' ΛΥΚΕΙΟΥ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗΣ - ΕΚΠΕΜΠΩ S.O.S
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 09:59:17 πμ »
Καλημέρα!! Δεν έγινε τίποτα! Αρχικά ηρεμείς!!! Λοιπόν, μπορείς να μοιράσεις τις ώρες μεταξύ γνωστού και αγνώστου σε δύο και μία αντίστοιχα. Στο άγνωστο μπορείς αρχικά να ξεκινήσεις με ένα πρόγραμμα επανάληψης γραμματικής και συντακτικού κάνοντας παράλληλα κάποια εύκολα άγνωστα για να καταλάβεις το επίπεδο των μαθητών. Στο γνωστό ο Λυσίας μέχρι τις αρχές Δεκέμβρη το πολύ (ελπίζω κι εγώ) να έχει βγει! Ανάλυσε το κείμενο με τους μαθητές και δίνε τους σημειώσεις είτε προφορικά είτε σε γραπτή μορφή.
Αν δεις ότι το επίπεδο των μαιητών είναι χαμηλό σε γραμματική και συντακτικό, μίλησε με τον/την υπέυθυνο.η του φροντιστηρίου ώστε να συμπεριλάβεις και μία επιπλέον ώρα στο άγνωστο. Μπορείς να επικαλεστείς το επιχείρημα ότι συνηθίζεται στη Β' Λυκείου η διδασκαλία γραμματικής-συντακτικού αναξάρτητα από το άγωστο (σε πολλά φροντιστήρια τουλάχιστον)..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32304
  • Τελευταία: Aira
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160428
  • Σύνολο θεμάτων: 19218
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 798
Σύνολο: 798

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.