*

Αποστολέας Θέμα: Κανένας διορισμός την επόμενη 3ετία! Ξεσηκωθείτε!  (Αναγνώστηκε 39275 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος isambo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 160
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κανένας διορισμός την επόμενη 3ετία! Ξεσηκωθείτε!
« Απάντηση #140 στις: Μάιος 02, 2010, 04:58:39 μμ »
Φίλε μου είμαι επιτυχών του ΑΣΕΠ, το οποίο όμως δεν έχει σημασία γιατί διορίζομαι φέτος αφού έχω πάνω από 6 χρόνια προυπηρεσία σε ιδιωτικό σχολείο, που σημαίνει ότι δεν καθόμουν όλη μέρα αλλά δούλευα.
Αν και τα μέτρα θα με έθιγαν αν δεν διοριζόμουν φέτος, είμαι υπέρ γιατί πιστεύω ότι δεν υπάρχει άλλη λύση.

φιλαράκο όλοι εργαζόμαστε και προφανώς η συντριπτική πλειοψηφία όχι στον δημόσιο τομέα !
εσύ έχεις δώσει ποτέ ΑΣΕΠ; papariet!!!!

@giokspy
Αναφέρεσαι στα νέα παιδιά τα οποία γεμάτα όρεξη για δουλειά έχουν γεμίσει τα γραφεία του ΥΠΕΠΘ ενώ παίρνουν τα μόρια της οργανικής τους?

@isambo
Για τα βύσματα γενικά μιλούσα δεν αναφερόμουν σε σένα αλλά από ότι φαίνεται όποιος έχει τη μύγα μυγιάζεται
Μπορείς να λες ό,τι θες και να νομίζεις άλλα τόσα... Τι να πω σε κάποιον που δεν με ξέρει...
"Αν δεν καώ εγώ, αν δεν καείς εσύ, αν δεν καούμε όλοι μας πώς θα γενούνε τα σκοτάδια λάμψη;"
Ναζίμ Χικμέτ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κανένας διορισμός την επόμενη 3ετία! Ξεσηκωθείτε!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:52:47 »

Αποσυνδεδεμένος rorygr

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1105
    • Προφίλ
Απ: Κανένας διορισμός την επόμενη 3ετία! Ξεσηκωθείτε!
« Απάντηση #141 στις: Μάιος 02, 2010, 05:00:28 μμ »
Ολοι στην ΑΠΕΡΓΙΑ 4, 5 Μάη!

ΟΛΟΙ στις γενικές συνελεύσεις για απεργιακή κλιμάκωση
5μερη απεργία 10-14 Μάη και αναστολή όλων των διοικητικών εργασιών (βαθμολογίες, σύλλογοι) για τις μέρες αυτές με νέες συνελεύσεις στις 14 Μάη με προοπτική συνέχειας


φιλοι μου το 1999 ο λαουτζικος εχασε κατι τρισεκατομμυρια στο χρηματιστηριο και δεν ανοιξε μυτη.μιλαμε για την απολυτη οικονομικη ισοπεδωση.τωρα που χανουν καποιοι 1000-2000 ευρω το χρονο τι περιμενετε να γινει ; θα γινουν μερικες 24ωρες αντε 48ωρες και παπαλα...για ποιες απεργιακες κλιμακωσεις μιλαμε ;

Αποσυνδεδεμένος giokspy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1807
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ-04.01
    • Προφίλ
Απ: Κανένας διορισμός την επόμενη 3ετία! Ξεσηκωθείτε!
« Απάντηση #142 στις: Μάιος 02, 2010, 05:03:23 μμ »
Φίλε μου είμαι επιτυχών του ΑΣΕΠ, το οποίο όμως δεν έχει σημασία γιατί διορίζομαι φέτος αφού έχω πάνω από 6 χρόνια προυπηρεσία σε ιδιωτικό σχολείο, που σημαίνει ότι δεν καθόμουν όλη μέρα αλλά δούλευα.
Αν και τα μέτρα θα με έθιγαν αν δεν διοριζόμουν φέτος, είμαι υπέρ γιατί πιστεύω ότι δεν υπάρχει άλλη λύση.

φιλαράκο όλοι εργαζόμαστε και προφανώς η συντριπτική πλειοψηφία όχι στον δημόσιο τομέα !
εσύ έχεις δώσει ποτέ ΑΣΕΠ; papariet!!!!

@giokspy
Αναφέρεσαι στα νέα παιδιά τα οποία γεμάτα όρεξη για δουλειά έχουν γεμίσει τα γραφεία του ΥΠΕΠΘ ενώ παίρνουν τα μόρια της οργανικής τους?

@isambo
Για τα βύσματα γενικά μιλούσα δεν αναφερόμουν σε σένα αλλά από ότι φαίνεται όποιος έχει τη μύγα μυγιάζεται
Τρομερη προυπηρεσια στο ιδιωτικό σχολειο. ασε τους μ@@@κες να τρεχουν στη φολεγανδρο για προυπηρεσια. Οσο για το πως προσλαμβανονται στα ιδιωτικα το ξερουμε. οποτε φαε τη θεση του κακομοιρη που γυρισε ολη την ελλαδα μακρυα απο την οικογενεια του να μαζεψει προυπηρεσια!!
Και γιατι νρε φιλε εφυγες απο το ιδιωτικο για να διοριστεις στο δημοσιο?
Και μην τολμας να λες υποχρεωση μας να παμε οπου μας στειλουν εσυ που για να μαζεψεις 6χρονια, αν δεν ειναι εικονικα, ησουν διπλα στο σπιτι σου??
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 02, 2010, 05:15:05 μμ από giokspy »
«Από την στιγμή που εδέχθηκες μέσα σου την φλόγα, τρέχε. Διότι δεν γνωρίζεις πότε θα σβήση και θα σε αφήση στο σκοτάδι.»

Αποσυνδεδεμένος papariet

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
    • Προφίλ
Απ: Κανένας διορισμός την επόμενη 3ετία! Ξεσηκωθείτε!
« Απάντηση #143 στις: Μάιος 02, 2010, 05:04:47 μμ »
Θα σου πω τι ποσοστό είναι. Όλοι αυτοί που είναι αποσπασμένοι σε υπηρεσίες (όχι μόνο στο υπουργείο) και παίρνουν τα μόρια της οργανικής τους (στην υγεία των κορόιδων) είναι πάνω από 10.000. Από επίσημα στοιχεία του υπουργείου παιδείας δεν τα βγάζω από το μυαλό μου. Η συντριπτική πλειοψηφία αυτών είναι διορισμένοι τα τελευταία 3 χρόνια. Σκέψου τώρα πόσοι έχουν διοριστεί τα χρόνια αυτά κάνε τις πράξεις και μετά πες μου αν το ποσοστό είναι 0.01%  :-X

τι ποσοστο ειναι στο υπεπθ?? το 0.01%? αντιπροσωπευτικο δειγμα!! Δεν ειναι ολοι του βολεματος!!

Α και στο ιδιωτικό μπήκα με το βιογραφικό μου, όχι με μόρια από την ΠΔΣ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κανένας διορισμός την επόμενη 3ετία! Ξεσηκωθείτε!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:52:47 »

Αποσυνδεδεμένος podiki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κανένας διορισμός την επόμενη 3ετία! Ξεσηκωθείτε!
« Απάντηση #144 στις: Μάιος 02, 2010, 05:06:59 μμ »
Ακόμη κι αν δεν γίνουν προσλήψεις φέτος , ούτε του χρόνου αυτό το νομοσχέδιο δεν πρέπει να περάσει συνάδελφοι , είναι ΑΔΙΚΟ για όλους μας . Κάτι πρέπει να κάνουμε , δεν υπάρχει ανταπόκριση από το Υπουργείο .

Αποσυνδεδεμένος giokspy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1807
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ-04.01
    • Προφίλ
Απ: Κανένας διορισμός την επόμενη 3ετία! Ξεσηκωθείτε!
« Απάντηση #145 στις: Μάιος 02, 2010, 05:28:54 μμ »
Θα σου πω τι ποσοστό είναι. Όλοι αυτοί που είναι αποσπασμένοι σε υπηρεσίες (όχι μόνο στο υπουργείο) και παίρνουν τα μόρια της οργανικής τους (στην υγεία των κορόιδων) είναι πάνω από 10.000. Από επίσημα στοιχεία του υπουργείου παιδείας δεν τα βγάζω από το μυαλό μου. Η συντριπτική πλειοψηφία αυτών είναι διορισμένοι τα τελευταία 3 χρόνια. Σκέψου τώρα πόσοι έχουν διοριστεί τα χρόνια αυτά κάνε τις πράξεις και μετά πες μου αν το ποσοστό είναι 0.01%  :-X

τι ποσοστο ειναι στο υπεπθ?? το 0.01%? αντιπροσωπευτικο δειγμα!! Δεν ειναι ολοι του βολεματος!!

Α και στο ιδιωτικό μπήκα με το βιογραφικό μου, όχι με μόρια από την ΠΔΣ
Και γω ρε φιλε ειχα παει και στειλει βιογραφικο σε παααρα πολλα ιδωτικα πριν απο μερικα χρονια. και καθολου ευκαταφρονητο βιογραφικο. και σε ολα η ιδια αντιμετωπιση. Και εσυ για 6χρονια ειχες πληρη αποσχοληση ενω πολλοι απο μας ζουσαμε με τρεις κ εξηντα σαν ωρομισθιοι μεχρι να φτασουμε στο σημειο μετα απο 3 επιτυχιες ΑΣΕΠ  να εχουμε το προνομιο της πληρους απασχολησης σαν αναπληρωτες! και αφου γυρισαμε λιγο την ελλαδα καποιοι απο μας καταφεραμε να διοριστουμε. γιατι σε καποιους αλλους τη θεση την εφαγαν καποιοι που με 6 χρονια στο ιδιωτικο βρεθηκαν με 72 μηνες(σημειοτεον 6 χρονια αναπληρωτης δεν ειναι ουτε 60 μορια). Μπραβο σου. καποιοι με τη δικη σου λογικη πλουτιζουν τον Γειτονα και τον καθε Γειτονα http://www.alfavita.gr/ank_b/ank2_5_10_926.php .
 Καποιοι με τη δικη σου λογικη προσπαθουν να ιδιωτικοποιησουν τη δημοσια εκπαιδευση, και τα σχολεια των 2 ταχυτητων. Των πλουσιων και των φτωχων
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 02, 2010, 05:31:14 μμ από giokspy »
«Από την στιγμή που εδέχθηκες μέσα σου την φλόγα, τρέχε. Διότι δεν γνωρίζεις πότε θα σβήση και θα σε αφήση στο σκοτάδι.»


Αποσυνδεδεμένος Sun

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1433
  • Φύλο: Άντρας
  • αιτία ελομένου ' θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Απ: Κανένας διορισμός την επόμενη 3ετία! Ξεσηκωθείτε!
« Απάντηση #147 στις: Μάιος 14, 2010, 09:20:23 πμ »
ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΟΙ ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ ΤΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ !!!

http://www.alfavita.gr/ank_b/ank13_5_10_1442.php

Ας "κλείσει" επιτέλους αυτό το άστοχο και προκλητικό τόπικ στο φόρουμ ! Δεν έχει κανένα νόημα ,γιατί δημιουργεί απαράδεκτες εντυπώσεις και παραπλανά τον κόσμο.

Αποσυνδεδεμένος nmavro73

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 562
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Anastasiadesigns, κατασκευή και προώθηση ιστοσελίδων
Απ: Κανένας διορισμός την επόμενη 3ετία! Ξεσηκωθείτε!
« Απάντηση #148 στις: Μάιος 14, 2010, 09:24:09 πμ »
Το Link δεν δουλεύει. Και οι διορισμοί θα γίνουν κουτσουρεμένοι. Αυτοί που ήταν να διοριστούν από ΑΣΕΠ ως το 2011 θα πάνε το 2012. Από το 40% θα μπουν μόνο οι ΟΑΕΔίτες. Γιατί να μην ξεσηκωθούμε δηλαδή για αυτό; Και γιατί να κλείσει το νήμα;

Αποσυνδεδεμένος solil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 326
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Κανένας διορισμός την επόμενη 3ετία! Ξεσηκωθείτε!
« Απάντηση #149 στις: Μάιος 14, 2010, 10:51:24 μμ »
Όντως παραπλανά τον κόσμο αυτό το τόπικ - τρομάζει τον κόσμο με τέτοιο τίτλο! Διορισμοί θα γίνουν, "κουτσουρεμένοι" μεν όπως λες, αλλά θα γίνουν. Και στο 40% ΔΕΝ είναι μόνο ΟΕΑΔίτες, στο δικό μου κλάδο έστω (ΠΕ06), για τους άλλους δεν παίρνω όρκο γιατί δεν το έχω ψάξει. Μην τα γενικεύουμε λοιπόν, γιατί παίρνει η μπάλα έτσι όλους μας και είναι άδικο. 

Και το λινκ δουλεύει μια χαρά. Παραθέτω αποσπάσματα για όποιους δεν το βλέπουν:

Αναστέλλονται οι προσλήψεις και διορισμοί προσωπικού στους φορείς της παρ. 1 του άρθρου 1 του ν.3812/2009 (ΦΕΚ 234/Α'/2009).   

ΕΞΑΙΡΟΥΝΤΑΙ από τις ρυθίσεις αυτές:

α. ο τομέας υγείας...
β. ο τομέας ΠΑΙΔΕΙΑΣ, προκειμένου για εκπαιδευτικό προσωπικό
γ. ο τομέας ασφάλειας....

Αποσυνδεδεμένος Meteorologos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
    • Προφίλ
Απ: Κανένας διορισμός την επόμενη 3ετία! Ξεσηκωθείτε!
« Απάντηση #150 στις: Μάιος 14, 2010, 11:37:40 μμ »
Το Link δεν δουλεύει. Και οι διορισμοί θα γίνουν κουτσουρεμένοι. Αυτοί που ήταν να διοριστούν από ΑΣΕΠ ως το 2011 θα πάνε το 2012. Από το 40% θα μπουν μόνο οι ΟΑΕΔίτες. Γιατί να μην ξεσηκωθούμε δηλαδή για αυτό; Και γιατί να κλείσει το νήμα;

Επειδή έχεις τόσο μένος εναντίον των οαεδιτών σου εύχομαι την θέση σου να την πάρει οαεδιτις.

Αποσυνδεδεμένος dimfil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 350
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κανένας διορισμός την επόμενη 3ετία! Ξεσηκωθείτε!
« Απάντηση #151 στις: Μάιος 14, 2010, 11:57:42 μμ »
ΕΓΩ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙΣ ΕΣΥ...ΑΝΤΕ Κ Η ΥΠΟΜΟΝΗ ΕΧΕΙ ΟΡΙΑ...
ΑΜΕΣΑ ΜΑΖΙΚΕΣ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Κανένας διορισμός την επόμενη 3ετία! Ξεσηκωθείτε!
« Απάντηση #152 στις: Μάιος 15, 2010, 12:00:15 πμ »
Εγώ να διοριστώ;; :D

Αποσυνδεδεμένος dimfil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 350
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κανένας διορισμός την επόμενη 3ετία! Ξεσηκωθείτε!
« Απάντηση #153 στις: Μάιος 15, 2010, 12:02:36 πμ »
Συγνώμη για το ύφος, αλλά αναφερόμουν σε κάποιους προκλητικούς προερχόμενους από τον ΟΑΕΔ και οι οποίοι δεν έχουν ιδέα από ΑΣΕΠ και προκαλούν συνεχώς.
ΑΜΕΣΑ ΜΑΖΙΚΕΣ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32301
  • Τελευταία: Almanaki
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160357
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 533
Σύνολο: 539

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.09 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.