*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014  (Αναγνώστηκε 634379 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος valeriaM

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 670
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Απάντηση #224 στις: Σεπτέμβριος 08, 2013, 09:56:44 μμ »
Αποφάσισαν να δώσουν όποια κενά ήθελαν.Με το έτσι θέλω..Σαν να σου βγάζει όλες σου τις επιλογές άκυρες..Δεν τις είδαν καν.Το γράφω και δεν το πιστεύω.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:04:43 »

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Απάντηση #225 στις: Σεπτέμβριος 08, 2013, 10:00:51 μμ »
Πράγματι, θα μπορούσες να δηλώσεις μόνο μία, δύο ή τέλος πάντων όσες ήταν στην ακτίνα σου και στις επιθυμίες σου...δεν θα πρεπε να βρεθείς σε αυτή τη θέση!

Αν ήσουν παλαιό μέλος εδώ στο φόρουμ θα σε διαγράφαμε ;D 

Για το τελευταίο προφανώς αστιεύομαι! Να σε παρηγορήσω δεν την ΄΄πάτησες μόνο εσύ΄΄ την πατήσανε πολλοί στην αθμια με τον αριθμό και τις περιοχές αναπλήρωσης. Ακόμα και στην βθμια αρκετοί αναμένμεται να μην αποδεχτούν την θέση τους αφού βγήκαν θέσεις μόνο σε δύσκολες περιοχές...Εξαιρώ την περιφέρεια του Γκιουλέκα ;D.

Αποσυνδεδεμένος still_smiling

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Φύλο: Άντρας
  • Ας χαμογελάμε και λίγο...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Απάντηση #226 στις: Σεπτέμβριος 08, 2013, 10:08:44 μμ »
Σε μία εποχή όπου ένας στους δύο νέους δηλώνει άνεργος, το να κλαίγονται μερικοί επειδή τους έστειλαν κάπου που δεν τους "βολεύει" είναι το λιγότερο αχαριστία!!!! Δε σας υποχρέωσε κανείς να δηλώσετε όλη την Ελλάδα!!! Αν το κάνατε από φόβο μήπως δε σας πάρουν τότε μην παραπονιέστε γιατί στην τελική από Δευτέρα,  δουλεύετε!!! Και αν τα έξοδα των μετακομίσεων είναι πολλά, μην πάτε!!! Αυτή τη στιγμή υπάρχουν οικογένειες που δεν έχουν να δώσουν φαγητό στα παιδιά τους.
Ας είμαστε επιτέλους και λίγο αλτρουιστές! Όλοι έχουμε ταλαιπωρηθεί από τις μετακινήσεις αλλά τουλάχιστον δουλεύουμε!!!!

Αποσυνδεδεμένος tokasa13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Απάντηση #227 στις: Σεπτέμβριος 08, 2013, 10:09:14 μμ »
Αποφάσισαν να δώσουν όποια κενά ήθελαν.Με το έτσι θέλω..Σαν να σου βγάζει όλες σου τις επιλογές άκυρες..Δεν τις είδαν καν.Το γράφω και δεν το πιστεύω.
Eγώ το πιστεύω!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:04:43 »

Αποσυνδεδεμένος valeriaM

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 670
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Απάντηση #228 στις: Σεπτέμβριος 08, 2013, 10:12:30 μμ »
Δεν τολμάμε ούτε τόπικ β φάσης να ανοίξουμε! ;D ;D Για να μιλήσουμε σοβαρά γι αυτήν ούτε λόγος

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Απάντηση #229 στις: Σεπτέμβριος 08, 2013, 10:25:25 μμ »
still_smiling εντάξει από μία πλευρά έχεις δίκιο...έτσι είναι τα πράγματα φέτος. Αυτό με την αχαριστία είναι όμως υπερβολή! Τι να πούμε στο κράτος δηλαδή που μας οδηγεί όλους και περισσότερους στην ανεργία; Να του πούμε ευχαριστώ αν φέτος προσληφθούμε σε όποιο σημείο της Ελλάδας και του χρόνου να μην γνωρίζουμε και αν. Δεν θα έπρεπε να είναι διακαίωμα η εργασία; Δεν θα έπρεπε να υπάρχουν θέσεις εργασίας; Πόση ευθύνη έχουν οι νέοι πτυχιούχοι για την χρεωκοπία της χώρας;

Αποσυνδεδεμένος Tasoula Fazzoula

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω τα παιδιά,τα ζώα,τα ταξίδια,τη μουσική!
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Απάντηση #230 στις: Σεπτέμβριος 08, 2013, 10:27:11 μμ »
Σεβαστες οι επιλογες ολων,συναδελφοι.

Την επιθεση προς εμενα δεν καταλαβαινω,αλλα,ειναι γενικο το κακο,παντου νευρα.
Δε βγαινω να κλαφτω,απλα προσπαθω να σας δωσω ενα παραδειγμα προς μιμηση.
Οταν ειναι ολοι ανεργοι σπιτι σου,μηνες τωρα,δε σκεφτεσαι να μετακινηθεις!!!Σκεφτεσαι να εχεις μια σιγουρη στεγη.
Πού ξερω αν αυριο,μεθαυριο γινει ενα μπαμ και δεν εχω ουτε μισθουλακο(ο Θεος να τον κανει),ουτε τιποτα;Ποιος τα πληρωνει τα εξοδα;Και σιγα τα λεφτα που μου δινουνε για το λειτουργημα μου....
Ας ειμαστε ρεαλιστες...

Αν το να δουλευω ως δουλα,με κανει και καλη μανα και δασκαλα..Τι να πω...  :(
Αυτη ειναι αγαπη προς τα παιδια μας;

Εγω παντως δεν θα ειχα μουτρα να κοιταω τους μαθητες μου με ολα αυτα.Τουλαχιστον δε θα συμβαλλω στο μαυρο μελλον τους....Και νιωθω μια χαρα με αυτο...
Αν εσεις νιωθετε καλα με το να σας τρεχουν και να λετε "ολα καλα,εχω δουλεια,εχω να φαω,οι αλλοι ας πνιγουνε",παλι σεβαστο.
Απλα εγω δεν ειμαι αυτης της λογικης..
Ξερω,θα ακουστω τρελη ή παραλογη,δεν πειραζει...
Μια φορα ΔΕ ΦΟΒΑΜΑΙ ;)
Δεν δουλευω 6 χρονια για να με τρεχουν,για να με εχουν αδιοριστη,για να πατανε τα ονειρα μου,τις ιδεες μου,τις γνωσεις μου....

Δε θα παρω...!!!Ειμαι ανθρωπος και βαθια σκεπτομενος,οχι δειλος και κοροιδο.

Δεν περιμενω απο κανενα αιρετο,απο κανενα πρωθυπουργο,απο κανενα πολιτικο να με σωσει,αποδεικνυουν καθε μερα τι αξιζουν και αυτοι και εμεις...Εχουμε αυτους που μας αξιζουν....
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 08, 2013, 10:33:56 μμ από Tasoula Fazzoula »
Ποτέ μην αφήνεις για αύριο αυτό που μπορείς να κάνεις σήμερα...Η ζωή είναι μικρή!

Αποσυνδεδεμένος Tasoula Fazzoula

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω τα παιδιά,τα ζώα,τα ταξίδια,τη μουσική!
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Απάντηση #231 στις: Σεπτέμβριος 08, 2013, 10:29:05 μμ »
Σε μία εποχή όπου ένας στους δύο νέους δηλώνει άνεργος, το να κλαίγονται μερικοί επειδή τους έστειλαν κάπου που δεν τους "βολεύει" είναι το λιγότερο αχαριστία!!!! Δε σας υποχρέωσε κανείς να δηλώσετε όλη την Ελλάδα!!! Αν το κάνατε από φόβο μήπως δε σας πάρουν τότε μην παραπονιέστε γιατί στην τελική από Δευτέρα,  δουλεύετε!!! Και αν τα έξοδα των μετακομίσεων είναι πολλά, μην πάτε!!! Αυτή τη στιγμή υπάρχουν οικογένειες που δεν έχουν να δώσουν φαγητό στα παιδιά τους.
Ας είμαστε επιτέλους και λίγο αλτρουιστές! Όλοι έχουμε ταλαιπωρηθεί από τις μετακινήσεις αλλά τουλάχιστον δουλεύουμε!!!!
Σ'ευχαριστω για τα "ομορφα" λογια,σε νιωθω.
Δεν ειναι "αχαριστια",αλλα ΔΥΝΑΜΗ,κατι που πολλοι ανθρωποι δεν εχουν πια.Και γι'αυτο δε θα αλλαξει τιποτα.

Το δυνατο ολοι τον σεβονται.Το δειλο τον πατανε.

Καλο βραδυ,καλη τυχη και καλη δυναμη.
Ποτέ μην αφήνεις για αύριο αυτό που μπορείς να κάνεις σήμερα...Η ζωή είναι μικρή!

Αποσυνδεδεμένος Tasoula Fazzoula

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω τα παιδιά,τα ζώα,τα ταξίδια,τη μουσική!
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Απάντηση #232 στις: Σεπτέμβριος 08, 2013, 10:30:10 μμ »
Πράγματι, θα μπορούσες να δηλώσεις μόνο μία, δύο ή τέλος πάντων όσες ήταν στην ακτίνα σου και στις επιθυμίες σου...δεν θα πρεπε να βρεθείς σε αυτή τη θέση!

Αν ήσουν παλαιό μέλος εδώ στο φόρουμ θα σε διαγράφαμε ;D 

Για το τελευταίο προφανώς αστιεύομαι! Να σε παρηγορήσω δεν την ΄΄πάτησες μόνο εσύ΄΄ την πατήσανε πολλοί στην αθμια με τον αριθμό και τις περιοχές αναπλήρωσης. Ακόμα και στην βθμια αρκετοί αναμένμεται να μην αποδεχτούν την θέση τους αφού βγήκαν θέσεις μόνο σε δύσκολες περιοχές...Εξαιρώ την περιφέρεια του Γκιουλέκα ;D.

Δεν την πατησα,Sikat,απλα το επελεξα.Εχει διαφορα ;)

Διαγραψτε με κι εσεις  ;D
Ποτέ μην αφήνεις για αύριο αυτό που μπορείς να κάνεις σήμερα...Η ζωή είναι μικρή!

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Απάντηση #233 στις: Σεπτέμβριος 08, 2013, 10:36:25 μμ »
Εμείς δεν έχουμε τέτοιο δικαιώμα...το κράτος μας τιμωρεί τους πολίτες του.

Πιστεύω όταν δηλώνουμε περιοχές θα πρέπει να φανταζόμαστε πως θα είμαστε αν μας καλέσουν σε οποιαδήποτε από αυτές. Εγώ τουλάχιστον κάπως έτσι σκέφτομαι. Με το κουτάκι απλώς προσεύχομαι. Θα πρέπει να πω και το εξής παράδοξο. Μέχρι τώρα καλύτερα πέρασα εκεί που πήγα με το κουτάκι - μία φορά συνέβη βέβαια.

Αποσυνδεδεμένος Tasoula Fazzoula

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω τα παιδιά,τα ζώα,τα ταξίδια,τη μουσική!
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Απάντηση #234 στις: Σεπτέμβριος 08, 2013, 10:41:18 μμ »
Εμείς δεν έχουμε τέτοιο δικαιώμα...το κράτος μας τιμωρεί τους πολίτες του.

Πιστεύω όταν δηλώνουμε περιοχές θα πρέπει να φανταζόμαστε πως θα είμαστε αν μας καλέσουν σε οποιαδήποτε από αυτές. Εγώ τουλάχιστον κάπως έτσι σκέφτομαι. Με το κουτάκι απλώς προσεύχομαι. Θα πρέπει να πω και το εξής παράδοξο. Μέχρι τώρα καλύτερα πέρασα εκεί που πήγα με το κουτάκι - μία φορά συνέβη βέβαια.

Συναδελφε,ποτε δεν εβαλα κουτακι.
Εχω δουλεψει 2 χρονια δυσπροσιτα και συνολο μεχρι τωρα πρεπει να εχω 55 μορια,πανω-κατω(ασχετως αν δε μετρανε πια).
Αλλος ενας λογος που δε θελω να τρεξω,τιποτα δε μας αναγνωριζουν.
Εβαλα 28 επιλογες συνολικα φετος,χωρις κουτακι,χωρις παραλληλη.Με σειρα 44 στον πινακα.
Οχι μονο διορισμο,παρασημο θα ειχα παρει  ;D ;D

Λοιπον,ουτως ή αλλως,και μονο Αττικη να εβαζα,εξω θα ημουνα.
Ενω πηρανε νηπιαγωγους εκει.Υποτιθεται οτι εξαντλουνται-νομιμως- ολα τα προηγουμενα μερη-επιλογες και μετα σε παιρνουν αλλου.Αυτη τη φορα δε συνεβη αυτο,ουτε με μενα,ουτε με κανεναν,μονιμο ή αναπληρωτη.Οπου να 'ναι μας βαλανε,σα σκουπιδια,σα νουμερα μας εχουν,οχι ως ανθρωπους.

Ποσο δουλεμα πια...; Ποσο θα παιζω το "μ@λ@κ@" και δε θα αντιδρω;
Θα περιμενω απο "σωτηρες";Σωωωωωωθηκα....

Ηταν το κερασακι στην τουρτα,που λεμε  :-\
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 08, 2013, 10:43:24 μμ από Tasoula Fazzoula »
Ποτέ μην αφήνεις για αύριο αυτό που μπορείς να κάνεις σήμερα...Η ζωή είναι μικρή!

Αποσυνδεδεμένος KAZAN

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 102
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Απάντηση #235 στις: Σεπτέμβριος 08, 2013, 10:49:11 μμ »
Καλά κάνεις και μπράβο σου που στηρίζεις την επιλογή σου θέλει δύναμη!Αλλα πάλι δεν καταλαβαίνω όπως λες με 44 σειρά στον πίνακα αν έβαζες παράδειγμα μόνο αττική, πως είσαι σίγουρη ότι δεν θα σε παίρνανε σε άλλη φάση??

Αποσυνδεδεμένος Tasoula Fazzoula

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω τα παιδιά,τα ζώα,τα ταξίδια,τη μουσική!
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Απάντηση #236 στις: Σεπτέμβριος 08, 2013, 10:54:17 μμ »
Καλά κάνεις και μπράβο σου που στηρίζεις την επιλογή σου θέλει δύναμη!Αλλα πάλι δεν καταλαβαίνω όπως λες με 44 σειρά στον πίνακα αν έβαζες παράδειγμα μόνο αττική, πως είσαι σίγουρη ότι δεν θα σε παίρνανε σε άλλη φάση??

Ειναι τιποτα σιγουρο,συναδελφε,στις μερες μας;
Απλα αυτο σκεψου.
Τιποτα δεν ειναι δεδομενο.

Μπορεις να βεβαιωσεις αν στη β'φαση(αν γινει) θα βαλουν στην Αττικη;Ειδες ποσους πεταξαν εξω;Γυρω στα 400 ατομα!
Κοιτα τη σειρα των προσληψεων και διπλα τον αριθμο που εχει το προσληφθεν ατομο στον πινακα.Θα φριξεις.

Βρε,αντι να με ευχαριστειτε που σας αφησα κοτζαμ θεση στις Κυκλαδες,με λετε και "αχαριστη";;;  ;D ;D
Τρελη ευκαιρια!!Οποιος προλαβει....  ::)
Ποτέ μην αφήνεις για αύριο αυτό που μπορείς να κάνεις σήμερα...Η ζωή είναι μικρή!

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Απάντηση #237 στις: Σεπτέμβριος 08, 2013, 10:57:43 μμ »
Με το να λέω την πάτησαν πολλά άτομα αυτό ακριβώς εννοώ. Το υπουργείο φέτος έδειξε το αυταρχικό του πρόσωπο και για επικοινωνιακούς λόγους κάλεσε όπως είδαμε την πρώτη φάση. Και εντάξει αν δεν κάνει άλλες προσλήψεις. Πάω πάσο και το ανακαλώ. Αλλά εδώ θα είμαστε και θα δείτε και άλλες πολλές προσλήψεις και σε κεντρικότερες περιοχές...

Δεν θα πρεπε τότε να δηλώσεις τις κυκλάδες!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160471
  • Σύνολο θεμάτων: 19219
  • Σε σύνδεση σήμερα: 837
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 826
Σύνολο: 840

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.101 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.