*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)  (Αναγνώστηκε 2688558 φορές)

0 μέλη και 24 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Dina-PE18

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 119
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3332 στις: Οκτώβριος 21, 2013, 08:16:24 μμ »
Tο IEK Άρτας κάλεσε το μεσημέρι και στην ειδικότητα μου μοίρασε τις ώρες και στους 5 που είχαν κάνει αίτηση

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:54:16 »

Αποσυνδεδεμένος dynamite

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 298
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3333 στις: Οκτώβριος 21, 2013, 08:17:44 μμ »
Tο IEK Άρτας κάλεσε το μεσημέρι και στην ειδικότητα μου μοίρασε τις ώρες και στους 5 που είχαν κάνει αίτηση

5 ατομα σε μικρη πόλη μια χαρά είναι σε εμάς είναι τα ζόρια....
Always look on the bright side of things....

Αποσυνδεδεμένος katerina05

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 128
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3334 στις: Οκτώβριος 21, 2013, 08:28:23 μμ »
Σπουδαστες για τα ιεκ βγηκανε για τα ΣΕΚ υπαρχουν????

αυτό αναρωτιέμαι κ γω τι θα γίνει με τα σεκ θα λειτουργήσουν ή απλά βγάλαν ειδικότητες?

Αποσυνδεδεμένος andreas18.02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3335 στις: Οκτώβριος 21, 2013, 08:28:53 μμ »
Έχουν βγάλει πρόγραμμα σπουδών για τις ειδικότητες:
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΣΠΟΥΔΩΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΝΕΕΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ ΙΕΚκαι σε pdf:
Download this file (SYLLABUS_IEK_v0 2.pdf)ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΣΠΟΥΔΩΝ ΝΕΩΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΩΝ ΙΕΚ

Σ' ευχαριστω πολύ για την ενημέρωση! :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:54:16 »

Αποσυνδεδεμένος nicoolina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3336 στις: Οκτώβριος 21, 2013, 08:29:47 μμ »
τελικα ξερει κανεις αν μπορουμε να δουλεψουμε δε ΔΙΕΚ και ΚΔΒΜ ταυτοχρονα?

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3337 στις: Οκτώβριος 21, 2013, 08:31:24 μμ »
τελικα ξερει κανεις αν μπορουμε να δουλεψουμε δε ΔΙΕΚ και ΚΔΒΜ ταυτοχρονα?

λογικα μπορουμε

Αποσυνδεδεμένος andreas18.02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3338 στις: Οκτώβριος 21, 2013, 08:32:00 μμ »
Tο IEK Άρτας κάλεσε το μεσημέρι και στην ειδικότητα μου μοίρασε τις ώρες και στους 5 που είχαν κάνει αίτηση

Καλησπέρα dina!
Τι ειδικοτητα εισαι?18,02?
Εμενα στην περιοχη μου εχει τμημα Στελεχος Διοικησης και Οικονομιας στον Πολιτισμο. Εχουν κάνει αίτηση 4 ΠΕ09 και εγω με ΠΕ18,02 Διοικηση Επιχειρησεων με μαστερ στην ειδικοτητα?
Ξέρεις απο την εμπειρια σου αν δινουν ωρες σε πολλους ή λιγους?Οι περισσότεροι ΠΕ09 ειναι μονιμοι δημοσιοι υπαλληλοι στην περιπτωση μου...Δεν εχω ελπιδες...

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3339 στις: Οκτώβριος 21, 2013, 08:43:49 μμ »
Σπουδαστες για τα ιεκ βγηκανε για τα ΣΕΚ υπαρχουν????

Απο ωρα σε ωρα (το αργοτερο ως και αυριο) θα βγουν και τα τμηματα των ΣΕΚ που τελικα δημιουργηθηκαν...

Συγχαρητηρια στους ηδη προσληφθεντες και οσους προσληφθουν αργοτερα!

Ευχομαι να γινουν πολλα τμηματα και να δουλεψουν πολλοι...
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος blackswan

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3340 στις: Οκτώβριος 21, 2013, 09:20:11 μμ »
Μιλάτε κάποιοι για το αξιοκρατικό σύστημα με το οποίο έγινε φέτος η μοριοδότηση των υποψήφιων εκπαιδευτών και πόσο σας ικανοποίησε.Δε σας πειράζει προφανώς η προχειρότητα και τα χιλιάδες λάθη που έχουν γίνει με τη μοριοδότηση.Ανήκω στους εκπαιδευτές που για χρόνια έμενα εκτός ΔΙΕΚ γιατί δεν έιχα και δε θέλησα να κάνω τις κατάλληλες γνωριμίες.Πέρυσι στο εαρινό εξάμηνο βρέθηκα επιτέλους με τη δικάιη μοριοδότηση και τον έλεγχο της προυπηρεσίας μας από τα ΔΙΕΚ στις πρώτες θέσεις και πήρα τις ώρες που μου αναλογούσαν.Το φετινό "ικανοποιητικό"σύστημα για κάποιους με έχει βγάλει πολύ κάτω,γιατί έκανα τον κοπο πριν καταθέσω την αίτηση μου να υπολογίσω ΣΩΣΤΑ τα μόρια μου.
Πρέπει να ψαχτούμε πολύ οι των Αγγλικών της Ανατολικής Θεσσαλονικής,γατι εκτός από το άτομο που υπάρχει στις πολύ πρώτες θέσεις το οπόιο εχει τεθεί σε αργία(και υποθέτω δε μπορεί να πάρει ώρες),βγάινουν πανω πάνω πολλά άτομα με πλασματικα μόρια τα οπόια συνειδητά ή μη προσθέσαν στην αιτηση τους.Μια απλή αναζήτηση στα μόρια των εκπαιδευτών του κλάδου σας στο περσινο εαρινό εξάμηνο θα σας δείξει αν τα άτομα που είναι πάνω σας δικάιως θα σας κλέψουν τις ώρες(γιατί ας μη γελιομαστε σωστος έλεγχος στα ΔΙΕΚ χωρίς προσωπικό δε θα γίνει).Δε μπορέι άτομα που πέρυσι είχαν 30.000 μόρια,φέτος να παρουσιάζονται με 60.000(αυτή η προυπηρεσια δεν αποκτιέται σε ενα εξαμηνο,ούτε με 5μεταπτυχιακά!!)Ας το ψάξουμε λίγο όλοι....Τελικά αποδεικνύεται γι αλλη μια φορά πως σ'αυτην τη χώρα ό,τι δηλώσεις εισαι....

Αποσυνδεδεμένος mousmoulis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3341 στις: Οκτώβριος 21, 2013, 09:26:21 μμ »
τελικα ξερει κανεις αν μπορουμε να δουλεψουμε δε ΔΙΕΚ και ΚΔΒΜ ταυτοχρονα?

Θα σας μεταφέρω κάτι με επιφύλαξη διότι δεν έχω δει σχετικό έγγραφο για να το επιβεβαιώσω.
Θα μπορεί ο καθένας μας να εργάζεται συνολικά (αθροιστικά) 20 (ή 21) ώρες την εβδομάδα σε όλες τις δομές της ΓΓΔΒΜ (δλδ, ΚΔΒΜ, ΙΕΚ, ΣΕΚ, ΣΔΕ κοκ)

Αποσυνδεδεμένος nikikostas123

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3342 στις: Οκτώβριος 21, 2013, 09:30:54 μμ »
Το φετινό "ικανοποιητικό"σύστημα για κάποιους με έχει βγάλει πολύ κάτω,γιατί έκανα τον κοπο πριν καταθέσω την αίτηση μου να υπολογίσω ΣΩΣΤΑ τα μόρια μου.

αυτο που λες ειναι ενα θεμα...προφανως εκαναν ηλεκτρονικη αιτηση για να μην ταλαιπωρειται ο κοσμος ολος με χαρτουρες κλπ
και προφανως υποθετω οτι απο αυτες τις λιστες καταταξης που βγηκαν συμφωνα με οτι δηλωσε ο καθενας θα γινει ελεγχος απο πανω προς τα κατω...και αν κατι δειχνει λαθος προφανως θα πρεπει να υπαρξουν κυρωσεις...να πανε στον επομενο..το λογικο αυτο λεει!αν θα γινει δεν ξερω....

παντως αν δεν γινει ειναι παρωδια καταταξη με οτι δηλωνει ο καθενας...αυτο ειναι σιγουρο...


και δεν νομιζω πχ τα 60 μορια του τριτου αν ειναι 50 να τον αλλαξουν  θεση απλως...η ηλεκτρονικη αιτηση επεχει θεση υπευθυνης δηλωσης...

τι θα κανουν;ψαξτε το οσοι κανατε χαρτια!

στο ελλαδισταν ενα παμε να φτιαξουμε αλλο χαλαμε...ειναι μοιρα...

παντως ενα ειναι σιγουρο!ολοι εβαλαν οι τα σωστα μορια ή παραπανω!σιγουροτατο αυτο!


οταν γινονται μαιμουδιες πασης φυσεως πρεπει τιμωρια...στειλε ενα μονιμο στο σπιτι για ιδιαιτερο και δες τα αλλα πως θα στρωσουν..
στειλε σπιτι ενα ωρομισθιο που μπερδευεται τι να δηλωσει και δες και τους αλλους μετα πως τα βρισκουν ακριβως τα μορια...προς το παρον πολλοι χανονται!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 21, 2013, 09:45:31 μμ από nikikostas123 »

Αποσυνδεδεμένος blackswan

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3343 στις: Οκτώβριος 21, 2013, 09:36:15 μμ »
Σε τηλέφωνο μου το πρωι στο αρμόδιο τμήμα της Γενικής Γραμματείας δε γνωρίζαν τίποτα,μου είπαν ε ΜΑΛΛΟΝ  θα τα ελέγξουν στα ΔΙΕΚ ή κάνε και μια ενστασή να υπάρχει...αυτή ήταν η υπέυθυνη απάντηση της υπευθύνου. του υπέυθυνου τμήματος....τραγελαφικά πράγματα συμβάινουν...

Κι επειδή δε μου αρέσει να σπέρνω πανικό,ας ελπίσουμε πως η εν λόγω κυρία ΝΟΜΙΖΕ πως ήταν η υπεύθυνη γιατι επίσης στην Ελλάδα ό,τι νομίζεις,εισαι!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 21, 2013, 09:57:30 μμ από blackswan »

Αποσυνδεδεμένος Marios 1980

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 457
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3344 στις: Οκτώβριος 21, 2013, 09:43:53 μμ »
αυτο που λες ειναι ενα θεμα...προφανως εκαναν ηλεκτρονικη αιτηση για να μην ταλαιπωρειται ο κοσμος ολος με χαρτουρες κλπ
και προφανως υποθετω οτι απο αυτες τις λιστες καταταξης που βγηκαν συμφωνα με οτι δηλωσε ο καθενας θα γινει ελεγχος απο πανω προς τα κατω...και αν κατι δειχνει λαθος προφανως θα πρεπει να υπαρξουν κυρωσεις...να πανε στον επομενο..το λογικο αυτο λεει!αν θα γινει δεν ξερω....

παντως αν δεν γινει ειναι παρωδια καταταξη με οτι δηλωνει ο καθενας...αυτο ειναι σιγουρο...


και δεν νομιζω πχ τα 60 μορια του τριτου αν ειναι 50 να τον αλλαξουν  θεση απλως...η ηλεκτρονικη αιτηση επεχει θεση υπευθυνης δηλωσης...

τι θα κανουν;ψαξτε το οσοι κανατε χαρτια!


Συγνωμη κιόλας αλλα: ΔΕΝ υπηρχαν ΚΑΝ οδηγιες για το ΠΩΣ θα πρεπειν να συμπληρωθει αυτη η ρημαδοπρουπηρεσια!!!Ηταν 2-3 κουτια που ήταν σχεδόν ΙΔΙΑ με αοριστιες , κανεις δεν μπορουσε να καταλαβει ΤΙ παει ΠΟΥ!!!
Εδω στις αιτησηεις για εκπαιδευτες για ΚΔΒΜ οι δημοσιοι υπαλληλοι δεν δηλωναν ΚΑΝ οτι ειναι δημοσιοι υπαλληλοι!!?!?!και εδω που ΔΕΝ ΞΕΡΑΜΕ ΠΩΣ να βαλουμε την προυπηρεσια θα μας τρεχουν στα δικαστηρια!?!?ουτε καν ΤΗ ΜΟΡΙΟΔΟΤΗΣΗ δεν ειχαν δωσει!?!?τους εστελνες mail και σου λεγανε να διαβασεις τις οδηγιες?!!?!

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 21, 2013, 09:46:31 μμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος IFIGENEIA_THESS

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3345 στις: Οκτώβριος 21, 2013, 09:46:21 μμ »
@Blackswan ακριβως το ιδιο αντιλαμβανομαι κι εγω..εγω ανεβηκα μονο τρια μορια το οποιο ειναι κ το πιο λογικο γτ το μονο που προσθεσα ηταν το συνολο των ΔΙΔΑΚΤΙΚΩΝ ΩΡΩΝ κι οχι και των επιτηρησεων ή των εισηγήσεων...αντιθετως αλλοι εχουν ανεβει πανω απο 10 μορια .Με επιφυλαξη σας μεταφερω πως οποιος υπογραψει την αιτηση του εχοντας προσκομισει διαφορετικα δικαιολογητικα ακυρωνεται η αιτηση του.Απορω δλδ εχουν περασει λιγοι μηνες απο τον προηγουμενο αξιολογικο πινακα κ ξαφνικα ολοι εγιναν σουπερ ηρωες με σουπερ προσοντα!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160662
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 966
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 990
Σύνολο: 1001

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.