*

Αποστολέας Θέμα: Μείωση των Προσλήψεων  (Αναγνώστηκε 180805 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος blueswire

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 849
  • Φύλο: Άντρας
  • carpe diem
    • Προφίλ
Απ: Μείωση των Προσλήψεων
« Απάντηση #952 στις: Μάρτιος 09, 2010, 10:58:55 μμ »
εγώ θέλω να μη δώσουν επαπειλούμενη σε μία αναπληρώτρια και να πάθει κάτι το έμβρυο, να σου πω εγώ, θα τρέχουν και δε θα φτάνουν. Άλλωστε όλες σχεδόν οι αναπληρώτριες δεν είναι 20-22 χρονών αλλά αρκετές φορές και πάνω από τα τριάντα όπου αρχίζουν τα προβλήματα και καμμία δε΄θέλει να ρισκάρει

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μείωση των Προσλήψεων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:08:15 »

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μείωση των Προσλήψεων
« Απάντηση #953 στις: Μάρτιος 10, 2010, 10:54:44 μμ »
Οι... ερίτιμες κυρίες προφανώς δεν έχουν βιώσει πώς είναι να πηγαίνεις έγκυος οδηγώντας καθημερινά στα στροφιλίκια, κατσικοχώρια κλπ, όπου σου πετάγονται κατσίκια, γαϊδούρια, τρακτέρ... Οπότε τι να καταλάβουν από επαπειλούμενη, όταν αυτές κακό δρόμο θεωρούν... τις λακούβες της Κηφισιάς!  >:(

Αποσυνδεδεμένος jimy100

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1410
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Μείωση των Προσλήψεων
« Απάντηση #954 στις: Μάρτιος 10, 2010, 11:11:11 μμ »
να απαντησουμε και εμεις στην Χριστοφιλοπούλου που ισχυρίστηκε σημερα στον Flash ότι "πάνε οι αναπληρώτριες και "παθαίνουν" επαπειλούμενη κύηση". Ξέρετε καμια αναπληρώτρια που να το έκανε αυτό;

Ο φασισμός της σοσιαληστικής κυβέρνησης τοιυ ΠΑΣΟΚ σε όλο της το μεγαλείο! Δεν ξέραμε ότι από τη στιγμή που ένας άνθρωπος πιάνει δουλειά απαγορεύεται να τεκνοποιήσει! Ουστ, αλήτες και καθάρματα, τρώτε με χρυσά κουτάλια και κάθεστε και παίζετε με το μεροκάματο του κοσμάκη!

Αποσυνδεδεμένος kozzi1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1148
    • Προφίλ
Απ: Μείωση των Προσλήψεων
« Απάντηση #955 στις: Μάρτιος 10, 2010, 11:20:00 μμ »
Σήμερα θα βγάλω χολή....
Κάποιοι θα με στίσουν στα 3 μέτρα....αλλά δεν μπορώ...με πνίγουν οι πολύτεκνοι.....3500 διορισμοί πολυτέκνων από το 2005 μέχρι σήμερα χωρίς ΑΣΕΠ χωρίς προϋπηρεσία χωρίς τίποτα και α' διορισμός στο σπίτι τους....
Και ρωτάω γιατί;
Θα μου πεις τώρα το θυμήθηκες... ΟΧΙ
Αλλά είναι προκλητική η επιστολή που έστειλαν στον πρωθυπουργό....
Παραθέτω τμήμα της..ολόκληρη θα την βρείτε στο Site των πολυτέκνων στο aspe.gr
"..........
Κύριε Πρόεδρε, ο  νόμος 3255/2004  λειτούργησε  με καθαρά δημογραφικά κίνητρα. Ένας νόμος που δίνει στον πολύτεκνο εκπαιδευτικό το διορισμό του κοντά στην οικογένειά του μόλις αποκτήσει το 4ο του παιδί, έτσι ώστε να έχουμε οικογένειες ενωμένες και αγαπημένες! ......."

Δηλαδή η δική μου η οικογένεια είναι δακτυλοδεικτούμενη!! Έχετε ΕΣΕΙΣ αποφασίσει ότι ΔΕΝ πρέπει να είναι ενωμένη και αγαπημένη;
Εγώ επειδή έχω 2 παιδιά ΠΡΕΠΕΙ να φύγω και να πάω και εγώ δεν ξέρω που και να μην γυρίσω ποτέ στο σπίτι μου επειδή Η ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ είναι ανώτερη και πρέπει να μείνει ενωμένη;
Εγώ που διάβασα σαν μ@#@κας και έδωσα ΑΣΕΠ και πέρασα και είμαι και είμαι στον πίνακα διοριστέων είμαι παιδί ενός κατώτερου θεού;
Η δική μου η οικογένεια πρέπει να βασανίζεται και να χωρίζει ;   
Να μην είναι ενωμένη επειδή ΕΣΥ σχεδίασες να μπεις στην εκπαίδευση....πηδώντας ;
Δεν λέω επιλογή σου είναι... και καλά κάνεις... και πραγματικά θέλει κότσια να κάνεις 3 και 4 και παραπάνω παιδιά ... ναι να σας βοηθήσει το κράτος...αλλά όχι σε βάρος άλλων
Θεωρώ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ αυτή τη διάκριση και αυτόν τον υποβιβασμό της δική μου οικογένειας....
Καταντά ρατσιστικό..... δηλαδή μέχρι 3 παιδιά είμαστε "υποανάπτυκτοι" και παιδιά ενός άλλου θεού ενώ με 4 και πάνω είμαστε στο βασίλειο.......
Μπορεί ο αγώνας σας να είναι δίκαιο...ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ τον εμφανίζεται είναι ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΟΣ!
 

...τι μου θυμισες τωρα.... καποια "σεντονακια"που εβγαιναν ρεοντας απο μεσα , με αφορμη 3τεκνες προκλησεις...
δε νομιζω να μην προσυπογραφει καθε γονιος 2 παιδιων , που ειχε την "ατυχια" να μην ειναι τοοοοοσο  δραστηριος και ...αξιος!
...ουστττττττ  λοιπον....αρκουν- αν δεν προκαλουν -  τα επιδοματα, αδειες ταξι,ποσοστα στο δημοσιο τομεα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μείωση των Προσλήψεων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:08:15 »

Αποσυνδεδεμένος πυθια

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ΕΛΠΙΔΑ ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΠΑΝΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ
    • Προφίλ
Απ: Μείωση των Προσλήψεων
« Απάντηση #956 στις: Μάρτιος 10, 2010, 11:52:18 μμ »
ΕΠΕΙΔΗ ΤΥΓΧΑΝΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΡΙΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΟΣ , ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΕΚΤΟΣ  ΤΩΝ ΗΜΕΡΩΝ ΠΟΥ ΠΡΟΒΛΕΠΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ ,ΔΙΚΑΙΟΥΣΑΙ ΑΝΑΡΡΩΤΙΚΗ ΑΔΕΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΟΜΩΣ ΠΛΗΡΩΝΕΣΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΙΣ 15 ΗΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΠΟΥ ΑΝΗΚΕΙΣ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΑΥΤΟ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΕΠΑΠΕΙΛΟΥΜΕΝΗ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΧΡΙΣΤΟΦΙΛΟΠΟΥΛΟ.ΠΑΝΤΩΣ ΟΔΗΓΩ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 80 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ  ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΟΥ , ΜΕ  ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΙΝΔΥΝΟΥΣ ΠΟΥ  ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΠΕΙΛΟΥΝ ΤΗΝ ΚΥΗΣΗ ΜΟΥ!!

Αποσυνδεδεμένος change73

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Mπορώ,παρακαλώ, να έχω κι εγώ το λόγο;
    • Προφίλ
Απ: Μείωση των Προσλήψεων
« Απάντηση #957 στις: Μάρτιος 11, 2010, 12:03:14 πμ »
Πάγωμα όλων των προσλήψεων στο δημόσιο το 2010

"Από τη συγκεκριμένη διάταξη εξαιρούνται το ιατρικό και νοσηλευτικό προσωπικό, οι εκπαιδευτικοί, το ένστολο προσωπικό (υπ. Εθνικής Αμυνας και υπουργείο Προστασίας του Πολίτη), καθώς και οι απόφοιτοι των Σχολών Δημόσιας Διοίκησης και Τοπικής Αυτοδιοίκησης.

Οι επιτυχόντες των διαγωνισμών του ΑΣΕΠ που δεν έχουν ακόμα διοριστεί, για τους οποίους έχουν εκδοθεί οριστικά αποτελέσματα, θα προσληφθούν με σειρά προτεραιότητας από το β’ εξάμηνο του 2010 μέχρι τις 31-12-2013" (Πηγή : http://www.ethnos.gr/article.asp?catid=11424&subid=2&pubid=10505059 )

Επομένως , όλα είναι ρευστά ακόμη, όσον αφορά στα ποσοσστά των διοριστέων της ερχόμενης χρονιάς .

Συγγνωμη για την αφελη, ισως ,ερωτηση αλλα οταν λενε "επιτυχοντες" εννοουν "διοριστεους" μονο ή και τους υπολοιπους;Γιατι μεχρι το'13 ειναι μεγαλο διαστημα...Απο την αλλη γιατι να κανει διαγωνισμο αν εχει τοσους ανθρωπους στη διαθεση της?Εσεις πώς το αντιλαμβανεστε?
"Ζεις μόνο μια φορά-αλλά αν το κάνεις σωστά,μια φορά είναι αρκετή."  Joe E.Lewis

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Μείωση των Προσλήψεων
« Απάντηση #958 στις: Μάρτιος 11, 2010, 10:09:31 πμ »
Συγγνωμη για την αφελη, ισως ,ερωτηση αλλα οταν λενε "επιτυχοντες" εννοουν "διοριστεους" μονο ή και τους υπολοιπους;Γιατι μεχρι το'13 ειναι μεγαλο διαστημα...Απο την αλλη γιατι να κανει διαγωνισμο αν εχει τοσους ανθρωπους στη διαθεση της?Εσεις πώς το αντιλαμβανεστε?

Μόνο τους διοριστέους
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος blueswire

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 849
  • Φύλο: Άντρας
  • carpe diem
    • Προφίλ
Απ: Μείωση των Προσλήψεων
« Απάντηση #959 στις: Μάρτιος 11, 2010, 12:35:00 μμ »
Πυθία σε συγχαίρω για το κουράγιο και το θάρρος σου! θαπρεπε να σε δουν αυτοί που πιστεύουν ότι όλοι μας είμαστε τεμπέληδες και χαραμοφάηδες

Αποσυνδεδεμένος v.g

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: Μείωση των Προσλήψεων
« Απάντηση #960 στις: Μάρτιος 11, 2010, 01:14:51 μμ »
Σήμερα θα βγάλω χολή....
Κάποιοι θα με στίσουν στα 3 μέτρα....αλλά δεν μπορώ...με πνίγουν οι πολύτεκνοι.....3500 διορισμοί πολυτέκνων από το 2005 μέχρι σήμερα χωρίς ΑΣΕΠ χωρίς προϋπηρεσία χωρίς τίποτα και α' διορισμός στο σπίτι τους....
Και ρωτάω γιατί;
Θα μου πεις τώρα το θυμήθηκες... ΟΧΙ
Αλλά είναι προκλητική η επιστολή που έστειλαν στον πρωθυπουργό....
Παραθέτω τμήμα της..ολόκληρη θα την βρείτε στο Site των πολυτέκνων στο aspe.gr
"..........
Κύριε Πρόεδρε, ο  νόμος 3255/2004  λειτούργησε  με καθαρά δημογραφικά κίνητρα. Ένας νόμος που δίνει στον πολύτεκνο εκπαιδευτικό το διορισμό του κοντά στην οικογένειά του μόλις αποκτήσει το 4ο του παιδί, έτσι ώστε να έχουμε οικογένειες ενωμένες και αγαπημένες! ......."

Δηλαδή η δική μου η οικογένεια είναι δακτυλοδεικτούμενη!! Έχετε ΕΣΕΙΣ αποφασίσει ότι ΔΕΝ πρέπει να είναι ενωμένη και αγαπημένη;
Εγώ επειδή έχω 2 παιδιά ΠΡΕΠΕΙ να φύγω και να πάω και εγώ δεν ξέρω που και να μην γυρίσω ποτέ στο σπίτι μου επειδή Η ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ είναι ανώτερη και πρέπει να μείνει ενωμένη;
Εγώ που διάβασα σαν μ@#@κας και έδωσα ΑΣΕΠ και πέρασα και είμαι και είμαι στον πίνακα διοριστέων είμαι παιδί ενός κατώτερου θεού;
Η δική μου η οικογένεια πρέπει να βασανίζεται και να χωρίζει ;   
Να μην είναι ενωμένη επειδή ΕΣΥ σχεδίασες να μπεις στην εκπαίδευση....πηδώντας ;
Δεν λέω επιλογή σου είναι... και καλά κάνεις... και πραγματικά θέλει κότσια να κάνεις 3 και 4 και παραπάνω παιδιά ... ναι να σας βοηθήσει το κράτος...αλλά όχι σε βάρος άλλων
Θεωρώ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ αυτή τη διάκριση και αυτόν τον υποβιβασμό της δική μου οικογένειας....
Καταντά ρατσιστικό..... δηλαδή μέχρι 3 παιδιά είμαστε "υποανάπτυκτοι" και παιδιά ενός άλλου θεού ενώ με 4 και πάνω είμαστε στο βασίλειο.......
Μπορεί ο αγώνας σας να είναι δίκαιο...ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ τον εμφανίζεται είναι ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΟΣ!
 

Έχεις και εσύ το δίκιο σου όπως όλοι..Αλλά αν θεωρείς πως οι τρίτεκνοι ή οι πολύτεκνοι είναι τόσο προνομιούχοι γιατί δεν κάνεις το εύκολο που έκαναν και αυτοί ? ένα παιδί ακόμα ή και δύο? Ειναι τοοοοοοσο απλό ...και ......τότε θα δεις πως θα αλλάξεις άποψη. 
Υ.Γ Φιλικά .(Φαγωνόμαστε χωρίς να βλέπουμε τι μας έρχεται)

Αποσυνδεδεμένος casperini

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 445
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μείωση των Προσλήψεων
« Απάντηση #961 στις: Μάρτιος 11, 2010, 01:22:57 μμ »
Σήμερα θα βγάλω χολή....
Κάποιοι θα με στίσουν στα 3 μέτρα....αλλά δεν μπορώ...με πνίγουν οι πολύτεκνοι.....3500 διορισμοί πολυτέκνων από το 2005 μέχρι σήμερα χωρίς ΑΣΕΠ χωρίς προϋπηρεσία χωρίς τίποτα και α' διορισμός στο σπίτι τους....
Και ρωτάω γιατί;
Θα μου πεις τώρα το θυμήθηκες... ΟΧΙ
Αλλά είναι προκλητική η επιστολή που έστειλαν στον πρωθυπουργό....
Παραθέτω τμήμα της..ολόκληρη θα την βρείτε στο Site των πολυτέκνων στο aspe.gr
"..........
Κύριε Πρόεδρε, ο  νόμος 3255/2004  λειτούργησε  με καθαρά δημογραφικά κίνητρα. Ένας νόμος που δίνει στον πολύτεκνο εκπαιδευτικό το διορισμό του κοντά στην οικογένειά του μόλις αποκτήσει το 4ο του παιδί, έτσι ώστε να έχουμε οικογένειες ενωμένες και αγαπημένες! ......."

Δηλαδή η δική μου η οικογένεια είναι δακτυλοδεικτούμενη!! Έχετε ΕΣΕΙΣ αποφασίσει ότι ΔΕΝ πρέπει να είναι ενωμένη και αγαπημένη;
Εγώ επειδή έχω 2 παιδιά ΠΡΕΠΕΙ να φύγω και να πάω και εγώ δεν ξέρω που και να μην γυρίσω ποτέ στο σπίτι μου επειδή Η ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ είναι ανώτερη και πρέπει να μείνει ενωμένη;
Εγώ που διάβασα σαν μ@#@κας και έδωσα ΑΣΕΠ και πέρασα και είμαι και είμαι στον πίνακα διοριστέων είμαι παιδί ενός κατώτερου θεού;
Η δική μου η οικογένεια πρέπει να βασανίζεται και να χωρίζει ;   
Να μην είναι ενωμένη επειδή ΕΣΥ σχεδίασες να μπεις στην εκπαίδευση....πηδώντας ;
Δεν λέω επιλογή σου είναι... και καλά κάνεις... και πραγματικά θέλει κότσια να κάνεις 3 και 4 και παραπάνω παιδιά ... ναι να σας βοηθήσει το κράτος...αλλά όχι σε βάρος άλλων
Θεωρώ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ αυτή τη διάκριση και αυτόν τον υποβιβασμό της δική μου οικογένειας....
Καταντά ρατσιστικό..... δηλαδή μέχρι 3 παιδιά είμαστε "υποανάπτυκτοι" και παιδιά ενός άλλου θεού ενώ με 4 και πάνω είμαστε στο βασίλειο.......
Μπορεί ο αγώνας σας να είναι δίκαιο...ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ τον εμφανίζεται είναι ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΟΣ!
 

Έχεις και εσύ το δίκιο σου όπως όλοι..Αλλά αν θεωρείς πως οι τρίτεκνοι ή οι πολύτεκνοι είναι τόσο προνομιούχοι γιατί δεν κάνεις το εύκολο που έκαναν και αυτοί ? ένα παιδί ακόμα ή και δύο? Ειναι τοοοοοοσο απλό ...και ......τότε θα δεις πως θα αλλάξεις άποψη. 
Υ.Γ Φιλικά .(Φαγωνόμαστε χωρίς να βλέπουμε τι μας έρχεται)


Παίρνω το θάρρος να σου απαντήσω εγώ, κι ας μην έχω δική μου οικογένεια ακόμη. Θεωρώι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ και ΑΝΕΥΘΥΝΟ να κάνεις παιδιά, μόνο και μόνο για να διοριστείς στο Δημόσιο και μάλιστα κοντά στο σπίτι σου. Και δυστυχώς το έχω ακούσει από πολλούς: "ε, θα κάνω 4 παιδιά και μετά όλα θα είναι εντάξει, θα έχω την δουλειά μου και θα είμαι στο σπίτι μου"
Και παρακαλώ διορθώστε με αν κάνω λάθος...

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Μείωση των Προσλήψεων
« Απάντηση #962 στις: Μάρτιος 11, 2010, 01:28:48 μμ »
Παίρνω το θάρρος να σου απαντήσω εγώ, κι ας μην έχω δική μου οικογένεια ακόμη. Θεωρώι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ και ΑΝΕΥΘΥΝΟ να κάνεις παιδιά, μόνο και μόνο για να διοριστείς στο Δημόσιο και μάλιστα κοντά στο σπίτι σου. Και δυστυχώς το έχω ακούσει από πολλούς: "ε, θα κάνω 4 παιδιά και μετά όλα θα είναι εντάξει, θα έχω την δουλειά μου και θα είμαι στο σπίτι μου"
Και παρακαλώ διορθώστε με αν κάνω λάθος...

Έχεις δίκιο! Και εγώ το έχω ακούσει απο συναδέρφους και δεν μπορώ να το πιστέψω.Έχουν φτάσει σε επίπεδο απελπισίας, τραβιούνται ήδη με 2 παιδιά και σκοπεύουν να προχωρήσουν, για να αποκτήσουν τον πολυπόθητο διορισμό. ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ και όμως αληθινο

Αποσυνδεδεμένος upsidedown

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
    • Προφίλ
Απ: Μείωση των Προσλήψεων
« Απάντηση #963 στις: Μάρτιος 11, 2010, 02:28:14 μμ »
ας δώσει το κράτος ένα καλό επίδομα στους πολύτεκνους - αντάξιο των αναγκών τους, και να σταματήσει να κάνει κοινωνική πολιτική σε βάρος των υπολοίπων.

Αποσυνδεδεμένος viti

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 124
    • Προφίλ
Απ: Μείωση των Προσλήψεων
« Απάντηση #964 στις: Μάρτιος 11, 2010, 03:03:21 μμ »
ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ,ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΟΛΥΤΕΚΝΟΥΣ ΔΕ ΣΤΑΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΤΟΥΣ.ΠΡΟΤΑΣΣΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ ΣΕ ΟΡΓΑΝΙΚΕΣ ΘΕΣΕΙΣ.ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΓΥΜΝΑΣΤΗ ΜΕ 150 ΜΟΡΙΑ ΝΑ ΧΑΝΕΙ ΠΟΛΥΠΟΘΗΤΗ ΚΑΙ ΠΟΛΥΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΗ ΟΡΓΑΝΙΚΗ ΘΕΣΗ ΑΠΟ ΝΕΟΔΙΟΡΙΣΤΟ ΠΟΛΥΤΕΚΝΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗ ΤΩΝ 31 ΜΟΡΙΩΝ.ΑΥΤΟ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΙΑ...ΟΠΩΣ ΑΔΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΘΙΣΤΟΥΝ ΥΠΕΡΑΡΙΘΜΟ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ΜΕ ΟΡΓΑΝΙΚΗ ΕΠΕΙΔΗ ΘΕΛΟΥΝ ΟΡΓΑΝΙΚΗ ΣΤΟ ΙΔΙΟ  ΣΧΟΛΕΙΟ.ΕΛΕΟΣ...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159978
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 756
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 447
Σύνολο: 447

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.109 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.