*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2999435 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nikonana

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 408
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Αν κατάλαβα καλά αυτοί που θα προσληφθούν στα ΣΔΕ θα πρέπει να έχουν δελτίο παροχής υπηρεσιών,ε;;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος serenata

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλημέρα σας.Να ρωτήσω κάτι; Η προϋπηρεσία στα ΣΔΕ μετράει;
Και κάτι άλλο: στην Ηγουμενίτσα υπάρχει ΣΔΕ;
η προυπηρεσια στα σδε δεν μετραει, στην προκυρηξη το παραρτημα ηγουμενιτσας δεν υπαρχει

τι εννοείς δεν μετράει;;; φυσικά και μετράει η προυπηρεσία σε ΣΔΕ.

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
το εχω ξαναγραψει η προυπηρεσια στα σδε δεν μετραει για τους πινακες αναπληρωρων, μετρουσε μεχρι το 2010 οταν τα σδε ηταν στο ιδεκε και υπηρχε διευκρινηστικη εγκυκλιος για τα σδε για αναγνωριση της προυπηρεσιας εφοσον η προσληψη των εκπαιδευτων εγινε απο το ιδεκε..................για το ινεδιβιμ δεν υπαρχει διευκρινηστικη εγκυκλιος και για αυτο το λογο μας εβαλαν να γραφτουμε στο τεβε για να εχουμε την εμπορικη ιδιοτητα.

Αποσυνδεδεμένος serenata

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μα δεν ρώτησε αν μετράει στους πίνακες αναπληρωτών. αυτό ρώτησε; Δεν είδα κάτι τέτοιο.
Πήρα σήμερα τηλέφωνο και ρώτησα, μεταπτυχιακό συναφές αναφέρουμε μόνο αν έχουμε στην εκπαίδευση ενηλίκων.Για την μετάφραση του πτυχίου δεν ξέραν, μου είπαν να ρωτήσω δικηγόρο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος joinJ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 189
  • ὁ ἀναμάρτητος ὑμῶν πρῶτος βαλέτω λίθον
    • Προφίλ
Φέτος και πάλι βάλανε όρο να κάνουμε αίτηση μόνο για ένα ΣΔΕ. Το θεωρείτε σωστό; Σε οποιαδήποτε προκήρυξη όχι μόνο για θέσεις εργασίας αλλά και σε άλλες, π.χ. για προγράμματα εσπα σε παιδικούς σταθμούς, έχεις το δικαίωμα υποβολής αίτησης πέρα της μίας θέσης/προτίμησης!!! Γιατί το κάνουν; Δεν κατανοούν ότι παίζουμε κορώνα γράμματα μία θέση εργασίας, αφού μπορεί κάποιοι με περισσότερα προσόντα να μείνουν εκτός αν δηλώσουν ΣΔΕ που είτε μπορεί να πάρουν μόνιμους είτε να το δηλώσουν πολλοί είτε να μη λειτουργήσουν τα τμήματα εκτός έδρας του;
Επίσης, τι ΑΕΔ και πράσινα άλογα...θα δουλέψουμε χωρίς ένσημα; ικα με ασφάλιση για τους ανέργους ή αυτούς που έχουν ήδη ικα.
μπορούμε να κάνουμε ένσταση κατά της προκήρυξης; υπάρχει προθεσμία;
Και κάτι άλλο, άσχετο λιγάκι, αλλά δυστυχώς δε βρίσκω ανάλογο πεδίο για να ρωτήσω..θα πάρουν μόνιμους  εκπαιδευτικούς στα ιεκ για συμπλήρωση ωραρίου; Μίλησα με κάποιον στη γραματεία ενός ιεκ και μου είπε κάτι τέτοιο. τι πληροφόρηση έχετε;
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 07, 2012, 08:39:32 πμ από joinJ »

Αποσυνδεδεμένος Touristakos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1231
    • Προφίλ
Καλημερα. Ειμαι αναπληρωτης που ΔΕΝ κανει τα χαρτια του για ΣΔΕ. Υπαρχει περιπτωση να με στειλουν για συμπληρωση ωραριου στο ΣΔΕ της περιοχης μου? Επειδη η περιοχη που ειμαι δεν εχει αλλο κενο και κανω 15 ωρες μαθημα. Οποιος ξερει ας μου πει. Ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος popins

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 271
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Φέτος και πάλι βάλανε όρο να κάνουμε αίτηση μόνο για ένα ΣΔΕ. Το θεωρείτε σωστό; Σε οποιαδήποτε προκήρυξη όχι μόνο για θέσεις εργασίας αλλά και σε άλλες, π.χ. για προγράμματα εσπα σε παιδικούς σταθμούς, έχεις το δικαίωμα υποβολής αίτησης πέρα της μίας θέσης/προτίμησης!!! Γιατί το κάνουν; Δεν κατανοούν ότι παίζουμε κορώνα γράμματα μία θέση εργασίας, αφού μπορεί κάποιοι με περισσότερα προσόντα να μείνουν εκτός αν δηλώσουν ΣΔΕ που είτε μπορεί να πάρουν μόνιμους είτε να το δηλώσουν πολλοί είτε να μη λειτουργήσουν τα τμήματα εκτός έδρας του;
Επίσης, τι ΑΕΔ και πράσινα άλογα...θα δουλέψουμε χωρίς ένσημα; ικα με ασφάλιση για τους ανέργους ή αυτούς που έχουν ήδη ικα.
μπορούμε να κάνουμε ένσταση κατά της προκήρυξης; υπάρχει προθεσμία;
Και κάτι άλλο, άσχετο λιγάκι, αλλά δυστυχώς δε βρίσκω ανάλογο πεδίο για να ρωτήσω..θα πάρουν μόνιμους  εκπαιδευτικούς στα ιεκ για συμπλήρωση ωραρίου; Μίλησα με κάποιον στη γραματεία ενός ιεκ και μου είπε κάτι τέτοιο. τι πληροφόρηση έχετε;
Σωστό, για μένα, θα ήταν να μπορούμε να κάνουμε αίτηση σε περισσότερα από ένα ΣΔΕ και επίσης αν κάποιος έχει 2 ειδικότητες να μπορεί να κάνει και για τις δύο.
Νομίζω λέει η προκήρυξη ότι δεν μπορούμε να κάνουμε ένσταση "πάνω" της...
Όσον αφορά τα ΙΕΚ ξέρω ότι άλλα χρόνια γινόταν... Ειδικά σε ειδικότητες όπως της Πληροφορικής και των Αγγλικών που περίσσευαν...     

Αποσυνδεδεμένος sylvia77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Ένσταση κατά της προκήρυξης μπορούσε να γίνει.
Έχει παρέλθει όμως η χρονική περίοδος των 3 ημερών που προβλεπόταν.

Αποσυνδεδεμένος Minnie

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
    • Προφίλ
Γνωρίζει κανείς αν τα σεμίναρια στα ταχύρρυθμα προγράμματα του Ανοιχτού ιδρύματος Εκπαίδευσης (www.aie.gr)  προσμετρώνται στην μοριοδότηση για πρόσληψη στα ΣΔΕ;

Έχει κανείς παρακολουθήσει κάποιο από αυτά και έχει καταθέσει το πιστοποιητικό τις προηγούμενες χρονιές;

Αποσυνδεδεμένος martha81

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
ΣΥΓΓΝΩΜΗ ,ΒΓΗΚΕ ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΓΙΑ ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΣΕ ΣΔΕ ,ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΙΤΗΣΕΙΣ

Αποσυνδεδεμένος Άστρο

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
@Minnie, αν στη βεβαίωση παρακολούθησης που σου χορήγησαν αναγράφονται ώρες, λογικά θα την λάβουν υπόψιν τους. (Αν φυσικά είναι και σχετική η βεβαίωση με τα ανάλογα πεδία της προκήρυξης)
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
ΠΑΙΔΙΑ το εχω ξαναρωτησει αλλα ας το ξαναρωτησω για σιγουρια....προτου σταλουν τα χαρτια δεν θα βγουν προσωρινοι πινακες με βαση την ηλεκτρονικη αιτηση να δουμε την σειρα μας και αν αξιζει να στειλουμε χαρτια?

Αποσυνδεδεμένος sma20

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Καλημέρα,
τα σεμινάρια στις σχολές γονέων μετράνε να τα στείλουμε και αυτά;(οι βεβαιώσεις τους είναι σε ώρες)

Αποσυνδεδεμένος Πνμ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 153
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
παιδια καλημερα πως θα ξερω σε ποιο σδε να κανω τα χαρτια μου αγου δεν εχουν βγει τα κενα?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160718
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 407
Σύνολο: 423

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.06 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.