*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2999246 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
παιδιά είδα το pdf με τις ανανεώσεις

εντόπισα άτομο που ήταν πέρυσι και του ανανεώθηκε η σύμβαση πάλι (τώρα το πήρα χαμπάρι) :o :o :o

Foibo πές μου λίγο για περιβαλλοντική εκπαίδευση οι αναθέσεις στα ΣΔΕ είναι ΠΕ14.4  έτσι δεν είναι???

Είναι και άλλοι κλάδοι, νομίζω βιολόγοι, κ.τ.λ. γεωπόνοι είναι. Μα αν ήταν πέρυσι το άτομο που είναι το περίεργο που του ανανεώθηκε η σύμβαση

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος fiore

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1323
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
μα έχει πτυχίο ΤΕΙ  τεχνολογίας γεωπονίας  οι ΠΕ18.12 δεν ήταν στις αναθέσεις στα σδε καλά  τι γίνεται στο ινστιτούτο δεν είδαν τίποτα , ο δντης τίποτα :o :o :o

ξέρω πολύ καλά τι λεω στους πίνακες αναπληρωτων ειναι πε18.12 και ασπαιτε μπηκε με ΠΕ18.12

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Εγώ παρατήρησα κάτι περίεργο: Λείπει από την απόφαση ένα ολόκληρο ΣΔΕ το οποίο πέρυσι απασχόλησε πολλούς ωρομίσθιους !!!! Πως γίνεται αυτό;;; Δεν δέχτηκε κανείς να υπογράψει ανανέωση;

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
μα έχει πτυχίο ΤΕΙ  τεχνολογίας γεωπονίας  οι ΠΕ18.12 δεν ήταν στις αναθέσεις στα σδε καλά  τι γίνεται στο ινστιτούτο δεν είδαν τίποτα , ο δντης τίποτα :o :o :o

ξέρω πολύ καλά τι λεω στους πίνακες αναπληρωτων ειναι πε18.12 και ασπαιτε μπηκε με ΠΕ18.12

Aν δεν ήταν επίσημα στις αναθέσεις και τον βλέπεις και ξέρεις πράγματι ότι ήταν ΠΕ18, κάνεις καταγγελία άμεσα. Δεν έχω την προκήρυξη στα χέρια μου και δεν θυμάμαι ποιες ειδικότητες ζητούσαν. Υπάρχει σίγουρα στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ.

Εδώ εγώ σου λέω ΛΕΙΠΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΣΔΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ, ΑΥΤΟ ΤΩΝ ΔΙΑΒΑΤΩΝ !!!!!!!!!!!! Πέρυσι απασχολούσε ένα σωρό ωρομίσθιους, ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΟΕΟ;;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος evikdvm

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Γινεται καποιος να δουλευει ως υπευθυνος εκπαιδευσης σε καποια δομη του ινεδιβιμ και παραλληλα να ειναι ωρομισθιος και στα σδε;

Όχι. Αυτό απαγορεύεται.
Θα πρέπει να επιλέξει, ή την μία θέση ή την άλλη.

Αποσυνδεδεμένος fiore

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1323
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Aν δεν ήταν επίσημα στις αναθέσεις και τον βλέπεις και ξέρεις πράγματι ότι ήταν ΠΕ18, κάνεις καταγγελία άμεσα. Δεν έχω την προκήρυξη στα χέρια μου και δεν θυμάμαι ποιες ειδικότητες ζητούσαν. Υπάρχει σίγουρα στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ.

Εδώ εγώ σου λέω ΛΕΙΠΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΣΔΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ, ΑΥΤΟ ΤΩΝ ΔΙΑΒΑΤΩΝ !!!!!!!!!!!! Πέρυσι απασχολούσε ένα σωρό ωρομίσθιους, ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΟΕΟ;;;;;;;

εγώ δεν είχα κάνει αίτηση γιατι δεν μπορουσα με βαση τις αναθέσεις αν και ειχα μεταπτυχιακο στο περιβαλλον ειχαν πει τις αναθεσεις τις βγαζει το υπουργειο και ειχε για περιβαλλοντικη εκπαιδευση ΠΕ14.4,05

απ'ότι καταλαβες υπάρχει δόντι και γερο μάλιστα
εγώ που δεν είχα κάνει τα χαρτιά μου για την προκηρυξη μπορω να κάνω ενσταση ???

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
εγώ δεν είχα κάνει αίτηση γιατι δεν μπορουσα με βαση τις αναθέσεις αν και ειχα μεταπτυχιακο στο περιβαλλον ειχαν πει τις αναθεσεις τις βγαζει το υπουργειο και ειχε για περιβαλλοντικη εκπαιδευση ΠΕ14.4,05

απ'ότι καταλαβες υπάρχει δόντι και γερο μάλιστα
εγώ που δεν είχα κάνει τα χαρτιά μου για την προκηρυξη μπορω να κάνω ενσταση ???

Μήπως το συγκεκριμένο άτομο πήρε και δεύτερο πτυχίο που είναι μέσα στις αναθέσεις; Το ξέρεις σίγουρα αυτό;

Καταγγελία υποθέτω κάνει όποιος θέλει, αρκεί να είναι ορθά και τεκμηριωμένα αυτά που θα πει. Το θέμα είναι αν ξέρεις αν έχει ή όχι δεύτερο πτυχίο.

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Παιδιά από την απόφαση λείπουν κάποια ΣΔΕ, είδα και το ΣΔΕ Γιαννιτσών λείπει τελείως, ενώ πέρυσι είχε ωρομίσθιους. Πως γίνεται αυτό ;; Μπορεί να μου πει κάποιος;

Αποσυνδεδεμένος Άστρο

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Όχι. Αυτό απαγορεύεται.
Θα πρέπει να επιλέξει, ή την μία θέση ή την άλλη.

Βεβαιότατα και μπορεί, μετα λόγου γνώσεως. Δεν είναι απασχόληση στο ίδιο έργο, αλλά σε διαφορετικό.
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ:

Με ένα προσεκτικό έλεγχο στο διαυγεια των εξής εγγράφων: ΑΔΑ: ΒΕΧ746ΨΖΣΠ-Τ6Α, ΑΔΑ: ΒΛ4Μ46ΨΖΣΠ-9ΦΙ και ΑΔΑ: ΒΛΛΗ46ΨΖΣΠ-5ΩΑ, θα διαπιστώσετε σωρεία περίεργων πραμάτων !!!!!!!!!!!!!!!



Υπάρχουν άτομα που τοπυς ανανεώθηκε η σύμβαση, ενώ δεν είναι καν στους περσινούς πίνακες πληρωμών των ΣΔΕ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΕΛΕΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΝ ΣΔΕ (ΟΠΩς ΤΩΝ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΤΩΝ ΠΟΥ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΣΑΝ ΠΕΡΥΣΙ ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΥς) ΟΠΩΣ ΑΝΕΦΕΡΑ.

Να επέμβει άμεσα το Υπουργείο !!!!!!!! Κάποιοι περνιούνται για έξυπνοι φαίνεται

Αποσυνδεδεμένος evikdvm

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Βεβαιότατα και μπορεί, μετα λόγου γνώσεως. Δεν είναι απασχόληση στο ίδιο έργο, αλλά σε διαφορετικό.

Όντως, έχεις δίκιο.
Δεν μπορεί να είναι στέλεχος σε ΚΔΒΜ και εκπαιδευτής ΚΔΒΜ ταυτόχρονα.
Μπορεί να είναι στέλεχος ΚΔΒΜ και εκπαιδευτής ΣΔΕ, παράλληλα.

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ:

Με ένα προσεκτικό έλεγχο στο διαυγεια των εξής εγγράφων: ΑΔΑ: ΒΕΧ746ΨΖΣΠ-Τ6Α, ΑΔΑ: ΒΛ4Μ46ΨΖΣΠ-9ΦΙ και ΑΔΑ: ΒΛΛΗ46ΨΖΣΠ-5ΩΑ, θα διαπιστώσετε σωρεία περίεργων πραμάτων !!!!!!!!!!!!!!!



Υπάρχουν άτομα που τοπυς ανανεώθηκε η σύμβαση, ενώ δεν είναι καν στους περσινούς πίνακες πληρωμών των ΣΔΕ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΕΛΕΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΝ ΣΔΕ (ΟΠΩς ΤΩΝ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΤΩΝ ΠΟΥ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΣΑΝ ΠΕΡΥΣΙ ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΥς) ΟΠΩΣ ΑΝΕΦΕΡΑ.

Να επέμβει άμεσα το Υπουργείο !!!!!!!! Κάποιοι περνιούνται για έξυπνοι φαίνεται

Το ότι κάποια ΣΔΕ λείπουν σημαίνει ότι δεν έχουν στείλει ακόμα τις υπεύθυνες δηλώσεις. Και καλά κάνανε δεν μπορεί το ΙΝΕΔΙΒΙΜ να παρακαλάει και να περιμένει  πότε θα πάει ο καθένας να παραδώσει την υπεύθυνη δήλωση.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 17, 2013, 03:30:53 μμ από Thomas3 »

Αποσυνδεδεμένος Li0

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 495
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
οι αποσπάσεις πότε αναμένονται

μια χαρά μας στέλνει το ΙΝΕΔΙΒΙΜ πρώτα προσκλήσεις μετά βγάζει ονόματα, αλλά μήπως είναι αντίστροφη η διαδικασία?
Δηλαδή ξεσηκωνόμαστε, τρέχουμε να καταθέσουμε δηλώσεις και δεν ξέρουμε καλά καλά αν υπάρχουν θέσεις
καλό θα ήταν να ανακοινώσει κατευθείαν ποιους παίρνει και να τελειώσει η δουλειά. έχουμε να κανονίσουμε και άλλα πράγματα.


Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
οι αποσπάσεις πότε αναμένονται



Μέχρι αύριο θα έχουν βγει πιστεύω. Μπορεί και σήμερα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160711
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 392
Σύνολο: 409

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.