*

Αποστολέας Θέμα: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.  (Αναγνώστηκε 295717 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #728 στις: Σεπτέμβριος 11, 2007, 05:08:57 μμ »
Αν αρνηθείς μία φορά, διαγράφεσαι για το τρέχον σχολικό έτος από τον πίνακα αναπληρωτών.Δεν έχεις άλλη συνέπεια.
Όσον αφορά το προηγούμενο ερώτημα , οι τρίτεκνοι δεν προηγούνται όπως το  θέτεις, αλλά μετά την πρόσληψη έχουν προτεραιότητα στην τοποθέτηση στα κενά.Με 450,Joanne, υπάρχουν πιθανότητες μόνο αν πάρουν όσους πήραν πέρσι και πρόπερσι(και για Αττική).

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:32:06 »

Αποσυνδεδεμένος BOEMISSA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 748
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #729 στις: Σεπτέμβριος 11, 2007, 05:16:40 μμ »
Συνάδελφοι καλησπέρα. Η αγωνία μας συνεχίζεται και ελπίζω να τελειώνουμε με τις εκλογές αυτή την Κυριακή, για να αρχίσει η αντίστροφη μέτρηση και για εμάς. Με βάση όσα γράφετε συν το γεγονός ότι αυξάνονται οι ώρες των μαθημάτων στα ΕΠΑΛ διατηρούμε τις ελπίδες μας και ελπίζουμε σε μία καλύτερη τύχη. Να ρωτήσω και εγώ κάτι, το να σε καλέσουν αναπληρωτή/τρια στα ΕΠΑΛ έχει σχέση με τη σειρά σου και τις περιοχές που έχεις δηλώσει; Υπάρχουν ΕΠΑΛ σε πολλά νησιά και δυσπρόσιτα;
Η μάθηση για όσους ευτυχούν είναι στολίδι και και για όσους ατυχούν καταφύγιο

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #730 στις: Σεπτέμβριος 11, 2007, 05:27:55 μμ »
καλησπερα!στον ασεπ του 2002 niobi ειχα 250 θεσεις περιπου αποσταση απο τον τελευταιο διοριστεο και με καλεσαν ωρομισθια το Δεκεμβρη της δευτερης χρονιας.υπολόγισε πανω κατω κι εσυ....
Νομίζω ότι το 2002 δεν πρέπει να συγκρίνεται με το 2007. Είχα ακούσει ότι κάποια από τις χρονιές τότε πήραν πολύ λίγους αναπληρωτές. Οι πίνακες δεν ήταν φορτωμένοι. Πιστεύω ότι αν έπαιρναν περισσότερους αναπληρωτές τότε, σε συνδυασμό με τα μόρια μόνο από ασεπ θα πήγαινες αναπληρώτρια και όχι ωρομίσθια τη δεύτερη χρονιά. Τώρα, marin, με 80 άτομα πίσω από τον τελευταίο διοριστέο και μόρια μόνο από ασεπ δεν πάς ούτε τη δεύτερη χρονιά ωρομίσθιος.

Αποσυνδεδεμένος Joanne

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #731 στις: Σεπτέμβριος 11, 2007, 05:49:05 μμ »
Ευχαριστώ πάρα πολύ Syrrahm για την άμεση (και ενθαρρυντική!) απάντηση και ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ σε όλους μας!
Τα καλά κόποις κτώνται.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:32:06 »

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #732 στις: Σεπτέμβριος 11, 2007, 06:10:55 μμ »
Συνάδελφοι καλησπέρα. Η αγωνία μας συνεχίζεται και ελπίζω να τελειώνουμε με τις εκλογές αυτή την Κυριακή, για να αρχίσει η αντίστροφη μέτρηση και για εμάς. Με βάση όσα γράφετε συν το γεγονός ότι αυξάνονται οι ώρες των μαθημάτων στα ΕΠΑΛ διατηρούμε τις ελπίδες μας και ελπίζουμε σε μία καλύτερη τύχη. Να ρωτήσω και εγώ κάτι, το να σε καλέσουν αναπληρωτή/τρια στα ΕΠΑΛ έχει σχέση με τη σειρά σου και τις περιοχές που έχεις δηλώσει; Υπάρχουν ΕΠΑΛ σε πολλά νησιά και δυσπρόσιτα;

Αυτό που με ανησυχεί λίγο είναι το ότι δεν ξέρω τι πιστώσεις έχουν εγκριθεί για προσλήψεις αναπληρωτών.Χθές μάθαμε ότι εγκρίθηκαν πιστώσεις για 4.000.000 ώρες ωρομισθίων, αλλά για αναπληρωτές δεν έχω ακούσει.Το να σε καλέσουν αναπληρωτή/τρια σε ΕΠΑΛ δεν έχει καταρχάς σχέση με τη σειρά σου και τις περιοχές που έχεις δηλώσει, γιατί ΕΠΑΛ υπάρχουν σε όλη την Ελλάδα.Πρώτα προσλαμβάνεσαι αναπληρωτής/τρια σε μία Δ/νση και μετά μαθαίνεις πού υπάρχουν κενά.Μπορεί να υπάρχουν κενά σε ΕΠΑΛ, σε εσπερινά...Στις τοποθετήσεις λαμβάνονται υπόψη κριτήρια όπως οικογενειακή κατάσταση, σειρά στον πίνακα...  ΕΠΑΛ ασφαλώς υπάρχουν σε αρκετά νησιά αλλά δεν γνωρίζω σε ποια ακριβώς.

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #733 στις: Σεπτέμβριος 11, 2007, 08:22:28 μμ »
 Τώρα, marin, με 80 άτομα πίσω από τον τελευταίο διοριστέο και μόρια μόνο από ασεπ δεν πάς ούτε τη δεύτερη χρονιά ωρομίσθιος.
Παράθεση



Syrrahm, γιατί το λες αυτό; Εσύ δεν είπες ότι εγκρίθηκαν οι πιστώσεις για 4.000.000 ώρες ωρομισθίων; Αυτό δε συνεπάγεται πρόσληψη πολλών ωρομισθίων φέτος; Φέτος με τα χιλιάδες κενά και τη μαζική συνταξιοδότηση, όπως ακούγεται; Δεν μπορώ να καταλάβω....
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος vag_fys

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 785
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #734 στις: Σεπτέμβριος 11, 2007, 08:42:55 μμ »
Με 21 μήνες κάποιος φιλόλογος έχει πιθανότητα να είναι αναπληρωτής στην Δυτική Μακεδονία;
Πέρσι με 13.8 πήραν αναπληρωτή στην Β' Φλώρινας. Φέτος με 5 μόρια περισσότερα λόγω αλλαγής βάσης στον ΑΣΕΠ πιστεύω μπορεί. Εσείς τι λέτε;
Το μερτικό μου απ'τη χαρά
μου το'χουν πάρει άλλοι
γιατί είχα χέρια καθαρά
και μια καρδιά μεγάλη.

Αποσυνδεδεμένος BOEMISSA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 748
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #735 στις: Σεπτέμβριος 11, 2007, 08:54:02 μμ »
syrrahm, σε ευχαριστώ για τις κατατοπιστικές πληροφορίες. Ας ελπίσουμε να ξεκαθαρίσει το τοπίο σύντομα. Στην alfavita είχα διαβάσει ότι η υπουργός είχε υπογράψει τις πιστώσεις των αναπληρωτών. Λίγη υπομονή ακόμη και ελπίζουμε να είμαστε τυχεροί όλοι.
Η μάθηση για όσους ευτυχούν είναι στολίδι και και για όσους ατυχούν καταφύγιο

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #736 στις: Σεπτέμβριος 11, 2007, 09:15:24 μμ »
Με 21 μήνες κάποιος φιλόλογος έχει πιθανότητα να είναι αναπληρωτής στην Δυτική Μακεδονία;
Πέρσι με 13.8 πήραν αναπληρωτή στην Β' Φλώρινας. Φέτος με 5 μόρια περισσότερα λόγω αλλαγής βάσης στον ΑΣΕΠ πιστεύω μπορεί. Εσείς τι λέτε;
Nομίζω ότι πέρσι  αναπληρωτές με κάτω από 14 μόρια κάλεσαν Ιανουάριο ή Φεβρουάριο.Αν προσλάβουν και φέτος όσους αναπληρωτές προσέλαβαν πέρσι και πρόπερσι(δλδ 1000), τότε με 21 μόρια είναι σίγουρος. Θα πάρει όμως και φέτος 1000;Το εύχομαι vag_fys!

Αποσυνδεδεμένος vag_fys

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 785
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #737 στις: Σεπτέμβριος 11, 2007, 09:21:02 μμ »
Με 13.84 κάλεσαν Φιλοόλογο στην Β' Φλώρινας τέλη Νοεμβρίου μία γνώστη μου.
Είναι σίγουρο γιατί ήμουνα εκεί ωρομίσθιος.
Το μερτικό μου απ'τη χαρά
μου το'χουν πάρει άλλοι
γιατί είχα χέρια καθαρά
και μια καρδιά μεγάλη.

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #738 στις: Σεπτέμβριος 11, 2007, 09:22:31 μμ »
Τώρα, marin, με 80 άτομα πίσω από τον τελευταίο διοριστέο και μόρια μόνο από ασεπ δεν πάς ούτε τη δεύτερη χρονιά ωρομίσθιος.
Παράθεση



Syrrahm, γιατί το λες αυτό; Εσύ δεν είπες ότι εγκρίθηκαν οι πιστώσεις για 4.000.000 ώρες ωρομισθίων; Αυτό δε συνεπάγεται πρόσληψη πολλών ωρομισθίων φέτος; Φέτος με τα χιλιάδες κενά και τη μαζική συνταξιοδότηση, όπως ακούγεται; Δεν μπορώ να καταλάβω....
fotini18, αν εννοείς το περιεχόμενο της παράθεσής σου, δεν το είπα εγώ...
Τη γνώμη μου στη niobi την έδωσα λίγο πιο πάνω.

Αποσυνδεδεμένος Angel1ca

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 122
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #739 στις: Σεπτέμβριος 11, 2007, 09:41:35 μμ »
Φίλη στη θέση 650 στον τελευταία εκκαθαρισμένο πίνακα αναπληρωτών της Ιωάννας διορίζεται φέτος ή όχι; Με όλα όσα έχω διάβασει κατά καιρούς, την υπολογίζω για φέτος με τη β' φουρνιά αναπληρωτών που θα κληθεί στα τέλη Οκτώβρη. Τα έχω μάθει καλά ή όχι; ;D ;) ;D. Να της κοκορευτώ ότι έχω γίνει εξπέρ; Χάρη στη βοηθειά σας πάντα φυσικά ...  ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος georg9

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 134
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #740 στις: Σεπτέμβριος 11, 2007, 10:49:51 μμ »
Μην ξεχνάτε ότι το 2002 και 2003 έπαιρνε από 50 έως 150 αναπληρωτές  πε02 μετά με την αλλαγή του ωρολογίου προγράμματος από την Γιανάκου αυξήθηκαν οι αναπληρωτές πε02 με την εισαγωγή των αρχαίων με τη αλλαγή της υπουργού η της κυβέρνησης τι θα γίνει άραγε θα παραμείνει αυτό το ωρολόγιο η θα γυρίσουν στα παλιά τότε  ποιες οι ελπίδες για αναπλήρωση που θα περισσεύουν οι ήδη διορισμένοι

Αποσυνδεδεμένος imak

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 360
  • Φύλο: Άντρας
  • των εκλεκτών επιδίωξις η αρετή
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #741 στις: Σεπτέμβριος 11, 2007, 11:23:55 μμ »
Οι ελπίδες παραμένουν ακέραιες όπως και πέρισυ για να μη πω πως ενισχύονται κατακόρυφα απο το κύμα των συνταξιοδοτήσεων  στο κλάδο μας.Γνωστή μου στη Δευτεροβάθμια μου ανέφερε αυτό ακριβώς που σας μεταφέρω και δε γνωρίζω με ποιόν τρόπο θα καλυφθούν τόσα κενά σε βάθος χρόνου. Νομίζω οτι κάποια ρύθμιση  του τύπου 30μηνο  πρέπει να ανμένεται τα επόμενα χρόνια.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159956
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 720
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 516
Σύνολο: 527

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.095 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.